אם חיפשתם צמחי מרפא אנטי ויראליים המסייעים נגד מחלות רבות, סביר להניח שנתקלתם בצמח האכינצאה. שימוש בחמאה הוורודה או הסגולה עשוי להשפיע לטובה על הבריאות, החל מהצטננות ועד סרטן. Echinacea purpurea מעורר את הפעילות הכוללת של התאים האחראים למאבק בכל סוגי הזיהומים. בניגוד לאנטיביוטיקה, שתוקפת חיידקים ישירות, הדבר מאפשר לתאי החיסון שלנו לתקוף את החיידקים, הנגיפים והתאים הלא תקינים, כולל תאים סרטניים, ביעילות רבה יותר..

צמח אכינצאה כמחמם כתרופה

הכנת תה מפרחים סגולים מיובשים מעפרון סגול

ההשפעה המוכיחה ביותר של אכינצאה היא גירוי של פגוציטוזיס. המשמעות היא צריכת אורגניזמים פולשים על ידי תאי דם לבנים ולימפוציטים. אז זהו צמח רב עוצמה שפורח כרגע בשוק הבריאות הטבעית. אבל מדוע הפרח האטרקטיבי הזה צומח בפופולריות שלו? כי צמח האכינצאה מועיל לבריאותנו ולרווחתנו כמו מעט זני צמחים על פני כדור הארץ. אבל האם תה עשוי מפרחים סגולים באמת יכול להדוף הצטננות ומחלות בצורה יעילה? יש אנשים שמאמינים שזה יכול אפילו להשתמש בו כדי להקל על כאבים, למנוע סרטן ולסלק בעיות עור. עם זאת, הקהילה המדעית חולקת על היתרונות, וכמה מומחים העלו חששות מתופעות הלוואי.

תקריב של פרח בצבעים צהוב ואדום

אכינצאה, הידועה בעבר כשיטה חלופית למניעת הצטננות, מתאימה כעת למגוון רחב של יישומים – החל במלחמה בסרטן ועד להקלת כאבים. אתה גם לא צריך לקנות מוצרים כאלה כל השנה כדי למנוע מחלות. במקום זאת, נסה להכין תמצית משלך כדי לנצל את תכונות הריפוי של צמח האכינצאה. אתה יכול אפילו להשתמש בו לטיפול בפצעים חיצוניים. החומר הפעיל יכול להרוג חיידקים מזיקים ולהאט או אפילו לעצור את הרבייה של חיידקים כאלה. בנוסף, פעולתה מעוררת יצירת רקמות חדשות ותומכת בגוף במאבק בדלקת.

תמצית לתה או תוספי מזון

קומקום חצי מלא עם תה אכינצאה בצבע בהיר

כמשקה צמחי מרפא, לרוב ניתן להכין את התה מצמח אכינצאה. זנים אחרים מתאימים גם כמרכיבים בכמה תכשירי תה ותמציות. בדרך כלל אנשים משתמשים בפרח הסגול בצורת חרוט של הצמח, מיובש או חתוך טרי, להכנת תה. עם זאת, אתה יכול גם להשתמש בשורשים ובעלים לשם כך. אכינצאה הוא עשב רב שנתי הגדל בדרך כלל בצפון אמריקה ובאירופה. מין זה קשור קשר הדוק לחמניות, לחיננית ולעשב הנפוץ. תופעת הלוואי מהטעם של שתיית תה זה מתוארת לעתים קרובות כתחושה של עקצוץ בלשון. למעשה, חלק מיצרני מוצרי הצמחים רואים באיכות זו עדות ליעילות הצמח. אכינצאה משולבת בדרך כלל עם נענע או מרכיבים אחרים כמו עשב לימון לטעם נעים יותר. עם זאת, אם אתה לא אוהב את זה, אתה יכול לקחת את התרופה בצורה של טבליות או תמיסות.

צמח אכינצאה הגדל באופן טבעי הפורח מתחת לשמש

לפני 1950 והופעת האנטיביוטיקה, צמח האכינצאה כיבד את מעמדו הרפואי. ככל שתעשיית הבריאות העבירה את עניינה, אנטיביוטיקה הפכה ללהיט, והעשב המפורסם כיום איבד את הערכתו הרבה. רוב האנשים אינם מודעים לכך שהכימיקלים בשורש שונים במידה ניכרת מאלו שבצמרת הצמח. כאשר מנתחים את שורשיו של עצי החתול הסגולים, נמצא שהם מכילים ריכוזים גבוהים של שמנים נדיפים. החלקים שצומחים מעל הקרקע נוטים להכיל יותר פוליסכרידים, הידועים כמעוררים תגובה חיסונית. התמצית מצמח אכינצאה היא בעצם תמיסה מהחלק העליון.

רכיבים חשובים

צמח אכינצאה כתמיסה השתמש במינון נכון בבקבוקונים כטיפות אכינצאה פורפוראה

רבים מהמרכיבים הכימיים של אכינצאה הם אכן ממריצים חיסוניים רבי עוצמה ויכולים להיות בעלי ערך טיפולי משמעותי. כמה שאתה בוודאי מכיר הם שמנים אתריים, פלבנואידים, אינולין, פוליסכרידים וויטמין C. בנוסף לביקורות על התמציות המזינות של הצמח, למדנו שחלק הצמח הגדל מעל הקרקע הוא היעיל ביותר. . מעניין שבגרמניה, תוספי התזונה מוסדרים על ידי הממשלה, וחלקים אוויריים של Echinacea purpurea מאושרים למעשה כתרופות טבעיות לדלקות בדרכי השתן, דלקות בדרכי הנשימה העליונות, הצטננות ופצעים בריפוי איטי..

יתרונות בריאותיים של צמח האכינצאה

תרופות אלטרנטיביות העשויות מצמחים ועשבי תיבול שנאספו בקערות עץ קטנות

למרות שנראה שיש יתרונות אינסופיים מכובע השמש, אך יתרונות מסוימים בולטים במיוחד. יש גם מחקר מרתק שקשור לערך הרפואי של הפיטוכימיקלים שהוא מכיל. בנוסף, ברור כי החומרים הפעילים הללו, כמו גם המרכיבים שטרם התגלו בצמחי מרפא אחרים, יכולים להוות כלים יקרי ערך למאבק בגידולים. על פי החוקרים, השימוש באכינצאה כטיפול אלטרנטיבי אחר בסרטן מומלץ כיום לצד טיפול ואפילו קונבנציונאלי, או אפילו במקום טיפול.

תרופות ביתיות לדלקת חיידקים ודלקות הומאופתיה עם עצי צמח אכינצאה

עם זאת, התוצאות החשובות ביותר לשפעת ולהצטננות היו ההשפעות על זיהומים שחוזרים על עצמם. מחקרים עד כה מראים כי צמח האכינצאה עשוי להפחית את תסמיני הקור. עם זאת, נראה גם שההשפעות של אכינצאה מתחזקות לאחר הופעת תסמיני הצטננות. תמציות צמחים כאלה מסוגלות אפוא להילחם בזיהומים ויראליים בדרכי הנשימה, כולל שפעת, להפחית דלקות ולהפחית את הסיכון לסיבוכים חיידקיים. בגלל זה, אתה יכול לראות מדוע מוצרים רבים כאלה משמשים למחלות ויראליות כמו הצטננות ושפעת. הדבר נכון במיוחד לגבי תמציות, שהן המלצה אינטגרטיבית של הומאופתים ומטפלים אלטרנטיביים למטופליהם.

שיכוך כאבים ומשלשלים

תוסף תזונה בכמוסות תמצית של צמח אכינצאה נגד שפעת והצטננות

ההיסטוריה של אכינצאה לשיכוך כאבים החלה כאשר האינדיאנים השתמשו בצמח כמשכך כאבים. זה יעיל במיוחד לכאבי בטן, דלקת שקדים, כאבי ראש, חצבת, כאב גרון ואפילו כאבי שיניים. כמה שיטות נפוצות לשימוש באכינצאה במוצרי תרופות להקלה על כאבים כוללות שתיית תה צמחים או אפילו הכנת משחה מהעשב היבש ושפשוף ישירות על האזור הפגוע..

עשבי תיבול מיובשים בזרי רפואה אלטרנטיבית לטיפול בסרטן ומחלות כרוניות

כמו צמחי מרפא רבים אחרים, גם לצמח האכינצאה יכולה להיות השפעה חיובית על מערכת העיכול כולה. בנוסף, הוכח כי מדובר בתכשיר משלשל קל שיכול להקל על עצירות ולשמש תרופה הרגעה. שתיית תה צמחים יעילה במיוחד גם במקרה זה. למחלות כרוניות, כוס תה ביום יכולה לעזור לשחרר את המעיים, בעוד ש -2 עד 3 כוסות ביום יכולות לסייע בהתקפים פתאומיים. עם זאת, כדי להפחית את הסיכון לתופעות לוואי, הימנע משימוש באכינצאה לעתים קרובות מדי. ליתר ביטחון, הגבל את התה לכל היותר שתי כוסות ביום ונטל את התוספים המופיעים על התוויות.

לטפל בדלקות ובעיות עור

אבני חן מסודרות סביב פרחי כוננית סגולים

אין ספק שדלקת היא גורם המוות העיקרי בעולם והגורם לרוב המחלות. גורמים שונים תורמים לכך, כולל מתח, רעלים במזון שלנו ושינה לקויה. למרבה המזל, צריכה קבועה של אכינצאה יכולה להפוך אותם ביעילות ולהקל על דלקות שונות. מוצרים המכילים את החומר הפעיל יכולים אפילו לסייע לדלקת אוובית או דלקות עיניים. זה רעיון טוב לאנשים המתמודדים עם מצבים דלקתיים כרוניים כמו דלקת מפרקים שגרונית לצרוך את תה הצמחים באופן קבוע כדי להפחית את הדלקת בכל המערכת..

האישה לובשת קרם טיפוח על פניה על קוסמטיקה טבעית העשויה מצמח אכינצאה

צמח האכינצאה מועיל גם לעור, כולל שיפור לחות העור והפחתת קמטים. מחקרים מראים כי שימוש במוצרי עור המכילים תמציות צמחים כאלה יכול לסייע בשיפור בריאות העור. בנוסף, זה לא הראה תופעות לוואי כגון גירוי בעור. שוב, המינון הוא המפתח. מומלץ ליטול רק 20 מיליגרם בכל פעם ולא יותר. למעשה, נטילת יותר מ -20 מיליגרם למנה יכולה לשלול את היתרונות.

סיכונים ותופעות לוואי

תגובה לאלרגיה להתעטש ילד עם פרחים צמח אכינצאה ביד

חשוב לדעת כי בליעת יותר מדי אכינצאה יכולה לגרום לתופעות לוואי. במקרים מסוימים, מינונים גבוהים של תמציות הצמחים עלולים לעיתים לגרום לבחילה וסחרחורת, במיוחד אצל הסובלים מאלרגיה. לכן, זה לא נחשב בטוח להשתמש באכינצאה לטיפול באלרגיות עונתיות, למשל. כמו כן, דווח כי זנב חמאה מוזרק עלול לגרום לתגובות חמורות יותר כגון שלשולים, חוסר התמצאות, נמנום, יובש בפה, נדודי שינה, כאבי שרירים, בחילות, קהות של הלשון או הגרון והקאות..

ציור של כוננית סגולה עם גבעול פרחים מיובשים ועלים

בכל הנוגע לתופעות הלוואי של צמח האכינצאה, אין לחרוג מכמויות בטוחות ומומלצות. כמו כן, אם אתם נוטלים תוספי מזון באופן קבוע, קחו הפסקה מדי כמה שבועות כדי להימנע משימוש מופרז לטווח ארוך. אנשים הנוטלים דיכאון חיסוני, משתמשים בטמוקסיפן, סובלים מאלרגיות או אסתמה, בהריון או מניקים או שעברו ניתוח עפעפיים, אינם צריכים להשתמש באכינצאה. זה יכול להשפיע גם על האפקטיביות של תרופות מסוימות. עדיף לדבר עם הרופא שלך אם אתה נוטל תרופות כלשהן או שאתה מטפל כעת במחלה כדי לוודא שאצינצאה אינה מהווה איום עבורך..

צורות ומינון של צמחי אכינצאה

שורשים וגבעולים מיובשים ממערכת החיסון של צמחי אכינזה מחזקים תרופות טבעיות

אכינצאה זמינה ללא מרשם במקומות רבים, כולל חנויות טבע, באינטרנט ואפילו בבתי מרקחת ובסופרמרקטים. המוצר נמכר בצורות רבות ושונות, כולל תמציות נוזליות, עשבי תיבול מיובשים, כמוסות ואפילו כתה. למרות שאין הוכחות רשמיות כיצד להשתמש באכינצאה בצורה הטובה ביותר, שימוש יומי קבוע בהחלט יכול להועיל לחסינות ולבריאות הכללית. מקורות מסוימים טוענים כי אכינצאה נראה היעיל ביותר כאשר נלקחים ברגע שהתסמינים מופיעים ונלקחים מספר פעמים ביום במשך שבעה עד עשרה ימים. הוא גם האמין כי צורות נוזליות של אכינצאה עשויות להיות יעילות יותר מאשר כמוסות בגלל קצב הספיגה.

יתרונות בריאותיים בהכנת אכינצאה פורפוראה ופרחי גן אחרים

עם זאת, זכור תמיד להשתמש בתוסף נטול אלכוהול, בין אם לעצמך ובין לילדיך. למרבה הצער, זה נפוץ שמוצרים מסומנים בצורה לא נכונה מכיוון שהתמציות או התכשירים אינם מראים את כמות המרכיבים שצוין. לכן חשוב להשתמש במוצרים של מותגים מהימנים. איך להכין תה אכינצאה עם עלים רופפים:

  • מניחים את הפרחים, העלים והשורשים של צמח אכינצאה בכוס תה. וודא שחלקי הצמח נקיים מלכלוך.
  • מביאים את המים לרתיחה, ואז נותנים להם לשבת במשך דקה כדי להוריד את הטמפרטורה מעט.
  • יוצקים מים על חלקי הירקות.
  • תן לתה להיסחף כמה שאתה רוצה. זה בדרך כלל ארוך יותר מהשריית תה מסורתי ויכול להימשך עד 15 דקות.
  • מסננים להסרת הפרחים, השורשים והעלים.
  • מתבלים לפי הטעם לפני השתייה.
  • הוסף דבש, זנגביל או משפרי טעם אחרים והתנסה בטעמים שונים כדי למצוא שילוב המתאים לטעמך.