קח שמן לטיגון כלי פלפל פלטה נירוסטה

כשמדובר בשומנים והשמן הטוב ביותר לטיגון, אנחנו מפונקים לבחירה. מדפי הסופרמרקט מזניחים כל אופציה שאפשר להעלות על הדעת, אבל בימים אלה זה מאוד מבלבל כי יש כל כך הרבה דיונים על היתרונות והנזקים של אכילת שומנים מסוגים שונים. כשזה מגיע לבישול עם שומן, ישנם סוגים רבים של שמן לטיגון. עם זאת, על מנת לקיים תזונה בריאה, חשוב מאוד לדעת מה קורה לשומן לאחר טיפול בחום. אם אתה משתמש בשמן לטיגון בטמפרטורות גבוהות, הוא צריך להיות יציב ולא ניתן לחמצן בקלות. השומן יכול להגיב עם החמצן ולהתחמצן, ויוצר רדיקלים חופשיים ותרכובות מזיקות אחרות. אתה כנראה חושב שטיגון עמוק עם שמנים צמחיים צריך להיות בריא יותר מבישול עם שומן מן החי, כמו שומן או חמאה. אבל האם זה באמת המצב?

שמן בריא ומתאים לטיגון

איזה שמן לטגן שמנים שונים בבקבוקי זכוכית

אילו שומנים טובים? לא כל השמנים נוצרים שווים, והגורם החשוב ביותר בקביעת עמידות השומן בפני חמצון כאשר הוא נתון לטיפול בחום הוא רמת הרוויה היחסית של חומצות השומן. לחומצות שומן רוויות יש רק קשרים בודדים במולקולות שלהן, בעוד שלחומצות שומן חד בלתי רוויות יש קשר כפול אחד, ולחומצות שומן רב בלתי רוויות יש שני קשרים או יותר.

קח שמן זית למחבת בקבוק זכוכית לטיגון שופך גז ירקות כיריים מבשלים בד פלמבה

הקשרים הכפולים האלה הם תגוביים מבחינה כימית ורגישים לחום. ככל שהמספר קטן יותר, כך שומן הטיגון יציב יותר. מסיבה זו, שיעור גבוה של חומצות שומן רוויות ושומנים חד בלתי רוויים עמידים למדי לחימום. לעומת זאת, שמנים אוליים גבוהים או שמנים מזוקקים העשירים בשומנים רב בלתי רוויים אינם ממש מתאימים לטיגון.

באיזה שמן להשתמש לטיגון חמאה חתיכת מחבת ברזל יצוק שומן חמאה מובהק

גורם חשוב נוסף בבחירת שומן הבישול הוא המיקוד שלו – הטמפרטורה שבה השומן מתפרק והופך לעשן. עם נקודת עשן גבוהה תוכלו לברר האם השמן מתאים לטיגון או לא. אבל בואו נעשה קודם כל השוואה בין החלופות.

מחממים שמן קוקוס ומשתמשים כשמן לטיגון

השמן הטוב ביותר לטיגון טיפים שיטת בישול שומן קוקוס חצוי כף חלב קוקוס כוס שמן קוקוס כתית מעולה שמן קוקוס בריא

שמן קוקוס בכבישה קרה הוא בחירה מצוינת לבישול בטמפרטורות גבוהות של יותר מ 200 מעלות. למעלה מ -90% מחומצות השומן שהוא מכיל רוויות ולכן עמידות מאוד בחום. זהו שמן רב תכליתי שנשאר חצי מוצק בטמפרטורת החדר ובעל חיי מדף ארוכים מאוד.

השמן הטוב ביותר לטיגון טיפים שיטת בישול שומן כף עץ זכוכית שמן קוקוס שמן קוקוס בריא

לשמן הקוקוס יש יתרונות בריאותיים חשובים נוספים. הוא עשיר במיוחד בחומצה לאורית – חומצת שומן רוויה שיכולה להשפיע היטב על הכולסטרול ובעלת השפעה אנטיבקטריאלית או אנטי פטרייתית. שמן קוקוס לא מזוקק מעניק למנות שלך, בין היתר, טעם קליל, נעים וארומה אקזוטית.

חמאה מובהרת לטיגון

עצות השמן הטובות ביותר לטיגון שיטת בישול שומן חמאה מן החי חמאת מטבח סכין שולחן נייר אפייה משובץ כחול לבן

לחמאה יש שיעור גבוה של חומצות שומן רוויות, שהן מן החי. מסיבה זו, זה נדחה כשמן מתאים לטיגון. למעשה, אין סיבה להימנע לגמרי מהשומן הזה. המחקר המדעי האחרון לא מצא קשר ישיר בין שומנים רוויים למחלות לב וכלי דם בהקשר זה. המזיק האמיתי הוא למעשה המרגרינה לטיגון, העשירה בשומני טראנס ולכן אינה מומלצת כלל.

באיזה שמן להשתמש לטיגון חתיכות חמאה מחבת אלומיניום חמאת חמאה מובהקת

החמאה המובהרת, לעומת זאת, דווקא די עשירה בחומרים מזינים ומכילה ויטמינים A, E ו- K2. החומצה הלינולאית הקשורה בהרכבה יכולה לסייע לירידה במשקל ובעלת תכונות עוצמתיות נגד סרטן. יש בו גם בוטיראטים – מלחי חומצה בוטירית (חומצה בוטנואית), המסייעים להילחם בדלקות ולשפר את בריאות המעיים..

באיזה שמן להשתמש לטיגון חתיכת חתיכת ברזל יצוק תבנית זכוכית ghee חמאה מובהקת חמאה

אם אתה סובל מלקטוז או שאתה רק רוצה לצרוך חמאה מטוהרת, אתה יכול למצוא מה שמכונה ghee (שומן חמאה) בחנויות טבע. זהו מוצר הודי המתקבל על ידי חימום החמאה למשך זמן מה. בעוד שחלבון החלב (קזאין ומי גבינה) והלקטוז מתיישבים בתחתית, החמאה הבהירה הטהורה נשארת על פני השטח. לאחר מכן הוא מסונן כדי לייצר שומן טהור לשימוש. לג’י יש נקודת עשן גבוהה למדי – 252 מעלות, בעוד שחמאה קונבנציונאלית נשרפת ב -177 מעלות.

שמן זית לטיגון

קח שמן זית לטיגון תבנית בקבוק זכוכית שופך ירקות כיריים תבלינים מבשלים

כמו כל שמן לטיגון, גם שמן זית הוא שמן צמחי המכיל בעיקר שומנים חד בלתי רוויים. אולי שמעתם בעבר שזה לא מתאים לבישול. עד לאחרונה אנשים רבים האמינו במיתוס הזה, אך לאחר שרוב המחקרים התברר שהתיאוריה הזו אכן שגויה.

קח שמן זית לקערת בקבוקי זכוכית לטיגון יוצקים כלי בישול זיתים

הרכב כולל 73% חומצות שומן חד בלתי רוויות, כמו גם 11% שומנים רב בלתי רוויים ו -14% שומנים רוויים. במילים אחרות, שומן חד בלתי רווי ורווי עמיד בחום מהווה 87% משמן הזית המעודן. המיקוד שלה גם יותר ממספיק – בין 165 ל -190 מעלות, תלוי באיכות. זה לא רע לשומן שכביכול לא אמור להתאים לבישול.

קח שמן זית לטיגון תבנית בקבוק זכוכית שופך גז פלטת ירקות מבשלים

כפי שאתם בוודאי כבר יודעים, לשמן זית כתית איכותי יש מספר יתרונות בריאותיים. הוא עשיר בנוגדי חמצון ויכול לווסת את רמות הכולסטרול הטוב ב- HDL במחזור הדם תוך הפחתת רמת החמצון הרע של LDL. אחסן את שמן הזית במקום קריר, יבש וחשוך כדי להגן עליו מפני דמוי.

שמן אבוקדו מאגס החמאה לבישול

השמן הטוב ביותר לטיגון טיפים שיטת בישול שומן ירקות חמאה צמחונית אגס בקבוק זכוכית אבוקדו חצאי אבוקדו

אבוקדו הם חלק מהפירות השומניים הבודדים. הם מכילים ויטמין E, ויטמינים מקבוצה B, אשלגן, מגנזיום וסיבים. שמן אבוקדו עשיר בחומצות שומן חד בלתי רוויות, מה שהופך אותו לבן דודו הראשון של שמן זית. עם זאת, זוהי בחירה טובה עוד יותר לבישול כיוון שלשומן שלו יש אחד המוקדים הגבוהים ביותר, שהם 271 מעלות צלזיוס. חשוב שהוא יהיה בכבישה קרה (לא מזוקקת), אחרת חומרים מזינים יקרי ערך עלולים ללכת לאיבוד במהלך טיפול בחום.

השמן הטוב ביותר לטיגון טיפים שיטת בישול שומן ירקות חמאה אגס צמחוני בקבוק זכוכית אבוקדו ירקות אבוקדו

שמן האבוקדו חמאתי ובעל נקודת עשן גבוהה במיוחד, מה שהופך אותו לשמן האידיאלי לצלייה או לטיגון במחבת. הוא משמש לרוב בהכנת נבטי בריסל או ירקות מטוגנים. לשמן האבוקדו יתרונות רבים, כולל הורדת כולסטרול ושיפור בריאות הלב והעיניים, כמו גם הפחתת תסמיני דלקת פרקים.

שומן מן החי כשמן לטיגון עמוק

השמן הטוב ביותר לטיגון טיפים שיטת בישול כף זכוכית חיה מעץ

תכולת חומצת השומן בבעלי חיים משתנה בהתאם לאופן האכילה. אם בעלי חיים מגדלים מקבלים בעיקר תבואה, השומן שלהם יהיה גבוה בחומצות שומן רב בלתי רוויות. אם הם אוכלי עשב, הבשר שלהם יהיה עשיר בשומנים רוויים וחד בלתי רוויים.

השמן הטוב ביותר לטיגון טיפים שיטת בישול שומן חומצות שומן עשירות מן החי כף כף מלאה

לכן שומנים מן החי מבעלי חיים מורעבים באופן טבעי הם אידיאליים לבישול. רוב השומנים מן החי רוויים מאוד ולכן עמידים לטיפול בחום. הם נשארים במצב מוצק בטמפרטורת החדר ולא בהכרח צריך לאחסן אותם במקרר.

שמן פשתן כשמן לטיגון

אין להשתמש בשמן פשתן לטיגון קערת זכוכית של זרעי פשתים מפוזרים

שמן זרעי הפשתן מכיל גם חומצות שומן מסוג אומגה 3, אך בצורת צמח שאינו יכול להשתמש ביעילות על ידי גוף האדם (חומצה אלפא לינולנית). אנשים רבים משתמשים בשמן זה בכדי לקבל מנה יומית של חומצות שומן אומגה 3, וזו למעשה טעות.

האם שמן אגוזים באופן כללי או שמן בוטנים בריא?

השתמש בשמן מקדמיה לטיגון אגוזי בקבוק זכוכית עגולים מקדמיה

אגוזים, כגון שקדים, אגוזי קשיו, אגוזי מלך, אגוזי לוז וכו ‘, מכילים חומצות שומן רב בלתי רוויות, מה שהופך את שמן האגוזים למדי לבחירה גרועה לבישול. זה יכול להיכלל במתכונים, אך אסור להשתמש בו לטיגון או לבישול בטמפרטורות גבוהות. עם זאת, יש חריג אחד המיוצג על ידי שמן אגוזי מקדמיה מכיוון שהוא מכיל חומצות שומן חד בלתי רוויות. השמן האגוזי והחמאתי מושלם לטיגון, במיוחד בעת הכנת דגים. יש לו גם נקודת עשן גבוהה של סביב 495 מעלות. בדומה לשמן קוקוס, שמן המקדמיה בריא מאוד ללב.

שמן בוטנים לטיגון קח קערת בקבוק זכוכית שולחן עץ

לשמן בוטנים יש טעם מתוק ואגוזי ונקודת עשן גבוהה של 440 מעלות, מה שהופך אותו לאידיאלי לטיגון, במיוחד במטבח האסיאתי. יחד עם הקפצה, שמן בוטנים הוא בחירה טובה לטיגון עמוק. זהו שמן בריא שטוב ללב שלך מכיוון שהוא עתיר בשומן חד בלתי רווי.

שמן דקלים

טיגון שמן דקלים חמם פירות שמן עלים דקל בקבוק כף ספל קערת ספל

שמן הדקל מתקבל מפירות כפות השמן. הוא מורכב בעיקר משומנים רוויים וחד בלתי רוויים וכמויות קטנות של חומצות שומן רב בלתי רוויות. זה הופך את שמן הדקלים לבחירה מתאימה לבישול. הוא גם עשיר בוויטמין E, קואנזים Q10 וחומרים מזינים חשובים אחרים. בשלב זה ברצוננו לציין כי פוסט זה עוסק בשמן דקלים בכבישה קרה, מכיוון שהגרסה הזולה יותר מכילה הרבה חומצות שומן טראנס ולכן היא מזיקה למדי לבריאות..

שמן דגים

לטגן מחבת דג שיטת בישול מקרוב

כשאתם צורבים או צולים דגים, אתם מקבלים מנה עשירה בצורות של בעלי חיים של אומגה 3, חומצה eicosapentaenoic (EPA) וחומצה דוקוזהקסאנואית (DHA). כף אחת של שמן דגים יכולה לענות על הצרכים היומיומיים שלך עבור חומצות שומן חיוניות אלה.

איזה שמן לטגן כמוסות שמן דגים תוספי מזון

עם זאת, בשל הריכוז הגבוה של חומצות שומן רב בלתי רוויות, לעולם אין להשתמש בשמן דגים בזמן הבישול. עדיף לקחת אותו כתוסף תזונה, אם כי רצוי גם לשמור את השמן במקום קריר, יבש וחשוך..

שמנים צמחיים ממפעלי תעשייה

שמן צמחי צמחים תעשייתיים בקבוקי פלסטיק לא מומלץ חומצות שומן טראנס לא בריאות לא בריאות

אז הגענו לנקודה שבה נלמד עוד על השמן הנפוץ ביותר המשמש לבישול. האמת היא ששמן לטיגון תעשייתי, כמו שמן קנולה או חמניות, תירס או שומשום וכו ‘, הוא מוצר מעובד ומעודן מאוד העשיר בחומצות שומן אומגה 6..

הימנעו מטיגון בשמן חמניות בשר לחם לא בריא מטגנים דגים חמים

אם אתה חושב ששמן חמניות, למשל, הוא בריא, זכור שהוא מכיל מעל 68% שומני אומגה 6. אז תחשבו פעמיים לפני שאתם משתמשים בשמן חמניות לטיגון או צריבה בפעם הבאה. כאשר צורכים שמנים אלה בכמויות מופרזות, האיזון העדין בין חומצות שומן אומגה 6 ואומגה 3 מופרע בקלות, מה שמחמיר תהליכים דלקתיים בגוף. אז אתה צריך לא רק להוציא את השומנים האלה מהחימום, אלא גם להימנע מהם לחלוטין ולהסיר אותם מהתפריט היומי. מחקר חדש מקשר בין שמנים צמחיים תעשייתיים למגוון מחלות כרוניות, כולל מחלות לב וכלי דם וסרטן.

כיצד לאחסן נכון שומן אכיל

שמנים צמחיים מוצרים צמחים תעשייתיים בליעה גוף בריא

כדי להבטיח שחומצות השומן שאתה צורך אינן מזיקות לגוף שלך, תוכל לפעול על פי כללים פשוטים אלה. והכי חשוב, נסה לצרוך כמות אחידה של שומן במהלך הארוחות. חשיפה לחום, חמצן ואור היא הסיבה העיקרית לחמצון השומנים.

פרחים משובצים שמן פרחים קישוט זכוכית

לכן, שמור את שומן הבישול או השמן שלך לטיגון במקום קריר, יבש וחשוך שתמיד תשמור סגור. היזהר בעת אחסון שומנים חד בלתי רוויים כמו שמן זית מזוקק או שמן אבוקדו ושומנים רב בלתי רוויים כמו שמן דגים, שמן זרעים, שמן פשתן וכו ‘..