אדריכלות גינה שופעת רעיונות לשתילה ירוקה

הנכונים צמחים לגינה הבחירה היא באמת אתגר. בעת בחירתו יש לשקול את התנאים, סוג הקרקע, המיקום, אפשרויות ההשקיה וכו ‘. לא כולם נהנים מאור השמש החזק, עבור אנשים רבים הגן האידיאלי הוא יותר נווה מדבר שקט ומוצל. עם זאת, הגננים לרוב אינם אוהבים את אזור הצללים, שכן תחזוקתו נחשבת לקשה למדי. כתוצאה מכך, הגן מוזנח לעתים קרובות.

עצים וצמחים נוחים לגינה

שביל אבן עצים ירוקים שיחים רעיונות לעיצוב גינה

העצים הנכונים ו צמחים לגינה קל יותר לטפל מהצפוי. בתחום הצללים, מה שפרחים בולטים אחרת, כלומר הצורות והצבעים של העלים, בא לידי ביטוי. הגן הירוק והכוסה להפליא בטורונטו הוא דוגמה מושלמת לגן שקט ומוצל. הבעלים שלה הוא מרג’ורי האריס – גנן תחביב מושבע ומחבר מצליח של ספרים ומאמרים פופולריים בנושא גננות. מרג’ורי ומשפחתה גרו בבית הגדול הזה בטורונטו שבקנדה מאז 1967 ומאז מטפלים בגינתם.

צמחים נכונים לאזור צל הגינה

צמחים חובבי צל תכנון גינה

בתחילת הדרך הוזנחה לחלוטין וגדלה בעשבים שוטים. שיפוץ הגינה היה אתגר יותר. אולם במהלך עשרות השנים הוא נטוע, טופל וכמובן השתנה יותר מפעם אחת. אורכו 40 מטר ורוחבו פחות מ -6 מטרים ולכן לא קל מאוד לתחזוק ולעבוד עליו. ואכן, ממדים אלה אופייניים לבתים עירוניים רבים ומעטים הם בעלי גינות מאושרים. העצים בגן מארג’ורי גדלו והצל היה מהנה כל השנה. הדבר נעשה כה אוהב צל צמחים לגינה כדי לקבל הצבעה.

גן צל שקט בטורונטו

צל רעיונות למיני צמחי גן

אווירה ייחודית ונעימה נוצרה בגינה. מרג’ורי נכנסה לשיחים ו צמחים לגינה התאהבה וניהלה יומן עם מידע מפורט אודות פעילותה, הצלחותיה וכישלונותיה בגננות. עם הזמן היא הפכה לגננת נלהבת ומנוסה.

רעיונות לאמנות גינה

מיני צמחים צל גן ירוק

היתרון של חובבי הצללים צמחים לגינה היא יכולתם לשגשג במגוון נפלא של צבעים, מרקמים וצורות עדינים בתנאים מיוחדים. ניתן גם לשלב ביניהם וליצור עיצוב גינה מעניין. רבים מהצמחים בגן זה הם מינים קנדיים ילידים כמו הוסטות, זוחלים, זלזלים, שרכים ושושני חג המולד, בין היתר. אם אתה רוצה ליצור גוון דומה בגינה שלך, חשוב לבדוק את סוג הקרקע שלך..

גן צל יפה – מבנה

צמחי טיפוס בגינה ירוקה לפרגולה מעץ

כאשר מתכננים גינה ארוכה ודקה כמו זו, חשוב לשים לב האם המקום מנוצל בצורה המקסימלית.. מרג’ורי האריס בעל צל הגדל במהירות צמחים לגינה נמנעו כך שלא נוצרה מנהרת גן קודרת. שביל מרוצף ישן מתפתל לאורכו של הגן. המבנה המאורגן שלו מציע חיבור אורגני בין החללים הפנימיים והחיצוניים. מרג’ורי עבדה על הגן עם הרבה נזילות ומשך זמן והיא יכולה להתגאות ביצירות אמנות הגן שלה כיום. פרגולת העץ האטרקטיבית, המסתתרת בגינה המסתורית, מהווה תמיכה מושלמת לצמחים מטפסים. כלי קרמיקה עם צמחים מרשימים תורמים לאווירה ההרמונית. המרפסת הנעימה מציעה את ההרפיה הרצויה ונוף נפלא של נווה המדבר הירוק.

נוף לגן מחדר האוכל

צפה בקיר זכוכית מחדר האוכל לגינה

Gillenia trifoliata – רעיונות לעיצוב גינות

רעיונות לגינה של פרחים לבנים

זלזלת מונטנה “טטררוזה”

צמחים פורחים פורחים צל על הגן

Sciadopitys verticillata – צמחייה ירוקה ושופעת

גן צמחים חובב צל ירוק

Acer shirasawanum ‘Aureum’ – נווה מדבר ירוק

צמחים משגשגים בצל

עץ ג’ינגקו בילובה בגינת הצל

עיצובים לגינה של גינקו בילובה

קורנוס קוסה – צמחים לגנים מוצלים

רעיונות לגננות ולתכנון גינות

שרכים בגן המוצל

שרכים גינה מוצלת