עם יותר מ 315,000 תושבים, קרלסרוהה היא העיר השנייה בגודלה בבאדן-וירטמברג והיא ללא ספק אחד מיעדי הטיולים הפופולריים ביותר בגרמניה. העיר היפה מאופיינת בתוכנית קומה ייחודית, שתוכננה על ידי מרגרב השלישי וילהלם במאה ה -18. קרלסרוהה חוצה רשת רחובות המשתחפת מהארמון. מכאן מגיע הכינוי “עיר בצורת מניפה”. ממבנים ומונומנטים מעוררי התפעלות ועד מוזיאונים רבים וגנים נפלאים – אתה יכול למצוא אתרים בקארלסרוהה כל כך מגוונים עד שכל אחד מקבל את הכסף שלו. במאמר זה תוכלו למצוא את 5 המקומות היפים ביותר שבהחלט כדאי לבקר בהם.

האטרקציות של קרלסרוהה הערים היפות ביותר בגרמניה טיול עירוני

ממוקם על הריין ובסמיכות ליער השחור ולצרפת, לקרלסרוה יש הרבה מה להציע לכל המבקרים. נוחות של רוגע כמו הגן הבוטני ופארק הארמון קוסמים אנשים מכל רחבי העולם. 135 מוסדות תרבות ומספר רב של פסטיבלים בעיר בצורת מעריצים מבטיחים תוכנית מגוונת לאורך כל השנה. על מנת שתוכל לגלות את קרלסרוהה בצורה הטובה ביותר במהלך הביקור שלך, אנו ממליצים לך להציץ בתערוכות ובאירועים הנוכחיים. טיפים והמלצות נהדרות לחופשה מרגיעה, כמו גם החדשות האחרונות ומידע על אירועים שונים ניתן למצוא בפורטל העיר myKA.

המראות של קרלסרוהה – ארמון קרלסרוהה והמוזיאון הלאומי באדן

חופשת טירת קרלסרוהה בערים היפות ביותר בגרמניה

  • ארמון קרלסרוהה – הביקור בעיר בצורת מאוורר מסתיים רק לאחר שביקרת בארמון קרלסרוהה ובגן ארמון האגדות. בניין הבארוק המפואר הוקם בין השנים 1715 – 1718 ומזכיר את ארמון ורסאי. הארמון מהווה את מרכז קרלסרוהה ומשם מתחילים 32 הרחובות המאפיינים את תוכנית הרצפה הסימטרית. כיום נמצאת שם אטרקציה פופולרית נוספת של קרלסרוהה, כלומר – המוזיאון Badisches Landesmuseum.
  • מוזיאון מדינת באדן היא עוד אטרקציה ציבורית חשובה מאוד בעיר. אוסף החפצים ההיסטוריים, האמנותיים והתרבותיים מוכר בינלאומית. חלק מהמוצגים בצורת עתיקות, רהיטים, כלי נשק ויצירות אמנות הם אפילו יותר מ- 50,000 שנה. למבקרים יש גם הזדמנות ללמוד על ההיסטוריה של הטירה ועל האנשים החזקים שגרו בה פעם.

הגן הבוטני וכיכר השוק לטיול רגוע בעיר

טיפים לטיולים בטיול ב Karlsruhe גרמניה

  • הגן הבוטני ממוקם בקצה המערבי של גן הארמון ומהווה נווה מדבר אמיתי של רוגע באמצע העיר. הוא נבנה בשנת 1860 והוא אחד הגנים היפים באירופה. פאר הפרחים הצבעוני והמבנה הייחודי נותנים השראה לכל חובבי הטבע והאדריכלות. הגן הבוטני הוא ביתם של צמחים טרופיים ומיני קקטוסים רבים כמו גם למעלה מ -20 מינים של עצים מרחבי העולם. ספסלים קטנים ותכונות מים אמנותיות מזמינים אתכם להתעכב בקיץ ובחורף יש למבקרים הזדמנות לחקור דקלים וציפורים טרופיות בחממות. בקיץ מאורגנים טיולים מיוחדים לילדים שילמדו אותם כיצד לגדל ירקות בחוות.

הערים היפות ביותר בגרמניה מראות את העיר העתיקה של קרלסרוהה

  • זירת מסחר – כיכר השוק, שעדיין נקראת הלב הפועם של העיר, היא גם אחת המראות המפורסמים ביותר של קרלסרוהה. בנוסף למסעדות רבות, בתי קפה וחנויות, ישנם כמה מציוני הדרך החשובים ביותר של העיר בצורת מניפה, כולל בית העירייה והכנסייה הפרוטסטנטית. אבל הסמל החשוב ביותר של קרלסרוהה הוא הפירמידה הייחודית. היא עשויה אבן חול ומסמנת את קברו של מייסד העיר, מרגרב קארל השלישי וילהלם. 

אמנות עם הבדל – המרכז לאמנות ולמדיה

ZKM קרלסרוהה טיולי טיול בגרמניה

ZKM, הידוע גם בשם “הבאוהאוס הדיגיטלי”, הוא מוזיאון לאמנות מסוג מיוחד ולא בכדי הוא אחד המראות הפופולריים והמתוירים ביותר בקרלסרוהה. הוא נפתח בשנת 1989 במפעל תחמושת לתחמושת לשעבר ומארגן אירועים רבים ותערוכות מיוחדות. מטרת המייסדים היא לשלב אמנויות קלאסיות כגון פיסול וציור עם צורות אמנות מתחומי הווידאו, ההופעה, התיאטרון ואמנות התקשורת. זהו מקום ייחודי שבו מדע, אמנות, טכנולוגיה מודרנית ויצירתיות מתאחדים. בנוסף, ה- ZKM עוסק גם במחקר ובהפקה של אמנות ויש לו מעבדה משלו, שבה מתבצעת פיתוח ומחקר מדעי. לא משנה איזו תערוכה מוצגת כרגע – ביקור ב- ZKM תמיד כדאי.

חופשה בגן הבוטני קרלסרוהה בגרמניה

מקורות תמונה: Pixabay.com © 1./3./ 4./6. ; 2. wikipedia.com / Meph666 © 5. obs / ZKM Karlsruhe ARTIS