זה הזמן הטוב ביותר בשנה שוב ובקרוב כל העולם יחגוג את חג המולד וערב השנה החדשה עם משפחה וחברים. וכשהחגים בפתח, שיגעון הקניות השנתי כבר החל וכולם ממהרים לחנות לחוצים למצוא את המתנות המתאימות לאהוביהם. עם זאת, כמויות גדולות של פסולת פלסטיק מיוצרות במהלך החגים. מתנות חג המולד תוצרת בית וקישוטי חג המולד, למשל, הם לא רק זולים וחסכוניים בזמן, אלא גם ידידותיים לסביבה. אז מה דעתכם לא רק לתת לחברים שלכם משהו נחמד השנה, אלא גם לעשות משהו טוב לטבע ולחגוג חג המולד אפס בזבוז? האם אתה תוהה כיצד זה אמור לפעול? לאחר מכן המשך לקרוא – במאמר זה ריכזנו עצות שימושיות רבות למסיבת חג המולד ללא פלסטיק!

אפס פסולת חג המולד קניות ללא פלסטיק באינטרנט

ערימת מתנות לא רצויות ונייר עטיפה קרוע נמצאות בכל רחבי הדירה – האם הסצנה הזו נראית לכם מוכרת? בממוצע, כל גרמני מייצר כ -39 ק”ג פסולת פלסטיק בשנה, שהם כ -6 ק”ג יותר מהממוצע באיחוד האירופי. כדי שתוכל לדמיין טוב יותר עד כמה המצב חמור, יש לנו מספרים עבורך:

 • בשנת 2019 יוצרו בגרמניה 4,368,000 טון אריזות פלסטיק, שהם 85,000 טון יותר מאשר בשנת 2018.
 • מדי שנה בחג המולד, עד 80 קילומטרים רבועים של נייר עטיפה מגיעים לאשפה.
 • כ -125,000 טון של אריזות פלסטיק נזרקות לפח.
 • 4200 טון של רדיד אלומיניום נזרקים גם הם.
 • כ -12 מיליון עצי חג המולד נזרקים.

מהו בדיוק אפס פסולת חג המולד?

הכינו לעצמכם קישוטי חג המולד עוגיות חג המולד טבעוניות

תנועת האפס פסולת אינה עוסקת רק במיחזור, אלא הרבה יותר בשמירה על ייצור הפסולת שלך כמה שפחות. וזו בדיוק המטרה של חג המולד אפס פסולת – לייצר כמה שפחות פסולת עם המתנות, קישוטי חג המולד והכנת ארוחת חג המולד. הדגש הוא על מתנות וקישוטים תוצרת בית שהם מאוד מיוחדים וייחודיים ותמיד מגיעים מהלב. אתה יכול להשתמש בכל דבר שאתה יכול למצוא בחוץ או בבית שלך בשביל זה. תופעת לוואי מצוינת של החגים ללא פלסטיק היא שאתה חוסך כסף וזמן וכך תוכל לבלות הרבה יותר זמן עם משפחה וחברים..

הכינו זר אדוונט בר קיימא וידידותי לסביבה

הפוך את הזרמים לזרנים לעצמך חוגגים טיפים נטולי פלסטיק לחג המולד

זר אדוונט יפהפה אסור כמובן לחסר לחג המולד. במקום לקנות השנה אחת מוגמרת מהחנות, למה שלא תנסו להכין זר אדוונט בעצמכם? זה הרבה יותר קל ממה שאתה חושב, ואתה יכול להשתמש כמעט בכל דבר לעשות את זה – הכלל היחיד הוא להימנע מפריטים מפלסטיק. זר אדוונט ביתי משדר נוחות וחמימות ומעניק לדירה שלכם אופי ייחודי. להלן תמצא הוראות פשוטות ומהירות כיצד להכין זר אדוונט ללא פלסטיק בעצמך.

חומרים נדרשים:

 • קערת עץ או קערת הגשה גדולה
 • 4 צנצנות מייסון
 • 4 נרות גדולים
 • קַו
 • אגוזים, אצטרובלים, פירות יבשים וזרדים טריים לקישוט

וככה זה פשוט:

 • הכניסו את הנרות לצנצנות החיתוך וקשרו את החוט סביבם.
 • כעת מקשטים ומקשטים את הקערה או הקערה כרצונכם. זה נראה יפה וחגיגי במיוחד כאשר תוקעים כמה ענפי אשוח בחוט שבין הכוסות. וזר ההופעה שלכם מוכן תוך פחות מעשר דקות!

אפס פסולת חג המולד – רעיונות לקישוטי חג המולד בר קיימא

אפס פסולת חג המולד עוטף מתנות חג המולד בעצמך רעיונות לקישוט חג המולד

עיצוב הבית יחד הוא מסורת בכל המשפחות ברחבי העולם. מה דעתך לקשט את הדירה שלך באלמנטים שונים מהטבע השנה במקום בפריטי הדקורציה הפלסטיים והפלסטיים הרגילים? אולי כמה פרחים מיובשים, זרדים ליבנים נחמדים או משהו כזה? אנו ממליצים לכם ללכת כמה טיולים ביער או בפארק ולאסוף את כל מה שתוכלו למצוא בשטח.

 • ערמונים, אצטרובלים, עלי סתיו צבעוניים, ענפי אשוח – כל זה מושלם לקישוטי חג המולד נפלאים, שהם גם מתכלים ולא עולים כסף.
 • אם זה לא בשבילך, אתה יכול פשוט לשאול את החברים והמכרים שלך אם יש לך כמה קישוטים שהם לא רוצים להשתמש בהם השנה. או לכו לשוק הפשפשים וחפשו מוצרי יד שנייה נחמדים – תתפלאו מהדברים הנהדרים שתוכלו למצוא שם!
 • אתה יכול גם לקשט את הקישוט הטבעי שלך בכוכבי אניס, מקלות קינמון או קליפת תפוז ומנדרינה מיובשות, המספקות ריח נפלא..
 • נרות מעניקים לכל חדר אווירה נפלאה וחגיגית. לחג המולד האפס פסולת שלך אתה יכול לנסות להכין נרות בעצמך, שהם גם אידיאליים למתנת חג מולד תוצרת עצמית..

ומה לגבי קישוטי עץ חג המולד?

עטפו מתנות ללא פלסטיק. הכינו קישוטי עץ חג המולד בעצמכם

מה יהיה עץ חג המולד ללא כדורי חג המולד הנוצצים והמעוטרים בקסם? אומנם הם יפים, אך למרבה הצער הם כמעט תמיד עשויים מפלסטיק. ובדיוק כמו בעיטור הבית, הפריטים הדקורטיביים לעץ חג המולד שלך נמצאים ממש מול הדלת שלך.

 • פירות מיובשים – לא משנה אם תפוזים, תפוחים, לימונים או סוגים אחרים של פירות, פירות יבשים פשוט מריחים נפלא. אתה רק צריך חתיכת חוט ויש לך את הקישוטים שהכינו בעצמך לעץ חג המולד.
 • זר של פופקורן וחמוציות הוא שינוי גדול מזרי הנוצץ המקובלים וקלאסיקה בקרב קישוטי חג המולד המיוצרים בעצמם. כל שעליך לעשות הוא להכין את הפופקורן לפי ההוראות שעל החבילה ולהכין חמוציות טריות. לאחר מכן קח חוט והברג אותו לתוך המחט. לאחר מכן משחילים את הפופקורן והחמוציות לסירוגין, קושרים את החוט בקשר בסוף וסיימת!
 • חרוט אורנים וענפים שונים מתאימים גם לקישוטי עץ חג המולד.
 • או מה דעתכם על תפורים או סרוגים קישוטי חג המולד? 
 • קישוטי עץ חג המולד אכילים – עוגיות חג המולד אפויות הן חובה בכל משפחה ומתאימות באופן מושלם לקונספט של חג המולד ללא פסולת. הכי יפה? אחרי החגים תוכלו פשוט ליהנות מהמטעמים יחד עם המשפחה!
 • השתמש רק במה שכבר בבעלותך מהשנים הקודמות.

עץ חג המולד 

קישוטי עץ חג המולד קישוטי חג המולד אדום אפס פסולת חג המולד

עץ חג המולד אמיתי מריח נפלא כמו חג המולד ומחזיר זיכרונות ילדות נהדרים עבור רבים מאיתנו. מספר עצי חג המולד שנמכרו ונכרתו בגרמניה גדל משנה לשנה – 29.8 מיליון נמכרו בשנת 2018. בשנה זו המספר הוא 30.4 מיליון וזה 600,000 עצים שלמים יותר! למרות שעיריות רבות אוספות עצי חג המולד מבתים במשך מספר שנים ואז מסירות אותן לתחנות כוח ביומסה או גני חיות, חלק גדול מהן עדיין נזרק לפח. בנוסף, כ -15% מעצי חג המולד מיובאים מחו”ל. אז אילו חלופות יש לעץ חג המולד לחג המולד באפס פסולת??

 • קנה עץ חג המולד בסיר – עצי חג המולד קטנים בעציצים נראים לא פחות יפים ומעניקים לחדר אווירה חגיגית. לאחר סיום החגים, אתה יכול לעשות משהו טוב לטבע ולשתול את העץ בחוץ שוב. יש לכם גינה משלכם? כל טוב יותר – אז אתה יכול לשתול אותו שם ופשוט להשתמש בו שוב בשנה הבאה. 
 • השכרת עץ חג המולד – ערים גדולות רבות כמו ברלין, המבורג, מינכן, פרנקפורט אם מיין וכו ‘. מציעים כבר כמה שנים אפשרות לשכור עץ חג המולד לחגים. הם יובאו אליך בחיים ויאספו אותם שוב לאחר ערב ראש השנה. לאחר מכן הם נשתלים מחדש כך שניתן יהיה להשתמש בהם שוב בשנה הבאה.
 • או למה שלא תכין עץ חג המולד בעצמך? – האם אתה מרגיש יצירתי? בין אם בין ענפי אשוח וענפים, ממשטחים ישנים או מסולם ישן – ישנן מספר דרכים מדהימות להכין עץ חג המולד בעצמך..

מתנות מתאימות לחג המולד האפס

מתנות חג המולד תוצרת בית, אריזות שי ללא פלסטיק

מתנות מתאימות לחג האפס פסולת הן מצד אחד דברים מהבית שלכם, משוק הפשפשים או מתנות שהכנתם בעצמכם. אפילו דברים לא חומריים, כגון שובר לפעילויות משותפות שונות, הם רעיון מצוין. הכלל הבסיסי הוא עקרוני – קנה כמה שפחות דברים חדשים.

 • לוותר על זמן במקום דברים – חג המולד הוא רק בילוי טוב עם משפחה וחברים. אי אפשר להשוות את התחושה של להיות מוקף באהובים לכל מתנה שנקנתה. יש כל כך הרבה דרכים לפנק את הנמען באמת – ללכת לקונצרט או לקולנוע, לבקר במסעדה נחמדה או לצאת לטיול. או למה לא לעשות משהו מועיל, כמו לכסח את הדשא, לשמור על בייביסיטר או לקחת קורס בישול ביחד – הכל אפשרי בהחלט!
 • מתנות למאכל – מתנות חג המולד תוצרת בית מהמטבח הן עוד דרך מצוינת להראות לאהוביכם עד כמה אתם אוהבים אותם. לשם כך, מלאו מיכלים או כוסות לשימוש חוזר בעוגיות חג המולד טעימות, פרלינים תוצרת בית, אגוזים מסוכרים או כלב ביצה ביתי. לאחר מכן תוכלו לקשט ולקשט את הכוסות כרצונכם.

עטפו מתנות חג המולד עם עיתון הכינו קישוטי חג מולד משלכם

 • הכינו בעצמכם את מתנות חג המולד – מתנות תוצרת בית הן תמיד משהו מיוחד מאוד. ניתן להכין סבונים, שפתון, נרות או כדורי רחצה בקלות ובמהירות רבה.
 • מחלקים דברים ישנים – לכולם יש דברים בבית שהם כמעט ולא משתמשים בהם. החבר הכי טוב שלך חושב שהסוודר הישן שלך, ששכב בארון שלך כבר שנים, הוא סופר יפה? אז למה שלא תמסור אותו במתנה? לא רק בגדים מתאימים לכך, אלא גם כל דבר אחר מהבית – מכשירי מטבח קטנים שאוספים רק אבק או ריהוט ישן וקישוטים שהם כמובן במצב טוב.
 • קנה משהו מחנות יד שנייה – מתנות חג המולד לא תמיד חייבות להיות חדשות ויקרות במיוחד. קניות בחנות יד שנייה ושימוש חוזר בדברים ישנים בדרך זו היא ההתאמה המושלמת לחג המולד ללא פסולת. בין אם מדובר בריהוט עתיק, תכשיטי וינטאג ‘, ביגוד מסוגנן, אלקטרוניקה מיושנת, או סתם משהו שמצאתם בחנות צדקה – אם יתמזל מזלכם, אולי תמצאו אוצרות אמיתיים בדרך!
 • החלפת מתנות – לפחות אחת המתנות שאנו מקבלים לחג המולד היא משהו שאנחנו לא אוהבים או צריכים. ארנק החלפה הוא דרך מהנה וכיפית לבלות עם החברים שלך. כל אחד צריך להביא מתנה שהוא לא רוצה. לאחר מכן, כל הדברים ממוקמים איפשהו וכל אדם יכול לבחור משהו. זה נמשך עד שלכולם יש מתנה.

עטפו את מתנות חג המולד באופן בר קיימא

עטפו מתנות חג המולד בעיתון וחגגו את חג המולד ללא פלסטיק

ללא ספק, פריקת מתנות היא תמיד כיף גדול. אבל מה קורה עם העיתון אחר כך? לרוב הוא מגיע לפח האשפה. אם כל משפחה בגרמניה תעטוף רק 3 מתנות בחומרים לשימוש חוזר, זה יחסוך מספיק נייר בכדי לכסות כ -30,000 מגרשי כדורגל. אתה יכול גם לעטוף בקלות את מתנות חג המולד שלך בצורה מהנה מבלי ליצור פסולת נוספת.

 • פסולת נייר מעיתונים ומגזינים, מפות ישנות, נייר עמיד לשמן, נייר למחזור או שקיות בד.
 • למשל למתנות גדולות יותר מצעים ישנים להשתמש.
 • נייר קלף בעל צבע ניטרלי וקל מאוד לקיפול. אתה יכול לקשט ולצבוע אותו בנפרד.
 • קופסאות נעליים בעלי הצורה המושלמת והם אידיאליים לעטוף בהם את המתנות שלך.
 • פורושיקי היא אמנות יפנית שבה בדים שונים הופכים לאריזה יפה. אלה יכולים להיות צעיפים ישנים, בנדנות, מצעים, מטפחות או אפילו חולצות. יש הרבה הדרכות מקוונות שמראות בדיוק איך לעשות זאת, צעד אחר צעד.

אפס פסולת חג המולד – הכינו את ארוחת חג המולד בהתאם

הכנת ארוחת חג המולד טיפים לחיים ללא פלסטיק

לשבת עם המשפחה בשולחן בערב חג המולד, לאכול מנות טעימות ולדבר – נשמע מעולה! אתה רוצה שהכל יהיה מושלם ושכל האורחים יחזרו הביתה מרוצים ומלאים ולרוב יש הרבה יותר מבושל ממה שאפשר לאכול בכלל. אבל האם חשבת פעם כמה אוכל נזרק אחר כך? על פי המחקרים האחרונים, הגרמנים מוציאים כ -30% יותר כסף על ארוחת חג המולד מאשר בחודשים הנותרים, והאוכל שנזרק מספיק להכין עוד 2 מיליון מנות! עשו משהו טוב לסביבה ופעלו לפי הטיפים שלנו נגד בזבוז מזון בחג המולד.

 • עשה רשימה – תחילה תחשוב מה אתה רוצה לבשל ולכמה אנשים, ולאחר מכן ערוך רשימה של המאכלים שאתה צריך. היו מציאותיים בעניין זה – לא הגיוני להכין 6 מנות של מנה אחת אם למשל יש רק ארבע מכם.
 • להקפיא שאריות מזון – אפשר להקפיא הרבה יותר מזון ממה שרוב האנשים חושבים. גבינה, בשר מבושל, ירקות מטוגנים, מטבלים ועוגות וביסקוויטים שונים – כל זה ניתן להקפיא במנות ואפשר לשמור לפחות עוד 1-2 חודשים. מה שאתה לא יכול להקפיא, כגון חסה, ניתן לצרוך בבטחה תוך 48 שעות.

אפס פסולת קישוטי חג המולד עושים לעצמכם חיים ללא פלסטיק

 • קנה רק מסוחרים מקומיים.
 • הימנע ממאכל עטוף בנפרד – שקית שלמה לאבוקדו או ל 2-3 נקניקיות – זה ממש לא חייב להיות. מזון באריזה בנפרד עולה בדרך כלל יותר ויוצר פסולת מיותרת. יותר ויותר סופרמרקטים ארזים מזון בר קיימא בטווח שלהם או מציעים ללקוחות את האפשרות לארוז את רכישתם במכולות שהביאו עמם..
 • לתרום את האוכל או לתת אותו לשכנים – אל תזרקו מצרכים ובמקום זאת עזרו למי שצריך או תשמחו את השכנים – מושלם לחג האפס פסולת שמח..

רעיונות למתנות חג המולד תוצרת בית מתנות מהמטבח לחברה