כל מי שהתמודד עם פצעים קרים או וירוס הרפס באופן כללי יודע כמה זה לא נוח. עד כמה שהשלפוחיות על השפה עשויות להיראות קטנטנות ולא בולטות, יש להן הכל. העור העדין באזור זה מושך ונשרף, אשר מחמיר עוד יותר לאחר שכבת העור העליונה מתרופפת ונוצר פצע פתוח.

פצעים קרים ותרופות ביתיות להרפס - מה עוזר וכיצד תוכל להגן על עצמך

אז אין פלא שאתה רוצה להחלים כמה שיותר מהר וגם רוצה למנוע את הנגיף הכואב. אבל מה עוזר נגד הרפס, אילו תרופות ביתיות נגד הרפס באמת עוזרות ומה ניתן לעשות במניעה כדי לסבול מפצעים קרים לעתים רחוקות ככל האפשר?

הנגיף הכואב מדבק מאוד, ולכן יש חשיבות להיגיינה יסודית

היום אנחנו לא רק מסבירים לכם מה זה הרפס, אילו הרפס מעורר יש וכיצד אתם יכולים לזהות אותו, אלא גם נותנים לכם טיפים להפחתת הסבל שלכם. עזור לעצמך באמצעות תרופות הרפס טבעיות לבית להילחם בפצעים קרים. כי עבור כל מי שנפגע מגורל זה, השאלה “מה עוזר נגד הרפס?” היא כנראה אחת החשובות ביותר.

מהו הרפס ופצעים קרים?

פצעים קרים עם פצעים קר מדבקים ואסור להתפוצץ

שני סוגי וירוסים אחראים למחלות הרפס. זהו מה שנקרא HSV1 (וירוס הרפס סימפלקס 1) ואת HSV2 (וירוס הרפס סימפלקס 2). ולמרות ששני סוגי הנגיפים עלולים לגרום לאותן מחלות, HSV1 אחראי ברוב המקרים לפצעים קרים (הרפס labialis) (כמו גם להרפס מאחורי האוזניים, העיניים או חלקים אחרים בפנים. זיהום HSV2, מצד שני, בדרך כלל מוביל להרפס באברי המין או באברי המין (הרפס גניטלי).

90% מהאוכלוסייה נגועים בנגיף ההרפס, חלק לא קטן מהם אפילו לא חושד בכך. כי רק בגלל שהנגיף נמצא באורגניזם זה לא בהכרח אומר שהוא יתפרץ. זה נגרם על ידי סיבות שונות, עליהן נדון להלן. אבל יש חדשות רעות: פעם בגוף הנגיף נשאר שם לכל החיים.

תרופות ביתיות ותרופות שונות יכולות לספק הקלה על פצעים קרים

הסיבה לכך היא שהיא לא נתפסת כאיום פוטנציאלי על ידי המערכת החיסונית. הוא אינו פועל על ה- DNA של הנגיף. בדרך זו, ה- DNA הזה יכול להסתתר בנוחות בעצבים, וליתר דיוק בבלוטות העצבים, עד להתקיים התנאים המושלמים להיווצרות וירוסים חדשים. הזיהום הראשון ב- HSV1 מתרחש בדרך כלל בינקות (80% מהגרמנים). עם זאת, זיהום זה לא עובר לעתים קרובות. נגיפי הרפס אחרים יכולים גם לעורר מחלות אחרות, כולל אבעבועות רוח (HHV3), קדחת בלוטות (HHV4), חום של שלושה ימים (HHV6 / 7) ורעפים (HHV3).

תסמיני הרפס ראשונים ובהמשך והרפס עוזרים

מה עושים עם פצעים קרים - טיפים ומידע על נגיף ההרפס

איך אתה מזהה הרפס? מי שסבל מזה אי פעם יבחין במה שמגיע בקרוב לפני ההתפרצות. כי יש לזה סימנים ראשונים. איך נראה פצע קר בשלבים המוקדמים? פצעים קרים מתחילים בדרך כלל בתחושת עקצוץ קלה על השפה. לפעמים פצעים קרים בשלב הראשוני מתאפיינים לעתים ברגישות מוגברת. האזור בו יופיעו השלפוחיות מגורה ומתוח.

במקביל או לזמן קצר לאחר מכן, יכול להתרחש גם גירוד, לרוב ואחריו כאבים. אלו הם התסמינים הראשונים של פצע הצטננות. תחושת העקצוץ הקלה של הרפס יכולה להיות מורגשת גם כתחושת צריבה בהתחלה או שהיא יכולה להפוך לתחושת צריבה עם הזמן. אלו הם הסימנים הראשונים להרפס.

השלפוחיות הקטנות על העור אופייניות לפצעים קרים וסוגים אחרים של הרפס

מה לאחר מכן לאחר תחילת הכאב והרפס?

ואז מופיעות שלפוחיות ההרפס הידועות, המתמלאות בנוזל ומתפרצות לאחר מספר ימים. השטחים הפתוחים לאחר מכן הופכים לעטופים, אך בדרך כלל נקרעים לעתים קרובות מכיוון שהשפתיים נעות כל הזמן. זה קורה במיוחד כאשר הרפס מתפתח בזווית הפה. מסיבה זו, ההרפס על השפה מלווה פחות או יותר כל הזמן בכאבים, נפיחות ואדמומיות. עם זאת, לא תמיד מודיעים על זיהום הרפס. פצע קר יכול להתרחש גם ישירות.

למה אתה מקבל הרפס?

מערכת חיסונית חלשה מציעה את התנאים הטובים ביותר להתפרצות הרפס

נגיפי ההרפס בגוף יכולים פשוט לנוח לפרקי זמן ארוכים, כביכול, מבלי לפרוץ. אבל מהן הסיבות להרפס או מהן גורמי ההרפס? בגדול, מערכת חיסון מוחלשת היא הגורם השכיח ביותר להרפס. לכן, שלפוחי השפתיים הם לעתים קרובות גם מבשר להצטננות או זיהומים אחרים. אבל הסיכון גדל גם עם HIV, מחלת חסר חיסוני.

אך ישנן סיבות להתפתחות הרפס שאינן קשורות ישירות למערכת החיסון. אז איך הרפס מתפתח? הרפס כתוצאה מסטרס אינו נדיר בחברה הדינאמית של היום. ריבוי הנגיפים מקודם על ידי הורמוני הלחץ. בנוסף, הורמונים אלה גם מחלישים את המערכת החיסונית.

יתר על כן, קרינת UV יכולה להוות גורם לשיזוף מוגזם. אך תרופות מסוימות (למשל קורטיזון), פציעות או שינויים הורמונליים יכולים להיות כל הגורמים לשפתיים וסוגים אחרים של הרפס.

כמה זמן נמשך פצע קר?

משך הזמן הממוצע של פצעים קר הוא 7 עד 10 ימים

משך הכאבים הקרים משתנה בהתאם לחומרתם ולכן יכול להיות שונה בכל פעם. עם זאת, בממוצע, עליך לחשב כשבוע. שאלה חשובה שרבים שואלים היא לא רק “מתי הרפס מרפא?”. במיוחד אם אתם סובלים מפצעים קרים, הנשיקה כבר אינה מותרת. אנו מזכירים לכם כי הנגיף מדבק מאוד ולכן פצעים קרים יכולים להיות מועברים במהירות מסוכנת. אבל מתי נרפא הרפס או איך אפשר לדעת שכבר אין סכנה?

כמה זמן נמשך הרפס תלוי בסוג, בחוזק ובטיפול

“מרפא” היא למעשה לא המילה הנכונה מכיוון שכפי שכבר הסברנו, לעולם לא תיפטר מהנגיף. הוא פשוט נח בגוף עד שהוא פורץ שוב. משך המחלה אינו תלוי רק אם וכיצד מטפלים בה. מצב הבריאות (כולל רמת הלחץ) משפיע גם הוא על תהליך הריפוי. אם האזור הפגוע אינו מטופל, הפצע הקר בדרך כלל נמשך עד 10 ימים.

באמצעים הנכונים ניתן להפחית את משך הזמן בכמה ימים. אם אתה שואל כעת את עצמך “פצע קר, מה עוזר?” תוכל למצוא כמה תשובות להלן.

הידבקות בפצע קר – כמה זמן פצע קר מדבק?

מכיוון שהסיכון לזיהום גבוה מאוד, אסור לך לנשק ולחלוק סכו

כמה זמן הרפס נשאר מדבק תלוי גם בגורמים שונים. מתי הרפס מדבק, קל יותר לענות. הנוזל שנמצא בשלפוחית ​​מדבק מאוד מכיוון שהוא מכיל חלקיקי וירוס רבים. מסיבה זו, קיים סיכון מוגבר לזיהום לכל המאוחר כאשר השלפוחיות מתפוצצות.

נגיף ההרפס נשאר בגוף לכל החיים ואי אפשר לרפא אותו

לכן לא מומלץ לחורר בכוונה את השלפוחית. ליתר ביטחון, היו זהירים יותר במראה השלפוחיות והימנעו ממגע פיזי עם אנשים שאינם חולים (הכוונה לשפה החולה). מעל לכל, הווירוסים אינם חייבים לבוא במגע עם הריריות של אנשים בריאים, שכן כך מתרחשת זיהום. אין לגעת בידיים באזור הנגוע ואם כן, שטפו את ידיכם היטב לאחר מכן. אל תשתף את הסכו”ם עם אחרים, כמו גם שפתונים, מגבות ופריטים אחרים כאלה.

עד כמה הרפס מסוכן? התסמינים שהוזכרו הם בעיקרון כל מה שאתה צריך לדאוג. אין נזק ואין סיכון לבריאות הכללית של האדם הנוגע בדבר. רק הזיהום הראשוני, כלומר הזיהום הראשון ביותר, יכול להיות קצת יותר חמור וללוות בכאבי ראש, חולשה או אפילו חום ובחילה. אולם לעיתים קרובות, יש חשד להצטננות, ולכן בדרך כלל כלל לא מזוהה זיהום ראשוני בהרפס.

נשיקה אסורה לשלפוח עד לריפוי כדי למנוע זיהום

עם הרפס כמה זמן אל תתנשק?

אנו מגיעים לשאלה הגדולה והרבה כה חשובה מתי להתחיל שוב לנשק הרפס?. נשיקה ומגע פיזי אחר עם השפה הם בדרך כלל לא רעיון טוב. כפי שכבר צוין, הסיכון הגדול ביותר לזיהום קיים ברגע שהשלפוחיות נפתחות ומתפתחות פצעים. שלב זה עד להיווצרות הקרום נמשך בדרך כלל 6 עד 8 ימים. אז נשיקה אסורה! עם זאת, מכיוון שהקרום יכול להיות גם מדבק, רצוי להימנע משימוש בהם לכל המאוחר לאחר השלב הראשוני ורצוי עד שהפצע יחלים לחלוטין.

מה עוזר נגד הרפס?

מה עוזר בפצעים - תרופות ביתיות טבעיות לפני ואחרי הסימנים הראשונים

מה לעשות נגד הרפס זו השאלה הגדולה! ויש לכך תשובות שונות. מצד אחד, זה תלוי בשלב שבו אתה רוצה לטפל בהרפס ומצד שני, אם אתה רוצה לקחת תרופות שנבדקו מבית המרקחת לטיפול בהרפס סימפלקס או מעדיף להשתמש בתרופות טבעיות עבור הֶרפֵּס. ריכזנו מידע על שתי הגרסאות. אז מה עוזר במהירות נגד הרפס?

מה לעשות נגד הרפס על השפה – תרופות ביתיות להרפס

תרופות ביתיות להרפס למבוגרים ולילדים - מה עוזר במהירות ובאמינות

תרופות ביתיות עוזרות מאוד להרפס. מצד אחד, זה נובע מהעובדה שהם טבעיים ולכן אינם יכולים לגרום לתופעות לוואי. מצד שני, בדרך כלל יש לך אותם כבר בבית, כך שיש לך תרופות ביתיות כואבות בהישג יד לשימוש מהיר. אך ישנם גם מיתוסים שונים על תרופות הבית שכביכול עוזרות. זה לא נכון או שבמקרה הגרוע ביותר הם גורמים לזיהום להיות עוד יותר לא נעים ומאריכים את תהליך ההחלמה. אבל מה עוזר נגד פצעים קרים? תוכל ללמוד להלן את הטיפים שלנו נגד הרפס.

מותק נגד הרפס

דבש נגד הרפס כאמצעי אנטי דלקתי ומבודד לריפוי פצעים

דבש הוא תרופה מצוינת לפצעים קרים מכמה סיבות. מצד אחד, מדובר בעזרה מהירה נגד הרפס בשלבים המוקדמים. גם אם שלפוחיות החום התפוצצו, עדיין ניתן להשתמש בה כיוון שהיא מכילה חומרים מיקרוביאליים. אלה לא רק הורגים חלק גדול מחיידקים ווירוסים, אלא גם מונעים מהם להתרבות. ניתן גם להשתמש בדבש כדי לסגור את הפצע הפתוח ולהפחית את הסיכון להתפשטות לאזורים אחרים או אפילו לזיהום.

דבש מנוקה מומלץ במיוחד להרפס. אבל מה בתרופת הרפס הזו הופכת אותו למיוחד? זהו המרכיב methylglyoxal. דבש זה מתקבל רק בניו זילנד מפרחי הדס הים הדרומי. הוא נמכר רק בחנויות מיוחדות ובחלקן בבתי המרקחת.

מה עושים עם פצעים קרים – שמן עץ התה להרפס

לשמן עץ התה יש השפעה מחטאת וניתן לטשטף אותו על השפה בעזרת ספוגית כותנה

אתה יכול להילחם בהרפס עם שמן עץ התה מכיוון שהוא אחד השמנים האתריים הטובים ביותר. זהו צמח אוסטרלי בעל תכונות אנטי מיקרוביאליות ומחטאות ולכן היה שימושי לפני המצאת האנטיביוטיקה. זה בהחלט נובע גם מהעובדה שהוא קשור קשר הדוק לדבש מנוקה או להדס הים הדרומי (ראו לעיל). לעזרה מהירה בהרפס, יש להשתמש בשמן עץ התה בשלבים המוקדמים ומכאן ואילך, באופן אידיאלי, לטבול את האזור הפגוע מדי שעה. מטלית אוזניים נהדרת למטרה זו.

מאחר ושמן נספג בעור, תרופה ביתית זו לפצעים קרים היא מצוינת לעצירת הנגיף להתרבות ובכך לתרום לפתרון מהיר יותר של המחלה. עם זאת, עליך לדעת כי שמן עץ התה יכול לגרום גם לגירוי בעור ללא דילול. לכן עדיף להתייעץ עם הרוקח שלך לפני השימוש.

מה אתה יכול לעשות נגד הרפס – משחת שיניים מיתוס על הרפס

האם משחת שיניים היא מיתוס או לא כסיוע לריפוי הרפס

גם מי שמעולם לא סבל מפצעים שמע על התרופה הביתית הזו של הרפס, המשמשת בעיקר כנגד פצעים ואמורה לעזור. אבל האם משחת שיניים באמת עוזרת נגד הרפס? זוהי תרופה ביתית מאוד שנויה במחלוקת נגד הרפס. יש הטוענים שזה בעצם לפחות מקל על הזיהום.

עם זאת, אחרים סבורים כי זה המקרה רק אם משחת השיניים מכילה אבץ (לריפוי פצעים מהיר) וזה לא המקרה של כל הסוגים. נוסף על כך, אם אתה משתמש במשחת שיניים להרפס, אתה חושף את העור שלך לגירויים נוספים. אז אם אתה רוצה להיפטר מהרפס, כדאי שתתפוס מיד את משחת האבץ, כי אז תקבל מה שבאמת עוזר, רק בלי התוספים המעצבנים במשחה לשיניים..

שום להרפס

לשום יש השפעה אנטי ויראלית, מעכב את ריבוי הנגיפים ומחזק את המערכת החיסונית

הדבש נעלם, אין לך שמן עץ התה בבית ומשחת שיניים לא מומלצת … איזו תרופה ביתית אחרת להרפס יעילה? השום בטוח ימצא במטבח שלכם! הוא משמש למגוון רחב של בעיות בריאות וידוע כמזון מעורר חיסון. אבל מה עוזר נגד פצעים קרים בעת שימוש בשום, אז אילו מרכיבים יעילים בדיוק?

חותכים את השום לפרוסות ונותנים לו לעבוד על ההרפס

יש לו לא רק תכונות אנטיבקטריאליות אלא גם אנטי ויראליות, הנובעות מהאליצין נוגד החמצון. כל כך מושלם למאבק בנגיפי הרפס (אבל רק לפצעים קרים!). כל מה שאתה צריך לעשות אם אתה רוצה להשתמש בתרופה הביתית הזו להרפס על השפה הוא לקלף שן שום, לחתוך אותו לפרוסות ולהניח אחת מהפרוסות האלה על האזור הפגוע..

שם זה אמור לפעול במשך 10 עד 15 דקות, ולאחר מכן אתה מנקה את אזור העור. השתמש בשום ברגע שאתה מרגיש את הסימנים הראשונים של הרפס ולפחות חמש פעמים ביום. בקרוב תראה שיפור.

מה לעשות נגד הרפס – שמן מזור לימון כתרופת פלא

מזור לימון בצורה של שמן מיושם בפשטות ועוזר רב עוצמה נגד פצעים קרים

אתה יכול גם להילחם בהרפס עם לימון וזו כנראה אחת התרופות הביתיות הטובות ביותר להרפס. ליתר דיוק, בצורה של שמן, אתה יכול להשתמש בתרופה ביתית זו כדי להקל על פצעים קרים ולאפשר להם להחלים מהר יותר. אך ניתן לרכוש בבית המרקחת גם משחות או קרמים מיוחדים למטרה זו. בכל צורה שתבחר בתרופה זו, חשוב למרוח את מזור הלימון מספר פעמים ביום (שמן עם ספוגי צמר גפן, שמנת ומשחה באצבע, אך לאחר מכן לשטוף ידיים!).

רבים הסובלים מפצעים מצביעים על שיפור לאחר מספר ימים בלבד, בעוד שאחרים אף מדברים על שעות. צמח מרפא נפלא זה מונע כניסה של וירוסים לתאי הגוף. הכפלה והתפשטות נעצרות. אז אם אתם עדיין תוהים מה עוזר נגד הרפס על השפה, כנראה שתקבלו את התשובה. ואם אתם סובלים לעתים קרובות מפצעים קרים, תוכלו אפילו למשוך את מזור הלימון בעצמכם.

מי חמצן להרפס

אין להשתמש במי חמצן על עור רגיש ויש לבדוק תחילה

מה דעתך להילחם בהרפס בעזרת מי חמצן? לפני שתפנה לתרופה ביתית זו נגד הרפס, עליך לדעת שלא כולם יכולים לסבול מי חמצן, דבר שיכול להתאים במיוחד לאנשים עם עור יבש או רגיש. מסיבה זו, תחילה עליך לבדוק את ההשפעה באתר אחר שאינו מראה כל זיהום. עדיף להשתמש במי חמצן בסימפטומים הראשונים וכאשר מופיעות שלפוחיות.

אתה יכול לטפל בפצעים קרים בעזרת תרופה ביתית זו להרפס על ידי השריית ספוגית צמר גפן בעזרתו. החזק אותו על האזור הפגוע במשך כדקה. כדי להבטיח השפעה מהירה, יש לחזור על הפעולה לפחות 5 פעמים ביום, אך רצוי אפילו 10 פעמים. אלכוהול וחומץ באחוזים גבוהים גם הם אינם משמשים לעתים רחוקות כדי להבריח את ההרפס-וירוסים באמצעות חיטוי. עם זאת, זכור כי אלה נשרפים קשות על פצעים פתוחים.

פצעים קרים מגניבים

פצעים קרים בשלבים מוקדמים יכולים להכיל או אפילו למנוע את הזיהום והתסמינים

כל עוד ההרפס על השפה נמצא בשלבים מוקדמים, אתה יכול וצריך לצנן את ההרפס ההתחלתי. אם אתה מצנן את נפיחות ההרפס, תוכל להקל על התפרצות הנגיף. עם קצת מזל, הקור נגד הרפס יכול אפילו למנוע את ההתפרצות לחלוטין. אם חורגים מהשלב הראשוני, בדרך כלל לא ניתן עוד לעצור את התפרצות נגיף ההרפס.

שים קוביית קרח במגבת מטבח והחזק אותה על האזור הפגוע במשך זמן רב. גם כרית קרח מתאימה, שגם אתה עוטף מראש. לעולם אל תחזיק קרח ישירות על העור שלך. הדבר עלול להוביל לכוויות קור.

מה עוזר בפצעים קרים – אלוורה

ג'ל אלוורה מקרר את הפצע, מקל על נפיחות ומחטא

אם אתה רוצה להילחם בהרפס בעזרת תרופות ביתיות, אתה יכול לעשות זאת גם עם אלוורה. ובשביל זה אתה יכול לקחת את הג’ל ישירות מצמח הבית שלך. פשוט לגרד אותו מהעלה, להרים חלקו בעזרת ספוגית כותנה וללטף אותו על הפצע הקר שלך. הג’ל אמור להתייבש שם. לאחר מכן המרכיבים יכולים להיכנס לתוקף בשעות הקרובות. רק לאחר מכן עליך לחזור על התהליך מספר פעמים במשך מספר ימים לאחר שטיפת הג’ל הקודם במים פושרים.

אז אלוורה היא עוזרת מצוינת, אבל מה עוזר נגד הרפס בפה או אילו תכונות שימושיות כל כך. ראשית, ג’ל אלוורה הוא אנטיבקטריאלי ואנטי ויראלי. המשמעות היא שיש לו נכס חיטוי. זה גם עוזר להפחית דלקות ובכך גם להפחית כאבים. יחד עם זאת, לג’ל יש אפקט קירור.

כורכום להרפס על השפה כתרופה ביתית

פורסים את כורכום מזון העל לפצעים קרים

לכורכום מזון העל, המכונה גם כורכום, יש השפעה דומה לשום. כאן המרכיב כורכומין הוא המעכב את ריבוי וירוסי ההרפס. השתמש בתבלין זה באותו אופן כמו השום במאבק בפצעים קרים (ראה תיאור למעלה).

סם הרפס

תרופות מבית המרקחת מהוות חלופה לתרופות ביתיות להרפס סימפלקס

אם תרופות ביתיות להרפס אינן עבורך, תוכל גם להשתמש במגוון תרופות מבית המרקחת לטיפול בפצע הקור שלך. הבחירה היא לא פחות גדולה. אבל מה עוזר במהירות נגד הרפס?

משחות וקרמים להרפס – מה עוזר?

קרמים ומשחות מבית המרקחת במאבק בפצעי קור מצמצמים את משך המחלה

דבר אחד, יש את הקרמים. ה משחה להרפס כך גם דרך להילחם בפצע הקור. עם זאת, זה יעיל רק ב -5 הימים הראשונים, ניתן להשתמש בו בסימנים הראשונים ונועד לרסן את התפשטות הנגיף.

ובמשחה אנחנו לא מתכוונים לזה משחה אבץ להרפס. יש לזה אפקט ייבוש ויעיל נגד שלפוחיות הבוכה לאחר שהתפרצו. אבץ מסייע לריפוי פצעים והוא אנטי דלקתי להקלת הסימפטומים. עם זאת, משחה זו אינה שימושית במאבק נגד וירוסים, מכיוון שהיא יעילה רק נגד חיידקים. אז אתה יכול להשתמש באבץ נגד הרפס כאשר הפצע הפתוח נוצר.

עובד גם בצורה דומה Bepanthen נגד הרפס. זהו כלי נהדר לריפוי פצעים קטנים. הפצע ומשחת הריפוי פשוט מוחלים על הפצע באופן קבוע.

טיח נגד פצעים קרים

טיח הרפס מבודד את פצע הקור ובכך מפחית את הסיכון לזיהום

אם אתה רוצה, אתה יכול גם תיקון הרפס לקחת מבית המרקחת. לאלה אין השפעה אנטי ויראלית, אך מצד אחד מכסים את השלפוחית ​​כך שניתן למנוע התפשטות וזיהום. מצד שני, הם מצוידים בג’ל מיוחד המאחסן לחות מתחת לטיח ובכך מקדם ריפוי פצעים. פצע כבר פתוח מכוסה בטיח ובכך גם מגן עליו מפני לכלוך.

אבל כשאתה חושב על פלסטרים עכשיו, אל תדמיין את הדגמים הקלאסיים בצבע העור. טיח זה לפצעים קרים הוא שקוף ואף ניתן לכסות אותו באיפור מבלי שמוצרי האיפור והאביזרים יגיעו במגע עם הנגיף.

טבליות אנטי ויראליות

מינון הטבליות להרפס צריך להיקבע על ידי הרופא או הרוקח

האם אתה עדיין יכול לעשות משהו נגד הרפס על ידי ביקור בבית המרקחת? למרות זאת! אתה יכול גם לקנות שם אנטי ויראלים מיוחדים טבליות הרפס לִרְכּוֹשׁ. הסוכנים amciclovir, valaciclovir או acyclovir הכלולים בו מסייעים נגד הרפס. היתרון על פני המשחות הוא שצריך ליטול את הטבליות רק פעם או פעמיים ביום, בעוד שקרמים ותרופות הבית שהוזכרו להרפס ניתנים לעתים קרובות הרבה יותר.

הטבליות נסבלות היטב. עם זאת, אנשים הסובלים מאי ספיקת כליות צריכים לשקול מינון נמוך יותר ולהתייעץ עם הרופא או הרוקח בהתאם. עם זאת, טבליות ההרפס בדרך כלל מקצרות את משך ההדבקה בהרפס ביום אחד ונלקחות עד 7 ימים, בהתאם לתרופה ולמינון. רוב הטבליות דורשות מרשם. אם ברצונך לקבל כדורים להרפס ללא מרשם, שאל על תרופות כאלה בבית המרקחת.

גלובולים

גלובולי היא תרופה הומיאופתית שיכולה לעזור במחלת הרפס

גלובולי היא תרופה הומיאופתית המשמשת בין היתר לטיפול בפצעים קרים. התרופות Sepia, אלבום Arsenicum, Dulcamara, Graphites, Natrum muriaticum, Hepar sulfuris ואחרים מתאימות במיוחד לפצעים קרים. מכיוון שמינון הכדורים להרפס והתרופה המדויקת תלויים בסוג, בחומרתו ובמהלך הפצע הקרה, יש לקבוע אותם על ידי מומחה..

ליזין נגד הרפס

L-lysine היא חומצת אמינו שעושה פלאים להרפס סימפלקס

ליזין, וליתר דיוק L-lysine, היא תרופה מצוינת לכאבי קור שאפשר להשיג בבית המרקחת. זוהי חומצת אמינו שאינה יכולה להיות מיוצרת על ידי הגוף עצמו, אך יש ליטול אותה באמצעות מזון או כתוסף תזונה. L-lysine מונע מהנגיף להתרבות מכיוון שהוא האנטגוניסט של מה שנקרא L-arginine, חומצת אמינו שבתורה מציעה את התנאים הטובים ביותר להתרבות נגיפי ההרפס. אז תרופה זו טובה לא רק לריפוי מהיר, אלא גם למניעה.

הרפס אצל ילדים

מה עוזר להרפס אצל ילדים ומה התסמינים

אין זה נדיר להידבק בהרפס כמו ילד קטן או בילדות מאוחרת יותר. זיהום ראשוני אצל מבוגרים כבר חמור יחסית מבחינת התסמינים. עם ילדים האם הם אפילו יותר. הרפס סימפלקס בילדים מאופיין בחולשה קשה ולא פעם גם בחום גבוה. המצב מאוד מזכיר את שפעת או לפחות הצטננות חזקה. זו גם הסיבה לכך שזיהום הרפס לרוב אינו מוכר ככזה. התסמינים להתפרצויות שלאחר מכן דומים לאלה של מבוגרים.

מה לעשות נגד פצעים קרים אצל ילדים?

אם אתה רוצה לטפל בהרפס אצל ילדים, אתה יכול לקחת אחת מתרופות הבית שהוזכרו נגד הרפס. אבל להגיע לגרסאות המתונות יותר. אבל תרופות הומיאופתיות משמשות לעתים קרובות גם להילחם בנגיף אצל ילדים. Rhus toxicodendron או גופרית הם שני סוכנים כאלה, שאת המינון עליהם לברר אצל רופא או בית מרקחת. בתורו, אתה יכול לצנן נפיחות על השפה. ילדים חולים צריכים גם לשתות הרבה.

תינוק והרפס – מה לעשות?

הרפס בתינוקות מסכן חיים במשך 6 השבועות הראשונים ויכול לגרום לדלקת המוח

הֶרפֵּס תִינוֹק לא צריך להקל ראש. כי מה שלא מזיק אצל מבוגרים עלול לסכן חיים עבור הקטנטנים. המחלה מאיימת ב -6 השבועות הראשונים. קיים סיכון שהנגיפים ידביקו איברים או אפילו יגרמו לאנצפליטיס. אז אם אתם סובלים כרגע מזיהום ויש לכם תינוק בבית, היגיינה יסודית היא חובה ונשיקה היא בהחלט טאבו!

במיוחד כשיש תינוק קטן בבית, עליך לשטוף ידיים לעתים קרובות

שטפו את הידיים לעתים קרובות ככל האפשר, במיוחד אם טיפלתם ונגעתם ​​בפצע הקור (או הרפס אחר). אחרת, הרחק את ידיך מהשלפוחיות! אל תשתמש באותם כלים וסכו”ם כמו התינוק שלך ואל תבדוק את החום של החלב, הדייסה או המשקה על ידי ניסיון בעצמך. אם אתה חושד בזיהום אצל התינוק, פנה מיד לרופא.

פצעים קרים בהריון

הרפס במהלך ההיריון מסוכן לפני הלידה

אם הרפס מהווה סכנה לתינוק במהלך ההריון תלוי בעיקר במועד שבו אירע ההדבקה הראשונית. אם זה קרה לפני ההריון ורק התפרצות נוספת מתרחשת במהלך ההריון, הסיכון לתינוק שטרם נולד הוא נמוך במיוחד. ומה אתה עושה נגד הרפס במהלך ההריון? כל שעליך לעשות הוא להתייחס לזה כרגיל, באמצעות תרופות ביתיות להרפס או תרופה מבית המרקחת המתאימה להריון.

אם האם המצפה נדבקת לראשונה זמן קצר לפני הלידה, הסיכון גבוה משמעותית. זה במיוחד במקרה של הרפס גניטלי. הרפס מועבר לאחר מכן לתינוק דרך תעלת הלידה. אם זיהום הרפס מתגלה בשלב זה, נעשה ניתוח קיסרי. התפרצות נוספת זמן קצר לפני הלידה יכולה גם היא להיות בעייתית.

כך שבסך הכל הרפס והריון אינם שילוב מצוין וצריך לפקח על ידי רופא, רצוי בכל עת במהלך ההריון. עדיף תמיד להיות זהיר מדי מאשר לפעול מאוחר מדי.

מה מסייע במניעה נגד הרפס?

מנע הרפס בעזרת הטיפים שלנו ואמצעים מועילים לחיי היומיום

תרופות ביתיות להרפס וגם המוצרים מבית המרקחת עשויים להיות מעולים, אבל זה אפילו טוב יותר אם לא תהיה התפרצות הרפס מלכתחילה, לא? אם אתה רוצה למנוע הרפס, עקוב אחר הטיפים הבאים נגד הרפס. אין ספק שהם אינם ערובה, אך הם בהחלט מפחיתים את הסיכון ללקות בזיהום הרפס. אז מה אתה יכול לעשות נגד הרפס? אילו אמצעי מניעה מומלצים??

כאשר אתה מחזק את המערכת החיסונית אתה גם מפחית את הסיכון לזיהום הרפס

חשוב במיוחד שאתה נגד הרפס לחזק את המערכת החיסונית שלך. מאחר שמערכת חיסון חלשה היא התנאי הדרוש ביותר להתפתחות וריבוי וירוסים, מומלץ לאכול תזונה בריאה עם הרבה ויטמינים אם ברצונך למנוע הרפס. אתה יכול גם לחזק את המערכת החיסונית שלך באמצעות הרבה פעילות גופנית ואוויר צח. אז טיולים או ספורט הם רעיון מצוין! אתה יכול גם לעורר את המערכת החיסונית שלך עם מקלחות מתחלפות וביקור בסאונה. שני הטיפים האחרונים אינם מומלצים מהסימנים הראשונים של פצעים קרים וסוגים אחרים של הרפס.

על ידי הפחתת מתח, אתה גם מחזק את ההגנה של הגוף שלך ומונע וירוסים הרפס

מתח נפוץ במיוחד בגרימת התפרצות של פצעים קרים. באופן הגיוני, יוצא כי למניעת הרפס נמנע ממתח צריך להיות. מכיוון שלרוב זה כמעט לא מתקבל על הדעת בחיי היומיום ובעבודה, פשוט נסה לפנק את עצמך בהפסקה ומנוחה ו”סגור “את גופך. פעילויות להפחתת מתח כגון טיולים, ספורט, יוגה או תה מרגיע על הספה, סרט נחמד, ארוחת ערב נעימה עם אדם אהוב – כל הדברים האלה עוזרים לפחות להפחית מתח. מצאו איזון ללחץ!

הגנת UV לשפתיים ולגוף הם סוכני מניעה להרפס סימפלקס

הרפס נגרם לעתים קרובות על ידי השמש וליתר דיוק על ידי קרני UV. זה כולל גם ללכת לסולריום. אז מה עובד הכי טוב נגד הרפס במצב זה? נכון, קרם הגנה עם מקדם הגנה מספק! לכן, לא רק להגן על העור והפנים שלך מפני הקרניים, אלא גם לחשוב על השפתיים שלך כדי למנוע פצעים קרים. מכיוון שקרם שמש מתאים, הוא די לא נוח ובלתי מעורר תיאבון על הפה, יש לנו טיפ: אתה יכול להשתמש בשפתיים שלך הגנה מפני קרני UV, באמצעות מריחת שפתון מיוחדת בעלת מקדם הגנה מפני השמש.