בימים יוצאי דופן אלה בחודש יולי אנו חווים סערות ושיטפונות חסרי תקדים. בוודאי שמתם לב שיותר מי גשמים לא רק פוגעים בגינת הירק שלכם, אלא גם בבריכת השחייה שלכם. כל בעלי הבריכות שמתחזקים את הבריכות בעצמם יתמודדו יום אחד עם הבעיה: מה עליך לעשות כשיורד גשם? להלן מספר טיפים כיצד להגן על הבריכה שלך מפני גשם ולשחזר אחר כך איכות מים טובה.

יכול לרדת גשם על בריכה?

מסננים מי בריכה 10 ס

קודם כל, אין צורך לרוקן את הבריכה לפני הסערה, שכן הדבר עלול לגרום לנזקים גדולים שכן המים מגינים על החיפוי על הקירות והתחתונה. עם זאת, אם אתה חושש שגשם עלול להציף את הבריכה, רוקן מעט מים. 10-20 ס”מ לקצה תמיד צריכים להיות פנויים.

מסננים מעט את מי הבריכה כשיורד גשם

אם יש לך בריכת שחייה הנמצאת ברצפת הגן, בדרך כלל אינך צריך לדאוג להצפה, מכיוון שמערכות ניקוז המים כגון הרחפן או תעלת ההצפה משמשות הגנה על הצפה, כמו בכיור. המים העולים על גדותיהם מוזנים בדרך כלל למסנן, שם הם מנקים ולאחר מכן מוזנים חזרה לבריכה באמצעות משאבה.

בריכה מעל הקרקע עם תאורה ו מאלץ

כשמדובר בבריכה מעל פני הקרקע או בריכת Intex, הצפה יכולה להפוך לבעיה רק ​​אם הרצפה מסביב לבריכה הופכת לא יציבה עקב המים הצופים או אם לחץ המים הופך גבוה מדי והקירות מאיימים להקל. עם זאת, להצפה לעיתים רחוקות יש השלכות קשות כאלה. גם אם הבריכה שהוקמה עולה על גדותיה, רק המים שהם גדולים מדי ייגמרו ולא כל תכולת הבריכה. אם הבריכה מלאה מדי בגלל הגשם, אתה יכול לנקז קצת מים דרך צינור לתוך הניקוז או לתוך מיכל פלסטיק.

רק לידיעה: 1 מ”מ של משקעים תואמים ליטר אחד למ”ר. ביוני 2021 ממוצע הגשמים בגרמניה עמד על 95 ליטר למ”ר. אז זה 95 מ”מ או בערך 1 ס”מ למ”ר. אגן בגודל 30 מ”ר מכיל 37,500 ליטר מים.

לכסות את הבריכה או לא כשיורד גשם?

לכסות את הבריכה או לא כשיורד גשם

אין צורך לשים כיסוי, מכיוון שאבק ולכלוך עדיין יכולים להיכנס למים בגשם ורוח עזים והברזנט עלול להיפגע קשות. בנוסף, אחרי זה אתה עדיין צריך לשאוב איכשהו את מי הגשמים שנאספו על המכסה. כך שתוכל להשאיר את הבריכה פתוחה כשיורד גשם.

לכסות את הבריכה כשיורד גשם

כמה מבעלי הבריכות סבורים גם שהמאמץ לאטום את הבריכה באור קל למשך יום אחד או שלושה במזג אוויר גרוע הוא גדול מדי. זה יהיה יותר הגיוני אם אתה יוצא לחופשה במשך שבועיים או שלושה או שאתה פשוט לא בבית.

על מנת להקל על הניקיון לאחר הגשם, אנו ממליצים לנקות את העלים סביב הבריכה לפני הגשם ולהוסיף מעט אצות למים כדי למנוע היווצרות אצות..

האם לתת למשאבת הבריכה לפעול בגשם?

מי הבריכה כאשר הגשמים הופכים מלוכלכים ומעוננים

אם הוא מטפטף אפשר להשאיר את המסנן פועל. עם זאת, כאשר יש גשם כבד וסופות רעמים, פעמים רבות עלולות להתרחש הפסקות חשמל. מומחים ממליצים לכבות את משאבת הבריכה ומערכת הסינון ולוודא שהם מוגנים מפני הגשם. זה גם ימנע מהרחפן להיסתם בעלים ולכלוך גס.

אם מים גבוהים מאיימים להטביע את משאבת הבריכה, עדיף לכבות את אספקת החשמל של הבריכה באמצעות לוח הבקרה הראשי. אם אתה יכול להסיר את המשאבה בבטחה, אחסן אותה בתוך הבית. אם מנוע המשאבה ישתקע, סביר להניח שיהיה צורך להחליפו.

בדרך כלל גשם אינו פוגע בציוד הבריכה, גם אם הוא נמשך ימים. אם יש לך חששות, אתה יכול לבנות סוג של הגנה מפני מזג האוויר עבור משאבת המסנן שלך. עם זאת, הצפה היא הבעיה האמיתית.

הבריכה עכורה, חלבית או ירוקה לאחר גשם כבד?

מים ירוקים בבריכה מה לעשות

לא נדיר שבעלי בריכות מגלים שהמים הפכו לירוקים ו / או עכורים לאחר מקלחת גשם. הסיבה לכך היא שמי גשמים מכילים אבק, אבקה, חול ומזהמים אחרים. אם יורד גשם כבד על הבריכה במהלך סופת רעמים, מי הבריכה יזוהמו ממי הגשמים עצמם. זיהום זה מאזן את פרמטרי המים, במיוחד ה- pH, מכיוון שלמי הגשם pH של 5 עד 6 בעוד שמי הבריכה זקוקים ל- pH בין 7 ל -7.4. איכות מי הבריכה נפגעת לאחר מכן, מה שמוביל במהירות לריבוי אצות ומיקרואורגניזמים כמו גם מים ירוקים ומראה עכור. זה הופך להיות הכרחי להיפטר מהמים הירוקים כדי שניתן יהיה להשתמש בהם לשחייה שוב.

נקו את הבריכה לאחר הגשם

נקו את הבריכה לאחר הגשם

לאחר שהסערה נגמרה, הדבר הראשון שעלינו לעשות הוא להוריד את מפלס המים במידה והיא עלתה יתר על המידה. זה יביא את מי הבריכה לרמה מתאימה לניקוי נכון. הגדר את שסתום המסנן למצב “פסולת” והפעל את המשאבה עד מפלס המים על חצי הרחפן עומד. אם יש לך מסנן חול עם שסתום רב כיווני, אתה יכול פשוט להחליף אותו מוואקום למצב פסולת כדי לנקז חלק מהמים מהבריכה מבלי להעביר אותו דרך המסנן..

הרחפן או תעלת ההצפה משמשים כהגנה על הצפה

לאחר מכן הסר את כולם הפקדות מהרחפן ואת סלי המשאבה. בעזרת רשת נחיתה, אתה יכול להסיר לכלוך פני השטח, כלומר חרקים, עלים ואלמנטים אחרים שצפים על פני השטח. כמו כן, נקו את סיפון הבריכה כך שלא ייכנס לכלוך חזרה לבריכה.

להפוך את מערכת משאבה ומסנן מופעלת שוב, כך שיוכלו לסנן את חלקיקי הלכלוך הקטנים. השתמש במברשת או בשואב בריכה לניקוי הקירות והרצפה של הבריכה. הבהרה ו Flocculants יכול להאיץ את תהליך הניקוי במידה ניכרת וייתכן שיהיה צורך במסנני חול.

מי הגשמים משנים את ה- pH של מי הבריכה ואת תכולת הכלור

עכשיו כדאי לך מדוד פרמטרים של מים, כדי לגלות אילו מהן לא מוצלחות. שימו לב במיוחד לערך ה- pH של מי הבריכה ולריכוז חומרי החיטוי וחומרי הניקוי, כלומר כלור, ברום או חמצן פעיל. כלומר, אם ירד הרבה גשם בבריכה, הוא יגרום לדילולו. כתוצאה מכך האפקטיביות שלהם מופחתת.

לאחר התאמת ה- pH ל- 7.2, כדאי שתקבל אחד בערב כלור הלם לבצע ולהוסיף מעט קוטל אלגידים. תפסיק עם זה לאחר מכן הפעל את מערכת המסנן למשך הלילה. למחרת עליך לנתח שוב את רמות ה- pH והכלור.