כמובן שהם עדיין קיימים-הגרמנים שאוהבים לטייל, שמקפצים מהצעה של הרגע האחרון להצעה של הרגע האחרון ומשקיעים יותר זמן בטיפול באבטחה בשדה התעופה מאשר ביעד החופשה בפועל. אבל אולי זו גם הסיבה מדוע גרמנים רבים רוצים להיות מסוגלים לבלות את חופשתם כמה שיותר קרוב לבית. למי שגר בדרום גרמניה, טיול לשכנים האוסטרים הוא אידיאלי. מאמר זה חושף מה אתה יכול לחוות בטיול קצר בזלצבורג ומתי אפשר למצוא שם את רוב התיירים.

התרבות חשובה מאוד בזלצבורג

סלזבורג-הוהנזלצבורג-טירה-שמורה במלואה

לזלצבורג יש שמות רבים וכולם מתאימים לבירת המדינה הפדרלית האוסטרית בעלת אותו שם כמו אגרוף על העין. היא ידועה כעיר מוצרט וחוגגת כעיר הפסטיבלים. מבט בטבלה הבאה מגלה מה יש לראות מבחינה תרבותית:

רובע הקתדרלה הקתדרלה, בית המגורים והמנזר הבנדיקטיני של פטרוס הקדוש מכונים רובע הקתדרלה. עם זאת, יש הרבה יותר מה לראות שם – כגון חדרי המדינה והגלריה של בית המגורים, מרפסת הקתדרלה, מוזיאונים, אורטוריונים וגלריות..
מבצר הוהנסאלצבורג מבצר הוהנזלצבורג הוא מוטיב גלויה פופולרי. המבצר מתנשא מעל גגות העיר העתיקה וניתן לתאר אותו בעזרת סופרלטיב זה: הטירה היא מתחם הטירה הוותיק ביותר שהשתמר במערב אירופה. המבצר מקבל את פני המבקרים בכל ימות השנה וניתן להגיע אליו ברגל או ברכבל.
מקום הולדתו של מוצרט  אם הוא כבר נותן לה את שמה, אז העיר זלצבורג חייבת להראות גם מדוע היא מכונה “עיר מוצרט”. ניתן להסביר זאת במבט אל מרכז העיר, כי שם, במספר 9 Getreidegasse, נמצא בית האגנאו בו נולד מוצרט בשנת 1756. כיום הבית לא רק מתפקד כאתר עלייה לרגל, אלא גם כמוזיאון.
ארמון הלברון ארמון הלברון תוכנן פעם כארמון הנאה עבור הארכיבישופים של נסיך זלצבורג. כיום, תיירים רבים עולים לרגל באופן קבוע לדרום העיר, בעיקר בגלל תכונות המים. מה שעומד מאחורי זה מכונות הידראוליות שגורמות למים לקפוץ ולהתיז. מתחם זה הוא גם תכליתי ומשלב פארק מלאכותי עם ביוטופ טבעי.
טירת מיראבל ראוי לראות את ארמון מיראבל בשתי דרכים: לב מתחם הבניין הוא אולם השיש, אליו ניתן להגיע דרך אנגלסטרה, וכיום הוא מקום חתונה פופולרי. אבל השקיקה שווה גם ביקור. גן התענוג הבארוק הוא רב תכליתי במיוחד עם מזרקת פגסוס, מזרקה, תיאטרון גידור, גן ננס, גן ורדים ותזמורת.

הצד הירוק של העיר

אם אתה זורח אחרי אטרקציה אחת אחרי השנייה כל היום, אתה צריך לפנק את עצמך בהפסקה טבעית לחלוטין בנקודות הירוקות של העיר. מעל לכל, ההרים ברחבי העיר מזמינים אתכם לעשות זאת. המנשברג, קאפוזינרברג, פסטונגסברג, גייסברג ואונטרסברג הם רק דוגמאות בודדות – ולכולן יש מכנה משותף: הן מספקות מבט ברור על העיר והארץ. כמו כן טבעי הוא יסוד המים החוזר, הנלקח במזרקות הלברון ואינו מסתיים במזרקות השתייה של העיר. מי שצריך יותר מהפסקה טבעית יכול גם לבלות יום שלם בגן החיות.

כך אתה מתגורר בזלצבורג

זלצבורג-אלטשטאדט-דום-מונשברג-תאורת לילה

הסיבה לשהייה בזלצבורג בדרך כלל עונה גם על השאלה היכן הכי כדאי ללון. אם אתם רוצים להימנע ממרכז העיר, כדאי לחפש מקום לינה נוח ואת השירותים שיכולים להמתיק טיול קצר. Elixshausen נמצאת בצפון העיר ומצפון ל- A1. ברומנטיקה מלון גמאצ’ל מראה תמונה קטנה של העיר:

– מקום האירוח קיים כבר 680 שנים, כך שהמסורת, ההיסטוריה וההיסטוריה חשובים לא פחות מאשר בזלצבורג עצמה.

– העיר זלצבורג מופיעה לעתים קרובות ברשימות הלהיטים של המקומות הרומנטיים ביותר – גם מלון רומנטיקוטל נוקט בגישה זו עם הצעות בנושא ביחד..

– מבחינה קולינרית, אזוריות ואיכות חשובות כאן לא פחות. מבחינת התוכן, המוגן מוגש במסעדת הגורמה, ואילו אוכל מסורתי זמין באטליז הכפרי..

כתובת פופולרית גם בקיץ וגם בחורף!?

סלצבורג-מדרונות-סקי-חופשת חורף-פופולרית

בקיץ, אלה שבחרו בחופשת עיר במקום חופשת חוף נוסעים לזלצבורג. בחורף העיר ממש קוראת לגולשים. השוואה בין התארים חושפת כיצד הדבר ניכר מבחינת מספרים סטטיסטיקה של קיץ וחורף :

קיץ 2016 חורף 2016/2017
הגעות (סה”כ) 3,623,419 15,062,892
סוג אירוח (פרטי / מסחרי) 2,855,176 לינות לינה בספקי לינה מסחריים. 10,454,047 לינות לינה בספקי לינה מסחריים.
345,727 לינות בלינה פרטית. 2,932,092 לינות לינה במגורים פרטיים.

נתונים סטטיסטיים אלה מראים בבירור כי זלצבורג פופולרית בחמישה פעמים בחורף מאשר בחודשי הקיץ. טיפ לטיול: הנופשים בזלצבורג צריכים קודם כל לחפש מקומות לינה שיש להם מה להציע כאשר העונה או תנאי מזג האוויר אינם עקביים. הצעת בריאות היא הבחירה הטובה ביותר על מנת שתוכל ליהנות מהעיר ומהטיול הקצר ללא קשר למזג האוויר.

אלפיני-חורף-חופשה-סקי-נוף נפלא

תמונות: Pixabay.com © (CC0 Public Domain) / האנס, werdepate, MonikaP, WohnblogAt, cocoparisienne