החיסון נגד וירוס הקורונה החל ברחבי העולם מאז סוף 2020. ובעוד שיש בעיות עם כמה חיסונים, הם עדיין נחשבים הדרך היחידה לסיים את המגיפה העולמית. לאחר החיסון עולה לעתים קרובות השאלה: מתי אחזיר את חיי הישנים? אנשים רבים אולי לא אוהבים את התשובה, אבל זה עדיין עשוי לקחת זמן. היום אנו מסבירים מדוע עליך לנקוט באמצעים להגנה מפני זיהום, כגון לבישת מסכה ושמירת מרחק, גם לאחר חיסון קורונה.

אחד עם מסכת פנים מחוסן

על פי נתוני מכון רוברט קוך, המדווח באופן קבוע על שיעורי החיסונים, יותר מ -14 מיליון גרמנים כבר חוסנו, אך רק 5 מיליון מהם חוסנו לחלוטין (כלומר עם שתי המינונים של החיסון). זה פחות מ -6 אחוזים מהאוכלוסייה הגרמנית, כאשר 60 עד 70 אחוזים נחוצים לחסינות העדר. מומחי בריאות מזהירים שעלינו להמשיך לחבוש מסיכה בציבור עד שרוב האנשים יחוסנו, ללא קשר למצב החיסון שלנו.

איזה מכשיר הנשמה לאחר חיסון?

מסכה חובשת מסכות נשימה שונות נגד קוביד -19

הממשלה הפדרלית ממליצה על שימוש במסכות כירורגיות רפואיות או במסכות בתקן FFP2, כגון מסכות פנים ממסיכת פנים, להגן על עצמנו ועל האנשים מסביבנו מנגיף הקורונה. בניגוד למסכות החד פעמיות, מסכות FFP2 ו- FFP3 מסננות לא רק חלקיקים וטיפות אלא גם אירוסולים. לפיכך, הם מציעים הגנה עצמית והגנה על צד שלישי והשימוש בהם מומלץ לכל האנשים שאינם מחוסנים. אם כבר התחסנת, מסכה רפואית מספיקה. מעל הכל, הוא מגן על האדם האחר, אך גם מציע מידה מסוימת של הגנה עצמית. עם זאת, על מנת שהנשמות יהיו באמת יעילות, יש לשנות אותן באופן קבוע. כי מסכה ספוגה או מלוכלכת יכולה להפוך לגשר של זיהום.

לכן אנשים שחוסנו צריכים לחבוש מסיכה

מדוע עליכם להרכיב מכונת הנשמה לאחר חיסון קורונה

אך מדוע חשוב ללבוש מכונת הנשמה גם לאחר החיסון? להלן 5 סיבות לעשות זאת.

החיסון אינו יעיל במאה אחוז

החיסונים המשמשים כיום נגד קוביד -19 אינם יעילים במאה אחוז. האפקטיביות היא 80 אחוז לאחר המנה הראשונה ויכולה לעלות ליותר מ -90 אחוז לאחר השנייה. אבל האם אתה יכול להגדיל אותו לקרוב ל -100 אחוז על ידי שימוש במסכה? התשובה היא “כן” מהדהד.

חיסון נגד קורונה אינו מתאים לקבוצות מסוימות של אנשים

חיסונים לא מתאימים לכולם

לא כל האנשים יכולים להתחסן בחיסון קורונה. ילדים ומתבגרים מתחת לגיל 16, אנשים הסובלים מסרטן או לקויי חיסון, אנשים הסובלים מאלרגיות ונשים בהריון משתייכים לקבוצות האנשים שכרגע אינם מחוסנים או מתחסנים רק במידה מוגבלת. על מנת להגן על קבוצות סיכון אלה, על אנשים שחוסנו לשמור גם על כללי הקורונה ולהמשיך לחבוש מסיכה..

לא כולם יכולים להתחסן

יש גם אנשים שיש להם ספקות לגבי החיסונים, ולא בלי סיבה. תופעות הלוואי שהופכות נפוצות יותר ויותר עם חיסונים וקטוריים הרתיעו אנשים רבים מלהתחסן בתכשירים אלה. עם זאת, EMA (סוכנות התרופות האירופית) ו- WHO (ארגון הבריאות העולמי) מסכימים – היתרון בחיסון קורונה גדול מהסיכון לתופעות לוואי כאלה.

חבשו מסכה כי העברת נגיף הקורונה אפשרית גם לאחר החיסון

יעילות החיסונים נגד גרסאות חדשות של הנגיף אינה ברורה

החיסונים המשמשים כיום באיחוד האירופי אינם מיועדים נגד המוטציות החדשות של נגיף הקורונה. עדיין לא ברור אם אנשים מחוסנים מוגנים מפני הידבקות באחת מהגרסאות הללו. החדשות הטובות הן שהדבקה במוטציות הקורונה צריכה להיות קלה בהרבה אצל אנשים שחוסנו מאשר אם לא היו מחוסנים.

מגן על החיסון מפני העברת Covid-19?

מדענים עדיין לא יודעים עד כמה החיסונים מפחיתים את העברת נגיף הקורונה מאדם מחוסן למשנהו. חיסון קורונה יכול למנוע קורסים קשים ל- Covid-19, אך הוא אינו מבטיח שלא תוכל להידבק יותר וכי לא ניתן עוד להפיץ את הנגיף. מחקרים נוספים, שאמורים לתת לנו תשובה ברורה, מתנהלים כעת. עד אז, מי שחוסן חייב להמשיך וללבוש מסכות פנים ולהקפיד על כללי מרחק והיגיינה.

שמור מרחק וחבש מסיכה למרות חיסון קורונה