חיזוק המערכת החיסונית, הפעלה מחדש של ההגנות הטבעיות, כפתור-אישה-ברונטית-צוואר יד

הודות למערכת החיסון המאוזנת שלנו, לרוב איננו מבחינים כלל כי אנו נחשפים לווירוסים, חיידקים וחיידקים על בסיס יומי. ההגנה של גופנו רושמת ונלחמת בפתוגנים בזמן טוב. הפרטית לחזק את המערכת החיסונית שלך, זה בהחלט שווה את זה. המערכת החיסונית שלנו כפופה לדרישות מוגברות, במיוחד בסתיו ובחורף. במאמר זה אנו הולכים להכיר לכם צום טיפולי בת 9 ימים, אשר מועיל לבריאותכם ומפעיל מחדש את המערכת החיסונית שלכם..

חיזוק המערכת החיסונית – בדיקה רפואית לצום חלק

חיזוק מערכת החיסון רופא-בדיקת-חולצה-חולצה-מעיל כחול-עניבה-רופא-רופא

לפני שמתחילים בצום בריא, מומלץ לערוך בדיקה רפואית ראשונית. לדוגמה, כל מי שיש לו מחלת כבד, כליות או בלוטת התריס, סובל מהפרעות אכילה או נוטל תרופות באופן קבוע צריך לצום רק תחת פיקוח רפואי. צום הוא בהחלט טאבו במהלך ההריון ובזמן ההנקה, שכן התרופה עלולה להוביל להיצע בלתי מסוכן.

חיזוק מערכת החיסון באמצעות צום טיפולי

לחזק את מערכת החיסון מים-מהר-לשתות-בריא-צלחת-צלחת-מזלג-סכין-שולחן-גינה-טבע

צום מוגדר כוויתור מרצון של מזון מוצק ומזונות יוקרתיים לתקופה מוגבלת. צום טיפולי הוא שיטה טיפולית פופולרית, נטורופתית לטיהור וגוף הגוף. זה כבר הומלץ כטיפול גמילה על ידי רופאים עתיקים לטיפול במחלות כרוניות. השפעות הצום הטיפולי נחקרו ביסודיות על ידי מדענים אמריקאים ורוסים במשך למעלה מ -50 שנה. בתחילת המאה ה -20, רופאי הצום דר. פרנץ סאבר מאייר וד”ר. אוטו בוצ’ינגר ביצע עבודת מחקר מדעית אינטנסיבית. בינתיים, ההשפעות החיוביות של תרופות צום סדירות הוכחו מדעית על ידי מספר מחקרים קליניים.

שיטות, משך ושלבי הצום הטיפולי

לחזק את המערכת החיסונית מיץ פירות-פירות-פירש-נלחץ-נוזל-תפוז-תות-קיווי-חצוי

כיום ידועות מספר שיטות צום בעלות משך ויישום שונים, כגון צום טיפולי לפי בוצ’ינגר, צום בסיס, ריפוי Schroth, צום אינטרוולים וצום מי גבינה. אם אתה צום מתחיל לראשונה, אל תנסה לצום טהור יותר מחמישה ימים מלכתחילה. למרות שהצום הטיפולי נשמע קל יחסית, בהחלט לא כדאי להתחיל לצום סתם כך. צום טיפוסי לחיזוק המערכת החיסונית מחולק לשלושה שלבים. בשלב הראשון, שלב ההקלה או הנקרא גם שלב המעבר, אתה מתכונן לימי הצום הקרובים. שתו מספיק נוזלים כי הגוף שלכם צריך לפחות 2 עד 4 ליטר נוזלים כמו מים דוממים, תה, מיץ או מרק. הימנע ככל האפשר ממצבי לחץ במהלך שלב זה.

חיזוק המערכת החיסונית שלכם – שלב המעבר

חיזוק מערכת החיסון ירקות-פירות-מגוון-ססגוני-שלם-חצוי-בריא-טרי-ענבים-סלט עלה פפריקה

הימנע בתקופה זו מאלכוהול, ניקוטין, קפאין וממתקים. הימנעו משומן, דגים, בשר וביצים ובמקום זה אכלו הרבה ירקות טריים, פירות ואורז מלא. אכלו פירות בבוקר או שתו מיצי פירות סחוטים. בצהריים אתם מוזמנים לאכול תפוחי אדמה עם ירקות או חסה ובערב ירקות מאודים. השלב צריך להימשך לפחות 3 ימים, כך שהמעבר לצום תקין יהיה חלק. שלב המעבר הוא הזמן הקשה ביותר לשרוד. אל תתפלא אם אתה נאבק בכאבי ראש, שינויים במצב הרוח, קור מוגבר, חולשה או ריח רע מהפה. תופעות לוואי אלו נעלמות שוב לאחר שלב ההקלה.

תופעות לוואי יכולות להתרחש במהלך התקופה הראשונה של הצום

מערכת החיסון-לחזק-בטן-כאב-תלונות-אישה-מים-שעון מעורר-מצעים מזכוכית

אם אתם סובלים מבעיות קיבה בזמן הצום, תה צמחים עם זרעי קימל, שומר ותה אניס או קמומיל יעזור. התחממות עם כיוון השעון או עיסוי בטן מעגלי יכולים גם להקל על אי הנוחות. העיסוי העצמי בבטן מהווה, בין היתר, אמצעי נלווה לריפוי הצום, התומך גם בגמילה והתרופפות ההפקדות מדפנות המעי. אם מופיעות סחרחורת, בחילה או הזעה, תה של רוזמרין או עוזרד או מעט דבש יעזרו להם.

שלב הגמילה – צום תקין

מערכת החיסון-חיזוק-נוזל-מיץ-פירות-קשיות-בננה-תרד-כוסות תות

לאחר השלב הראשון של צום טיפולי, שלב הגמילה מתחיל. במהלך תקופה זו אתה נמנע לחלוטין ממזון מוצק ומכסה את דרישות התזונה היומיות שלך אך ורק בנוזלים המכילים מינרלים כגון מים, תה צמחים ופירות, מיצי פירות וירקות או מרק. המתן ושתה בכל פעם שאתה מרגיש רעב, זה יילחם מהר יותר ברעב.

מים פושרים על בטן ריקה

מערכת החיסון-לחזק-מים-זכוכית-עדיין-לחות-בריאה-טבעית-מהר-לטהר-לטהר

הדרך הטובה ביותר להתחיל את היום היא עם כוס מים פושרים על בטן ריקה. למים פושרים יש תכונות רבות המקדמות בריאות על ידי ניקוי רעלים מהגוף, ניקוי כל הרקמות והקלה על התשוקה למזון. הודות לצריכת הנוזלים הגבוהה, חומרי פסולת ורעלים משתחררים ומוציאים מהגוף. תופעות הלוואי של המעבר יפחתו ובהדרגה תתחילו להרגיש טוב יותר. ביום הראשון לשלב זה מומלץ להתרוקן במערכת העיכול בעזרת גלאוקומה או חוקנים.

חיזוק מערכת החיסון בעזרת מים קפדניים או תה קפדניים

מערכת החיסון-חיזוק-אישה-כוס-תה-חם-נוזל-צום-כורסה-שמיכה-ירוק-ארון-עציצים

צורת הצום הקלאסית והמחמירה ביותר היא צום מים או תה. עם שני סוגי הצום הללו אתה מוותר על כל צריכת קלוריות. זה מפעיל את הגנות הגוף ומחזק את המערכת החיסונית שלך. ניתן לבצע את צום המים או התה למשך 2-3 ימים. קח לפחות 3 ליטר נוזלים ביום. כדאי לשתות כמות זו לאורך כל היום. ישנם תה טעים רבים הזמינים כדי להוסיף מגוון לצום התה. איכות התה חשובה במיוחד במהלך הצום.

תפנקו את עצמכם עם תה ותספקו מגוון

מערכת החיסון-לחזק-בריא-טבעי-תה-עשבי תיבול-מיובשים-זנים-מנטה-מרווה-מיכל-לוח עץ

עדיף לבחור תה טבעי, ללא חומרי טעם וריח, חומרים משמרים וצבעים. צמחי מרפא בעלי השפעה מטהרת רעלים ומטהרים הם למשל סרפד, מרווה, מנטה, קימל וגרגירי ערער. אם כבר היו לך חוויות חיוביות בשיטת הצום הזו, כמובן שאין שום דבר רע ואתה יכול להמשיך לחזק את המערכת החיסונית שלך. עם זאת, אם אתה צום בפעם הראשונה, צום שונה, כגון שלב הצום שהוזכר לעיל עם מיצי פירות וירקות, הוא הגרסה המתאימה יותר למתחילים בצום..

חיזוק המערכת החיסונית – שלב ההצטברות

מערכת החיסון-חיזוק-פירות-ירקות-מסננת-תה-זכוכית-אישה-מטבח- משטח עבודה- כיריים-בסיס-ארונות-כתומים

השלב השלישי של הצום הוא שלב הבנייה או שבירת הצום. ימי ההצטברות חשובים מאוד ואסור להזניח אותם כי הגוף צריך להתרגל לאט לאט לאכול שוב. בעת שבירת הצום, עליך להמשיך לצרוך הרבה מים ותה צמחים. ייצור מיצי העיכול הופסק במהלך הצום. מיצי העיכול הללו חשובים מאוד לנרמל את צריכת המזון לאחר תקופת הצום. לספק לגוף ארוחות קלות ודלות שומן, אחרת עלולות להיווצר בעיות במחזור הדם או התכווצויות בבטן. למעבר לנורמליות, מיצי פירות העשויים מתפוחים, גזר, סלק ומרק ירקות הם ארוחה אידיאלית..

חזור בעדינות לתזונה הרגילה שלך

מערכת החיסון-לחזק-ירקות-מבושלים-סיר-מסננת שחורה-מכסה-קערת-בצל-אספרגוס-שמיר-גזר

המשך להימנע משומן, אלכוהול, קפאין וסוכר. במהלך תקופה זו, הגוף יהיה המום מהשימוש בחומרים אלה. תן לגוף שלך עוד קצת זמן, האריך את משך הארוחות, ולעוס את האוכל מספר פעמים. הוסיפו לאט ובהדרגה ירקות מאודים לארוחותיכם, למחרת תפוחי אדמה, מנות דגנים ומוצרי חלב דלי שומן במידה. אחריו מגיעים הימים בהם תוכלו ליהנות שוב מירקות גולמיים, שומנים בריאים ואגוזים. בדרך זו אתה חוזר בעדינות לתזונה הרגילה שלך. שלב ההצטברות צריך להתבצע גם במשך 3 ימים לפחות. שמור על תזונה מאוזנת בשילוב עם פעילות גופנית מספקת גם לאחר הצום כדי שתישאר בריא והגוף לא יצבור רעלים במהירות שוב.

הפעל מחדש את המערכת החיסונית

מערכת החיסון-לחזק-אישה-ברונטית-חולצה-צמיד-ים-בריא-חיוני-תנועה-הגנות

מדענים הוכיחו כי צום יכול לחדש את המערכת החיסונית שלנו. “הפעלה מחדש” זו של מערכת החיסון מורכבת מהפעלת תאי הגזע ה”ישנים “ובכך לייצר מספר תאי דם לבנים. תאי הדם הלבנים ממלאים תפקיד חשוב בהגנה מפני פתוגנים ומגנים על האורגניזם מפני זיהומים. ד”ר. ולטר לונגו וצוותו באוניברסיטת דרום קליפורניה גילו כי ההשפעה המתחדשת על תאי מערכת החיסון קשורה לגוף המנסה לחסוך באנרגיה בזמן רעב..

מה קורה בגופנו בתקופת הצום

מערכת החיסון-לחזק-מים-למלא-לשתות-נוזל-מהר-עדיין-זכוכית-בקבוק-שולחן-עץ

הוא עושה זאת, בין היתר, על ידי פירוק תאי חיסון ישנים ואף פגומים. במהלך הצום, תאי הדם הלבנים, מה שנקרא לויקוציסטים, יורדים. אם אתה מתחיל לאכול שוב, תאי הדם הלבנים מתרבים. הצוות סביב דר. לונגו הגיע למסקנה כי הפחתת תאי החיסון במהלך הצום מניעה את תאי הגזע לייצר תאים חדשים. במהלך תקופת הצום, המערכת החיסונית שלנו מוקדשת ללחימה בפתוגנים, בעוד שהיא כלולה בתהליך העיכול באכילה יומיומית..

על ידי סגירת מערכת העיכול כדי להקל על המערכת החיסונית

מערכת החיסון-לחזק-מעיים-גוף-בריא-לטהר-לטהר-הגנה לאישה

הצום הטיפולי משפיע על חסינות בדרכים שונות. אחת ההשפעות המשמעותיות ביותר היא כיבוי מערכת העיכול. שטח המעי של כ -200 מטרים רבועים הוא אזור המטרה הגדול ביותר לזיהומים. 80 אחוז ממערכת החיסון שלנו נמצאת במעיים. משימת המעי היא להילחם בנגיפים, פטריות וחיידקים לא רצויים ממזון. לכן, המעיים וחלק גדול ממערכת החיסון מוקלים במידה ניכרת.

צום מפחית דלקת

מערכת החיסון-לחזק-קשקשי גוף-משקל-לרדת-כוח-אישה-בריאה-מתאימה-בלונדינית-תפוח

צום מעכב תגובות דלקתיות בגוף, אשר ממלאות תפקיד בהתפתחות מחלות אוטואימוניות שונות, מחלת אלצהיימר, סוכרת מסוג 2 ועוד. השפעה חיובית נוספת של צום היא ירידה במשקל, המקלת את הגוף. במקביל, הגוף מתנקה ומנוקה מרעלים על ידי שטיפת מלחים. אם ברצונך להשיג הצלחות מתמשכות של ירידה במשקל, מתאימות תרופות צום ארוכות יותר, שכמובן מתבצעות בצורה הטובה ביותר לאחר ייעוץ רפואי. כמו בכל הדיאטות כמו גם בצום טיפולי, רצוי לשמור על הרגלי האכילה החדשים ולשנות את אורח החיים שלך לצמיתות, כך שיימנע האפקט היו-יו הבלתי רצוי. לצום יש גם השפעה חיובית על הורמונים כמו אינסולין, אסטרוגן ואנדורפין, אשר בתורם מחזקים את המערכת החיסונית..

טוב לגוף ולנפש

מערכת החיסון-לחזק-טבע-בחוץ-שטופת שמש-אישה-בריאה-רגועה-החלמה-הגנות- התאמה-מהירה

לצום הטיפולי יש השפעה על הנפש והנשמה שלנו שאסור לזלזל בה. למעשה, הצמים מדווחים שלמרות שמחסור להם במזון, הם מרגישים ממש טוב בתקופת הצום, נעשים רגועים יותר ויכולים להתרחק מאירועי יום יום מלחיצים. נחשול אדיר של אנרגיה ושיא של אושר התחיל לאחר הימים הראשונים של צום טיפולי. צום יכול אפילו לפתור בלוקים נפשיים עצורים או ליצור רעיונות חדשים ויצירתיים. לשינויים פסיכולוגיים ורגשיים כאלה יש השפעה חיובית על המערכת החיסונית. השפעה נוספת של צום טיפולי היא רגישות בלוטות הטעם. בהחלט ייתכן שאתה מוצא פתאום את הריח של מזונות לא בריאים שמדאיג את עצמך. אגב, מעשנים רבים ויתרו על עישון מסיבה זו.

טיפים קטנים להתמדה

מערכת החיסון-לחזק-אישה-לשתות-תה-סוודר בריא-ספה-גרביים-רגליים חמות-רכות

שוב ושוב תיחשפו לפיתויים שונים במהלך תוכנית הצום וזה נורמלי לחלוטין. אתה יכול לעזור לעצמך בטקסים קטנים כך שהצום יעבוד טוב יותר וקל לך יותר להתמיד. בראש ובראשונה אתה צריך להיכנס לאווירה לקראת הצום. זכור את המטרה שלך. זכור כי אתה יכול לקבל תחושת גוף חדשה לגמרי ולחזק את המערכת החיסונית שלך. אם אתה מרגיש רעב מאוד, שתה מים או תה ארומטי.

תנועה תמיד טובה לך

מערכת החיסון-לחזק-תנועה-הליכה-ספורט-נעלי-טבע-הגנה-ספורט אוויר צח

נסה להסיח את דעתך. לדוגמה, צאו לאוויר הצח וצאו לטיול קצר. אם מתחשק לך ללכת, התעמלות או תרגילי הרפיה, עשה זאת, תנועות עדינות יעזרו. הזמן שבדרך כלל לוקח לבשל ולאכול הוא רק בשבילך. עשה מה שתמיד רצית לעשות. קראו ספר טוב ומרגש או הכירו את החברים שלכם, איתם תוכלו גם להחליף רעיונות.

קח את הזמן שלך ליהנות

מערכת החיסון-לחזק-מרחץ-מים-אמבט מלח-מרחץ-פרחים-הרפיה-גמילה-בריא-חיוני

רגליים קרות וצמרמורת הם תסמינים שכיחים במהלך צום. לכן עליך לוודא שכפות הרגליים שלך חמות ובמקום כפית מרק חם או לשתות תה מחמם. פעילות גופנית גם תחמם את גופך. במהלך הצום, אתה יכול גם לפנק את עצמך בטיפול מרגיע ומועיל. לדוגמה, אמבטיה והשתמש במלח אמבט אלקליין. בעזרתו הגוף נתמך בגמילה וטיהור דרך העור. אמבטיה מלאה היא היעילה ביותר מכיוון שניתן להשתמש בשטח עור גדול לחמצון. מוסיפים 3 כפות של מלח הבסיס למים החמים של 37 מעלות צלזיוס ושומרים במי האמבט למשך 30 דקות לפחות. אם אין לך אמבטיה, אמבט רגליים יכול לעזור גם לגוף שלך לגמילה מכיוון שכפות הרגליים מפרישות גם רעלים ביעילות. עבור אמבט רגליים אתה צריך 1 כף מלח אלקליין עבור המים החמים של 37 מעלות צלזיוס.