טיפים לעיכובים בטיסה הגעת יציאה

הטיסה הופכת לזולה יותר ומספר הנוסעים גדל; אך למרבה הצער גם העיכובים בטיסה. מהן הזכויות שלך אם הטיסה לא תצא לפי התוכנית ואילו טענות תוכל לאכוף? אנו נותנים לך טיפים שימושיים במקרה של עיכובים בטיסה וביטול טיסה.

טיפים לעיכובים בטיסה הזכות להחזר

בגובה של כמה אלפי מטרים מעל הקרקע הדברים סוערים: בשנת 2018 הגיעו או יצאו משדות התעופה בגרמניה כ- 244 מיליון נוסעים והמגמה עולה. הצמיחה השנתית של התעשייה היא קבועה בסביבות 7%. זה, לוח זמנים הדוק להמראות ונחיתות וחישובים צמודים של חברות התעופה גורמים לכך שהנוסעים ממתינים יותר ויותר לעליה. אך מתי עיכוב מוביל לתשלומי פיצויים ולמה הכוונה ב”נסיבות יוצאות דופן “שלעתים קרובות טענות חברות התעופה?

תקנת זכויות הנוסעים האווירית של האיחוד האירופי מאלצת את חברות התעופה לדייק בזמנים והיא אחראית גם לפשיטת רגל כזו או אחרת. אולם באופן עקרוני, התקנה חלה רק על טיסות הממריאות או נוחתות באיחוד האירופי ומופעלות על ידי חברת תעופה שמרכזה נמצא באיחוד האירופי..

טיפים לעיכובים בטיסה: דחיית עלייה למטוס

טיפים לעיכובים בטיסות להזמנה מחדש

המקרה השכיח ביותר הוא כאשר יש מעט מדי מקומות עקב הזמנת יתר. נוהג זה לגיטימי למדי מכיוון שביטולים מתרחשים שוב ושוב וחברות התעופה משיגות את התפוסה הגבוהה ביותר האפשרית. במקרה זה יש לך אפשרות להחזיר את מחיר הכרטיס או להזמין אותו מחדש על חשבון חברת התעופה. אם ההזמנה מחדש גורמת לעיכוב של שעתיים לפחות ביעד שלך, אתה זכאי לפיצוי.

טיפים לביטול טיסה: החזר כספי או הזמנה מחדש?

טיפים לעיכובים בטיסה ביטול טיסה החזר כספי

יש כאן גם אפשרות של החזר והזמנה מחדש. עם זאת, הדבר תלוי בנקודת הזמן שבה הודעה חברת התעופה לנוסעיה על ביטול הטיסה. אם זה קרה יותר מ -14 ימים לפני היישום המתוכנן, זה הגיע בזמן ולא ניתן להחליפו. כך גם אם ביטול הטיסה התרחש עקב נסיבות יוצאות דופן.

חברות תעופה בדרך כלל מעלות התנגדות זו מכיוון שנוסעים רבים נותנים לעצמם לדחות אותה. עם זאת, על פי הפסיקה האחרונה, יש לפרש את המונח באופן צר יחסית והוא באמת מכסה אירועים בלתי צפויים בלבד. שביתות, שבעבר היו אחת הנסיבות יוצאות הדופן, אינן עוד כשלעצמן וזה די סביר שחברות התעופה יסדירו הזמנה מחדש במקרה של תקיפות שהוכרזו..

טיפים לעיכובים בטיסה: מתי אפשר פיצוי??

טיפים לעיכובים בטיסה מחדש

במקרה של עיכובים, זה לא תלוי עד כמה ההתחלה מתעכבת, אבל ההגעה ליעד היא מכריעה וזה חייב להיות רלוונטי. פרק זמן של שעתיים לפחות רלוונטי בהקשר זה. הדבר חשוב במיוחד לטיסות עם עצירת ביניים. אם עצירת הביניים המקורית תוכננה למספר שעות, למשל, וזה מתקצר, הנוסעים אינם זכאים לפיצוי.

לפעמים ניתן להפחית את הפיצוי גם ב- 50% אם הגעה ליעד לא מתעכבת ביותר משעתיים עד ארבע שעות עקב הזמנה מחדש..

ביסודו של דבר, הפיצוי מהתקנה לזכויות הנוסעים האווירית של האיחוד האירופי חל על עיכובים:

· טיסות עד 1500 ק”מ מגיעות לפחות שעתיים לאחר מכן

· טיסות עד 3500 ק”מ לפחות שלוש שעות ו

· טיסות של יותר מ 3500 ק”מ לפחות ארבע שעות

טיפים לעיכובים בטיסה באיחוד האירופי