הריאות – איבר כל כך חשוב שצריך לסבול כל כך הרבה בגלל ההשפעות הסביבתיות השליליות ולעתים רחוקות ניתן לו את תשומת הלב והפינוק הדרושים. אבל במיוחד בתקופות של מגיפת הקורונה (אבל לא רק!), הגנה על הריאות היא באמת חשובה. אחרי הכל, הנגיף תוקף את האיבר הזה מאוד לעתים קרובות ועם תוכנית פינוק טובה, שגם משפרת את הבריאות שלך באופן כללי, אתה יכול גם לחזק את הריאות. בעוד שתזונה נכונה ותרגילי ריאה מרחיקים דרך ארוכה בשמירה על בריאות הריאות לאורך זמן, אתה יכול גם לנקות את הריאות כדי להתחיל. זה שימושי במיוחד למעשנים שרוצים לוותר על ההרגל הרע הזה אחת ולתמיד ולעזור לריאות להתאושש. אנו נותנים לך כמה עצות גמילה כיצד תוכל לחזק את הריאות בקלות בחיי היומיום.

ניקוי וניקוי ריאות – האם זה הגיוני?

ניקוי ריאות - האם זה מקבל משהו ואיך זה עובד

לא רק מעשנים מזהמים את הריאות שלך ומקשים על “חייהם”. אנשים שאינם מעשנים נחשפים גם להשפעות סביבתיות מזיקות רבות כגון אבק דק, נבגי עובש וחיידקים. ולמרות שלריאות יש יכולת לנקות ולהתחדש במידה מסוימת, חיי היומיום המלחיצים גורמים לרוב לכך שאיננו תומכים בהם או לעתים רחוקות. אנו עצמנו הם אלה שבגדול יכולים להשפיע על בריאותנו.

כל המזהמים והרעלים מהאוויר מתיישבים ברקמת הריאה הדקה. ואם לא תנקה את הריאות או תברח מההשפעות הללו בתדירות גבוהה יותר ותילחם נגדה בתזונה נכונה, הדבר יפגע בבריאות הריאות בטווח הארוך – זה יכול להוביל לקוצר נשימה, חוסר חמצן ואפילו מחלות כרוניות, חלקן מתוכם חשוכת מרפא. יותר קשה להתגבר על הצטננות וברונכיטיס. הריאות צריכות יותר זמן להתאושש. אתה נוטה יותר לדלקת ריאות, שיכולה להיות גם תוצאה של Sars-CoV-2. לכן וירוסים מתקשים יותר לתקוף את הריאות.

כפי שצוין קודם לכן, לריאות יש יכולת לטהר את עצמן. פונקציה זו של ניקוי עצמי מתאפיינת בחידושים שונים. לדוגמה, קירות התא מתחדשים כל שבועיים עד שלושה שבועות ואת alveoli במהלך שנה. עזור לה בכך על ידי ניקוי קבוע וניקוי ריאות שלה באופן קבוע!

כיצד ניתן לחזק את הריאות באמצעות גמילה??

מנקים ומחזקים את הריאות - טיפים וטריקים לחיי היומיום

האם אתה יכול לנקות את הריאות? למעשה, אי אפשר לדבר ישירות על ניקיון שבוצע באופן מיוחד ומודע. כי הגוף עושה הכל לבד. במקום זאת, מדובר בהוספת פחות (או רצוי ללא) מזהמים לריאות והסתמכות על מזון נכון, אוויר צח, פעילות גופנית ואולי עשבי תיבול המספקים לך את כל מה שאתה צריך – דבר שמומחי בריאות כמובן עושים גם בקרב מומלץ נגד וירוס הבריאות ולבריאות טובה באופן כללי.

אז איך אוכל לחזק את הריאות תוך שיפור תפקוד הריאות על ידי “ניקוי” עצמן?

לטהר את הריאות באוויר צח ונקי

הריאות מתנקות באוויר הצח ליד הים, בהרים או במדינה

סיגריות משם, מחוץ לעיר הגדולה אל הטבע – כדי שהריאות שלך יוכלו לנקות את עצמן, עליך להפחית את כל הרעלים המזיקים כמיטב יכולתך. כמובן שזו גם נקודה חשובה אם אתה רוצה לנקות את הריאות לאחר הפסקת עישון ולעזור להן להתחדש. אז אל תחשוב אפילו לתגמל את עצמך עם “רק סיגריה אחת” לאחר כמה ימים. צא לטייל באוויר הצח לעתים קרובות ככל האפשר – רצוי בארץ או לפחות בפארק. באופן אידיאלי, כדאי שתתכנן גם חופשה ליד הים או בהרים. אם חופשה פשוט לא אפשרית, ניתן להשתמש גם בטיול בסוף שבוע וטיולים פשוטים ויומיומיים.

ניקוי ריאות תוך 3 ימים עם תזונה נכונה

נקו את הריאות בעזרת אכילה בריאה ומזונות מסוימים

בנוסף לפעילות גופנית מספקת ואוויר צח, לתזונה בריאה יש כמובן גם חשיבות מכרעת. במשך שלושה ימים, סמכו על פירות וירקות טריים, סלטים ירוקים ותזונה קלילה כוללת לשלב ניקוי קצר. כמובן, זה לא אומר שעליך להיכנס להרגל אכילה לא טוב אחר כך. הקפידו להרגל לשלב מזון בריא בארוחותיכם באופן קבוע. כי בדרך זו אתה כמובן טוב גם לשאר הגוף. מזונות מסוימים מועילים במיוחד אם אתה רוצה לנקות ולחזק את הריאות במזון:

מזונות מועילים

אכלו ארוחות בריאות ומאוזנות עם המזונות הנכונים התומכים בריאות

 • כמה עשבי תיבול (למשל רוזמרין, אורגנו, טימין)
 • לג’ינג’ר יש אפקט אנטיבקטריאלי וחטא, טוב לברונצ’יות וניתן לשתות אותו כתה
 • פירות וירקות עם קרוטנואידים (גזר, עגבניות, פלפלים, מנגו, תפוזים וכו ‘)
 • מזונות עשירים באשלגן, כמו בננות
 • לאשכוליות ולימון השפעה חיטוי ונגד וירוסים ופטריות
 • אגוזי ברזיל הודות לסלניום וויטמין E שהם מכילים (במידה ולא מתוספי תזונה, כיוון שיש חשד לעודף כמסרטן – מספיק 1 אגוז ברזיל מדי יום)
 • לבצל יש אפקט גמילה ומעכבים את צמיחת תאים סרטניים – מושלם אם אתה רוצה לנקות את הריאות ולהשתמש בתרופות ביתיות; מומלץ בצל אחד מדי יום
 • הכורכומין נמצא בקארי ומרפא דלקות וסדקים בריאות
 • לחמוציות יש השפעה אנטיבקטריאלית ואנטי דלקתית
 • מים
 • הריאות מנקות עם תה עשוי עשבי תיבול

לנקות ולרעלים את הריאות עם הרבה נוזלים כמו מים ותה צמחים

שתיית מספיק משקה חיונית לגמילה וניקוי. כך ניתן להעביר ולהפריש את כל הרעלים מהגוף וכך גם מהריאות. כמובן שמים מגיעים קודם כל, אך תה צמחים לא ממותק הם גם אידיאליים. מי שאוהב לשתות מיצים יכול לבחור מבין הירקות והפירות שהוזכרו לעיל, אך ללא תוספת סוכר. מרקי ירקות הם גם רעיון מצוין מכיוון שהם גם מזינים וגם לחים. אמנם מוצרי חלב טובים בדרך כלל לריאות, ממש כמו בשר אדום ולבן, אך עליך להימנע מהם במהלך שלב הניקוי של שלושה ימים. במהלך תקופה זו, עדיף להסתמך על מזון קל.

כמו כן, למד אילו מאכלים מועילים במיוחד לריאות.

ניתן לשפר את תפקוד הריאות בעזרת הרבה פעילות גופנית ופעילות גופנית מספקת

הריאות מתחזקות באמצעות הרבה פעילות גופנית וספורט

כמובן שניתן גם לנקות את הריאות בצורה נפלאה באמצעות פעילות גופנית. ואתה יכול לשלב את זה בנוחות עם הנקודה הראשונה שלנו. אם מזג האוויר מאפשר זאת, התעמלו באוויר הצח או עשו ספורט בחוץ. האם אתה לא חובב ספורט עד כדי כך? אל תדאג, מספיק ללכת בקצב מהיר. הקפד לנשום באופן קבוע. כמו כן, נשם עמוק פנימה והחוצה. זה מעורר את זרימת הדם וכמובן גם מסדיר את הנשימה. האימון המושלם גם לריאות. ועם האוויר הנקי והטרי אתה עושה את שלך כדי להבטיח שהריאות יוכלו לנקות את עצמן.

תוכנית מפנקת לריאות באדים

סאונה ושאיפה מועילים, אך יש להימנע מהם אם יש לך חום

אוויר חם מנקה ומחזק את הריאות ואם תשתמשו גם בעשבי מרפא מסוימים, אתם תהפכו אותו לטוב עוד יותר! אם תרצה להשתמש באדים לניקוי, תוכל לבחור בין סאונה (גם אם לא בתקופת המגיפה), אמבט אדים פשוט ושאיפה. ניתן להשתמש בצמחי מרפא או שמנים אתריים העשויים מצמחי מרפא (למשל אקליפטוס), במיוחד לאמבטיה או בעת ניקוי הריאות באמצעות שאיפה, מה שמעצים את האפקט. אתה יכול גם להפיץ אותם בחדר בעזרת מפזר – חלופה טובה אם אינך יכול או לא רוצה לשאוף או להתרחץ. התייעץ עם הרופא שלך בנושא זה, מכיוון ששמנים מסוימים אינם מועילים לאנשים הסובלים מאסתמה, למשל. אחרת ל”קיטור “יש השפעה חיובית כי דרכי הנשימה לחות. זה גם גורם לך להזיע, וכידוע, זיעה גם נושאת רעלים מהגוף שלך.

נשימת אדים באמבטיה להרטיב את הריאות

גם אם ניתן לנקות את הריאות בצורה נפלאה באמצעות אדים חמים, עליך להימנע מכך אם אתה חולה וסובל משיעול ו / או חום ובעיקר בתקופות קורונה אם הייתה לך מגע עם אדם חולה. הסיבות לכך פשוטות: האדים מחממים את הגוף עוד יותר, וזה כמעט רעיון טוב, במיוחד אם יש לך חום. כמו כן, ההנחה היא כי וירוסים הקיימים באף, בפה ובגרון יכולים לחדור לריאות במהירות ובקלות במיוחד דרך אדי השאיפה..

סיכום

הגבירו אוויר צח והימנעו מזהמים ומעישון

אז אם אתה רוצה לעשות משהו טוב לריאות שלך, בין אם זה מסיבות מניעתיות גרידא או בגלל שאתה שוקל לנקות את הריאות לאחר תקופה ארוכה של עישון או בגלל מצב החיים שלך בעיר גדולה, אתה יכול להשיג זאת בשיטות פשוטות ואמצעים. ניתן לנקות את הריאות בעזרת עשבי תיבול, מזונות מסוימים, אוויר צח והרבה פעילות גופנית, כמו גם תרגילי נשימה לחיזוק הריאות. יש לזכור, עם זאת, שתקופה קצרה של ניקוי ופינוק אינה מספיקה. על מנת לחזק את הריאות שלך לצמיתות ולא רק נגד קוביד -19 ולגרום להן להיות פחות רגישות לפתוגנים, עליך להפוך את כל הטיפים לחלק מהשגרה שלך בטווח הארוך. תפסיקו לעשן, אכלו תזונה מאוזנת ובריאה, ובשלב הניקוי, רצוי עם מזון קל. שתו הרבה מים ותה ומיצים לא ממותקים, וסיפקו הרבה אוויר צח לריאותיכם במהלך פעילות גופנית או הליכה בחוץ..

ניקוי הריאות - תמכו באיבר הנשימה בגמילה באמצעים פשוטים