צנית, עייפות או צרבת – כל אלה הן מחלות או תסמינים שיכולים להיות קשורים לאיזון מופרע של חומצה -בסיס. בגרמניה אנו אוכלים בכל זאת תזונה מאוד חומצית, מה שבסופו של דבר יכול להוביל להחמצת יתר של הגוף. מצד שני, אנו צורכים פחות מינרלים היוצרים בסיס. מה שאנשים רבים לא יודעים: עם דיאטה “חד צדדית” כזו, זה יכול להיות הגיוני לכפות מדי פעם על הגוף אמצעי גמילה מסוימים ו”להסיר את החמצה “. למרות שאמצעי חיטוי כאלה אינם מאושרים על ידי הרפואה הקונבנציונאלית, הם עדיין יכולים לעזור לך להרגיש טוב יותר באופן כללי.

סימפטומים כאשר מאזן החומצה-בסיס שגוי

איזון בסיס חומצה - סימפטומים של חוסר איזון

חוסר איזון במאזן החומצה-בסיסי ובפרט החמצת יתר של הגוף לא בהכרח חייב לגרום לאחת המחלות שהוזכרו בתחילת הדרך. לעתים קרובות ניתן לראות את הסימנים מוקדם יותר. זה יכול להתחיל עם מצב רוח רע ורפוי, שבדרך כלל אתה יכול לראות במהירות אצל האדם הנוגע בדבר.

הגוף מרגיש עייף וללא אנרגיה; כאבי ראש יכולים לעקוב ובחלק מהמקרים החומציות יכולה להשפיע גם על העיכול. בנוסף, ישנם תסמינים רבים אחרים שיכולים לבטא חומציות יתר.

יש להימנע ממזונות אלה

איזון בסיס חומצה - כדאי להימנע ממאכלים אלה

כדי להגן על הגוף מפני החמצת יתר או החמצת אותו, עליך להימנע ממזונות מסוימים או לפחות לאכול פחות מהם. באופן אידיאלי, לא יותר מ -30 אחוז מהמזון היומי שלך צריך להיות חומצי. 70 אחוזים אמורים להשפיע באופן בסיסי על הגוף. מזונות מן החי במיוחד אינם מועילים. לכן הקפד לאכול פחות בתזונה:

  • בָּשָׂר
  • ביצים
  • מוצרי חלב
  • סויה
  • קטניות
  • פסטה
  • סוכר מזוקק
  • קפה
  • תה שחור

שינוי דיאטה

חומצות בסיסיות לשנות את התזונה הביתית

בעיקרון, כדאי שתחשוב על שינוי בתזונה המכיל יותר מזונות היוצרים אלקליין. על מנת תחילה “להסיר את הגוף” באופן פעיל, מומלץ דיאטה לגמילה. מאכלים נבחרים כגון תפוחי אדמה, עלים וירקות שורש, פירות טריים עם תכולת ויטמין C גבוהה, מים דוממים ועשבי בר כגון סרפד, מנטה, שן הארי או רוזמרין מתאימים לכך..

אם הסרתם את גופכם בהצלחה, עליכם לשמור על איזון בין חומצה-בסיס. אתה יכול להשיג זאת אם אתה רק צורך את המזון היוצר חומצה הנ”ל במתינות וגם משתמש בירקות יוצרי אלקליין כגון מלפפון, ברוקולי או ארטישוק ושמנים טבעיים..

תוספי תזונה המסייעים לך לשמור על איזון זה יכולים להיות גם שימושיים. מוצרי טבע Laetitia לשלב, למשל, מדע חדיש עם אופני הפעולה מהטבע. בדרך זו, אתה יכול גם לתמוך באופן פעיל ב”סירוק “של גופך.

הירגעו והימנעו מלחץ

איזון חומצה -בסיס - מתח וחומציות קשורים לעתים קרובות

מתח וחומציות קשורים לעתים קרובות. לדוגמה, אם אתה נוטה לאכול תזונה חומצית, הדבר יכול לגרום לריכוז של הורמוני לחץ מוגברים בדם רָצוֹן. מנגד, הורמוני הלחץ מקדמים החמצה. אז זהו מעגל קסמים קטן בו תוכל למצוא את עצמך. על מנת לפרוץ זאת יש להימנע ככל האפשר ממתח ומתח ולהירגע, למשל בעזרת טכניקות מדיטציה או יוגה..

סיבולת הרכבת

חומצות בסיסיות ריאות ביתיות מתאמנות

חוסר בפעילות גופנית יכול גם לגרום לגוף להיות יותר מדי חומצי. בנוסף לתרגילי היוגה שכבר הוזכרו, אימוני סיבולת יכולים לעזור להחזיר את איזון החומצה-בסיסי לקו. ניתן לעורר את חילוף החומרים באמצעות ענפי הסבולת השונים, אשר בתורם מבטיחים הפרשת חומצה דרך הכליות והריאות. ענפי ספורט מתאימים במיוחד הם ריצה קלה, הליכה, שחייה או רכיבה על אופניים. 15 עד 30 דקות פעילות גופנית ביום הוא אידיאלי.

הכניסו הרבה נוזלים לגוף

חומצות בסיסיות לשתות מים ביתיים

אם הגוף שלך הופך להיות חומצי מדי, עליך לשתות הרבה מים כדי להסיר אותו. הקפד לשתות מים מינרליים דוממים; הם צריכים להכיל כמה שיותר מימן פחמתי, מכיוון שיש לכך השפעה מנטרלת חומצה. מים מינרליים מאזורי גיר מתאימים במיוחד לכך. כפי שהשם מרמז, חומצה פחמנית במים אינה די פרודוקטיבית. ובכל זאת, מים דוממים יכולים לעזור לך. זה שוטף את הגוף שלך ומנקז את החומצה ביתר קלות. אנו ממליצים למבוגרים לפחות שניים עד שלושה ליטר מים ליום. עם זאת, אתה יכול גם להשתמש בתה צמחים לא ממותק או בשפריפרי פירות מדוללים במיוחד.

שמור על הכבד

חומצות בסיסיות לבית - לטהר את הכבד עם חומרים מרים כמו רדיקצ'יו

נסה להקל על הכבד שלך. זהו איבר הגמילה של גופכם וצריך לטפל בו היטב. בנוסף, אכלו מזון העשיר בחומרים מרים, כגון רדיקצ’יו או עולש.

פחות מאכלים יוקרתיים

אלכוהול ובסיסי חומצה ביתיים

הכבד יכול לסבול מצריכת אלכוהול מופרזת. בעיקרון, עליך להימנע במידה רבה מממריצים כאלה, שכן הם יכולים לתרום באופן משמעותי להחמצת גופך. עם זאת, לא רק שאתה צריך להימנע מאלכוהול, אלא גם מסיגריות וקפה.

ללכת לסאונה יכול גם להיות בעל אפקט גמילה

ללכת לסאונה יכול גם להיות בעל אפקט גמילה

ביקור בסאונה יכול גם להיות מאוד מרעלים. בגלל הטמפרטורות הגבוהות, חומרים מזיקים פשוט מזיעים את העור. זה חל גם על עודף החומצה בגוף שלך. מומלץ לבצע סאונה מרגיעה פעם או פעמיים בשבוע.

עם זאת, עליך להיזהר. לא כל אדם מתאים לסאונה. לדוגמה, אם יש לך מחלת כליות או שאתה סובל לעתים קרובות מפרפרות לב, הסאונה פחות מתאימה “להסיר את הגוף”..

רק אורח חיים בריא

החזר את איזון בסיס החומצה באמצעות אורח חיים בריא

אם אתה מנהל אורח חיים בריא בדרך כלל וצורך רק כמה חומרים לא בריאים, אתה כבר בדרך להימנע מחמצת יתר. הימנע מעודף, עשה מספיק פעילות גופנית, צפה בתזונה שלך ושתה מספיק. זהו המפתח למניעה ובמקביל לגמילה מהגוף.