מחלות עור מגרדות-גב-תרופות טבעיות

זה מגרד, חזק ועוקץ. מחלות עור אינן נוחות. לנוכח אדמומיות ופצעונים, מצבי עור מהווים גם הם בעיה אסתטית עבור רבים. בנוסף לתלונות פיזיות, לעיתים קרובות יש גם בעיות פסיכולוגיות. אנשים מושפעים לפעמים רוצים להתחבא ואפילו לא לצאת החוצה. התוצאה היא פגיעה בביטחון העצמי. אבל זה לא צריך להיות! תרופות, טיפוח העור הנכון ותרופות טבעיות מוכחות יכולות לשפר באופן ניכר ומובהק מחלות עור.

עזור למחלות עור! מה אני יכול לעשות נגד אקנה?

מחלות עור-פנים-אקנה-היפוך-טיפול-כרוני

אקנה היא אחת מבעיות העור השכיחות ביותר. המחלה מאופיינת בייצור חלב מוגזם. ברפואה, שתי צורות של אקנה מובחנות כמחלות עור. אקנה וולגריס מופיע בדרך כלל לראשונה בגיל ההתבגרות ובדרך כלל נעלם לפני גיל 30. אקנה היפוך עם זאת, בדרך כלל הוא מופיע רק בין הגילאים 20-30. מהלך צורה זו של אקנה הוא בדרך כלל כרוני. הגורמים המדויקים טרם הובררו, ככל הנראה עישון, השמנת יתר ונטייה גנטית ממלאים תפקיד בהתפתחות שורשי השיער הדלקתיים והעיבוי הסגול. כדי להימנע מצלקות והתפשטות של פצעונים מוגלתיים, אסור לסחוט את הפוסטולות בעצמך.

עור-מחלות-פנים-אקנה-טיפוח-קרם

במקום זאת, מומלץ לפנות לרופא עור. זה יכול ליזום את הצעדים הדרושים. עבור אקנה, משחות וטבליות אנטיבקטריאליות מסוימות נקבעות. עם זאת, בשלב מתקדם של אקנה אינברסה, המתרחש לעתים רחוקות, בדרך כלל יש צורך בהתערבויות כירורגיות לטיפול ברקמה המושפעת. שתי צורות האקנה עשויות להיות קשורות לחוסר איזון הורמונלי והן שכיחות יותר בקרב נשים מאשר גברים. נשים מושפעות מגיבות באופן חיובי לטיפול בכדור הגלולה. מומלץ גם לנקות את העור באופן קבוע. עם זאת, יש להימנע מחומרי ניקוי קשים. מי שנוטה לעור יבש צריך להימנע מקרמים שמנוניים ולהעדיף להשתמש בקרמים לחים. רכיבים כגון אבץ, חומצה לקטית או סליצילית וניאצינאמיד יכולים לסייע לבלום ייצור חלב מוגזם. ניתן להשתמש גם בפילינג עדין או במסכות פנים אחת לשבוע להבהרת עור הפנים כאשר העור אינו מגורה מדי.

נפיחות ואדמומיות פתאומיות: מהי רוזציאה?

מחלות עור-רוזצאה-אלוורה-להקל-אדמומיות

אם פתאום מופיעות נפיחות, אדמומיות או ציסטות קטנות בפנים, גם חשד במהירות לאקנה. למעשה, אותם אזורים יבשים ונפוחים סביב המצח, הלחיים, האף והסנטר הם לרוב סימן לרוזציאה. התסמינים ידועים גם בשם “שטיפה”. אכן מהי רוזציאה בעצם? רוזצאה היא מחלת עור דלקתית, שסיבתה עדיין לא מובנת במלואה. ככל הנראה, קיימות סיבות אפשריות שונות לתלונות. נראה כי אור שמש ישיר, צריכת אלכוהול, צריכת מזון חריף, זיהומים ולחץ פיזי או רגשי עז מעודדים התפרצות רוזציאה. לא בכדי נחשב הסמקות גם לסימפטומים של אי סבילות להיסטמין ומחלות הפעלה של תאי תורן. על כן נדונים גם קשר למערכת חיסונית פעילה יתר והפרעות במאזן ההורמונלי כגורמים לרוזציאה. אולם ככל הנראה, מיקרואורגניזמים כמו קרדית זקיק השיער (Demodex folliculorum) הם גם גורמים אפשריים. היצורים הזעירים האלה נמצאים על העור של כולם. עם זאת, אם הם מוגזמים, זה יכול להוביל לדלקת בעור.

הטיפול ברוזציאה מכוון בעיקר להקלת הסימפטומים. אנשים מושפעים צריכים להימנע מטריגרים כגון שיזוף ארוך, צריכת אלכוהול ומזון חריף. לפעמים אלה שנפגעים מגיבים בחיוב לשינוי בתזונה הדלה בהיסטמין. עם זאת, טיפול מוגזם בעור אינו מומלץ. כביסה לעתים קרובות מדי יכולה למעשה להחמיר את הסימפטומים. במקום זאת, יש לטפל בעור בעדינות בחומרים מצננים ומרגיעים כגון אלוורה.

נוירודרמטיטיס ופסוריאזיס – מה מסייע למחלות עור אלו?

מחלות עור-קרקפת-נוירודרמטיטיס-שטיפת שיער

אדמומיות לא נעימה מתרחשת גם עם נוירודרמטיטיס (אטופיק דרמטיטיס) ופסוריאזיס. בעוד אטופיק דרמטיטיס מתרחשת לראשונה בילדות, פסוריאזיס בדרך כלל מתבטא רק בבגרות מתקדמת. פריחות מגרדות אופייניות לשתי מחלות העור. בעוד אטופיק דרמטיטיס מאופיין בפריחות אדומות ויבשות, פסוריאזיס מופיעה כתמים יבשים וקשקשים עם ברק כסוף. מחלות העור מטופלות לעיתים קרובות בקרם קורטיזון. אולם לטווח הארוך, טיפול זה אינו נטול תופעות לוואי.

בנטורופתיה, בדרך כלל מטפלים במחלות עור אלו בשינוי תזונה. אנשים רבים שנפגעו מגיבים בצורה חיובית לשחרור מוצרי חלב וחיטה. בנוסף, לאקלים ים מלוח וקריר ושיזוף מתון יש השפעה חיובית על התסמינים. מחלות העור נוירודרמטיטיס ופסוריאזיס הן בינתיים גם עם אחת מחסור בוויטמין D קשור לסיבתי. גם הטיפול הפנימי והחיצוני בשמן נר הלילה הוכיח את עצמו. בנוסף, הנפגעים מגיבים בדרך כלל בחיוב לאפקט הקירור של אבץ וכביסה מכסף.

עם שמנים אתריים נגד פטרת עור

מחלות עור-תרופות ביתיות-שמנים אתריים-שמן עץ התה

כל מי שחטף פטריית עור בדרך כלל צריך להפגין התמדה במהלך הטיפול. אנשים עם מערכת חיסונית מוחלשת וכן חולי סוכרת ואנשים הסובלים מעודף משקל שייכים לקבוצת הסיכון לפטרת עור, אך כל אחד אחר יכול להידבק באחת הפטריות המדבקות. הרופאים מבדילים בין פטריות נימה (דרמטופיטים) כאחד הפתוגנים השכיחים משמרים, שיכולים לתקוף גם את הריריות, ותבניות, שבדרך כלל גורמות לבעיות באורגניזם כולו (מיקוזיס מערכתי). באופן מסורתי, פטרת העור מטופלת בקרמים ומשחות נגד פטריות. עם זאת, חומרים אנטי פטרייתיים זמינים גם בצורה של אבקה, שמפו ותמיסות. לפעמים יש צורך גם בשימוש פנימי עם טבליות.

בנטורופתיה, בדרך כלל נרשמות משחות עם שמנים אתריים כמו שמן עץ התה, שיש להן גם השפעה אנטי פטרייתית. מכיוון שפטריות מעדיפות סביבה חמימה ולחה, יש לנקוט כמה צעדים כדי להאיץ את תהליך ההחלמה ולמנוע הידבקות חוזרת. כפכפים יש ללבוש תמיד בבריכות שחייה וסאונות. לאחר הרחצה והמקלחת יש לייבש את הרווחים בין האצבעות בזהירות מיוחדת. לאחר כל מקלחת, יש להחליף את המגבת ולשטוף בטמפרטורה של לפחות 60 מעלות צלזיוס כדי להרוג את הפתוגנים. מי שנפגע צריך גם לוודא שהוא לובש נעליים נוחות ונושמות ולהחליף גרביים וגרביים מדי יום.

מקור תמונה:

תמונה 1: fotolia.com anetlanda

תמונה 2: fotolia.com pressmaster

תמונה 3: fotolia.com Maridav