גם אם וירוס הקורונה עולה כרגע לכותרות ומומלץ להימנע מכל פעילויות מחוץ לארבעת הקירות שלכם, יגיעו שוב פעמים שבהן תוכלו לצאת לטיול שוב. הסתכלנו על היעד דרום מזרח אסיה. טיול בדרום מזרח אסיה מציע מספר הזדמנויות להיתקל בטיפש בזה אחר זה ולהסתבך עם בני ארצך. לפחות אם אתם לא מכירים את המכס ומתחילים את הטיול לגמרי לא מוכן. עם “עשה ואל תעשה” אתה מאובזר בצורה מיטבית ויכול ליהנות מהטיול שלך במדינות דרום מזרח אסיה במלואו.

עשה ואל תעשה בדרום מזרח אסיה: התנהגות הולמת כלפי המקומיים

מטיילים בדרום אסיה לתיירים רעבים לידע

חלק מהדברים שונים בדרום מזרח אסיה מאשר כאן באירופה. אך כמו בכל מקום בעולם, ישנם נימוסים מיוחדים, מוזרויות מיוחדות, טקסים וטאבו יוצאי דופן.

על מנת להימנע ממצבים לא נוחים בעת יצירת קשר עם המקומיים, עליך לדעת בדיוק אילו מנהגים ונימוסים שוררים במדינות הבודדות בדרום מזרח אסיה וממה עליך להימנע לחלוטין. לא כל זה ישתלב בחשיבה הקודמת שלך, אבל עם קצת אמפתיה תוכל לעשות זאת.

עשה ואל תעשה בדרום מזרח אסיה: חייך לכל מה שאתה יכול לחשוב עליו

ברכות באסיה תמיד מחייכות טיפים למטיילים

באופן כללי בחיים, אך במיוחד בדרום מזרח אסיה, חיוך הוא עזרה אדירה בניקוי חילוקי דעות. בעיקרון, עליך לחייך על הפנים לעתים קרובות ככל האפשר. חיוך הוא אחד מאבני היסוד של התרבות כאן. דרום מזרח אסיה אוהבים לחייך לכל החיים ולדאוג לכם כשלא.

רתיעה במקום יהירות

רוב האסיאתים צנועים ושמורים. לכן כדאי גם לגלות איפוק מסוים ולכוון את עצמך כלפי אנדרסטייטמנט בריטי. אם אתה שם את האדם שלך או את הכישורים שלך בחזית או מתרברב, זה נראה כמנכר לאנשים שם.

כמו כן, עליך להימנע ממחוות שעלולות להיחשב יהירות: חציה של זרועותיך מול גופך, הנחת ידיים על ירכיך או הפניית אצבע על אנשים עלולות להיתפס כחסרות או אפילו כעלבון..

רוגע ושלווה

טיולים בדרום אסיה תמונות יוצרים רעיונות

בדרום מזרח אסיה השעונים מתקתקים לאט יותר מכאן. כדי שתהיה לכם חופשה נהדרת, נפרדו מחוסר הסבלנות שלכם והפכו רגועים יותר. אין ממהר ואנשים נוטים להיות מוטרדים מחוסר סבלנות.

באופן כללי, הדברים הרבה יותר שקטים ונינוחים במדינות דרום מזרח אסיה מאשר כאן באירופה. האנשים כאן בדרך כלל מדברים בשקט יותר, ולכן רצוי להתנהג בצורה רגועה יותר כאורח. בשלווה וידידות תגיעו למטרה שלכם בדרום מזרח אסיה הרבה יותר מהר מאשר עם נחירות זועמות ודיונים קולניים.

אם אתה תקוע עם הדאגה שלך, עדיף להשאיר אותו לבד ולנסות שוב מאוחר יותר במקום לפרוק את הכעס שלך בקול רם. מי שיאבד את העשתונות ישיג רק את ההפך. ביקורת, לא משנה כמה הכוונה היא טובה, עליך להביע בזהירות, מכיוון שהיא נלקחת לעתים קרובות באופן אישי.

עשה ואל תעשה בדרום מזרח אסיה: קבלת פנים מתאימה

נסיעה בדרום אסיה בברכה

מנשק מישהו על הלחי בברכה, כמקובל בשוויץ, למשל, או לחיצת יד נמרצת, כמקובל באירופה, אינה ידועה למדי במדינות דרום מזרח אסיה. בנוסף, יד שמאל נחשבת לטמאה ולכן אינה משמשת בעת אכילה או ברכה. עליך גם לדבוק בכך, גם אם אתה שמאלי, רק לברך אחרים ביד ימין.

עם זאת, עדיף להתמצא כיצד תתקבל בברכה על ידי המקומיים. זה יכול להשתנות ממדינה למדינה. לדוגמה, בחלקים מסוימים של אינדונזיה אתה לוחץ יד כדי לברך אותך, אבל הלחץ כבר לא קיים. לפעמים ידו של האחר מובאת גם לחזה של עצמו.

תעשה ואל תעשה בדרום מזרח אסיה: אין מגע פיזי בפומבי

טיולים בדרום אסיה טיפים לתיירים לבגדים

בדרום מזרח אסיה הם בדרך כלל קצת יותר זהירים במגע פיזי, לפחות בפומבי. לנשק, לחבק או להחזיק ידיים ברחוב, אפילו בין זוגות נשואים, לא מתקבל בברכה במקומות רבים. מצד שני, החזקת ידיים וחיבוקים בין שני גברים או שתי נשים הם סימנים נפוצים לידידות – הומוסקסואליות בדרך כלל אינה מעורבת..

חשוב גם: לטפוח מקומי על הכתף כמו חבר אפשר לראות זאת כעלבון או לפחות כמחווה מתנשאת. מה שכדאי לך גם להימנע מלגעת בראשו של מקומי הוא כי הוא נחשב לקדוש. אז אל תלטף גם ילד זר בראשו.

נימוסי שולחן בתאילנד, קמבודיה ושות ‘.

לטייל בדרום אסיה דוס ואל תעשה בזמן אכילה ושתיית תה

דרום מזרח אסיה מסבירי פנים ותמיד חמים, נדיבים ובלתי פורמליים. הזמנות ספונטניות לאכול ביחד הן נורמליות כאן. לכן, כדאי להכיר מעט את המנהגים וההתנהגות בשולחן.

כבדו את האירוח

במדינות דרום מזרח אסיה, הכבוד למארחים מתחיל בפתח הבית: זכור להוריד את הנעליים לפני הכניסה לבית. זהו טקס דתי שכדאי בהחלט להקפיד עליו.

עליך לדעת גם עד כמה חשובה הדייקנות במדינה המתאימה:

• בקמבודיה, אינדונזיה וסינגפור, למשל, דייקנות חשובה מאוד.

• בתאילנד, לעומת זאת, שכיח יותר להתייצב לפגישות הרבה יותר מאוחר. איחור של שעתיים אינו מהווה כאן בעיה. אם אתה שם בזמן, זה נוטה לעשות את התאילנדים קדחתניים מכיוון שהם לא ציפו לך כל כך מוקדם.

אם יש לך הזמנה פרטית, בהחלט יציעו לך קפה או תה. באינדונזיה הגון לא לגעת במשקה אלא אם המארח אומר לך במפורש. זה מנומס במיוחד לחכות לבקשה השנייה ואז לשתות עם המארח.

דברים שאסור לעשות בדרום מזרח אסיה: בזמן האכילה

טיולים בדרום אסיה אוכלים במסעדות וברחוב

אם אתה רוצה לאכול בדרך המסורתית בדרום מזרח אסיה, כלומר ישירות מהיד לפה, עליך לאכול רק ביד ימין. האחד משמאל נחשב לטמא ולכן אין להשתמש בו.

שלא כמונו, חבטות ורעשים חזקים אחרים בעת האכילה הם תקינים בדרום מזרח אסיה ואינם נחשבים שליליים. בהתאם לכך, אנו האירופים מבצעים את השינוי – לפחות רובם. חשוב גם: בדרום מזרח אסיה זה נחשב לא מנומס לדחות קטגוריות של מנות חדשות מבלי שניסיתן. לפעמים התנהגות כזו נלקחת באופן אישי מאוד.

• בפיליפינים זה נחשב מנומס להשאיר חלק מהאוכל בצלחת שלכם. עם זה אתה מראה שאתה שבע.

• במלזיה, לעומת זאת, תוכלו לרוקן את הצלחת שלכם בביטחון ולהגיש יד שנייה.

• בקמבודיה נהוג להצטרף לטוסט בכל פעם שאדם מרים את הכוס לטוסט. “צ’ולמוי” נצעק בקול רם וזה יכול לקרות לעתים קרובות מאוד.

עניין הטיפ

טיולים בדרום אסיה טיפים לביקור בכנסיות הינדו

כשזה מגיע לקצות אחרי ארוחת ערב במסעדה, התנהגויות שונות נפוצות במדינות הבודדות בדרום מזרח אסיה.

• בסינגפור, למשל, עדיף להימנע מטיפוח. זה קרה במקרה עם המאבק בשחיתות לעשות וסינגפור היא מודל לחיקוי ממשי בהקשר זה. לכן עצות לא מתקבלות בברכה על ידי תרומות לגופים רשמיים.

• טיפים אינם נפוצים גם במלזיה. במסעדות מתווספת קצבה לחשבון.

• במסעדות בפיליפינים כדאי לתת טיפ של כ -10% מהחשבון. אם אתה מבצע צ’ק -אין במלון ודף מביא את המטען שלך לחדר שלך, ראוי לתת כ- 20 פזו פיליפיני. גם נהגי מוניות וטוק-טוק שמחים לקבל בונוס קטן.

• האינדונזים אינם מצפים לטיפים, אך הם אינם נרתעים מכך. ברוב המלונות והמסעדות, טיפ של חמישה עד עשרה אחוזים מתווסף אוטומטית לסכום החשבונית. אם היית מרוצה במיוחד מהשירות, אתה כמובן מוזמן להוסיף משהו.

במדינות היבשת, כלומר מיאנמר, לאוס, תאילנד, וייטנאם וקמבודיה, לא מאוד מקובל לתת טיפ. להפך – בחלק מהמקרים זה אפילו נתפס כעלבון. בעיקרון נהיה יותר נפוץ – במיוחד באזורי התיירות – שניתן טיפים.

עשה ואל תעשה בדרום מזרח אסיה: מזכרות מותרות ואסורות

טיולים באסיה טיפים לרכישת מזכרות

במיוחד בנסיעות ארוכות יותר למדינות רחוקות, אתה רוצה לקחת איתך מזכרות רבות הביתה. דברים אופייניים שאינם זמינים בבית פופולריים במיוחד. עם זאת, לא תמיד לקחת את זה איתך לגמרי לא בעייתי. לכן אנו מבהירים אילו מזכרות אתה יכול לקחת איתך הביתה בלי להתבטא יותר ואילו מוטלות בספק.

מזכרות בודהה

בתאילנד, לאוס, מיאנמר וקמבודיה, מדינות דרום מזרח אסיה בהן בודהיזם שולט, פסלי בודהה ותמונות נמצאים בכל מקום. זה כמובן מאוד מפתה להכריז על מזכרת אופיינית כזאת כמזכרת האידיאלית. אך שימו לב: הבודהה הוא קדוש ולא רק דמות דקורטיבית. גם אם הוא מוצע שוב ושוב למכירה בשווקים.

במיוחד עם ראשי בודהה, אתה יכול להיתקל בבעיות בבדיקת המטען שלך. בעת הרכישה, וודא שדמות בודהה שלך אינה עתיקה ובדוק זאת באישור בכתב בחנות במידת האפשר. עם נתונים קטנים ונורמליים המועברים בכבוד, לא אמורה להיות בעיה בשדה התעופה.

אבל מה שלא פופולרי הם קעקועים של בודהה, במיוחד מתחת לחגורה. תכסה קעקועים כאלה, אחרת אתה יכול אפילו להיות מגורש.

דברים שאסור לעשות בדרום מזרח אסיה: צילום תמונות

טיול בדרום אסיה ביקור באטרקציות

אפילו עם תמונות, אתה צריך לשים לב לכמה דברים באתר שיכולים אחרת לעלות לך ביוקר כחופשה.

מה שאסור בהחלט לצלם הם מתקנים וחפצים צבאיים. היכן כדאי לעשות גם ללא תמונות:

• ברשויות

• בתחנות המשטרה

• במכס ו

• בשירות ההגירה

במקרים מסוימים, חל איסור לצלם מבנים דתיים מבפנים. שימו לב לסימנים המתאימים ושאלו אם יש לכם ספק. לפעמים נדרש טיפ קטן.

אם אתה רוצה לצלם אנשים, עליך לפחות לבקש אישור מראש במקדשים ובמסגדים ולכבד אותו אם מישהו לא רוצה להצטלם. כמו כן, עליך לקבל הסכמה מראש לטקסים המתקיימים.

אם אתה מקפיד על הכללים, אתה יכול לשלוף את המצלמה ללא בעיות – כך שאתה לא צריך לחשוש מעימות עם המכס. אחרי הכל, תמונות הן הדרך הטובה ביותר ללכוד זיכרונות בכל טיול. זה יוצר תמונות ייחודיות – ותוכלו להשתמש בהן ליצירת מזכרות מותאמות אישית.

אחת האפשרויות למזכרת אישית כזו היא כרטיסי ברכה שאתה עם תמונות משלך ניתן להדפיס. כך תקבלו מזכרת אישית שאינה גורמת לבעיות במכס. אם אינכם רוצים להשקיע זמן רב בחיפוש אחר החותמות הנכונות תוך כדי תנועה, תוכלו לשלוח כרטיס כזה גם לחברים וקרובי משפחה בדואר ישיר.

דברים שאסור לעשות בדרום מזרח אסיה: מזכרות מתאימות

קניית מזכרות באסיה עצות לתיירים

המזכרת השנייה בפופולריות מדרום מזרח אסיה היא טקסטיל כמו צעיפי משי וחליפות בהתאמה אישית. על מנת ליהנות ממזכרתך לאורך זמן, עליך לבדוק היטב את האיכות לפני הקנייה.

אפילו עם תבלינים, תה וקפה, האיכות עושה את ההבדל בין קישוטים למטבח טהור לבין מתנות שימושיות. לא מומלץ לקנות סחורות זולות משוק הרחוב. בנוסף, חלק מהתבלינים או התה אינם מגיעים מהארץ כלל או גדלים שם באיכות ירודה. קנו את המזכרות האלה בחנות וגלו אם המוצר בכלל זמין בארץ.

תעשה ואל תעשה בדרום מזרח אסיה: מזכרות אסורות

טיפים לדרום אסיה לתיירים

מבחינה משפטית, מותגים מזויפים הם רכישה מסובכת. אבל בדרך כלל לא אכפת למכס אם יש לך חולצה מזויפת של ורסצ’ה או מזוודה של רולקס. עם זאת, אם כמות הסחורות עולה על הצרכים הפרטיים, למשל מכיוון שקנית בגדים במידות שונות ובכמויות גדולות יותר, אתה עלול לעמוד לדין. כי דבר כזה מסווג בדרך כלל כיבוא מסחרי במכס.

כדאי גם להיזהר עם מזכרות שמגיעות מבעלי חיים, צמחים ויערות נדירים מכיוון שהן נופלים תחת אמנת וושינגטון בנושא מינים בסכנת הכחדה פחית. המשמעות היא שלא ניתן לייצא אותם מיעד הנסיעות ולייבא אותם לשוויץ ללא אישור – אפילו לא לשימוש פרטי.

אלו כוללים:

• מוצרי עור זוחלים

• אלמוגים, קונכיות ושייטות אחרות

• גילופי שנהב

• יין נחש

• מוצרים העשויים מעץ ראמין

• בעלי חיים חיים

• עורות אקזוטיים

• אוצר לאומי

כדאי גם להיזהר באוכל.

כללי עשה ואל תעשה בדרום מזרח אסיה: כללי התנהגות חשובים לסיור שלך בדרום מזרח אסיה

טיולים בקמבודיה ובתאילנד טיפים למראות בודהיזם

כפי שכבר הוזכר, בדרום מזרח אסיה יש לזלזל בנגיעה בראשו של המקומי, כגון ליטוף ראש של ילד, מכיוון שהוא נחשב קדוש. ישנם כללי נימוס אחרים הקשורים לאמונה ולמשפחת המלוכה שבהחלט כדאי להכיר ולפעול.

זה מה שאתה צריך לדעת על בודהיזם

מראות בפסלי בודהה באסיה

הבודהיזם הוא הדת העיקרית במדינות רבות באסיה. אלה כוללים בין השאר את תאילנד, לאוס ומיאנמר. מלבד הבגדים הנכונים, עליהם תלמדו עוד רגע, חלים מספר כללים בעת הכניסה למקדש בודהיסטי:

• כנסו רגל ימין תחילה לחדר התפילה של מקדש מבלי לדרוך על מפתן הדלת והשאירו אותה תחילה ברגל שמאל.

• הישאר רגוע כדי לא להפריע לאנשים אחרים בזמן שהם מתפללים.

• התנהג תמיד בכבוד כלפי פסלי בודהה ונזירים ואל תכוון או נגע בהם ברגליים יחפות או באצבע.

זה מה שאתה צריך לדעת על ההינדואיזם

ההינדואיזם הוא הדת השלישית בגודלה בעולם וגם אחת הוותיקות. מכיוון שהבודהיזם יצא מההינדואיזם, כללים דומים חלים על בניינים הינדים.

• אל תסתובב מול אנשים מתפללים.

• לצלם רק אנשים מתפללים בהסכמתם ולשים לב לכל איסור צילום.

• שימו לב לשלטים, כי אסור להיכנס לאזורים מסוימים במקדשים.

• פעל בהתאם, אל תצעק או תצחק בקול.

• אל תיכנס לשטח המקדש אם יש לך פצע פתוח בגופך בכל דרך שעלולה לדלוף דם.

כבוד למשפחת המלוכה

כמובן, כתייר אתה תמיד צריך להימנע מלדבר רע על ראש המדינה בכל דרך שהיא – לא משנה באיזו מדינה אתה נמצא. בנסיעה בדרום מזרח אסיה, עליך להיות זהיר במיוחד במדינות עם מלך. זה חל על תאילנד, קמבודיה ומלזיה.

הקפד תמיד להתנהג בכבוד כלפי משפחת המלוכה במדינה המתאימה, מכיוון שהם נהנים ממוניטין גבוה בקרב האוכלוסייה. הוד מלכותו כאן פשע חמור מאוד. כדי שלא תסתבך, עליך להימנע לחלוטין ממצבי קונפליקט אפשריים בהקשר זה. זה חל גם על פסלים או תמונות של המלך, כגון על השטרות והכרזות.

עשה ואל תעשה בדרום מזרח אסיה: ביגוד מתאים

לפני הכניסה למקדש, אתה בדרך כלל צריך להוריד את הנעליים. אתה יכול לדעת אם זה הכרחי אם יש כבר נעליים מול הכניסה. במקרה של ספק, חקה את התנהגותם של המקומיים.

אבל יש כמה דברים שכדאי לזכור בכל הנוגע לשאר הלבוש שלך: כאירופאים, אתה רגיל להתלבש בצורה קלה ככל האפשר בטמפרטורות חמות. כמובן שזה מובן, אבל זה יכול להוות בעיה עבורך בחלקים רבים של דרום מזרח אסיה, במיוחד הרחק מאזורי התיירות. במיוחד כשזה מגיע לביקור במוסדות דתיים או להתנהלות מול רשויות.

כמו בכנסיות באירופה, בגדים ארוכים הם חובה בבניינים דתיים בדרום מזרח אסיה, לא משנה כמה חם: כתפיים וברכיים אסור להיראות במסגדים ובמקדשים. חצאיות ומכנסיים קצרים, חולצות וחולצות קצרות אינן מתאימות. נשים גם צריכות לכסות את ראשן בצעיף.

עשה ואל תעשה בדרום מזרח אסיה: התנהגות נכונה ברחוב

טיולים באסיה טיפים להסעות לתיירים

כאשר אתה נוסע, אתה תהיה על הכביש הרבה – אם בתחבורה ציבורית, עם רכב שכור ובין אם ברגל. אחרי הכל, אתה רוצה לראות כמה שיותר מדרום מזרח אסיה. בדרך כלל אין בעיה להגיע ממקום למקום לאחר הודות לחיבורים הטובים. ובכל זאת, יש כמה דברים שצריך להיזהר מהם.

השתמש באמצעי תחבורה

ישנן מספר דרכים בהן תוכלו להגיע מ- A ל- B בדרום מזרח אסיה. החיבורים בדרך כלל טובים מאוד והמחירים לרוב זולים. אמצעי התחבורה הפופולריים הם גם המונית או הטוק-טוק, האופייניים לדרום מזרח אסיה. עם זאת, עליך להיזהר בעת לקיחת מונית או טוק-טוק.

כמו בכל מקום בעולם, מקרים של הונאה מתרחשים שוב ושוב במדינות דרום מזרח אסיה, למשל ביחס למחירים של מונית או נסיעה בטוק-טוק. חלק מהנהגים – כמובן לא כולם, כמובן – ינסו להרוס אותך. נדרשת זהירות. אתה לא צריך להיות חשדן מדי, אבל זה לא יכול להזיק לברר מראש על המחירים הנוכחיים ולדבר עם מטיילים אחרים.

עשה ואל תעשה בדרום מזרח אסיה: סע בעצמך

השכרת קטנוע היא פשוט חלק מחופשה בדרום מזרח אסיה עבור רבים. עם זאת, לפני שאתה יוצא לסיור גילוי על הדו גלגלי שלך, עליך לשקול כמה דברים. כמובן שאתה צריך להיות בעל רישיון נהיגה ולעולם לא לנהוג ללא קסדה.

בנוסף, במיוחד במדינה זרה, עליך לנהוג בראיית ראייה ותמיד להקדיש תשומת לב רבה למה שקורה בכביש. בכדי שתוכל לשמור על הסיכון לתאונה (עצמית) נמוכה ככל האפשר, כדאי שכבר יהיה לך ניסיון כלשהו בנהיגה בקטנוע וחשוב היטב האם תוכל להתמודד עם מצב התנועה.

עשה ואל תעשה בדרום מזרח אסיה: יוצא לרגל

תיירות באסיה לאחר תקופות הקורונה

כאשר אתה מסתובב ברחובות דרום מזרח אסיה, עליך תמיד לשאת את חפצי הערך שלך כמו מזומנים, מסמכים חשובים ופריטים טכניים קרוב אליך. היזהר במיוחד לא לחשוף באופן גלוי חפצים יקרי ערך לכיוון הרחוב ותמיד להחזיק אותם בחוזקה. במקומות מסוימים ישנם גנבים חוטפים החוטפים חפצי ערך לא מאובטחים מהאופנוע שלך ואז בורחים.

מה שחשוב גם: לעולם אל תיתן כסף לקבצנים או לילדים כשאתה ברחובות דרום מזרח אסיה. ילדים רק מעודדים לא ללכת לבית הספר כי הם היו מרוויחים יותר כסף מתחנן מאשר אם היו בבית הספר במהלך הזמן. ילדים רבים משתייכים לקבוצות מאורגנות. קבוצות אלה מובילות על ידי מבוגרים המנצלים את הילדים.

תמונות: adobe.stock.com ו- envato.com