השתמש בשמנים - שמן זית לטיגון - מנות קרות לפי הטעם

שמן זית נחשב בדרך כלל לבריא מאוד, טרי, ארומטי וטעים. אולם עבור אנשים רבים, ההיבט הבריאותי מוטל בספק. הטענה השרירותית ששמן זית יעיל כנגד מחלות רבות נתונה במחלוקת על ידי כמה רופאים. בכל מקרה, לא מדובר בצריכה כללית של שמני זית, אלא בעיקר בשימוש נכון בהם. כאן אנו מנסים את השאלה הנפוצה אם בישול עם שמן זית הוא בריא או לא ולמה, ענה בכמה משפטים.

בישול עם שמן זית – אילו סוגים מתאימים?

טיפים לבישול-שמן זית כתית מעולה בכבישה קרה-יתרונות וחסרונות

לשמן זית מספר יתרונות בריאותיים מוכחים. אנשים ים תיכוניים משתמשים בשמן זית כדי לרפא ולמנוע מחלות שונות. למוצר הארומטי יש תכונות נוגדות חמצון וערך תזונתי משמעותי לבריאות האדם. הוא מסייע לעיכול ולמניעת מחלות לב, מוריד כולסטרול, הגורם העיקרי לבעיות לב רבות. הסוגים השונים של שמן הזית הם בתולה במיוחד, טהורה, בתולה, קלילה ואור אקסטרה. הם מחולקים לשתי קבוצות – שמנים מזוקקים וכבישה קרה. אם בישול עם שמן זית בריא תלוי בהרכב וביציבות החום של סוג השמן המסוים.

שמן זית בכבישה קרה – יתרונות וחסרונות

שמן זית משתמש בטיפים לבישול-יתרונות ויטמינים בטעם בריאות

אין זה מיתוס ששמן זית כתית מעולה אינו מתאים לטיגון. הוא משמש מהזיתים האיכותיים ביותר. בתהליך הייצור העדין נשמרים רוב הויטמינים וחומרי הארומה. ככל ששמן מכיל יותר חומצות שומן בלתי רוויות וחומרים נלווים, כך הוא רגיש יותר לחום. בניגוד לשמן המעודן, אסור לחמם יותר מדי שמן זית בכבישה קרה. בטמפרטורות מעל 180 מעלות צלזיוס, שמנים בכבישה קרה מתחילים לעשן במחבת והמרכיבים יוצרים תרכובות רעילות. רעלים אלה עלולים לפגוע בכלי הדם.

שימוש נכון בשמן זית כתית מעולה

מנות קרות באמצעות שמן זית בכבישה קרה הן בריאות

אז “שמן זית כתית” יכול לשמש לסלטים ולמנות קרות. הוא מתאים גם לטיגון קצר בטמפרטורות נמוכות.

שמן זית מזוקק – יתרונות וחסרונות

שמני ביצים טעימים המתאימים לטיגון-מחבת-שמן זית מזוקק

שמן זית מזוקק עשוי זיתים באיכות נמוכה יותר. הטמפרטורות הגבוהות במהלך העיבוד יוצרות חומרים מזיקים שלא רק שטעמם טוב, אלא גם לא בריא. לבסוף הם מוסרים בתהליך ניקוי – זיקוק, אך גם ויטמינים, ניחוחות וצבעים רבים הולכים לאיבוד. במילים פשוטות, ככל שנעשה עיבוד רב יותר כך איכות השמן תהיה נמוכה יותר. עם זאת ניתן לחמם שמן זית מזוקק בטמפרטורות גבוהות ללא בעיות. המומחים מייעצים, עם זאת, כי שמני בוטנים ושמני פתית מתאימים יותר לטיגון וטיגון עמוק. חמאה מובהקת, חלב בקר ושמן קוקוס, המכילים הרבה שומנים רוויים, אינם בריאים.

בישול-עם עצות שמן זית מתכונים ביצים לטיגון עם תבלינים