ביחס למצב באירופה ובגרמניה, קיים כיום דיון ארצי האם יש להוסיף חובה ללבוש מסכת פנים בנוסף לעוצר. כי גם אם רוב האוכלוסייה הגרמנית נמצאת בבית, לא ניתן להימנע לחלוטין ממגע עם אנשים אחרים. אתה אמור גם להיות מסוגל להגן על עצמך בסופרמרקט או בבית המרקחת, כמו גם בבנקים או במוסדות אחרים. עדיין מוטלת בספק אם מסכת פנים יכולה לעזור. הנושא מאוד שנוי במחלוקת, יש יתרונות וחסרונות. בינתיים יותר ויותר אנשים בוחרים בהתנדבות במנשם. כי בדרך זו אנו יכולים להגן לא רק על עצמנו, אלא על כל האחרים ואולי לעצור את התפשטות הנגיף. אנו מסבירים מהן הטעויות השכיחות ביותר בעת לבישת מסכות פנים וכיצד תוכל להגן על עצמך ביעילות מפני וירוס הקורונה.

טעויות בעת שימוש במסכות פנים: האם מסכות פנים חובה באמת יכולות לעצור את התפשטות הנגיף??

הרכיבו מסכת פנים כהגנה מפני וירוס הקורונה

החברה מתלבטת כעת האם באמת הגיוני לחבוש מסכות פנים. המתנגדים סבורים שרק מכונות הנשמה מסוימות יכולות להגן מפני וירוסים. בסופו של דבר, אף אחד מאיתנו לא יכול לדעת אם איננו נגועים בנגיף הקורונה. על פי מידע, רוב המקרים יכולים להיות העברה מאנשים נגועים ללא סימפטומים. האנשים שנדבקו ב- Covid-19 אך אין להם סימפטומים מדבקים לא פחות מהחולים עם תסמינים כגון שיעול, חום או נזלת. אם אתה מדבר בקול רם, צורח או שר, אז טיפות המכילות את הנגיף המסוכן יכולות להתפשט באוויר בקוטר של עד 7 מטרים. מגן פה מתאים יכול למנוע העברה לאנשים אחרים. עם זאת, תנאי מוקדם חשוב להכנסת מוצלחות של מכשירי הנשמה כאמצעי מניעה הוא שהם יכולים לסנן את האוויר ביעילות וכי הם נלבשים כראוי. וללבוש מסכת פנים כראוי קשה יותר ממה שזה נשמע.

הרכיבו מסכת נשימה כהגנה מפני וירוס הקורונה

במדינות אסיה כמו סין או יפן, שימוש במסכת פנים הפך למסורת פופולרית. שם המסכות נלבשות בערים הגדולות בקיץ כהגנה מפני אבק. בחורף אנשים מניחים מכונת הנשמה כדי להגן על עצמם מפני וירוסים. מסכות הפנים לרוב נלבשות על ידי אנשים שכבר חולים ובעלי תסמינים. תושבי סין לבשו מסכות פנים הרבה לפני התפשטות נגיף הקורונה לווהאן. זה חשוב מאוד מכיוון שהסינים לא היו צריכים להתרגל לחבוש מסכה בפעם הראשונה. בסין יש כיום אפילו מכונות אוטומטיות לממכר מסכות פנים.

זה נראה אחרת במדינות המערב. למשל, תושבי אירופה אינם רגילים לחבוש מסכות פנים. זה מתגלה כבעייתי במיוחד, במיוחד בתקופת הקורונה. להלן מספר סיבות מדוע יש ללמוד ללבוש מגן פה:

טעויות בשימוש במסכות פנים

  • יש לשים מסכה לפנים בצורה נכונה ולאחר מכן להסיר אותה שוב, אחרת ניתן להעביר וירוסים בעזרת הידיים ולהגיע לפה או לאף. זה מגביר את הסיכון לזיהום באמצעות זיהום מריחה.
  • מכונת הנשמה תוצרת עצמית עלולה להזיק יותר מתועלת. הסיבה לכך היא שחובבי יצירה לא תמיד בוחרים את הבד הנכון. בסופו של דבר, המסכה עלולה לגרום לקוצר נשימה אם הבד אינו נושם. חולי אלרגיה ואסטמה בפרט צריכים להסתדר ללא מסכות בד תפורות ולחפש דגמים מוסמכים.
  • הרכבת מסכת פנים היא הרגל. יש ללמוד את השימוש הנכון במסכת הנשימה ובעיקר לתרגל אותה באופן קבוע בבית. זה כולל הלבשת והסרת המסכה, למשל. שליטה במצבים יומיומיים שונים עם מסכה היא אמנות בפני עצמה. ביצוע שיחות טלפון לבד יכול להיות מאתגר. במיוחד כשאתה חובש מסכה לפנים הדיבור קשה והמילים בקושי מובנות.
  • קשה במיוחד ללמד ילדים לא לגעת בפניהם.

טעויות בשימוש במסכות פנים וכיצד להימנע מהן

טעויות בלבישת עצות מגן פה

להלן נפרט 10 טעויות נפוצות בעת שימוש במסכות פנים וכיצד להימנע מהן.

1. תפרו מסיכת פנים מבד לא נכון. מכשירי הנשמה מוסמכים נמצאים במחסור ויש לשמור אותם לרוקחים ולרופאים. חלופות תוצרת בית יכולות גם הן לספק הגנה מסוימת, שכן הן יכולות לפחות לסנן את הטיפות הגדולות יותר. אבל הדבר החשוב ביותר הוא לבחור את הבד הנכון. פשתן או כותנה מבושלת עובדים היטב. משי מתגלה כאלטרנטיבה מתאימה כל עוד הוא מחטא כראוי.

2. הרכיבו את מסכת הנשימה בצורה לא נכונה והסירו אותה. הדבר החשוב ביותר כאן הוא לשטוף את הידיים היטב תחילה ולאחר מכן לאחוז במסכת הפנים על ידי הרצועות האלסטיות ולהלביש או להוריד. אך לעתים קרובות הדברים הבאים קורים: אנו חוזרים עייפים הביתה לאחר יום ארוך בעבודה והדבר הראשון שאנחנו עושים הוא להוריד את מגן הפה בידיים המלוכלכות ורק אז לשעווה את ידינו.

יש ללבוש את מסכת הפנים מנגיף הקורונה כראוי

3. כדי להימנע מדלקות מריחה, לעולם אל תיגע בעצמך במסכה. נשים עם שיער ארוך יכולות לקשור אותו בקוקו. Updos מתאימים גם הם. הם מונעים מנפילת שיער על הפנים ומונעים צורך להסיר את מסכת הנשימה בפומבי.

4. אגב, אסור לך להוריד מסכת נשימה בפומבי. לא לבצע שיחות טלפון או לאכול משהו, ובוודאי לא לדבר עם מישהו שאתה מכיר. אבל מה קורה במציאות: אתה מחכה בתור בבנק וכאשר אתה יכול סוף סוף לדבר עם עובד בנק, הוא לא יכול להבין אותך. לאחר מכן נסה לדבר בקול רם יותר בתקווה שהוא יבין אותך טוב יותר. טעות למעשה, מכיוון שככל שאתה מדבר חזק יותר, כך יורדות יותר טיפות באוויר. אנשים רבים מוותרים לאחר זמן מה ומסירים את מסכת הפנים שלהם כאשר הם רוצים לדבר עם מישהו. יש רק דבר אחד שיכול לעזור: להתאמן בבית ולנסות לדבר לאט יותר ומובן יותר.

5. הרכיבו את מסכת הפנים יותר מדי זמן: יש להחליף מסכות פנים חד פעמיות מדי שעתיים. ניתן לחבוש מסכות פנים לשימוש חוזר לתקופות ארוכות יותר, בהתאם להוראות היצרן. בדרך כלל ניתן להחליף מסכות נשימה תוצרת עצמית לאחר 4 עד 6 שעות. אחרת קיים סיכון שמסיכת הנשימה, הספוגה בנשימתנו, תהפוך לקלע של מיקרואורגניזמים..

מרכיבים את מסכת הפנים בצורה נכונה צעד אחר צעד

6. אל תלבש את המסכה על האף שלך. הרבה יותר קשה לנשום כאשר אנו חובשים מסכת פנים. לכן אנשים רבים אינם עונדים אותם מעל אפם או קושרים אותם באופן רופף סביב אוזניהם או ראשם. טעות, כי על מנת לספק הגנה, המסכה צריכה להיות מצד אחד קרוב ככל האפשר ומצד שני לכסות את האף, הפה והסנטר..

7. לחטא את המסכה בצורה לא נכונה. אם מסירים מסכת נשימה רב שימושית או מסכת פנים תוצרת בית, יש לחטא אותה כראוי. שטיפת ידיים אינה באה בחשבון. היצרנים כוללים הוראות שימוש עם מסכת הנשימה, יש לכבס מסכות בד תפורות עצמן ב 90 מעלות צלזיוס ולאחר מכן לגהץ למשך 2-3 דקות לפחות. גיהוץ על הגדרה בינונית או גבוהה יכול להרוג וירוסים וחיידקים בהצלחה. חשוב כי מסכת הנשימה תחטא לאחר כל שימוש. כלומר, לא לאסוף את המסכות ואז לשטוף את כולן יחד בסוף השבוע, אלא לשטוף כל מסכה שאתה לובש לאחר שהורדת אותה.

כיצד ללבוש את מסכת הפנים בצורה נכונה הוראות

8. השתמש במסכת נשימה חד פעמית מספר פעמים. כפי שהשם מרמז, עליך ללבוש מסכת פנים חד פעמית רק פעם אחת. אל תשתמש בו בפעם השנייה, מכיוון שזה יגרום לאסוף פתוגנים שלא תוכל להרוג. עדיף להסתדר ללא מסכת פנים, כי ממילא מסכת נשימה לחה לא יכולה להגן מפני וירוסים.

9. כדאי לשמור את מסכות הנשימה שכבר השתמשת בשקיות וכדאי גם לזרוק מסכות פנים חד פעמיות בשקית נפרדת.

10. התעלם מאמצעי זהירות אחרים. המומחים מזהירים מפני תחושת ביטחון כוזבת, העלולה להגדיל באופן משמעותי את הסיכון לזיהום. אך גם אם נרצה להקפיד על אמצעי ההגנה, לבישת מסיכת פנים יכולה לגרום לנו להפר את הכללים. לדוגמה, מכיוון שאחרים אינם יכולים להבין אותנו כאשר אנו מדברים, איננו שומרים על המרחק המינימלי של 1.5 מטר ומתקרבים זה לזה. או שנוריד את המסכה ברגע שאנחנו בחוץ. מסכת הפנים נוגעת בבגדים שלנו ויכולה להעביר וירוסים וחיידקים. כתמי זיהום שכיחים יותר. או שאולי איננו מורידים את המסכה, אלא מעבירים וירוסים לטלפון הסלולרי ואז שוכחים לנקות את פני השטח כשאנחנו בבית.

שכח ובשום אופן לא להזניח את אמצעי ההגנה האחרים! זו הדרך היחידה להגן על עצמך ביעילות מפני וירוסים. לשטוף את הידיים לעתים קרובות, לחטא משטחים כגון ידיות דלתות, טלפונים סלולריים ומגשים, ולהרחיק אותם לפחות 2 מטרים מאנשים אחרים. אמצעים אלה יכולים להיות שימושיים במיוחד לילדים, מכיוון שפעוטות במיוחד אוהבים לגעת בפניהם. מכיוון שחבישת מסכות מגן לא הייתה נפוצה באירופה עד לאחרונה, האוכלוסייה לא רגילה לכך. מסכת הנשימה מעוררת את ענייןם והם אוהבים לגעת בה. לכן השאלה היא עד כמה הגיוני לחבוש מסכת פנים לילדים בגילאי 4 עד 10 שנים.