נחמד להיות מסוגל לשחות בחצר ביום קיץ חם, וגינת בריכה קטנה יכולה לאפשר זאת. עם זאת, ייתכן שלא יהיה מאגר טבעי ליד מיקומכם, ובריכה חיצונית מלאה בדרך כלל תופסת הרבה מקום. אז בבחירת מיני בריכות, הרעיון המרכזי הוא לארגן את עיצוב הגינה כך שתוכל להפיק את המרב מחלל הגינה שלך. מסיבה זו ריכזנו עבורך כמה דוגמאות שיכולות לעורר אותך ליישם אפילו את הפרויקטים הנועזים ביותר.

צור גינת מיני בריכה חוסכת מקום

גן מיני בריכה מודרני עם פרגולה ולוחות עץ עם נוף לאגם

גנים הולכים וקטנים בימים אלה. עם זאת, זה לא אומר שאתה צריך לוותר על החלום שלך על מיני בריכה בגינה. בניגוד לדעה הרווחת, אם אתה רוצה לבנות בריכה מיני בגינה, לא בהכרח צריך חצר גדולה. למעשה, נדרש רק 50 מ”ר להתקין שם בריכת שחייה קטנה. אבל היכן בדיוק אפשר להקים בריכה כזו עם מסך פרטיות על חלקת אדמה קטנה או צרה??

צמחים תלויים מעל בריכה קטנה לגינת חצר קטנה

עם האתגר של שטח מוגבל, בתים ונדל”ן בימינו צריכים להיות מוגדרים מחדש. אדריכלים ובונים יכולים להשתמש בעיצובי נדל”ן אנכיים כדי ליצור מרחב מחיה רב יותר על מגרש צר. עבור רבים, התשובה היא ליצור בריכה קטנה לגינה קטנה.

צמחים רב שנתיים פורחים מעל מיני בריכה לגינה יוצרים אווירה נעימה ומזמינה

בדרך זו אתה מקבל את ההנאות שבבריכה כגון פעילות גופנית, כיבוד, הרפיה, תכונת מים אטרקטיבית, מבלי לבנות דגם סטנדרטי בגודל 6 x 12 מ ‘באדמה ובית בריכה. אז בריכות קטנות יותר יכולות להופיע במקומות לא צפויים. חלקם ממוקמים בחצר הקדמית כחלק מחצר סגורה בעוד שאחרים מקיפים את שאר הבית מאגף בית או מאזור פטיו בחצר המרכזית. באקלים קר יותר בריכות קטנות יתאימו טוב יותר מבריכות אם נבנות בתוך הבית. עם זאת, חלקם מאפשרים גם לאלמנטים אחרים, כגון פטיו ומטבחי חוץ, להיות חלק מהנוף.

היתרונות של מיני בריכות

מבט מלמעלה בחצר האחורית עם בריכה קטנה וכסאות נוח בסגנון מודרני

בריכה קטנה באזור קטן לא פחות מספקת את היתרונות העיקריים של בריכה גדולה, כגון טרקלין ותאורה, תוך שהיא גם קלה יותר לתחזוקה. בדרך זו תוכלו להקים את גינת הבריכה הקטנה שלכם קצת יותר מהר וליהנות מהאמבטיה הראשונה שלכם. אם ברשותכם בריכת שחייה, ללא קשר לגודלה, תוכלו ליהנות גם מהנאות המים. עם זאת, אתה עלול לחשוב בטעות כי בריכה קטנה אינה מציעה פונקציונליות נהדרת. למעשה, ניתן להתקין אזורים מרובים בהם תוכלו להירגע על המדרגות, לשחק במים ואפילו לשחות. כל המשפחה שלך באמת תקבל את היתרונות של בריכה קטנה על הנכס הקטן שלך.

בית בריכה בסגנון כפרי מעוצב כסלון עם בריכה קטנה

בריכות קטנות רבות בעלות תכונות מים ומהוות מוקד הדורש חומרים אטרקטיביים כגון אבן ואריחים. בהתאם לכך, תוכלו לשכור מומחה אשר מעצב ומיישם אותם בצורה מיטבית. אז אם אתה נחוש להתקין בריכה מיני לגינה, שקול את הבריכות העגולות הפופולריות או את הקומות מעל הקרקע. אתה יכול להטמיע אותם במרפסות. אז תסתכל על העיצובים השונים שיש לבתים ולנכסים בגדלים ובסגנונות שונים.

בית משופץ עם גינת בריכה קטנה

חצר פנימית נעימה עם מסך פרטיות ובריכה קטנה בגינה המעוצבת עם גושי בטון ליד הבית

בית מודרני זה מאמצע המאה הקודמת מתאפיין במרפסת הבטון הזרועה המתנשאת על גבעה ארוכה ומשופעת. למרות שבעלי הבית החדשים לא הכירו את הסגנון, הם ביצעו שיפוץ מוקפד של פנינה אדריכלית זו. בחצר יש בריכה קטנה והיא ממוקמת בין חדר ההורים לבית. הוספו בחלק האחורי של הבית כך שניתן היה לראות רק שינויים קלים מהרחוב.

בריכה עם תכונת מים

מיני בריכה נטועים לגנים בצורת אותיות עם תכונת מים ומערכת סניטרית למי רחצה

מאובזרת במערכת סניטרית, בריכה רדודה זו משמשת גם כמי רחצה. קיר מים עם אריחי זכוכית משלים את שטח הבריכה העשוי טיח לבן, בעוד שישיבה מובנית עם אבן אבן עשויה אבן כחול מציעה מספיק מקום להירגע או לייבוש בשמש. פרויקט זה, העשוי בעיקר מבטון, ממוקם גם כ- 46 ס”מ מעל המרפסת החיצונית. השתילה הנכונה משלימה את המראה ומעניקה לאזור הגן עוד יותר תוססות.

גינת מיני בריכה כחלק ממרפסת

גבול מרפסת עם בריכה קטנה בפינת הגבול מהדשא

אם אתה רוצה להיות קרוב למים זוהי דוגמה מושלמת לסגנון ונוחות. תהנה מהזמן שלך בחוץ בזמן שהבריכה שלך מקיפה חלק מהמרפסת שלך. במקרה זה, אינך צריך לחפור לעומק מדי כדי להתקין את כל העניין. ניתן להתקין בקלות את הכיור הקומפקטי לאורך כל פינה. הדשא הירוק ולוחות הרצפה מעץ יוצרים גם ניגודיות נחמדה שתוחמת באופנה את האזורים השונים.

התקרבו לבריכה עד הבית

מרפסת חיצונית שטופת שמש עם מיני גן בריכה קרוב לבית עם כסאות נוח

גם בדוגמה זו בריכת השחייה קרובה מאוד למרפסת ובכך מהווה אזור מנוחה נהדר. וריאנט זה, כהמשך, יכול להפוך לחלק כמעט מכל בנייה, כולל בית. כל שעליך לעשות הוא להשתמש בפינה חופשית כדי ליצור אזור מנוחה עם חופה, כסאות נוח וגן מיני בריכה.

מיני גינה עם בריכה ונוף

מיני בריכה סגורה לגינה קטנה ליד מרפסת עם לוחות אבן ונוף ציורי

זהו נכס נוסף על ראש גבעה שבעליו יש לקנא. תוכלו לשלב שחייה עם הנאה מהנוף הציורי. הבריכה מכוסה מכסה מגן עשוי עץ בזמן שהתושבים מתכוננים לימים החמים.

אח או בור אש באזור הבריכה

בריכה עגולה עם מדרגות ליד אח עם כסאות גינה בחצר גדולה

הוסף אח או בור אש לבריכה הקטנה שבחצר האחורית. זה מאפשר להוסיף את שני יסודות האש והמים. עבור נכס גדול, אתה יכול לבנות את זה כדי להתחבר לחלל חיצוני באמצעות אבן מקומית. ליד הבריכה הקטנה יש אזור מנוחה עם אח גדול שבו תוכלו להתחמם לאחר אמבטיה קצרה וליהנות מהגינה המסודרת להפליא.

גינת מיני בריכה עגולה עם אמבט עיסוי

מיני בריכה עגולה בגינה עם ג'קוזי וערוגות פרחים אזור גינה שטוף שמש

גינה זו עם עיצוב בריכה עגולה היא וריאציה של עיצוב גינות מסורתי וגיאומטרי ובעלת אמבט עיסוי צמוד, המהווה גם עיגול קטן יותר. כל העניין מציע גם תכונות מים וריצוף אבן חול חמה, שהופכים את האזור למזמין עוד יותר. לדוגמה, אם עליך לבחור בין בריכה לערוגות פרחים, תוכל לשלב בין השניים כמו בדוגמה זו. לשתול שיחים ופרחים נמוכים לאורך הצדדים. עיצוב הבריכה יתמזג בצורה מושלמת כקישוט נפלא. אומנם זו לא בריכה קטנה, אך ניתן להתאים את הגודל כך שיתאים לתנאי החדר שלכם.

עיצוב לחללים צפופים

עיצוב בריכה לחללים צרים בחצר בית מודרני

מטרים ספורים בין הגדר והבית מספיקים לבריכה קטנה עם אזור מגורים צמוד להירגעות. ניתן לממש פרויקט כזה בדיוק כמו עיצובים אחרים בחלל קטן. האזורים הנותרים יכולים לשמש כמרחב נוסף להרחבה על ידי חלוקתם אנכית למספר רמות. הגישה הצרה לבריכה כוללת סולם בריכה מפלדה וחיבור ישיר לחלק הבא של הבית אליו ניתן להגיע בשחייה.

חצר פנימית עם מיני בריכה ואזור מנוחה

מרפסת עם אריחים וגינת בריכה קטנה ליד אזור ההרפיה. עם ריהוט גן

מאחורי הבריכה הקטנה הזו, יצרו המעצבים קיר מבטא שנראה טוב ומציע מקומות ישיבה נוספים במקביל. יש גם מקום שטוף שמש לכיסאות נוח, סלון חיצוני ואזור מנוחה על שפת הבריכה שבה יכולים התושבים ליהנות מערבי קיץ ארוכים. גינה רשמית מדגישה סימטריה וסדר המתאימים באופן מושלם לסגנון הבית. הבריכה המלבנית מקיפה רק את הפינה התחתונה של האזור החיצוני, ולצידה האחד ריהוט גן מודרני ומעוצב, שנותר גלוי מלמטה גם בעת שחייה.

גינת מיני בריכה בסגנון תעשייתי

מיני בריכה עגולה בגינה מוקפת בשרניים ועץ גדול המעניק צל טבעי

בריכות שחייה קטנות הן להיט גדול באוסטרליה, למשל. מספר חברות ומעצבים מייצרים ומפתחים פתרונות כאלה לבעלי בתים עם מגרשים קטנים. בריכה זו בסגנון תעשייתי נראית כמו פרויקט קבוע ואיכותי המשתלב באופן מושלם עם עץ הצל שבגינה. אתה יכול להתקין בריכת צלילה כזו או בתוך הקרקע או מעליה. זה עובד היטב בחצרות עם קרקע סלעית או במורדות.

בנה בריכה ברמה גבוהה יותר

בריכת בטון עצמאית עם קירות שקופים המותקנים במרפסת חיצונית

אין צורך בהחלט לחפור את הבריכה באדמה. אתה יכול להתקין את זה מעל פני המרפסת. כדי שעיצוב הבטון לא ייראה משעמם על פני השטח בדוגמה זו, יש לו קירות זכוכית שקופים. אפשרות נוספת לבריכה היא שיהיה אחד הקירות עשוי כולו מזכוכית. כך אתה נותן לגינה כשרון מיוחד עם אלמנטים מפוארים. כך יכול הנכס להפוך לחלק מאזור הבילוי.

מיני בריכה אינסופית ללא שפה ליוקרה נוספת בחוץ

אזור גינה מפואר עם שני כסאות נוח ובריכת מעצבים ללא שפה עם נוף ליער ולים

בריכה בסגנון אינסוף וקנה מידה קטן יותר מציעה עדיין נופים עוצרי נשימה בין אם אתם נמצאים או רק ליד הבריכה. בריכה זו שייכת לבית יוקרה. המעצב עיצב אותו במיוחד לנוף. זו הוכחה אמיתית לכך שאם יש לך נוף אתה יכול לבנות גינת מיני בריכה כדי למקסם את החוויה. כל העניין אפילו אפשרי במבט חטוף בפורמט כיס.