לבישת מכונת הנשמה להגנה מפני וירוס הקורונה נותרה נושא שנוי במחלוקת. בעוד שבחלק ממדינות אסיה מסכת הפנים היא כמעט חלק מבגדים יומיומיים, אזרחי מדינות אחרות לא רוצים להתרגל למדד זה למרות המגיפה וממשיכים לסרב לה. זה בתורו גורם לכמה ממשלות להפוך את חבישת מסכת המגן לחובה, מה שכמובן גורם לזעם בקרב מתנגדים רבים. גם בגרמניה שוקלים להפוך את מסכת ההגנה לחובה בציבור.

במזרח הרחוק מסכת המגן החובה עצרה את המגיפה

באילו מדינות אחרות חובת מסכת המגן ובאילו תנאים? מה העונשים שם על אי ציות לתקנה ולמה מדינות מסוימות מתקשות על אחרות? ריכזנו מידע מעניין בנושא להלן. כמובן שאתה צריך להחליט בעצמך אם אתה בעד דרישת מסכה.

האם מסכת המגן צריכה להיות חובה בגרמניה?

מסכת מגן חובה במדינות שונות בעולם - האם זה עובד או לא

אתה עדיין לא צריך ללבוש מסכת פנים בגרמניה. עם זאת, יש ויכוח האם מסכת המגן צריכה להיות גם חובה עבורנו. אחרי הכל, מדינות רבות מראות כעת את הדרך. קוריאה אפילו מוכיחה שכך היא הכילה את התפשטות הנגיף. אולם רוב הגרמנים מתנגדים לכך. מה הסיבה?

אין ספק שאחת הסיבות היא שאתה בעצם לא באמת יודע אם לבישת מסכות פנים באמת עושה משהו. ארגון הבריאות העולמי אומר שרק החולים צריכים ללבוש אותו כדי לא להדביק אנשים בריאים, בעוד שמומחים אחרים ממליצים על מסכת ההגנה לכולם. אלכסנדר קקולה, למשל, הוא אחד מאותם וירולוגים הדוגלים בחבישת מסכות. “החישוב פשוט מאוד: סטטיסטית אדם נגוע אחד מדביק עד שלושה אנשים נוספים עם קורונה. עם הגנה פשוטה על הפה והאף, כל אחד יכול לעזור להפחית את שיעור ההדבקות עד לאדם אחד. אם נגיע למכסה זו, המגפה תסתיים “, אמר הווירוולוג ל- BILD.

ספקנות בקרב הגרמנים

הגרמנים מחויבים לחבוש מסכות הגנה מכיוון שהם מעריכים את האינדיבידואליות שלהם

אבל דווקא עמדת ארגון הבריאות העולמי היא אחת הסיבות לכך שהגרמנים לא רוצים ללבוש מכונת הנשמה: “אם זה לא מגן עלי, אלא רק על אחרים, למה לי ללבוש את זה?” מה שנשמע אלים בהתחלה, הוא פסיכולוגית רגיל. אנשים מוכנים יותר להקריב קורבנות (אפילו אם הם רק חובשים מסכה פשוטה) אם זה מציל את חייהם. חשיבה זו אינה רק אינדיבידואלית, היא יכולה להיות גם אופיינית לעם שלם וגרמניה היא אחת מהן.

היכן חובה מסיכת מגן ואילו עונשים ישולמו על אי ציות

בנוסף, הגרמנים מעריכים את האינדיבידואליות שלהם. עם זאת, הדבר אבוד על ידי שימוש במסכת פנים המכסה גם את האף. לעומת זאת, באסיה, למשל, חל קולקטיביזם. פניו הייחודיים של האדם אינם חשובים. לכן קל ומהיר יותר ללבוש מסכה במדינות אלה, גם ללא מגפה קיימת. העובדה שמסכת ההגנה כרגע היא חובה לא מפריעה לאף אחד שם.

גם אמונותיה של אומה ממלאות תפקיד בכל הנוגע ללבישה מרצון של מכונת הנשמה. ואם זה לא עובד בהתנדבות, ממשלות נאלצות להציג מסכות הגנה חובה. אולם עד כה ג’נה היא העיר הגרמנית הראשונה בה חובה ללבוש מסכה בעת קניות.

מסכות הגנה הפכו לאחרונה לחובה באוסטריה

צעדים חדשים נגד קוביד -19 באוסטריה - מסכות הגנה בציבור

עד כה, מסכת המגן הייתה חובה רק בסופרמרקטים. אולם מאז ה -14 באפריל 2020, יש ללבוש אותו גם בכל החנויות והתחבורה הציבורית האחרות – לאחר שלאוכלוסייה היה שבוע להצטייד במסכת פנים. זה לא בהכרח חייב להיות מסכה מיוחדת עם פילטר. לחלופין, בד פשוט אפשרי.

רק חשוב שהפה והאף יהיו מכוסים. מי שלא מקפיד על התקנות מסתכן בקנס של 50 יורו. במקום העבודה, ההסכמים בין מעביד לעובד חלים. לכן מגן פה אינו נדרש על פי חוק שם. קנצלר אוסטריה סבסטיאן קורץ אמר: “צעד זה הכרחי כדי לצמצם את התפשטות נוספת”.

הרפובליקה הצ’כית

צ'כיה קוראת גם למדינות אחרות ללבוש מכונות הנשמה

בצ’כיה, מסכה כירורגית היא חובה כמסיכת מגן. צ’כיה היא גם המדינה האירופית הראשונה שהציגה דרישת מסכה. ב- 29 במרץ אף פנה ראש ממשלת צ’כיה לנשיא ארה”ב דונלד טראמפ במסר: “מר. נשיא, נסה להילחם בנגיף בדרך הצ’כית. לבישת מסכת בד פשוטה מפחיתה את התפשטות הנגיף ב -80%”.

ניתן לשלם קנס בסך 10,000 קרונות אם אדם אינו עומד בחוק זה בצ’כיה ונתפס בפומבי ללא מסכת מגן. זה מתאים לכ- 364 יורו.

סלובקיה

נשיא טרנדי הסלובקי הטרנדי עם מסכת פנים להתאמת התלבושת

לאחר צ’כיה הציגה סלובקיה גם חוק המחייב את האוכלוסייה לעטות מסכות נשימה. ולמרות שמדינות אחרות די סקפטיות לגבי דרישת המסכה, הסלובקים, כמו הצ’כים, מאמינים בתוקף כי אמצעי זה יכול לרסן את התפשטות קוביד -19. עליך לשלם קנס של 1000 יורו אם אינך עומד בדרישת המסכה.

מסכות הגנה הפכו לאחרונה לחובה בבולגריה

בבולגריה, מסכת המגן הייתה לאחרונה חובה באופן זמני בפומבי

בבולגריה, מסכת המגן הייתה חובה בציבור וגם בחדרים סגורים במשך כמה ימים (מאז 12 באפריל 2020). לעת עתה תקנה זו תימשך רק עד 26 באפריל 2020. חוק זה הוצג ב -30 במרץ, אך לאחר מכן בוטל על ידי שר הבריאות קיריל אננייב. הסיבה שהוא נתן הייתה שאין הסכמה פומבית.

במקרה של הפרה ניתן להטיל קנס. מסכות מגן נמצאות במחסור בבתי מרקחת, וזו הסיבה שאפשר לקנות רק פיסת מסכת נשימה. לכן, לא רק מסכות עשויות לשמש להגנה, אלא גם סוגים אחרים של מסכות פנים, כגון צעיף או מסכות הגנה מתוצרת עצמית. החברות זוכות לתמיכה כספית מהממשלה.

בוסניה והרצגובינה וצפון מקדוניה

מסכת מגן היא חובה בבוסניה והרצגובינה ובצפון מקדוניה

בבוסניה והרצגובינה, מסכת המגן חובה מאז 29 במרץ 2020, ובקנטון סרייבו מאז 30 במרץ 2020, יש ללבוש גם כפפות מגן. אפשר להעניש עבירות. הדבר דומה בצפון מקדוניה. יש לחבוש מסכות בסופרמרקטים ובחנויות, כמו גם כפפות.

מָרוֹקוֹ

במרוקו, חבישת מסכות פנים היא דרישה חוקית

חובת הגנת המסכות חורגת כמובן מאירופה. לדוגמה, מרוקו היא אחת ממדינות אפריקה עם תקנה זו. המסכות מיוצרות על ידי מפעלי טקסטיל במדינה עצמה לבקשת הממשלה, כאשר הקיבולת צפויה לעלות מ -3.3 מיליון ליום ל -6.6 מיליון. האוכלוסייה יכולה לאחר מכן לקנות מכשירי הנשמה אלה במחיר של 0.8 דירהם (0.07 סנט).

הבדל גדול נוסף לתקנות באירופה הוא העונש למי שעובר על החוק החדש. כל עוד מסכת המגן היא חובה, אזרחים שאינם מקפידים עליה צפויים לקנס של עד 1,300 דירהמים (פחות מ- 115 יורו) או עונש מאסר של עד שלושה חודשים.

בהודו מסכת המגן היא חובה

הודו עם חובת מסכות הגנה והסגר ועונשים קיצוניים על הפרות

בהודו, הממשלה חסמה חלקים רבים במדינה. מדובר באזורים שמאוכלסים בצפיפות במיוחד. האזורים בהם מסכת המגן חובה בציבור כוללים את דלהי הבירה, כמו גם את מומבאי וצ’אנדיגאר. המשטרה נוקטת באמצעים קיצוניים כדי להבטיח ציות לחוק זה, כפי שמראים סרטונים שונים ברשת.

שוטר הודי עם מסכת פנים - מכות וכלא מאיימות אם הפרת התקנה

סקוואטים, סטירות ואפילו אלות הם חלק מהעונשים שעומדים בפני “אויבי החברה” על אי עמידה בדרישות הגנת המסכה או על יציאה מהבית ללא סיבה טובה. ניתן גם להטיל עונשי מאסר של עד שנתיים. הסיבה לעונשים הכבדים הללו היא שהמדינה לא יכלה להתמודד עם מגיפה. אף מדינה לא יכולה לעשות זאת.

בהתחשב באוכלוסייה הגבוהה, שיעור ההדבקה הצפוי של 40% מהאוכלוסייה יהיה אומר שכ- 70 מיליון איש יהיו תלויים בבית חולים. 20 מיליון יזדקקו לטיפול נמרץ. צוות הסיעוד בבתי החולים בהודו אמר: “בהודו איננו יכולים להרשות לעצמנו להפסיד במלחמה הזו”.

המזרח הרחוק – מגיני פה בסין, טייוואן, דרום קוריאה ושות ‘.

בסין ובמדינות אסיה אחרות, מסכות פנים הן חלק מחיי היום יום

כנראה כולם ראו תמונות או סרטונים ממדינות אסיה עם אנשים שחובשים מסכות פנים. במדינות כמו סין, למשל, מגיני פה הם נורמליים וחלק מחיי היומיום – מצד אחד כדי להגן על עצמך מפני רמות גבוהות של זיהום אוויר, מצד שני כדי להגן על אחרים מפני זיהום כאשר אתה חולה בעצמך. וזה אפילו עם צינון פשוט ובעיקר מאז פרוץ נגיף הקורונה. העובדה שמסיכת ההגנה הפכה גם היא לחובה תורמת למאבק המהיר והמוצלח למדי נגד הנגיף בסין, טייוואן ודרום קוריאה..

ישראל

ישראל אסורה עקב נגיף הקורונה - מסכת מגן חובה ועוצר במדינה

כמו בבולגריה, דרישת המסכה בישראל תקפה מאז 12 באפריל 2020. תקנה זו של משרד הבריאות חלה על הציבור, עם ילדים קטנים מתחת לגיל 6 ואנשים עם מוגבלויות שאינם מאפשרים ללבוש נשימה. מסכות אינן נכללות בתקנה.

בארצות הברית חובה רק מספר מסכות הגנה

רק בכמה ערים בארצות הברית הפכו מסכות הגנה לחובה

בארצות הברית, לבישת מכונת הנשמה נשארת מרצונה במידה רבה, כפי שקורה בגרמניה. לוס אנג’לס הציגה לאחרונה לבוש ציבור חובה למניעת התפשטות. נכון לעכשיו, ארה”ב קובעת את המספר הגדול ביותר של מקרי מוות מ- Covid -19 בעולם – אפילו לפני איטליה. לכן מומחים רבים ממליצים ללבוש מסכות המכסות את הפה והאף, ונותנים דוגמאות למדינות אסיה: סין, יפן וטייוואן, מדינות בהן מסכות לנשימה הן דבר נורמלי בחיי היומיום, קיבלו במהירות את השליטה במגיפה..

אין זה נדיר שאנשים חולים אינם מראים סימפטומים, חשים בריאים ובריאים ואין להם מושג שהם נגועים בנגיף הקורונה. במקרים כאלה, זה אמור להיות יתרון אם מסכת המגן היא חובה. הוא מגן גם על אנשים בריאים מפני אנשים חולים, גם אם אין חשד כי קיים סיכון מוגבר לזיהום.