אבקני דבורים השפעה והבדל לאבקני דבורים - מידע וטיפים

בטח כבר שמעתם שאבקני הדבורים בריאים ונחשבים כתרופת פלא. לאבקנים יש מרכיבים רבים בעלי השפעה חיובית על גופנו. מסיבה זו, הם נתפסים גם כמזונות על, כתוספי מזון, יכולים לשפר את התזונה שלנו. עם זאת, ייתכן שעדיין יש לך כמה שאלות בנושא, כגון מה הם מרכיבי האבקה של הדבורים, מה המינון הנכון של אבקה דבורה או מה ההבדל בין אבקת הדבורים לאבקת הדבורים בעצם. היום ברצוננו לתת לך את התשובות לשאלות אלו. כמו כן, תלמד מה ההשפעה של אבקה דבורים על גופנו ועל בריאותנו. עד אז תשתכנע שאבקה יכולה לחולל פלאים ובקרוב תוסיף אותה לתזונה שלך.

מה הם אבקה?

אבקת הדבורים נשאבת על ידי הצמחים והיא נקייה יותר מאבקני הדבורים

אבקה הם תאי הנבט הזכרים של צמחים. בעזרתם אלה יכולים ליצור פירות וזרעים על מנת להתרבות לאחר מכן. לשם כך, תאי הנבט צריכים להנביט ולהפרות את הפרחים, דבר שיכול לקרות דרך הרוח, אך גם דרך הדבורים וחרקים אחרים. האבקה הזכרית נדבקת אליהם ומועברת בדרך זו.

מלבד זאת, אבקה של דבורים היא גם מקור מזון חשוב לדבורים ולחרקים אחרים. המרכיבים הרבים ובעיקר החלבונים וההורמונים הם חלק חשוב מהאבקה הזעירה הזו לדבורים.

ההבדל בין פרחים לאבקני דבורים

השפעת אבקה חיובית הודות לוויטמינים רבים מקבוצת B

רבים סבורים כי אין הבדל בין שני “סוגי” האבקה הללו. הם גם נשמעים די דומים בהתחלה. אולם, הדבר אינו נכון. האבקה היא האבקה שנמצאת על הפרחים ונשאבת ישירות מהפרחים בעזרת מכונות מיוחדות. חשוב לדעת שהאבקה נקצרת ממין צמח אחד ומזה ואינה מטופלת לחלוטין. אז זהו אבקה טהורה ללא כימיקלים, חומרי הדברה או כימיקלים אחרים.

זה לא בהכרח המקרה של אבקה דבורים. זהו האבקה שנאספה על ידי הדבורים. סביר להניח שראית בעבר אבקה על רגלי הדבורים. על מנת להצליח להעביר את האבקה שנאספה, הדבורים מוסיפות צוף ורוק דביק לאבקה זו. זה יוצר את אשכול האבקנים שנקרא, שבו הדבורים משתמשות מאוחר יותר כמזון. החיסרון של גרסה זו הוא שבדרך כלל הוא מזוהם על ידי חומרים אחרים. מסיבה זו, אפקט האבקה טוב יותר לגוף, מה שגם מייקר את סוג האבקה הזה. אם אתה רוצה להשלים את התזונה שלך עם אבקה, אבקה דבורים היא הבחירה הטובה יותר ובעיקר הבריאה יותר.

הכוורן קוצר את אבקה הדבורים בעזרת מלכודת אבקה

כיצד נקצרים אבקני הדבורים?

כבר הזכרנו שהאבקה פשוט נשאבת מהפרחים. אבל הדרך שבה הדוורן מקבל את אבקת הדבורים מעניינת גם היא, אחרי הכל לא ניתן להסיר אותה ישירות מהרגליים ולא להסיר אותה מכוורת הדבורים לפני עיבוד הדבורים. הטריק הוא שהדבוראי יקים רשת צמודה מול הכוורת. זה נקרא גם מלכודת אבקה. על מנת שהדבורים יכנסו לכוורת שלך, עליהן להידחק דרך הרשתות הללו, לפיהן האבק מופשט מהרגליים ונאסף בכלי מיוחד..

אבל אל תדאג שהדבורים ימותו מרעב בדרך זו. זה בשום אופן לא יהיה אינטרס של הדבוראי. הרשת מוסרת לעתים קרובות מספיק כדי שניתן יהיה לטפל היטב בכל הדבורים, כולל המלכה והתרנגולת.

רכיבים

השפעת אבקת הדבורים על הבריאות - מזון העל עם מרכיבים מעולים

ההשפעה החיובית של אבקה הדבורה נובעת ממרכיבים רבים. אלה יכולים להשתנות בהתאם לתנאים שבהם גדלו הצמחים. המיקום, מזג האוויר, הסביבה, אך גם זמן הקטיף משפיעים על המרכיבים.

תשומת הלב! למרות התכונות החיוביות, לא דבורה ולא אבקה מתאימות כמקור המזון היחיד, אך יש להשתמש בהן כתוסף תזונה בלבד!

בגדול ניתן לקבוע את המרכיבים הבאים בעלי אפקט אבקה חיובי:

חלבונים וחומצות אמינו

40 אחוז מהחלבונים נמצאים באבקני פרחים ודבורים. חומצות האמינו הכלולות בחלבונים מהצומח כה חשובות לאורגניזם מכיוון שהן אחראיות על בניית תאים חדשים ו”תיקון “תאים פגומים. אולם מכיוון שהגוף אינו יכול לייצר חומצות אמינו אלה בעצמו, יש לצרוך אותן באמצעות מזון. כמות החלבון הגדולה באבקני הדבורים היא דבר מצוין מסיבה זו והאבקה היא מקור חלבון מושלם, הניתן לספיגה מהירה של הגוף בקלות ובקלות בשל עקביותו. חומצות האמינו הכלולות באבקה הן:

 • לאוצין
 • תראונין
 • איזולאוצין
 • ואלין
 • מתיונין
 • פנילאלנין

חומצות שומן רוויות ובלתי רוויות הן מרכיבים של אבקה

ויטמינים

מגוון רחב של ויטמינים ניתן למצוא באבקת פרחים ודבורים. ראוי לציון במיוחד הם הויטמינים של קבוצת B, הכוללים ויטמינים B1, B2, B5, B6 ו- B12 החשובים. ויטמין B12 חשוב במיוחד עבור צמחונים וטבעונים, מכיוון שהוא בדרך כלל נספג רק דרך מוצרים מן החי כגון בשר, דגים, חלב וביצים ואינו יכול להיות מיוצר בגוף. אפקט האבקה של הדבורים טוב גם לאנשים שעושים ללא מוצרים כאלה, אך עדיין רוצים לאכול תזונה מאוזנת.

ויטמין A, בתורו, יכול להיווצר בגוף, אך חומרים מסוימים נחוצים לשם כך. זה כולל גם את הקרוטנואידים או בטא קרוטן, הכלולים גם באבקה. ויטמינים חשובים נוספים באבקה הם ויטמין C ו- D. מעניין גם שאבקנים הם ספקים טובים יותר של ויטמינים מאשר פירות..

אנזימים

ההשפעה החיובית של אבקני הדבורים נובעת גם מהמספר הרב של האנזימים החבויים בהם. בסך הכל ידועים 11 גדולים ומעל 5000 קטנים יותר. לאנזימים יש תפקיד חשוב שבלעדיו כל שאר המרכיבים המועילים יהיו חסרי תועלת. הם שם כדי לפרק את כל החומרים המזינים שאתה לוקח. רק כך הם יכולים להיספג ולעבד על ידי הגוף.

חומצות שומן

חומצות שומן בלתי רוויות ורוויות הן מרכיב נוסף של אבקה וחשובות לגוף. בין היתר הם מחזקים את קרומי התאים על ידי שיפור גמישותם. יש לכך השפעה חיובית גם על המוח ותאי העצב, מכיוון שהעברת המידע דרך העצבים משתפרת ובכך גם הביצועים הקוגניטיביים. חומצת השומן אומולא 6 לינולאית המכילה גם היא טובה לעור ומשמשת להגן על העור על מנת להקל על גירוי העור או כוויות שמש. לא בכדי ניתן למצוא מרכיב זה בקרמים רבים לעור.

השפעות אבקת הדבורים על הגוף - תוסף תזונה בריא

מינרלים

ניתן למצוא אבקנים גם מינרלים רבים ורכיבי קורט. אילו בדיוק ואיזה כמויות תלויות בעיקר במוצא. יש להם מגוון רחב של פונקציות ותורמים להיווצרות דם חדש, כמו גם לצמיחה או שהם אחראים לחילוף חומרים טוב. בקיצור, יסודות קורט ומינרלים הם גם חלק חשוב ביותר בגוף, שבלעדיו הוא אינו יכול לתפקד היטב. מינרלים אפשריים הם:

 • בַּרזֶל
 • נְחוֹשֶׁת
 • יוֹד
 • גוֹפרִית
 • זַרחָן
 • אֶשׁלָגָן
 • מגנזיום
 • סִידָן
 • כְּלוֹר
 • סִילִיקוֹן
 • טִיטָן
 • אָבָץ
 • סֵלֶנִיוּם
 • מַנגָן

אפקט חיובי של אבקה דבורה

אבקת הדבורים בריאה ומספקת לגוף מינרלים וויטמינים

אפקט האבקה של הדבורים בטוח במידה שהיא מספקת חומרים מזינים חיוניים רבים. אם תספק לגוף שלך כל מה שהוא צריך לתפקד באופן קבוע, תחזק אותו ובצורה זו גם תשפר את בריאותך וביצועיך.

המערכת החיסונית מתחזקת על ידי אבקה של דבורים והזיהומים נלחמים ביתר קלות

מערכת חיסונית מחוזקת

בדיוק כמו שלפירות וירקות עם הויטמינים הרבים שלהם יש השפעה חיובית על המערכת החיסונית שלנו ויכולים לחזק אותה, גם לאבקני הדבורים יכולה להיות השפעה. אז זוהי האפשרות האידיאלית אם אתה רוצה להדוף הצטננות. הסיבה לכך היא שבזכות הצריכה הקבועה של אבקה אתה גם מזין את גופך באופן שווה. עם זאת, אסור לך לפספס ירקות ופירות נוספים לחיזוק המערכת החיסונית. ואם אתה חולה, הגוף יכול להילחם בזיהום ביתר קלות.

עם אבקה של דבורים, צמיחת השיער מעוררת והשיער זורח

צמיחת שיער טובה יותר

השיער שלך דק ושביר? אז כנראה שאפקט האבקה של הדבורים יכול לספק תרופה. החומרים המזינים שהוא מכיל יכולים לחזק את השיער ובמקביל להאיץ את הצמיחה. ותזונה בריאה עם אבקה כתוסף תזונה ידועה גם כמבטיחה שיער בריא, מבריק וגמיש. עם זאת, מי שבעיות השיער שלו הן גנטיות או נגרמות כתוצאה ממחלה לא צריכות להסתמך על האבקה. כי אז גם תרופת הפלא הזו לא יכולה לעשות דבר.

אבקת דבורים יכולה לסייע בהקלה על כאבים בעצמות

בעיות בעצמות

אמנם אין עדות לכך שזה נבע אך ורק מההשפעות של אבקני דבורים ולא מתרופות או טיפולים נוספים, אך אנשים הסובלים מאוסטיאופורוזיס טוענים להקלה בכאבים עם צריכה קבועה של אבקה. הסיבה לכך עשויה להיות חומצות האמינו שהוא מכיל. אלה ידועים כמחזקים את מבנה העצם. בכל מקרה, לא יזיק לנסות זאת, בתנאי שתתייעצי עם רופא מראש כדי להימנע מתופעות לוואי בשילוב עם תרופות אחרות.

קיבה בריאה וצמחיית מעיים הם תוצאה של אבקה של דבורים כתוסף תזונה

עיכול טוב יותר ופחות אי נוחות במערכת העיכול

תכונות הריפוי של אבקני הדבורים מוכיחות גם כי הן מועילות מאוד במעיים. אם יש לך בעיות קיבה תכופות, התכונות האנטי דלקתיות של האבקה יעזרו להרגיע את הקיבה. גם אם יש לך אובדן תיאבון, אתה יכול לנסות את הנס מהטבע. אתה בוודאי תופתע מהאפקט של אבקה דבורים!

הסיבולת והעוצמה מתחזקים על ידי אבקני דבורים

סיבולת וחוזק משופרים

מערכת חיסונית מחוזקת ומחזור יציב וחילוף חומרים מאפשרים גם סיבולת טובה יותר. הם הופכים אותך לחיים וחזקים. כך שאם אתה מחזק ומשפר את המערכת החיסונית ואת מחזור הדם שלך עם אבקה, זה ישפיע גם על הסיבולת שלך. נשמע הגיוני נכון? במיוחד אם אתה עושה ספורט באופן קבוע (אבל לא רק אז!) אתה יכול לנצל את אפקט האבקה הדבורים הזה.

ירידה במשקל כאפקט אבקה דבורים לירידה בריאה במשקל

ירידה במשקל כאפקט אבקה דבורה

זה שאתה אוכל אבקני דבורים לא יורד אוטומטית במשקל. אתה כבר אמור להיות מודע לכך. אך מכיוון שאתה מגביר את חילוף החומרים בעזרתם, אתה יכול להשתמש באפקט האבקה הדבורה בשילוב עם תזונה בריאה ופעילות גופנית מספקת כדי להגיע למשקל הרצוי מהר יותר..

אפקט האבקה יכול גם להיות מועיל מאוד לתלונות הבאות:

 • חילוף חומרים ומחזור הדם
 • שיפור הראייה
 • נוגד הזדקנות
 • מחלת הערמונית
 • תלונות פסיכולוגיות
 • אובדן תיאבון
 • מסייע לניקוי רעלים מהכבד

קנה אבקה

ניתן לצרוך אבקת פרחים ודבורים טהורים על בטן ריקה

אבקה טהורה של דבורים

אבקני הדבורים בריאים ויכולים להשפיע לטובה על גופנו. הם מתאימים לבליעה, בין היתר, במצבם הטהור. המשמעות היא שהם נצרכים כפי שהם, כלומר בצורה של דגנים. כדי לאפשר זאת, מסירים מהם את הקליפות הקשות מראש. ובכל זאת, רצוי להשרות את האבקה לפני צריכתו. זה נכון במיוחד אם אתה רוצה לאכול אותם על בטן ריקה.

כמוסות עם אבקה מרוכזות יותר מגרגירים או מאבקת דבורים טהורה

כמוסות

כמוסות הן גרסה נוספת. אולם כאן, האבקה אינה עוד המוצר היחיד, אלא משולבת בעיקר בשעוות דבורים, מים ושמנים. כאן עליך לקחת בחשבון שאפקט האבקה של הדבורים חזק יותר מכיוון שהריכוז בכמוסות גבוה יותר. מסיבה זו, לא מומלץ ליטול אותו על בטן ריקה. במקום זאת, הם נבלעים עם ארוחה או עם הרבה מים. אבל עדיף לקרוא את החבילה.

אבקת דבורים בצורת גרגירים לזיקוק כלים

כמו גרגירים

אתה יכול גם לקנות אבקה דבורה בצורה של גרגירים. זוהי הגרסה האידיאלית אם אתה רוצה לחדד ארוחות מסוימות בעזרת האבקה המתוקה במקום לצרוך אותה טהורה. שלב אותו, למשל, עם מוזלי או ערבב אותו עם יוגורט טבעי, שייקים או בצק למאפים. לאכול בריא ככה זה ממש כיף, לא?

לכולם מותר לצרוך פרחים ואבקת דבורים?

אם יש לך אלרגיות, יש להימנע מאבקה מכיוון שהיא עלולה להחמיר את התגובות

למרות שאנשים רבים השתמשו באבקה במאבק באלרגיות, היו מקרים שבהם הופעלו תגובות אלרגיות במקום להקל עליהן. מסיבה זו, כל מי שמכיר אלרגיות או הסובל מאסתמה כדאי להימנע מצריכת אבקה מכל סוג שהוא או לפחות להתייעץ עם הרופא שלו לפני כן. הסובלים מאלרגיה לאבקה מונעים את ידיהם מאבקני פרחים ודבורים! ההשפעות של תרופות מסוימות יכולות להיות בעלות השפעות שליליות גם בקשר לצריכת אבקה דבורה. תרופות מדללות דם, למשל, אינן מומלצות בשילוב עם ההשפעות של אבקה דבורה. אז אם אתה לוקח תרופות באופן קבוע, אז חוות דעת של רופא מתבקשת רק.

ניתן לצרוך אבקת דבורים במהלך ההריון וההנקה אם אין אלרגיה

במהלך ההריון

למרכיבים הטובים הרבים יש השפעה חיובית גם על גופך ושל התינוק במהלך ההריון או ההנקה. כמובן, זה חל רק אם אתה באמת יכול לסבול את הפרח או את אבקה הדבורים ואינך אלרגי. הרופא שלך יבדוק זאת בצורה הטובה ביותר אם אינך בטוח בכך. אל תצפו לניסים מיוחדים כמו הריון קל יותר או לידה, אך בכל מקרה, בשילוב עם מזון בריא אחר, תספקו לגופכם את כל מה שהוא צריך. והוא בהחלט צריך את זה בזמן הזה, כי התינוק דורש ממנו הרבה. אז עשו משהו טוב לעצמכם ולתינוקכם על ידי שימוש בהשפעות של אבקת דבורים והשלמת המזון שלכם באמצעותן.