בהתחלה זה היה רק ​​חלק משידור החדשות, עכשיו זה נושא רגיש: וירוס הקורונה. בינתיים, לא רק הממשלה מתייחסת לזה ברצינות רבה, גם האוכלוסייה כולה מודאגת. בעיקר מכיוון שהנגיף הוא חדש מאוד, יש לו שיעור תמותה גבוה, וכיום אין תרופה יעילה נגדו. גם הגנת החיסונים תהיה במרחק שנה שלמה. אסור לזלזל במצב כלשהו. אבל גם פאניקה לא עוזרת. מה שכל אחד מאיתנו יכול לעשות כעת הוא לנקוט באמצעי הבטיחות הדרושים כדי למנוע העברה אפשרית ולחזק את המערכת החיסונית שלנו. אנו מסבירים לך כיצד תוכל להשתמש בתרופות ביתיות לתמיכה במאבק של המערכת החיסונית נגד וירוס הקורונה. כי תזונה בריאה ואורח חיים באמת יכולים לעזור.

חיזוק המערכת החיסונית: כך אתה מבטיח הגנה טובה יותר

מערכת החיסון נחלשה עם הגיל נגד וירוס הקורונה

ישנם מספר כללים כיצד אנו יכולים להגן על עצמנו מפני זיהום. במידת האפשר, הישאר בבית. הימנעו מהמונים, שמרו על מרחק מינימלי של 2 מטרים מאנשים אחרים, שטפו את הידיים לעתים קרובות בסבון, הימנעו מלגעת בפנים. הרשויות המקומיות גם מעבירות אמצעי הגנה נוספים על בסיס יומי.

אם, למרות כל אמצעי ההגנה, צריך להתרחש זיהום בנגיף הקורונה, אז מועילה להיות מערכת חיסונית חזקה. אולם מבחינה רפואית, התגובה החיסונית לנגיפים וחיידקים אינה מכונה “חזקה” או “חלשה” אלא כמתאימה או כתגובת יתר. המערכת החיסונית יכולה להיחלש, למשל אצל חולים כרוניים ובקשישים. הם יכולים גם להיות תקינים, וזה המצב אצל רוב האנשים בגיל העבודה. תנאי הכרחי חשוב לכך הוא שהגוף מסופק עם מספיק ויטמינים וחומרים מזינים. אנו מדברים על תגובת יתר של המערכת החיסונית כאשר פעילות תאי החיסון עולה במהירות ויותר מדי. זה מוביל להרס רקמות, מוות של תאי ריאה ודלקת ריאות.

חיזוק המערכת החיסונית תרופות ביתיות במאבק נגד עצות הקורונה

לכן כאשר אנו מחזקים את ההגנה שלנו, עלינו להיזהר לא לגרום למערכת החיסון שלנו להגיב בצורה לא נכונה. זו הסיבה שרוב אנשי הרפואה מייעצים לא לקחת תוספי תזונה. מחסור בוויטמינים, מינרלים או יסודות קורט ניתן לקבוע רק בעזרת בדיקה. ללא מחסור, אין טעם לקחת תוספי תזונה, על אחת כמה וכמה, זה יכול להוביל למנת יתר, שעלולה להיות מסוכנת. אז זה הרבה יותר הגיוני לספק לגוף את החומרים המזינים החשובים עם תזונה בריאה. כך שלעולם לא יכולה להיות מנת יתר.

יתר על כן, גורמים משפיעים אחרים יכולים להשפיע לרעה על המערכת החיסונית שלנו. בראש ובראשונה, הלחץ הוא זה ששומר על ההגנה שלנו. שינה מספקת גם גורמת לנו להיות רגישים יותר לחיידקים ווירוסים. לאלכוהול ועישון יש השפעה שלילית לא רק על הבריאות שלנו, אלא גם על המערכת החיסונית שלנו.

לחזק את המערכת החיסונית להילחם בנגיף הקורונה

אכילת ירקות ופירות טיפים יומיים לאכילה בריאה

כבר הסברנו לך אילו ויטמינים ממלאים תפקיד חשוב במאבק בנגיף הקורונה. ירקות, אגוזים, שומנים ופירות בריאים הם ספקים חשובים של ויטמינים A, B, C ו- E. החדשות הטובות: בעזרת תזונה מאוזנת, אנו מספקים לגופנו את כל הויטמינים. אך יסודות קורט גם שומרים על מערכת החיסון שלנו בכושר. אלה כוללים, למשל:

  • המינרל אבץ הוא מרכיב חשוב באנזימים בגופנו. הוא גם תורם להיווצרות נוגדנים שיצטרכו מאוחר יותר להילחם בוירוסים ובחיידקים. יסוד קורט מיוצר רק במידה מוגבלת על ידי האורגניזם האנושי ולכן יש לספק לו מזון. אתה יכול לכסות את הצרכים היומיומיים שלך עם צריכה קבועה של שיבולת שועל, גבינה, עדשים, אגוזים, בקר ודגים.
  • מגנזיום נחשב לנשק פלא נגד וירוסים מכיוון שהוא משפר את חדירות כלי הדם. בדרך זו ניתן להעביר הן חומרים מזינים והן נוגדנים ולדוגמא ניתן להילחם בדלקות מהר יותר. גרעיני דלעת וחמניות, למשל, עשירים במגנזיום.
  • ברזל מחזק את המערכת החיסונית. יסוד קורט מסייע בהעברת חמצן לגופנו. בדרך זו הוא יכול להיכנס לתאי הגוף, שם הוא מעובד עוד יותר ליצירת אנרגיה. בשר, תרד, סלק וירקות עלים עשירים בברזל.

חיזוק המערכת החיסונית: תרופות ביתיות נגד וירוסים וחיידקים

טיפים למערכת החיסון מנגיף הקורונה לחזק ממה להימנע

אם אתה אוכל תזונה בריאה ובכך מחזק את המערכת החיסונית שלך, עדיין יש לך נשק רב עוצמה נגד וירוסים. תרופות הבית הללו יעילות במיוחד:

1. שמור על רירית הלחות: למשל עם תה פושר או מי לימון.

למשל, חליטות תה צמחים מלימון, אכינצאה או תה ירוק מתאימים. לשתות את התה לאט מאוד או לגרגר אותו 2-3 פעמים ביום. תה ג’ינג’ר חזק טוב גם לקרום הרירי ושומר על חום הגוף.

2. להרטיב את האף בשטיפת אף ביתית. תמיסות מלח מעניקות לחות ויש להן השפעה מגבירה. הם מנקים את האף מחיידקים ובמקרים מסוימים יכולים גם להיפטר מהוירוסים. אתה יכול גם לבצע שטיפת אף בעצמך. מרתיחים ליטר מים ונותנים לזה להתקרר. לאחר מכן ממיסים 15 גרם מלח ים במים פושרים. מערבבים היטב עד שהמלח נמס לגמרי. לאחר מכן שפכו את שטיפת האף הביתית למקלחת האף ונקו את האף פעמיים -שלוש בשבוע.

3. שתו מספיק מים. מים לא רק שומרים על לחות הרירית, אלא גם מדללים את הדם. זה מאפשר לגוף לספק לתאיו חומרים מזינים חשובים. גם אם אתה בבית ולא זז הרבה, אתה עדיין צריך לשתות לפחות 1.5 ליטר מים ביום. אתה יכול להוסיף מיץ לימון למים לפי הטעם. או שאתה יכול לדלל שייקים ומיצים תוצרת בית עם מים.

לשתות שייקים מדי יום ולחזק את המערכת החיסונית מפני חיידקים ווירוסים

הרביעי. מכינים שייקים או קערות שייקים. יש לכם רשימת פירות, ירקות ואגוזים, אבל לא יודעים איך לשלב אותם בסלט או במנה? ואז יש שייקים. ישנם שילובים אפשריים רבים לפצצות ויטמין אמיתיות שתוכלו להשתמש בהן כדי לענות על הצרכים היומיומיים שלכם. אל תשכח לשטוף קודם כל את הפירות והירקות! אם תרצה, תוכל לדלל את השייקים במים, אך וודא כי לפחות 50% ממחית הפירות או הירקות מורכבים.

5. אכלו קטניות מדי יום, כי הם מכילים הרבה חלבון. חלבונים הם הספקים העיקריים של אנרגיה וחומרי בניין למערכת החיסון. הם גם תורמים להעברת חמצן בגוף. על פי מחקרים, כ -18% מהתזונה היומית שלך צריכה להיות חלבון. דגים ובשר הם גם מקורות חלבון חשובים ועוזרים לשמור על כושר המערכת החיסונית.

השישי. לאכול כרוב כבוש. אם אתה נמצא בהסגר בבית או שאתה לא רוצה ללכת לסופר עבור פירות וירקות טריים מדי יום, אז אתה יכול לאכול כרוב כבוש. זוהי פצצת ויטמין אמיתית ומכילה הרבה ויטמין C, החשוב מאוד למערכת החיסון שלנו. נשק סודי של ממש נגד וירוסים וחיידקים המחזק את המערכת החיסונית.

7. הימנע מאלכוהול, למעט יין. א כוס יין אדום מגרה מדי יום את חילוף החומרים ואת זרימת הדם.

השמיני. שמור על רגליים וידיים חמות. כאשר קר לנו הגוף מנסה לצמצם את ירידת החום למינימום על ידי צמצום כלי הדם. התוצאה: זרימת דם לקויה בחלל האף וברירית. מכיוון שהתאים באזורים אלה אינם מספקים מספיק חמצן, הם אינם יכולים עוד למלא את תפקידם ולהגן עלינו מפני פתוגנים. זה גורם לנו להיות רגישים יותר לחיידקים ווירוסים.

9. שימו לב ל איכות אוויר טובה בחדר. בראש ובראשונה, חשוב שתאוורר את כל החדרים מספר פעמים ביום. אם אתה גר בעיר גדולה, אתה יכול להשקיע במטהר אוויר. חשוב גם לשים לב ללחות. אם הלחות מתחת ל 50%, הריריות מתייבשות במהירות וההגנה החיסונית נחלשת באופן משמעותי.

שתו תה נגד וירוסים וחיידקים טיפים יומיים

10. עם עשבי תיבול ו צמחים נגד וירוסים לחזק את המערכת החיסונית. בצל ושום נחשבים לאנטיביוטיקה טבעית המסייעת נגד חיידקים ודלקות. אתה יכול להשתמש בו לתיבול הסלטים או המנות שלך. אך כמה עשבי תיבול ותבלינים יכולים גם לחזק את הגנת הגוף או להקל על תסמיני הצטננות. אלה כוללים קמומיל, מרווה, ציפורן חתול וציפורן.

11. עם וירוסים וחיידקים מַאֲבָק. הצמח מכיל שמנים אתריים חשובים בעלי השפעות אנטי ויראליות ואנטיבקטריאליות עוצמתיות, המסייעים ביעילות למערכת החיסון למצוא ולהרוג פתוגנים..

12. לחזק את שרירי החזה, על ידי ביצוע תרגילי נשימה מדי יום לריאות שלנו אין שרירים, שרירי החזה מסדירים את הנשימה. לכן חשוב לחזק את שרירי החזה. ככל שאתה חכם יותר, כך קל יותר לנשום. ככל שקל יותר לנשום כך החמצן נכנס לתאים.

מתי לפנות לרופא?

תרופות ביתיות להצטננות וטיפים להגנה מפני וירוס קורונה מחזקים את המערכת החיסונית

אם אתה חולה למרות כל אמצעי ההגנה, אז לפחות יש לך את הנחמה שבנית את המערכת החיסונית שלך עם תזונה בריאה. עדיין עליך לפנות לרופא אם:

  • יש לך תסמינים כגון שיעול יבש, חום או כאבי שרירים
  • אתה מרגיש חולה והיית במגע עם אדם נגוע
  • אתה נמצא בהסגר בבית ופתאום אתה מרגיש חולה
  • אתה מרגיש הצטננות ויש לך מחלות קודמות

חשוב מאוד להקפיד על הוראות הרשויות ואנשי הרפואה. אין ליטול תרופות אלא אם כן נקבע על ידי רופא. טיפול עצמי אינו מומלץ, במיוחד כשמדובר בקורונה. לא רק בגלל שמצבך יכול להחמיר, אלא גם בגלל שאתה יכול להדביק אחרים במחלה המסוכנת.

החדשות הטובות, עם זאת, הן שברגע שחיזקת את המערכת החיסונית שלך בעזרת תזונה בריאה, תוכל לקוות לתגובה חיסונית תקינה. אז, רוב הסיכויים שתפתחו רק תסמינים קלים ובקרוב תרגישו טוב יותר.