האם אתה יכול לאמן את העיניים שלך? לא רק אנשים שצריכים להרכיב משקפיים חושבים על זה. גם מי שלא רוצה להסתמך על משקפיים מלכתחילה, כמו גם אנשים שמבלים הרבה זמן מול מסך המחשב, תוהים לעתים קרובות מה הם יכולים לעשות למען ראייה טובה או כדי להרפות את עיניהם המתוחות. נסביר לך כיצד תוכל להשתמש בכמה תרגילי עיניים מעשיים להרפיה או לחיזוק שרירי העין על מנת למנוע ראייה לקויה ולעשות טוב לעיניך..

עיניים מתאמנות נגד קוצר ראייה

עיניים מתאמנות נגד קוצר ראייה כתוצאה מעבודה על המחשב

ד”ר. וויליאם בייטס היה רופא עיניים בניו יורק שחי בשנים 1860 עד 1921 שהאמין כי ראייה לקויה היא תוצאה של שרירי עיניים חלשים. בהתאם לכך, הוא האמין שניתן למנוע אמטרופיה על ידי ביצוע תרגילים לעיניים וחיזוק קבוע של השרירים הללו. אז כדאי שתאמן את העיניים. ובמיוחד בעידן הנוכחי שלנו, בו אנו עובדים יותר ויותר על המחשב ומבלים שם שעות, נראה שבעיות הראייה שלנו מתרחשות יותר ויותר. בהייה במסך רק גורמת למאמץ על שרירי העין מצד אחד – העין מסתכלת רק למרחק קרוב. מה אתה יכול לעשות?

עיניים מתאמנות על ידי שינוי ראייה קרוב ורחוק

תרגלו את העיניים על ידי הסתכלות מהחלון - התאמנו קרוב ורחוק

כדי ששריר העין יישאר מתורגל לראייה למרחקים, עליך לממש אותו בהתאם באופן קבוע. זה חל לא רק על אנשים שעובדים על מחשבים, אלא על כל מי שמבצע בעיקר עבודות שבהן העין צריכה לראות מרחקים קצרים: כתיבה, קריאה, ציור – עבודות משרדיות טיפוסיות..

אז אחד מתרגילי העיניים היעילים ביותר למשרד הוא להסתכל מדי פעם מהחלון. תסתכל על מסגרת החלון ומיד אחר כך תסתכל מהחלון שבו אתה מתמקד באובייקט מרוחק. עם שינוי זה תוכלו לאמן את שרירי העין ולחזק את הראייה. אתה יכול גם לשפר את חדות העיניים בצורה זו. חזור על הפעולה מספר פעמים ביום, אך היזהר לא למאמץ את העיניים.

התמקדו קרוב ורחוק נגד קוצר ראייה עקב עבודה במשרד

אם אין לך חלון מתאים, תוכל גם להשתמש באגודלים: הושיט את זרועותיך מולך והאגודל כלפי מעלה (מרווח של 2 ס”מ בין האגודלים). תסתכל על האגודלים שלך ואז תראה משהו רחוק יותר בחדר.

ביאור: אם תרצה לאמן את עיניך ולשפר את רוחק ראייתך או קוצר ראייתך, לצערנו נצטרך לאכזב אותך. למרות שאתה יכול לעשות תרגילים מונעים. עם זאת, לא ניתן לשפר את קוצר הראיה או קוצר הרוח הקיים מסיבות אנטומיות גרידא.

להרפות את שרירי העיניים

הרפו את שרירי העיניים בעזרת עיסויים והתעמלות

בנוסף לאימון שרירי העין, העיניים צריכות גם כמה תרגילי הרפיה. אז אתה יכול לבחור יוגה לעיניים כמו גם תרגילים אחרים שאתה יכול לעשות באופן ספונטני. להלן כמה דוגמאות שמאמנות ומרפות את העיניים:

דקלים

הרגלו את העיניים והירגעו בעזרת כף היד של ד

דחיפה היא אחד מאותם תרגילי אימון עיניים שפותחו על ידי בייטס. לחמם את כפות הידיים על ידי שפשוף אותן יחד. ברגע שהם חמים, הניח אותם על העיניים העצומות שלך כך שאור לא יכול לחדור. אתה לא צריך לעשות שום דבר אחר. הישאר במיקום זה למשך 20 עד 30 שניות. אתה יכול גם לחזור על תרגיל הרפיה זה מספר פעמים ביום.

תרגילי עיניים עבור גלגלי העין

תרגלו את העיניים בעזרת תרגילי עיניים בעיניים עצומות

לעצום את העיניים ולהתחיל להזיז אותן למעלה ולמטה מספר פעמים. לאחר מכן שנה כיוון: תחילה משמאל לימין ואחורה, ולאחר מכן באלכסון. חזור על כל הכיוונים חמש פעמים. אתה יכול גם להוסיף כיוונים נוספים לתנועות אלה. תרגיל נוסף בו תוכלו להשתמש בכדי לאמן את העיניים, אך גם להירגע, הוא זה: לעצום עיניים ולצייר שמונה באוויר מספר פעמים עם קצה האף. הראש נע איתו, מה שאומר ששרירי הצוואר שלך יכולים לזוז וניתן לשחרר מתח.

מתח צוואר יכול גם לגרום לירידה בזרימת הדם. לכן, אם אתה מרפה את הצוואר בנוסף לתרגילים, תוכל לשפר את זרימת הדם בעין ובכך גם לחזק את עצב הראייה ולשפר את הראייה..

הרפו את העיניים בעזרת תרגילים – עיסוי

הרפו את העיניים בעזרת עיסוי DIY פשוט לעיניים

אתה לא מעסה את גלגל העין עצמו, במקום זאת, קח את גשר האף בין האגודל לאצבע האמצעית. אצבע המורה שוב מונחת על גשר האף. לעסות אזור זה בתנועות מעגליות למשך 20 עד 30 שניות. ניתן לחזור על עיסוי זה מספר פעמים ביום ולפי הצורך.

לאמן את העיניים על ידי מצמוץ ופיהוק

מצמוץ מעניק לחות לעיניים ומספק לנזווה נוזל דמעות

במיוחד אם אתה בוהה במסך במשך זמן רב, אך גם אם הלחות נמוכה מדי, זה יכול להוביל ליובש בעיניים. מצמוץ יכול לנטרל זאת מכיוון שהרשתית מסופקת בנוזל דמעות. לכן, אם אתם מחפשים תרגילי עיניים המבוססים על עבודת ה- VDU שלכם, זה רעיון טוב.

להפוך את העיניים שלך מימיות על ידי פיהוק ולספק לתאים חמצן נגד מתח

אתה יכול להעצים את הדמעות על ידי פיהוק גם כן. אבל איך זה אמור להיווצר בכוונה? לפעמים מספיקה המחשבה על פיהוק. אם זה לא עובד, פשוט תעמיד פנים שאתה מפהק. אז זה צריך להגיע אוטומטית לכל המאוחר לכל המאוחר. תופעת לוואי מצוינת היא שהפיהוק מספק לגוף ולתאים עזרה של חמצן, אשר בתורו מפחית מתח.

יוגה בעיניים

תרגלו את העיניים בעזרת יוגה בעיניים ומנעו בעיות ראייה

כפי שצוין קודם לכן, אתה יכול להתאמן, לחזק ולהרפות את העיניים על ידי תרגול יוגה. כן, אכן יש יוגה לעיניים. עם זאת, יוגה בעיניים היא משחק מורכב של אימון עיניים, תזונה נכונה, תרגילים לזיכרון ולריכוז ועוד. רופא העיניים היפני דר. Kazuhiro Nakagawa מציע גם ספר לכך. אז אם אתם רוצים לחזק את העיניים ולשלב תרגילים למטרה זו בשגרת היום -יום שלכם, תוכלו לבחור ביוגה.