זר כלה יבש כמו ורדים שיטות עצות

אחד האביזרים היפים של כלה הוא זר הכלה. קשה לדמיין חתונה בלעדיה כאלמנט מסורתי. אם אתה רוצה לשמור על הזיכרון של אחד מהימים היפים והרגשיים בחייך לאורך זמן רב ככל האפשר, תוכל לשמור על זר החתונה שלך בנוסף לשמלת הכלה לאחר החתונה. מכיוון שהפריחה העדינה והרומנטית למראה הולכת לאיבוד לאחר מספר ימים, קיימת אפשרות לשמר את הזר. גלה כאן כיצד תוכל לייבש את זר הכלות שלך ולשמור אותו כמזכרת נחמדה גם שנים לאחר מכן.

ייבוש זר הכלה: כן או לא?

זר כלה לייבוש כמו שימור מונע עובש

על מנת להפוך את זר הכלה לארוך ימים ולהיות מסוגל ליהנות מיופיו גם לאחר חודשים ושנים, ישנן שיטות שימור שונות. לא משנה באיזו טכניקה תבחר, הזר עדיין לא צריך לקמול. אסור לייבש את הפרחים או לקמול אותם.

אלמנט עיטור זר כלה מסגרת תמונה

רצוי לשים את זר הכלה באגרטל עם מים לאחר החתונה ולאחסן אותו במקום קריר. עדיף לקבל את ההחלטה האם יש לשמר את זר הכלה לפני חגיגת החתונה. כי לתוצאה משביעת רצון, אין לזרוק את זר הכלה. על מנת להמשיך ליהנות מטקס החתונה הנהדר, תוכלו להכין זר שני.

ייבוש זר הכלה: אילו פרחים מתאימים לכך?

זר כלה ייבוש ורדים אבקת כביסה מלח ייבוש שיער

ייבוש הפרחים הוא קלאסיקה מבין אפשרויות השימור. עם זאת, יש להיזהר בבחירת פרחים, מכיוון שלא לכל סוגי הפרחים יש אותו חיי מדף. שיטת הייבוש מתאימה במיוחד לזר כלה של עלי ורדים. בנוסף לשושנים ניתן לייבש לבנדר, גבסופילה, חמניות, הידראנגאה, דלפיניום, גדילן אלפיני, עשב גרון כחול וכו ‘ללא היסוס. את הוד הגרברה היפה אפשר להנציח גם על ידי ייבוש.

איך זר כלה יבש אילו פרחים טמפרטורת החדר

פרחים גדולים יותר, כגון אדמוניות, כדאי לייבש בנפרד. פריחת הסחלב האצילית והעדינה הופכת מאט ושקופה עם ייבושן. המבנה שלהם דמוי חרסינה אבוד והם מאבדים את הקסם שלהם. בעת ייבוש פרחים כדאי לשים לב גם למצב בגרות הפרחים. אם הפרחים נפתחים רחב מדי, עלי כותרת בודדים ייפלו במהירות. עם זאת, אם מדובר בניצני פרחים, הם יהפכו קטנים עוד יותר לאחר הייבוש ולא יגיעו לשלהם.

כיצד לייבש זר כלה?

איך לייבש עצות זר כלה לרסס שושני גדילן

ייבוש אוויר

הדרך הקלה ביותר לשמר פרחים היא לייבש אותם באוויר. הוציאו את זר הכלה הטרי מהאגרטל וייבשו את הגבעולים הרטובים עם מגבות נייר. לאחר מכן כרוך חוט סביב גבעולי הפרחים מספר פעמים. כעת תוכלו לרסס את הזר ביסודיות בתרסיס שיער או בלכה שקופה. זה יוצר שכבת הגנה ומונע מהפרחים היבשים להפוך לשבירים.

סרט מגן ספריי שיער לייבוש זר כלה

השימוש בספריי שיער מומלץ במיוחד אם ברצונך לשמר עשבים. אז סיימת עם ההכנה. לבסוף, תלו את זר הכלה הפוך במקום יבש וחשוך. על מנת שהזר יתייבש היטב ולא יתחיל להתעבש, יש חשיבות מהותית לבחירת המקום לייבושו. אם הפרחים נחשפים לשמש, הם מאבדים את צבעם.

זר כלה מייבש כראוי אבקת כביסה לאריס שיער

לאחר חודשיים לפחות יש לרסס שוב בזהירות את הזר בעזרת ספריי שיער או לכה שקופה. שמור את הזר המיובש כבר במקום מוגן מפני אור. הדרך הטובה והארוכה ביותר לשמור על זר הכלה שלכם היא בטמפרטורת החדר. אם אתה רוצה לאוויר פרחים בודדים באוויר, אתה יכול למקם אותם על רשת עם מספיק מקום ביניהם. חשוב שהאוויר יכול להסתובב ושזה ימנע היווצרות עובש.

זר כלה לשמירה של עשבי ורדים של ורדים

אפשר גם לייבש ורדים בתנור. מניחים את הוורדים הפורחים על הרשת ומייבשים אותם בתנור בחום של 100 מעלות למשך כ -30 דקות. אסור לייבש את הגרברות בתנור. אפילו בחום החלש הם הופכים במהירות לחומים ולא אטרקטיביים.

ייבוש זר כלה עם אבקת כביסה

כיסוי מיכל אבקת כביסה של זר כלה

למרות שטכניקה זו נשמעת מעט מוזרה, אבקת כביסה יכולה למעשה לייבש ולשמר פרחים ופריחות. שיטה זו מתאימה במיוחד לפרחים בודדים ולזרי פרחים קטנים ואווריריים. כל שעליך לעשות הוא לכסות את תחתית מיכל אטום ואטום באבקת כביסה. לאחר מכן מניחים מעל את הפרחים עם מספיק מקום ביניהם ומכסים אותם באבקת כביסה. אלטרנטיבה לאבקת כביסה בשיטת שימור זו תהיה ג’ל סיליקה. שני האמצעים מסירים את הלחות מהצמח. לאחר מספר ימים הפרחים יתייבשו ויש להוציא אותם מהמיכל. כל שאריות על הפרחים ניתנות להסרה בזהירות בעזרת מברשת. ככל שג’ל הסיליקה דק יותר, כך ניתן לצפות לתוצאה הסופית טובה יותר. ניתן גם לעשות שימוש חוזר בג’ל המיוחד הזה.

שימרו את זר החתונה באבקה יבשה או במלח יבש

אבקת יבש זר כלה מלח יבש פרחים בודדים

אתה יכול גם להשתמש באבקה יבשה או מלח יבש כדי לשמר את זר הכלה שלך. האבקה היבשה משרתת את אותה מטרה כמו אבקת הכביסה. המשך כמתואר לעיל או נסה את הטכניקה הבאה. מורחים שכבה של האבקה על דף עיתון, מניחים מעל את הזר ומגלגלים אותו בזהירות. לאחר מכן מניחים את זר הכלה באגרטל ומפזרים מעליו מלח יבש. אבקה יבשה זמינה בכל חנות תרופות. ביחס לזמן החשיפה, שים לב למידע על אריזת התכשיר המתאים.