שבועות ההריון הארוכים הסתיימו ואתם קיבלתם את צרור השמחה הקטן שלכם בבית. בשבועות הראשונים לאחר הלידה, הכל סובב סביב הנס הקטן, אך לאחר מספר ימים רוב האמהות הטריות מתחילות לתהות אם ומתי הן יחזירו את דמותן הישנה. ירידה במשקל לאחר ההריון היא בהחלט אפשרית, אך עליך להמשיך בזהירות. דיאטת ברקים ופעילות גופנית מוגזמת עלולים להזיק לא רק לאם אלא גם לתינוק. את הטיפים הטובים ביותר לירידה בריאה במשקל לאחר לידה ניתן למצוא במאמר זה!

לרדת במשקל לאחר הלידה: כמה זמן לוקח להגיע למשקל הקודם?

ירידה במשקל לאחר הלידה עם ניתוח קיסרי אורכת זמן רב יותר

אם קל לך לרדת במשקל לאחר ההריון או לא תלוי בעיקר בכמה הרווחת במהלך ההריון. העלייה במשקל משתנה מאוד מאישה לאישה, כאשר 10 עד 15 ק”ג נחשבים לנורמליים. עם זאת, גורמים רבים יכולים לגרום לעליה במשקל גדולה יותר ולרוב נשים צריכות לצפות למשקל של 30 או אפילו יותר קילוגרמים מהריון. ככל שהרווחת יותר, כך ייקח יותר זמן להגיע למשקל הרצוי.

לרדת במשקל לאחר ההריון משך הזמן עד למשקל ההתחלתי

רופאים ומומחים מייעצים לנשים לא לרדת במשקל שהן עלו מהר מדי לאחר ההריון. בממוצע, הדרך לטופס הקודם לא אמורה לקחת פחות משישה חודשים. גם נשים שהיו רזות לפני ההריון יורדות במשקל מהר יותר מאשר נשים שהיו בעבר כמה קילוגרמים. מי שילד בניתוח קיסרי בדרך כלל לוקח קצת יותר זמן ומאמץ להשיל קילוגרמים אלה.

כשאתה חושב על משקל התינוק שלך לאחר מכן, חשוב לזכור כי הגוף משתנה לעתים קרובות במהלך ההריון וייתכן שלעולם לא תיראה ממש כמו שנראית בעבר. עם זאת, עובדה זו לא צריכה להרתיע אותך כלל, מכיוון שהבאת חיים חדשים לעולם וזה הרבה יותר חשוב מדמות מושלמת..

כיצד ומתי לרדת במשקל לאחר ההריון?

בעיות בירידה במשקל לאחר טיפים להריון

אם אתה מודאג לגבי גלילי השומן והבטן הרכה לאחר הלידה, אז כמובן שאתה יכול לעשות משהו כדי להוריד את הקילוגרמים העודפים האלה. עם זאת, תן לעצמך מספיק זמן כדי לאפשר לגוף שלך להתאושש לאחר הלידה. עליך בהחלט להימנע מפעילות גופנית מאומצת בארבעת עד שישה השבועות הראשונים לאחר הלידה. בנוסף, אינך רשאי לעקוב אחר כל דיאטה בזמן הנקה, אלא להקפיד על תזונה בריאה ומאוזנת כדי לספק לתינוק (ולעצמך) את כל החומרים המזינים החיוניים.

קודם כל החדשות הטובות: אתה יורד בממוצע בין חמישה לשבעה ק”ג במהלך הלידה. זה כולל את משקל התינוק, שהוא בדרך כלל שניים עד ארבעה ק”ג, מי השפיר, כ -1.5 ליטר, כ -0.5 ליטר דם ושמירת מים אחרים. עם עלייה תקינה במשקל במהלך ההריון, כמחצית ממשקל ההריון נעלם זמן קצר לאחר הלידה.

לא משנה כמה בדיוק אתה רוצה לרדת במשקל, עליך להיזהר מירידה במשקל לאחר הלידה. אנו נותנים לך כמה טיפים כיצד לרדת במשקל ההריון בצורה בריאה ויעילה מבלי לפגוע בעצמך או בתינוק.

להיפטר מהקילוגרמים העודפים עם הנקה

הנקה עוזרת לך לרדת במשקל לאחר ההריון

אחת הדרכים היעילות ביותר לרדת במשקל לאחר ההריון היא הנקה. אמהות מניקות נוטות לרדת במשקל ההריון מהר יותר מנשים שנותנות את הבקבוקון. אולם עבור אמהות טריות, הנקה לא עובדת מסיבה זו או אחרת; אחרות פשוט לא רוצות. אם זה המצב גם אצלך, אל תיתן לעצמך לשכנע לקבל מצפון אשם! תינוקות שניזונים מחלב מוכן מתפתחים בדיוק כמו תינוקות יונקים.

הרזיה לאחר ההריון על ידי הנקה יעילה עבור רוב הנשים

בנוסף להשפעותיו החיוביות הרבות על תינוקות, הנקה גם שורפת הרבה קלוריות. הגוף מקבל את האנרגיה הדרושה לו לייצור חלב ממאגרי השומן שלו. כך, רקמת השומן נסוגה ואתה יורד במשקל. בימים או בשבועות הראשונים שלאחר הלידה רגרסיה של הרחם נתמכת בהנקה, מה שגורם גם לנסיגה של הבטן..

עם זאת, לא כל אמא יכולה להסתמך על הנקה לבד, שכן ישנן נשים שאין להן כל השפעה על המשקל.

צור תוכנית אכילה בריאה

אכילה בריאה לאחר ההריון מסייעת בירידה במשקל

טיפים לאמהות מניקות

אם אתה רוצה לרדת במשקל, לתזונה הנכונה יש תפקיד מכריע. דיאטה אסורה בהחלט בזמן הנקה. בעת דיאטה הגוף תוקף את מאגרי השומן, המשחררים חומרים מזיקים החודרים לגוף התינוק באמצעות חלב אם. בנוסף, אם צריכת הקלוריות נמוכה, קיים סיכון שאמא ותינוק לא יסופקו כראוי עם החומרים המזינים החשובים ביותר.

אמהות מניקות צריכות לצרוך 300 עד 500 קלוריות יותר ביום מאשר אמהות שאינן מניקות. אבל זה לא תירוץ לנשנש עוגות וחטיפי שוקולד מדי יום. עליך לכסות את דרישות הקלוריות שלך בתזונה מאוזנת ובריאה ולא לוותר על חומרים מזינים חשובים.

כיצד לרדת במשקל לאחר ההריון עם תזונה בריאה

טיפים לאמהות שאינן מניקות ואחרי הנקה

באופן עקרוני, נשים רשאיות לעשות דיאטה לאחר הנקה. עם זאת, עליך להמשיך בזהירות אם יש לך הרבה קילוגרמים עודפים. דיאטות התרסקות המבטיחות ירידה מהירה במשקל הן דבר חוץ מבריא וגם לא עובדות. הם באמת קשים להחזיק מעמד (במיוחד עם תינוק) ויש להם אפקט יו-יו לא רצוי. ירידה איטית במשקל לאחר ההריון היא לא רק בריאה יותר, אלא גם יעילה יותר בטווח הארוך.

בחר תוכנית תזונה מתאימה

על מנת לעלות ולשמור על משקל תקין לאחר לידת התינוק, הדבר הראשון שעליך לעשות הוא לקחת מספיק זמן. כשזה מגיע למשקל ההריון, מיילדות אומרות לעתים קרובות: “זה מגיע תשעה חודשים, זה עובד תשעה חודשים.” אם אתה רוצה להציב יעדים מציאותיים, אתה צריך לצפות שיחלפו שישה חודשים עד שנה עד שתגיע למשקל ההתחלתי שלך..

טיפים לאכילה בריאה לאחר לידה

תזונה נכונה לאחר לידה אינה שונה בהרבה מתזונה במהלך ההריון. כאן אספנו כמה טיפים שיכולים לעזור לך ליצור תוכנית תזונה משלך.

  • אל תדלג על ארוחת הבוקר.
  • הקפידו על ארוחות קבועות.
  • אכלו פירות וירקות טריים מדי יום.
  • הביאו לשולחן מזונות עתירי סיבים כגון: ב שיבולת שועל, שעועית, עדשים, דגנים, זרעים וכו ‘..
  • הימנע לחלוטין מסוכר לבן.
  • החלף את מוצרי החיטה בזני דגנים מלאים.
  • הימנע ממזון מהיר, ממתקים ומשקאות קלים בתוספת סוכר.
  • החלף שומנים לא בריאים כמו מרגרינה בשמנים בריאים, אגוזים, אבוקדו, ומזונות עתירי חומצות שומן אומגה 3..
  • לאכול פחות פחמימות בערב.
  • שתה הרבה מים.

תנועה היא המפתח

פעילות גופנית היא המפתח לירידה במשקל לאחר הלידה

לא ניתן להשיג תוצאות טובות להרזיה ללא פעילות גופנית. וזה תקף במלואו לירידה במשקל לאחר לידה, גם אם דיאטות ברקים בלתי אפשריות. פעילות גופנית סדירה יכולה לא רק להוריד קילוגרמים, אלא גם להשפעות חיוביות על מערכת הלב וכלי הדם. כמו כן, שים לב שנשים שהיו פעילות יותר לפני ההריון או במהלך ההריון בדרך כלל יורדות במשקל מהר יותר באופן משמעותי מאשר אלו שלא היו להן פעילות גופנית כלשהי.

כיצד להתאמן לאחר הלידה הצעדים הראשונים לירידה במשקל

ראשית, התחל בתרגילים קלים לרגרסיה. בדרך זו אתה מאמן את רצפת האגן שלך, שעשתה הרבה במהלך ההריון או בלידה רגילה. טיולים עם הטיולון או עם התינוק במתלה כמו גם תרגילי מתיחות קלים הם גם אופציה טובה. כאשר רצפת האגן שוב בכושר, אתה יכול להתחיל עם תוכנית אימונים קלה.

לרדת במשקל לאחר ההריון עם תרגילים קלים

בהתחלה, תרגיל קל מדי יומיים מספיק. לאחר מכן, כאשר אתה מרגיש טוב, תוכל להגדיל מעט את משך האימון או המאמץ משבוע לשבוע. אתה יכול לצפות בסרטונים לתרגיל לאחר לידה ולהתחיל.

אין ספורט קלאסי מומלץ בשבועות שלאחר הלידה. לאחר כחודשיים -שלושה אתה יכול לתמוך בירידה במשקל לאחר ההריון על ידי שחייה או רכיבה על אופניים, למשל.

רק לאחר 6 שבועות (אולי קצת יותר במקרה של ניתוח קיסרי) מותר אימון קצת יותר אינטנסיבי. נשים רבות רוצות לרדת במשקל במיוחד על הבטן על מנת להדק אותו. עם זאת, תרגילים רק לגרעין הגוף אינם מספיקים לשם כך. אתה צריך לאמן את כל הגוף שלך ולאכול בריא במקביל. אספנו עצות נוספות במאמר זה.

טיפ: גם אם אתה מרגיש מוכן לאימון אינטנסיבי יותר, דון תחילה עם הרופא בתוכנית האימון שלך על מנת לשלול השלכות שליליות על בריאותך. מומלץ לנקוט משנה זהירות, במיוחד לאחר ניתוח קיסרי.

ירידה במשקל לאחר אימוני הריון עם תינוק

התעמלות עם תינוק

הדרך למשקל לפני ההריון יכולה במקרים מסוימים לקחת יותר מ -12 חודשים. ככל שהתינוק גדול יותר, כך יש פחות זמן להתאמן בחיי היומיום. תרגילים שתוכלו לעשות יחד עם התינוק הם אופציה מצוינת. התינוק יכול לשכב לידך על מחצלת המשחק עם קשת משחק בזמן שאתה מתאמן. ישנם גם תרגילים שאתה יכול לעשות עם התינוק במנשא.

אם אתה אוהב להתאמן בחוץ, אתה יכול גם לנסות אימון עם העגלה. הרמת רגליים, זינוקים, סקוואט ותרגילים רבים אחרים עובדים גם הם בצורה נפלאה עם הכרכרה כתמיכה.

כיצד לרדת במשקל לאחר הלידה התעמלות עם עגלות

אל תלחץ על עצמך, אתה יכול לעשות זאת!

אימון עם רעיונות לתינוקות לאימונים ביתיים

גם אם ירידה במשקל לאחר ההריון לא מסתדרת כמו שציפית, אל תיבהל. אף אחד לא מצפה מאמא טרייה להיראות כמו דוגמנית או לרדת במשקל ההריון לאחר מספר שבועות. גופך עבר שינויים חשובים רבים במהלך שבוע ההריון, וזה נורמלי לחלוטין שלוקח לו זמן לחזור לכושר. אז אל תלחצו על עצמכם ותיהנו מהחודשים הראשונים עם התינוק שלכם. אתה יכול לעשות את זה!