אריזת מזוודה-צ'ק-ליסט-טיפים-סידור-מיון-בגדים

ב לארוז מזוודה זה יכול לקרות שדברים חשובים נשכחו או שלא לקחת איתך מספיק. כדי לא לקלקל את החופשה כבר מההתחלה, יש טעם לתכנן מראש מה באמת נחוץ ולארוז אותה כמו שצריך. דברים רבים אינם מותרים במטען יד, אחרים חייבים להיות תמיד איתך, כגון כל המסמכים החשובים, חפצי הערך והתרופות. בנוסף, מטען היד צריך להיות מותאם לכל המקרים, כך שתוכל להסתדר עם הדברים האלה לכמה ימים. בעת האריזה הגיוני לשאול את עצמך: ‘אילו כלים אני בהחלט לא יכול בלעדיהם?’

אריזת המזוודה – ההכנה

אריזה-מזוודה-רשימת צ'ק-טיפים-מזוודות-מטען-יד

ההכנה לטיול ו / או המטען מתחילה בבדיקת מזג האוויר. מבט על תחזית מזג האוויר הנוכחית 1-2 ימים לפני היציאה יכול לסכל את החשבון. חסוך לעצמך הפתעות ותלבושות מגעילות שאינן מתאימות לתנאי מזג האוויר אם אתה מוכן היטב לטמפרטורות ביעד הטיול שלך. על בסיס מידע יקר זה תקח את הזמן לערוך רשימת אריזה.

ארזו את המזוודה – ערכו רשימה

ארוז את המזוודה שלך-צ'ק-ליסט-טיפים-צ'ק-ליסט-צור-תבנית-הדפס

יום לפני שתתחיל לארוז את המזוודה, ערוך רשימת בדיקות מזוודה מחושבת. תחשוב על מה שאתה באמת צריך. בררו מראש אילו כלים יהיו זמינים במלון. במיוחד מגבות, חלוקי רחצה ומייבשי שיער הם חלק מהציוד הסטנדרטי במלונות רבים. בנוסף, ישנם הבדלים תרבותיים ממדינה למדינה, כגון חיבור לחשמל ותוכל לברר זאת בדוא”ל. לאחר מכן הכנס את רשימת האריזה למטען שלך, כך שלא תשכח דבר כאשר אתה עוזב.

ארזו את המזוודה או נסעו רק עם מזוודות יד

ארזו את המזוודה שלכם-צ'קליסט-מזוודות ידיים-טיסות-טיסות

רבים אוהבים לטייל ללא הרבה מזוודות ולכן הם גמישים יותר. יש לכך יתרונות רבים, ובמיוחד עם חברות תעופה בעלות נמוכה, אינך צריך לשלם תוספת. בנוסף, אין זמן שאבד בזמן ביצוע הצ’ק אין או ההגעה. לחברות התעופה השונות יש תקנות משלהן לגבי גודל הכבד וכבד שכדאי להיות וכדאי לברר זאת בזמן טוב. רובם מוגבלים בגודלם ל -55 ס”מ על 40 ס”מ על 20 ס”מ ומשקלם כ -6 עד 10 ק”ג, תלוי בחברת התעופה. אם אתה יכול להסתדר עם כמה דברים במהלך החופשה שלך, אתה יכול לחסוך הרבה כסף על דמי הכבודה. בשביל זה כדאי להשקיע בחתיכת מטען שתוכננה במיוחד למידות אלה.

אריזת מזוודות – אילו דברים אסורים במטען יד

אריזות מזוודות-רשימות-טיפים-נוזלים-שקיות ניילון-שדה תעופה

מטעמי אבטחה, לא ניתן לשאת פריטים מסוימים בכבודת היד. ריכזנו רשימה:

 • מציתים (מספר)
 • מרקים, ריבות, ממרחים, …
 • כמויות גדולות של נוזלים, כולל משחות, סירופים, קרמים וג’לים
 • תרופות ללא מרשם ולא באריזה המקורית
 • יתדות אוהל
 • ציוד ספורט ופנאי מסוימים
 • חכות
 • חמצנים וצבעי שיער
 • מקדחים וכלים אחרים
 • מסמרים, מספריים & סכיני גילוח

נוזלים, קרמים או ג’לים ניתנים לנשיאה במטען יד אם הם ממולאים במיכלים בודדים הניתנים לאיטום עד מקסימום של 100 מ”ל וארוזים בשקית ניילון אטומה של עד 1 ליטר..

לארוז מזוודות – כמה חבילות מותרות?

ארזו את המזוודה-רשימת טיפים-מטען יד-נסיעות-חופשה

חברות תעופה רבות מאפשרות לך לקחת תיק שני או פריט אישי לתא המטוס בנוסף למטען יד. אולם באופן כללי זה צריך להיות קטן בהרבה ממטען יד רגיל. פריט אישי יכול להיות, למשל:

 • מעיל או מעיל
 • מטריה, קביים / מקל הליכה
 • תיק יד
 • מצלמה קטנה או תיק מחשב נייד
 • חומר קריאה

ארוז את המזוודה – תכנן היטב את המטען שלך מראש

אריזה-מזוודה-רשימת צ'ק-טיפים-מיון-מזוודות-מזוודות יד

גרירת בגדים מהארון באקראי, עם הרעיון להתלבש במהלך החופשה או להגיע למקום הנופש ולגלות שזה וזה שנשכח, הם מצבים שיכולים לקלקל את מצב הרוח הטוב. אחרי שהכל נמצא במטען היד, המשך עם הבגדים.

תכנן בגדים וארוז אותם במזוודה שלך

אריזה-המזוודה-רשימת הבדיקות-טיפים-מיון-הבגדים-יצירת-צ'ק-ליסט

כדי לחסוך זמן ומקום בדברים חסרי תועלת, תכנן את התלבושות שלך לפני הטיול. כמובן שהייתם צריכים ליידע את עצמכם לגבי מזג האוויר ביעד החג לתקופה הספציפית ולבחור את הבגדים בהתאם. בנוסף, אתה לוקח חלקים שניתן לשלב בדרכים שונות. תאם את המבט שלך בראש. ניתן לשלב טופ בולט עם ג’ינס וסניקרס במהלך היום ועם חצאית ונעלי עקב בערב. בהחלט לא היית צריך חמישה קרדיגנים שונים לכל יום בחופשתך למקרה שיהיה קר. מספיקה מעיל עור מגניב כדי לשדרג את הלוק. תמיד כדאי לנסות את התלבושות לפני הנסיעה. כך שלא תאבד זמן מאוחר יותר בהיסוס לגבי איזה חלק לשלב עם איזה בדיוק.

ארזו את המזוודה וקחו איתכם כמה שפחות חפצי ערך

אריזת מזוודה-רשימת טיפים-מסמכים-חפצי ערך-כסף

חפצים יקרי ערך כגון תכשיטים, מצלמות וכדומה חייבים להיות אתכם ולשייך למטען יד. אם המזוודה שלך אבודה או נגנבת, כל דבר בעל ערך נמצא איתך. בעיקרון, אתה לוקח כמה שפחות חפצי ערך, כי זה יכול לקרות שאתה מאבד את הארנק שלך או אפילו נגנב. לכן, מלבד דמי כיס ומפתחות לחדר, לא תמיד אתה נושא עמך דבר בעל ערך, כגון כסף, כרטיסי חיוב, דרכונים וכדומה. בבתי מלון והוסטלים רבים יש לוקרים קטנים עם מנעולים לחפצי ערך. בנוסף, אתה יכול לעצב מקום מסתור בעצמך ובכך להפוך את חפצי הערך שלך לבלתי נראים לגנבים. שוטפים היטב חבילה ריקה של שמפו או תחליב שיזוף וחותכים את החלק העליון. בו אתה מביא את הדברים והמסמכים החשובים שלך.

ארזו פריטים קוסמטיים במזוודה – חבילות לדוגמא חוסכות כמות עצומה של מקום

ארזו את המזוודה-רשימות-טיפים-פריטים קוסמטיים-דוגמאות-בקבוקים-נוזלים

בהחלט לא היית צריך בקבוק שמפו מלא לחופשה של שבוע. האריזות הקטנות ובקבוקי המדגם נועדו במיוחד לנסיעות. למרות הכמות הקטנה, הם אינם זולים כלל. לאחר רכישתם, ניתן להשתמש בכלי הפלסטיק הקטנים מספר פעמים, גם אם התוכן כבר מזמן נגמר. שטפו אותם כראוי, הסירו את התווית הממותגת והשתמשו בטוש כדי לכתוב מה יש בבקבוק. אנא שימו לב כי אסור להכיל מכולות גדולות מ- 100 מ”ל במטען היד.

ארוז את המזוודה – טריקים וטיפים חכמים חוסכים מקום במטען שלך

אורזים את רשימת הבדיקה של המזוודה-טיפים-מיון-בגדים-גלגול-טיפים

דברים כבדים: ארוז דברים כבדים, כגון נעליים, קוסמטיקה, ספרים, בחלק התחתון של המזוודה. המשמעות היא שהם לא ידחפו את התכולה הנוספת כלפי מטה, לא ימצמצו אותם ואולי יזיקו להם בעת הובלת המטען.

אריזה חכמה: הכניסו גרביים, גרביונים וכלים רכים אחרים לנעליים כדי לחסוך מקום במזוודה. בנוסף, הטריק הקטן הזה ישמור על הנעליים בכושר טוב.

ארזו את המזוודה והניחו דברים כבדים

אורזים את רשימת הבדיקה של המזוודה-טיפים-מיון-מגלגלים-בגדים

אריזה ללא קמטים: ארזו את הבגדים אם הנחתם נייר טישו (מחנות התחביב) או נייר כריך ארוחת בוקר בין פריטי הלבוש הבודדים. בנוסף, תוכלו לארוז בגדים, חולצות או מכנסיים בנפרד זה מזה בשקיות ניילון שקופות, ממש כמו מהניקוי. מקפלים חולצות וחולצות זו לזו כדי למנוע את צווארון החולצה מרוסקות, גלגלו חגורה לפתח הצווארון. ניתן לגלגל חולצות, סוודרים בהירים ובגדי כותנה אחרים במקום לקפל אותם, כך שיהיה קל למלא פערים במזוודה שלך. חתיכת קרטון בין השכבות מונעת קמטים, במיוחד בחומרים עדינים. כדי שהחזיות ישמרו על צורתן, יש לרפד את הכוסות עם גרביים או תחתונים.

שומרים על סדר הדברים כשאתם אורזים את המזוודה

אריזה-מזוודה-רשימת צ'ק-טיפים-שבירים-דברים-אביזרים-מזוודות

דברים קטנים כמו טעינת כבלים, תרופות, תכשיטי תלבושות ואביזרי שיער יכולים ללכת לאיבוד במהירות במזוודה גדולה. ארזו אותם בשקיות ניילון נפרדות או במיכלים קטנים. בצנצנת Tic Tac ריקה, ניתן להכיל קליפ שיער ורצועות אלסטיות בצורה מושלמת וכך לשמור על ניקיון. פריטים שבירים, כגון משקפי שמש, צריכים לגלגל בבגדים כדי להגן עליהם מפני ריסוק במהלך הטיול.

ארוז את המזוודה ומנע עודף מטען

אריזות מזוודות-רשימות-טיפים-מטען-יד-נשים-תיק-מזוודות

האם יכול לקרות שקנית יותר מדי מזכרות והמזוודה שלך מתפרצת? קח איתך תיק נסיעות מתקפל במזוודה כשיוצאים. במידת הצורך, תוכלו להשתמש בזה למטען יד או למטען נוסף בנסיעה חזרה. עבור מזוודות נוספות יש לשלם מחירים אחידים של 15 עד 45 אירו, בהתאם לחברת התעופה. זה הרבה יותר זול אם אתה מזמין את זה באינטרנט, במרכז השירות או בסוכנות נסיעות לפני היציאה.

אריזות מזוודות – טיפ מבפנים: פריטים ללא דיוטי פטור מתקנות המטען

ארזו את המזוודה-רשימת צ'ק-טיפים-דיוטי-פרי-קניות

כל מה שאתה קונה לאחר בדיקות האבטחה נקרא דיוטי פרי. הפריטים שנרכשו באזור הדיוטי פרי פטורים מתקנות מטען היד ואתם יכולים לקחת אותם אתכם למטוס. אתה יכול גם להכניס במהירות משהו נוסף לתיק דיוטי פרי.

ארזו את המזוודה ונסעו בטוחים יותר

ארוז את המזוודה שלך-רשימת צ'ק-טיפים-נעילת אבטחה

באופן כללי, כל נוסע צריך לשים לב לאבטחת מזוודותיו ולכן תמיד לנעול אותו. מצד שני, מנעול קטן אינו יכול למנוע גניבה, אך הוא יכול להצביע על אחת. זה יכול לקרות שאחרי הצילום רנטגן יש לפתוח מטען מטעמי אבטחה, בדרך כלל מבלי לפגוע במנעול. בעזרת מפתח מאסטר שמקבלים המאבטחים מיצרנית המזוודות ניתן לפתוח כמעט את כל המנעולים ללא בעיות ולפרוץ אותם רק במקרים חריגים. בכל המקרים הנוסע תמיד מקבל דף מידע על המתרחש.

חפצים יקרי ערך כגון מחשבים ניידים, מזומנים ותכשיטים חייבים להישמר במטען יד

ארוז את רשימת הבדיקה של המזוודה-דברים-יקרי ערך-מסמכים-כסף