יותר ויותר אנשים סובלים מבעיות נפשיות. חייהם של אנשים רבים הלכו והלחיצו באופן משמעותי עקב התקדמות הדיגיטציה והגברת הלחץ לביצוע. רבים רואים את עצמם בגבול הנפשי בשל הלחץ הגבוה.

קדם בריאות הנפש 5 ​​טיפים מועילים

אם מישהו סובל מתמיד ממתח פסיכולוגי גבוה, הדבר יכול להוביל לא דִכָּאוֹן להוביל. עקב התפרצות נגיף ה- SARS-CoV-2 המדבק ביותר, הלחצים והפחדים בחיי היומיום גדלו באופן משמעותי, ולכן חשוב במיוחד לקדם את בריאות הנפש כרגע. אפילו כמה שינויים קטנים בחיי היומיום יכולים להפוך את חיי היומיום להרבה יותר שווים לחיות. ההתמקדות כאן היא בהפחתת מתח.

קידום בריאות הנפש: תרגול מיינדפולנס

קידום בריאות הנפש. הפחתת מתח באמצעות יוגה ומדיטציה

בתקופות של מתח גבוה, חשוב לתרגל מיינדפולנס ולהתמודד באופן פעיל עם מתח, פחדים ודאגות. תרגילי הרפיה כמו מדיטציה ויוגה הם התרופות הטובות ביותר כאן. במהלך התרגילים אפשר להפחית מתח ופחדים יומיומיים. רק 10 דקות של תרגילי הרפיה ביום יכולים לעזור להפחית באופן פעיל חרדה.

קידום בריאות הנפש: אורח חיים בריא

תזונה בריאה והרבה פעילות גופנית מסייעים במתח

אורח חיים בריא מחזק את הבריאות הפיזית והנפשית. חשוב במיוחד לאכול תזונה מאוזנת ובריאה ולשתות לפחות 1 ליטר מים ביום. אורח חיים בריא מונע מחלות בגיל מבוגר, משפר את מודעות הגוף וגורם לך אושר. ניתן לשפר את בריאות הנפש באופן משמעותי עם שינויים קטנים באורח החיים.

קידום בריאות הנפש: דיבור על בעיות

שיחה עם חברים מקדמת את בריאות הנפש

הוכח שדיבור על בעיות ספציפיות יכול לעזור להקשות עליהן. גם בתקופות של מגע מוגבל, חילופי דברים קבועים עם חברים ובני משפחה הם קריטיים לבריאות הנפש שלך. כשאתה מדבר על נושאים מלחיצים, אתה יכול לנטרל באופן פעיל פחדים ודאגות. חשוב להקשיב גם לבעיות של אנשים אחרים. עזרה לחברים ובני משפחה יכולה לעורר רגשות חיוביים ובכך גם להפחית מתח.

קידום בריאות הנפש: החזק ברגשות חיוביים

שמור יומן רגשות כעזר לדיכאון

כדי לקדם רווחה נפשית זה יכול להיות מועיל לקבל לשמור יומן רגשות. אם אתם לחוצים במיוחד, תוכלו לנסות את הפעולות הבאות: רשמו כל יום דברים שאתם גאים בהם או שגרמו לכם אושר. אז אתה מתמודד באופן פעיל עם הרגשות החיוביים שלך ומדגיש אותן שוב.

קידום בריאות הנפש: לימוד שחרור

לקדם את בריאות הנפש ולמד להשתחרר

חשוב במיוחד לא ללכת לישון לחוץ, עצוב או מדוכא. כדאי גם לנסות ללמוד לכבות בעזרת העצות המפורטות למעלה. המחשבות על העבודה המלחיצה או על המשימות הרבות של היום הבא אינן מועילות בדרך כלל, אלא מעלות את רמת המתח. לכן חשוב ללמוד לכבות ולקחת קצת זמן לעצמך מדי ערב. זה לא רק אוסף כוח למשימות העומדות לפנינו, אלא גם מונע באופן פעיל בריאות נפשית.