שרימפס, סרטנים, סקמפי, לובסטר וסרטן. כולם שמעו עליהם בעבר וכמעט כולם ניסו אותם. אבל האם אתה באמת יודע את ההבדל בין זה לבין פירות ים אחרים? סביר להניח שלא, ואלו אפילו לא המונחים היחידים לסרטנים ולרכיכות. ישנם גם מוצרים כגון לנגוסטינו, סרטנים וסרטנים.

סרטנים ולובסטרים - סרטני הסרטן והרכיכה מוסברים בפירוט רב יותר

אתה המום לגמרי עכשיו? אל תדאג, אתה לא לבד בזה. רבים אינם מודעים להבדלים. אבל אם תמיד רצית לברר מידע נוסף על סרטנים ועל רכיכות, הגעת למקום הנכון. ריכזנו עבורכם את כל הסוגים הללו על מנת להציג בפניכם בפירוט רב יותר. בנוסף, למד מדוע הסרטנים והרכיכות בריאים כל כך, ושתף כמה טיפים כיצד לבשל כל אחד מהסוגים האלה.

סרטנים מבדילים – סרטנים וסרטנים

סרטנים וסרטנים זהים והופכים מאפורים לורוד בעת הבישול

מהן סרטנים וכיצד היא שונה מסרטנים? שרימפס הם בעצם כל רכיכות (בשל הקליפה הדקה שלהם) שאין להן מספריים. בעגה מקובלת, המונח “סרטן” משמש במקום “שרימפס”, מה שאומר שזהו אותו דבר, גם אם זה לא נכון מבחינה זואולוגית.

סרטנים או סרטנים הם אפוא מונח כללי לכל רכיכות כגון שרימפס, סרטנים, סרטנים ואחרים, השונים בעיקר בגודלם ובמקורם. מנקודת מבט זו, אין הבדל בין סרטנים לסרטנים. ברצוננו להיכנס לשמות השונים בפירוט רב יותר להלן.

סרטנים כסרטנים ושמות אחרים לסרטנים

סרטנים, סרטנים ולובסטרים - הבדלים ודמיון בין הרכיכות לסרטנים

המילה סרטן מתייחסת בדרך כלל לשרימפס הים הצפוני, המכונה גם נופך, כרישה וסרוגה. כפי שהשם מרמז, זהו אחד ממיני סרטן הים הצפוני. לרכיכה יש איברים דמויי מספריים בחזית, אך הם שונים מהציפורניים האופייניות ללובסטרים ולסרטנים. שרימפס אלה מגיעים לגודל של עד 9.5 ס”מ.

שרימפס מהים הצפוני מגיעים מאירופה ובדרך כלל מבושלים מראש על הספינה

לפני שתוכלו לבשל את שרימפס הים הצפוני, עליכם קודם כל לקלף כמו שצריך שרימפס מסוג זה. זה נקרא “איפור”. אבל איך אתה תוקע סרטנים? אם אתה רוצה לנקר סרטנים בים הצפוני, אתה לוקח את הראש והזנב בין שתי אצבעות. ואז אתה מכופף את השריון באמצע. בתנועה מתפתלת קלה לכיוונים מנוגדים, ניתן לאחר מכן לשלוף בקלות את קליפת הרכיכה. עכשיו אתה יכול להכין את הסרטנים.

סרטן הים הצפוני מכונה לעתים קרובות פשוט סרטן והוא שרימפס

לעתים קרובות שומעים כי סרטני הים הצפוני מזיק לבריאות הם. אבל זה המקרה רק אם הם לא נקנים טריים באתר. רוב התפיסה מועברת לאחר מכן למדינות כמו מרוקו, פולין או בלארוס כדי לקלוף אותן ביד בשל שכר זול יותר. כדי לא להתקלקל בדרך הארוכה אחורה, הסרטנים נשמרים בחומצה בנזואית, המזיקה לבריאות בכמויות גדולות. ולמרות שישנם ערכי גבול על פי חוק, מותר לשלוש פעמים מהכמות הרגילה עבור רכיכות אלה.

סרטני המלך (הנמר הלבן)

גמבות הן סרטנים גדולים והמונח הספרדי לשרימפס

כפי שהשם מרמז, אלה שרימפס גדולים מאוד. גם רכיכות נכללות בקטגוריה זו דגנים, שהוא מונח ספרדי. מה הם סרטנים? מינים אלה של סרטנים נלכדים במי חוף חמימים (בעיקר באפריקה). לנגוסטינוס ניתנים להשוואה ויזואלית לסרטנים, אך טיפה יותר גדולים. שני המונחים משמשים בעיקר בספרד.

ה סרטני נמר (סרטני נמר), המכונים גם סרטני נמר שחורים או סרטני מלך, הם זן נדיר יותר. מקור שרימפס הנמר השחור הוא אסיה, שם הם גדלים בחקלאות ימית. גודל סרטני המלך הוא עד 20 ס”מ. עם זאת, נמכרים בעיקר כאלה בגודל בינוני שגובהם 4 עד 6 ס”מ.

איך אוכלים סרטנים ושאר סרטני מלך?

מקלפים את הסרטנים או מטגנים אותם בקליפתם כדי להימנע מבשר יבש

בשל גודלם הגדול, בדרך כלל 3 מתוכם מספיקים לאדם אחד. עם זאת, מכיוון שהסרבנים בגודל בינוני נמכרים ברוב המקרים, אתה יכול גם לחשב 6-8 חתיכות אם אתה רוצה לאכול סרטנים. לא משנה אם המלך סרטן את הנמר השחור, הגמבות או הנמר הלבן, ההכנה זהה לכולם. בגדול, תלוי אם אתה קונה את הסרטנים האלה גולמיים או מבושלים מראש וקולפים או לא קלופים.

סרטנים של נמר הם שרימפס שמקורם בחקלאות ימית מאסיה

הכינו סרטני קינג שנקנו גולמיים

אם הם גולמיים ולא קלופים, אפשר לטגן או לצלות סרטנים. אתה יכול, למשל, להכין סרטנים עם קליפתם על שיפודים. שיפודי שרימפס כתוספת הם מושלמים! אותו הדבר כמובן, אם אתה רוצה לצלות סרטני נמר שחורים או סוגים אחרים של סרטני מלך. יש מתכון פשוט לשרימון הנמר השחור שתוכל לבחור לטוס. הכוונה היא סרטנים בשמן שום. פשוט מוסיפים למחבת שן שום עם מעט חמאה ומטגנים בה את הרכיכה הטעימה.

סרטני נמר ושרימפס אחרים מסוכמים בהשוואה

מכינים את סרטני המלך שבושלו מראש

מוצעים גם סרטני קינג מבושלים מראש וקפואים. קודם כל, אתה צריך להפשיר את סרטני הנמר, הנמרים הלבנים או הגמבות. לאחר מכן תוכלו לתבל סרטנים או לכבוש סרטנים כרצונכם. עבור חלק מהמתכונים, את הסרטנים צריך להפשיר רק באופן חלקי.

סרטנים במרינדה צלו בתבנית או גריל על הגריל

מרינדת סרטנים טעימה היא הבאה. הוא מתאים גם לסוגים אחרים של שרימפס, כך שתוכלו להשתמש בו להכנת שרימפס קמר שחור. למתכון סרטני הנמר, פשוט מערבבים קודם כל את כל המרכיבים ולאחר מכן את המרינדה המוגמרת עם הרכיכה המופשרת למחצה ומניחים להם להתערב במקרר למשך הלילה. לאחר מכן תוכלו לצלות את סרטני הנמר כרצונכם או לטגן בקצרה את סרטני המלך במחבת.

 • 2 שיני שום קצוצות
 • 2 קורצים של מיץ לימון (רצוי לימון טרי אחד)
 • 1 כפית חרדל, חם אם תרצה
 • 2 כפיות רסק עגבניות
 • 1/2 כפית דבש
 • שמן זית
 • פלפל
 • מלח

לנגוסטינוס דומים לסרטנים, אך מעט גדולים יותר ושייכים לסרטני המלך

האם אתה רוצה ל לנגוסטינוס כדי להכין, וליתר דיוק, לצלות או לטגן לנגוסטינוס, מתכון המרינדה הזה, כפי שאתה יכול להיות בטוח, מתאים בדיוק כמוהו. אנו ממליצים גם על מתכון לנגוסטינו פשוט זה:

 • 1 ק”ג לנגוסטין
 • 6 שיני שום, פרוסות
 • 6 כפות שמן זית
 • 3 כפות מיץ לימון
 • 2 סניפים של מיוראם
 • 1/2 לימון (רצוי אורגני), פרוס
 • מלח

מחממים את השמן במחבת גדולה. בינתיים, אתה יכול לקלף ולגבש את הלנגוסטינים. מוסיפים למחבת את זנבות הלנגוסטינו ומאדים אותם עד שהם הופכים ורודים. כשעושים זאת, יש למזוג אותם עם שומן הטיגון לעתים קרובות יותר. לאחר מכן, אתה יכול לשמור אותם חמים בתנור שחומם מראש ל -60 להכנת המרינדה. לשם כך מטגנים את פרוסות השום עד להזהבה באותה מחבת ושמן טיגון, מזגגים עם מיץ לימון ומביאים לרתיחה. מתבלים במלח ומגישים לצד הלנגוסטינו עם טריסי הלימון והמיורן.

סרטנים בגודל בינוני

שרימפס הוא השם הצרפתי לשרימפס

אולי כבר יש לך את השם ביחס לרכיכות דגנים (גם שרימפס) שמע. אבל מה הם סרטנים? זה רק השם הצרפתי לשרימפס. דגנים שוב הוא המונח לשרימפס באנגלית. עם זאת, בהשוואה לסרטן המלך, אלה קטנים יותר, אך גדולים יותר מהשרימפס, עליהם נדון ביתר פירוט להלן.

המשמעות היא שניתן להמציא שרימפס (ראה להלן) ולקלף שרימפס בדיוק כמו שאר השרימפס. הסר גם את הראש והרגליים. אז אתה יכול להכין כל שרימפס שאתה רוצה. סרטנים במרינדה טעימים מאוד. המתכון למעלה מצוין למטרה זו. באופן עקרוני אפשר להמריא עם שום, שמן, מיץ לימון, מלח ופלפל. בנוסף, ניתן לחדד את המרינדה לרכיכה בעזרת ג’ינג’ר, צ’ילי או פפריקה.

רעיון טעים לקוקטייל שרימפס עם מיץ עגבניות

בישול שרימפס – כמה זמן?

השרימפס מבושלים עם הקליפה והראש (אם קניתם אותם לא קלופים). לאחר כשלוש דקות, הסרטנים האפורים במקור הם ורודים. הוציאו את הרכיכות מהמים, הניחו להן להתקרר מעט, וקלפו ופרקו אותן כך שתוכלו לעבד אותן כרצונכם.

סרטנים קטנים יותר וסרטנים

השרימפס הכי קטן נקרא שרימפס

סוגי שרימפס

האם אתה תוהה מה ההבדל בין שרימפס לסרטנים? ובכן, אין כזה. שרימפס הוא גם מונח מטריה לשרימפס. אז שרימפס הם סרטנים, רק שהם רכיכה קטנה יותר. ליתר דיוק, שרימפס נקרא שרימפס, מתוכם יש צורך ביותר מ -200 חתיכות להכנת קילו אחד.

המונח בא מאנגלית. ישנם שני סוגים של שרימפס ואלו הם השרימפס במים קרים (הידוע גם בשם שרימפס גרינלנד או שרימפס ים קוטבי), המגיעים מצפון האוקיינוס ​​האטלנטי הצונן כקרח, ושרימפס המים החמים, אשר בתורו נלכד מן מים חמים בהודו-האוקיינוס ​​השקט.

שרימפס הם סרטנים קטנים שאין צורך לקלף אותם

כמו כל סוגי השרימפס, שרימפס בריאים כל עוד הם טריים ואינם נשמרים בחומצה בנזואית. שרימפס, למשל, מכילים כמויות גדולות של חלבון, וזה טוב למוח ולשרירים. בנוסף, הדבר מבטיח גם תחושת שובע מהירה. בנוסף, הם דלי שומן ודלי קלוריות. כמה קלוריות יש לשרימפס וסוגים אחרים של שרימפס? גלה למטה.

מכינים שרימפס ברוטב עשוי יין לבן

אתה יכול לבשל שרימפס במחבת, כפי שהסברנו לעיל עבור סרטני המלך. אתה יכול גם להשתמש במרינדה לשרימפס כדי לשפר את טעמך. עם זאת, רבים מעדיפים את הארומה האמיתית של רכיכות קטנות אלה, המסוכנות למדי על ידי רטבים שונים. אם אינכם רוצים לתבל הרבה, בחרו את הגרסה עם חמאת שום שהוזכרה למעלה, בה תוכלו גם לטגן שרימפס. אבל אם אתה רוצה לנסות רוטב, אנו ממליצים על הדברים הבאים רוטב שרימפס עם שמנת ויין לבן:

 • 250 גרם שרימפס
 • 4 שיני שום קצוצות
 • 3 שאלוט, קצוץ
 • 100 מ”ל יין לבן
 • 100 מ”ל של שמנת
 • 1 כפית רסק עגבניות
 • 2 כפיות שמן זית
 • לתיבול: טרגון, פלפל, מלח

פשוט מבשלים שרימפס ברוטב יין טעים

מחממים את השמן במחבת ומטגנים בו את השאלוט והשום עד שהבצל שקוף. לאחר מכן מוסיפים את השרימפס, מטגנים אותם עד שהם משחימים בהיר ומוסיפים את הטרגון. ואז להרוות עם היין הלבן ולבשל כמה דקות. כעת מערבבים פנימה את השמנת, מביאים את הרוטב לרתיחה ומוסיפים את רסק העגבניות. מתבלים לפי הטעם בפלפל ומלח ומבשלים עוד כמה דקות.

טיפים לסיכום להכנת שרימפס

מכינים שרימפס - איך לקלף ולסקור אותם כראוי

כיצד אוכלים שרימפס וכיצד מכינים אותם?

האם ידעת שאתה יכול באמת לאכול סרטנים גולמיים? עליך לעשות זאת רק אם אתה באמת בטוח שהרכיכה טרייה. עם זאת, מכיוון שבדרך כלל כמעט ולא ניתן לבדוק את המקור, הוא אינו מומלץ. אבל אפילו עם שרימפס טרי, הסיכון לתפוס טפיל גבוה מדי. לכן עדיף לא לאכול סרטנים גולמיים. במקום זאת, תוכלו להרתיח, לטגן או לצלות, להמריץ או להגיש עם רטבים שונים (למשל רוטב עגבניות) כרצונכם. מבחר המתכונים גדול מספיק.

הדרכים בהן ניתן לקלף שרימפס

במהלך ההכנה וכאשר אתה מקלף את השרימפס, חשוב שתמציא את השרימפס, למרות שמדובר במטלה די. העובדה היא כי רכיכות מכילות פתוגנים במעיים שעלולים לגרום למחלות. בנוסף, סרטנים עם מעיים הופכים למרירים בטעמם. אז מנע זאת פשוט על ידי חיתוך הגב, אחיזה במעי ושליפתו בעדינות החוצה. לאחר מכן שטפו שוב את הסרטנים ביסודיות.

דווין שרימפס גדול למניעת מחלות

קליפת השרימפס כה דקה עד שאין צורך לקלף אותה. יש לכך יתרון, במיוחד בעת הטיגון, שהבשר מוגן ונשאר רך. לכן אתה יכול לעשות את אותו הדבר עבור סרטנים גדולים ורק לקלף אותם לאחר הכנתם. מיני שרימפס קטנים מאוד קשים להסרה, וזו הסיבה שרבים לא. עם זאת, זה לא מומלץ עבור הזנים הגדולים יותר.

עֵצָה: אין לזרוק את הקונכיות של שרימפס גדול. במקום זאת, אתה יכול לשטוף אותם היטב ולאחר מכן להשתמש בהם להכנת רטבים על ידי טיגון קצר. הם נותנים לרוטב טעם ייחודי. לאחר מכן תוכל להסיר אותם שוב (למשל בעזרת מסננת).

מבשלים סרטנים כמו שצריך בעזרת הטיפים האלה לסיר, לתבנית, לגריל ולתנור

כמה זמן אתה מבשל שרימפס?

כדי לשמור על הטעם העדין והארומטי, אתה צריך לטגן כמו שצריך ולבשל שרימפס.

 • בישול שרימפס: כל שעליך לעשות הוא להביא את המים המלוחים לרתיחה, להוסיף את הסרטנים ולבשל על אש בינונית במשך 2 עד 3 דקות. הבשר הופך ורוד ורך. בדרך זו תוכלו להכין את הסרטנים בעזרת קליפתם וראשם או להשתמש במוצרים שכבר קלופים.
 • מטגנים וצולים את השרימפס: כמה זמן אפשר לטגן או לצלות שרימפס תלוי במידה רבה אם הם קלופים או לא. זה לא משנה אם אתה מטגן סרטנים, שרימפס או שרימפס מלך. אם יש לך שרימפס עם קליפה אלה מוגנים מפני התייבשות במהלך הטיגון. אבל כמה זמן מטגנים שרימפס בקליפה שלהם? כמו בבישול, 2 עד 3 דקות מספיקות.

  בלי קליפה מספיקה 1 עד 2 דקות לכל צד, אחרת השרימפס יתייבשו. זה חל גם על צלייה. אז אם אתם רוצים לבשל סרטנים במחבת, היו זהירים בזמן.

מטגנים את הסרטנים לזמן קצר כדי שהבשר לא יתייבש מדי

 • סרטני קיטור: בהתאם לגודל, הרכיכה מאודים במשך 5 עד 10 דקות לבישול. סוג ההכנה הזה עדין מאוד.
 • אופים את הסרטנים: לבשלנים לוקח הכי הרבה זמן לבשל בתנור. עם זאת, הוא עדיין פופולרי, ובהשוואה למאכלים אחרים, גם מהיר להכנה. ב 200 עד 230 מעלות הם צריכים 10 עד 15 דקות. מברישים אותם בשמן ובכל תבלינים לפני כן.
 • לטגן סרטנים: אומנם התכונות נטולות השומן של שרימפס, סרטני קינג ושות ‘הולכים לאיבוד עם כל השמן, אך הם תמיד טעימים כשהם מטוגנים. מדי פעם אתה יכול לפנק את עצמך בזה, נכון? בשמן החם, הרכיכות מוכנות לאחר 30 שניות.

מגישים פסטה עם רכיכות ומכינים עם ירקות ורוטב

מה אוכלים עם שרימפס?

קניתם את הרכיכה הטעימה ועכשיו סוף סוף רוצים להכין אותם. אבל מה הולך טוב עם שרימפס? החדשות הטובות הן שכמעט ואין גבולות. אפשר להשתמש בו למרקים או עם רוטב מתאים לפסטה. הם גם מאוד פופולריים בשילוב עם אורז, עם סלטים או על פיצה.

רעיון לשרימפס עם אננס על שיפודים

אפשר גם לשלב סרטנים עם תבלינים כגון קארי, וניל, צ’ילי, קימל וג’ינג’ר, עם חלב קוקוס או קוקוס מיובש וגם עם רטבי יוגורט. מַתְאִים עשבי תיבול הם בזיליקום, פטרוזיליה, כוסברה, שום, עירית ונענע. לסלט או כתוספת, אפשר ירקות כמו פלפלים, קישואים, כרובית או אבוקדו ולמאכלים אקזוטיים יותר פרי כגון פירות הדר, כמו גם מנגו, ליצ’י, אננס וקיווי.

שרימפס, סרטני קינג, סרטנים וכדומה אפשר להכין גם עם מוצרי בשר אחרים, למשל אם רוצים לצלות שיפוד בשר או להכין סלט עם בשר. מַתְאִים בָּשָׂר הוא עוף, כמו גם בייקון, צ’וריסו, בייקון וקבאנוסי.

להפשיר רכיכות קפואות כראוי ורק אז לעבד אותן הלאה

היזהר בעת הפשרה!

אם אתה רוצה להכין סרטנים קפואים, תחילה יש להפשירם. אתה לא צריך להיות זהיר בזה, כי זה אוכל שמתקלקל מהר מאוד. לכן המקרר הוא המקום הטוב ביותר ללכת אליו כשרוצים להפשיר שרימפס. בהתאם לגודל, זה לוקח 3 עד 6 שעות, לפיה אתה יכול להמיס את שכבת הקרח העליונה מתחת למים זורמים. לאחר השטיפה מניחים אותם במסננת ואז מניחים בקערה. זה מאפשר למים לברוח מבלי שהרכיכה מונחת במים.

להפשיר סרטנים קפואים במקרר ולא בטמפרטורת החדר

אם אתה רוצה להפשיר סרטנים קפואים במהירות, אתה יכול לשפוך עליהם מים חמים או לשים אותם קפואים בסיר ולבשל. עם זאת, זה מומלץ רק במקרה חירום. לאחר ההפשרה יש להכין את כל סוגי השרימפס ולא להקפיא. אגב, סרטנים קפואים כבר נקלפו, גובשו וכבר אין להם ראש. אז אם אתה רוצה לחסוך לעצמך את השלבים המייגעים האלה, אתה יכול לבשל שרימפס קפוא בקלות.

גודל השרימפס מסוכם

גדלי רכיכות מסוכמים והשוו

אולי כבר שמת לב למספרים על האריזה בעת רכישת שרימפס מכל סוג שהוא (למשל 16/20). אלה מציינים רק כמה חתיכות זמינות לכל פאונד אנגלי. זה הכרחי מכיוון שרימפס הם בגדלים שונים ולכן לא תמיד ניתן לארוז את אותו מספר חתיכות לקילו ולהיפך, מספר נתחים מסוים לא תמיד יכול להיות בעל משקל זהה. המספור לדוגמא רק אומר שיש באריזה 16 עד 20 רכיכות לכל קילו.

לומדים להבדיל בין גדלי השרימפס - אילו מינים הם גדולים

קטגוריות גודל השרימפס השונות ושמותיהן מסוכמים שוב:

 • סרטנים קטנים = שרימפס
 • שרימפס בינוני = סרטנים, שרימפס
 • סרטנים גדולים = סרטני מלך, סרטני מלך, סרטני נמר, סרטני נמר

ביאור: בארצות הברית, שרימפס גדול נקרא שרימפס וקטנים ידועים בשם סרטנים.

עובדות תזונת שרימפס – האם שרימפס בריאים?

ערכים תזונתיים של שרימפס, סרטנים ושות ' - שרימפס עתירי חלבון ודלי קלוריות

כמות הקלוריות בסרטנים וכמובן בכל שאר סוגי השרימפס נמוכה במיוחד. כמה קלוריות יש לשרימפס? למרבה המזל, הם בסביבות 92 לכל 100 גרם. בנוסף, הם דלים מאוד בפחמימות (1 גרם / 100 גרם) וגם דלים בשומן (1.4 גרם / 100 גרם), אך יש בהם הרבה חלבון. כמה חלבון יש לשרימפס? סה”כ 19 גרם ל -100 גרם! וזה מה שעושה שרימפס בריא.

כמה סרטנים לאדם?

מלבד העובדה שכולם יכולים לצרוך כמויות שונות באופן כללי, הכמות הנכונה של השרימפס תלויה גם באופן שבו בדיוק מכינים אותו. עם פסטה ברוטב, למשל, אתה צריך פחות למלא אותך מאשר כאשר אתה אוכל את הסרטנים ישר או בסלט. מצד שני, הגודל גם משחק תפקיד. עבור סרטני המלך 6 עד 8 חתיכות עשויים להספיק, עבור שרימפס יש צורך יותר. אתה יכול להשתמש ברשימה הבאה כמדריך:

 • מַתנֵעַ: 80 גרם קונכיות או 180 גרם רכיכות לא קלופות לאדם
 • מרקים: 200 גרם סרטנים קלופים (אבל עדיף לקנות לא קלופים ולבשל את הקליפות לטעם טוב יותר)
 • מנה עיקרית: 300 גרם סרטנים קלופים לאדם
 • צְלִיָה: 400 גרם לאדם

סרטנים דמויי לובסטר

סרטנים דמויי לובסטר כמו לובסטר, לובסטר וסקמפי אינם סרטנים

יש גם הרבה בלבול עם סרטנים דמויי לובסטר. סקמפי (גם לונגוסטינים), לובסטרים ולובסטרים דמויי לובסטר ובעלי טפרים. לפיכך, הם אינם נחשבים בין השרימפס וגם לא בין הסרטנים, שכן הם משמשים לרוב לשרימפס. כעת תגלו מה ההבדל בין הסרטנים האלה.

הלובסטר

הלובסטר הוא סרטון שהופך לאדום בעת הבישול

הלובסטר נלכד הן באירופה והן בקנדה והוא יכול לגדול עד 55 ס”מ. “לובסטר” הוא רק שם אחר. אז אין הבדל בין לובסטר ללובסטר. מכיוון שלובסטרים מבושלים וקפואים במי מלח ברגע שהם נתפסים, בדרך כלל ניתן להשיג אותם גם קפואים. העונה העיקרית ללכידת סרטנים אלה היא האביב והקיץ.

לובסטרים מוגשים לחתוך לשניים על מנת להקל על הצריכה

בעלי חיים חיים הזמינים בחורף עדיין מחוץ לעונה זו ואין להם עוד תכולת בשר גבוהה, מכיוון שהם אינם מאכילים את עצמם בשבי וחיים על עתודותיהם. אז הסרטנים אינם באיכות כל כך טובה. כפי שאתה בוודאי יודע, הטפרים, הרגליים (לעתים רחוקות יותר) והזנב בלובסטרים הם חלקים אכילים. אולם רוב הזמן לובסטר מוגש ללא רגליים וחתוך לשניים.

אצל לובסטרים אוכלים את הבשר הרך מהזנב והציפורניים

ומה ההבדל בין לובסטר ללובסטר? מכיוון שהם נראים דומים מאוד ללובסטר, וגם מבחינת גודלם, רבים חושבים שהם סרטון אחד ויחיד. אבל לא ככה זה. ללובסטרים אין טפרים כה בולטים. קנה את החיה בחיים, וודא שהזנב עדיין מעוקל מעט. אחרת הטעם יאכזב אותך.

לובסטר קפוא חייב להיות מופשר באיטיות במקרר

מכינים לובסטר קפוא

אם אתם רוצים להכין לובסטר קפוא או את חלקי המאכל, כדאי להפשיר אותו לאט במקרר, ממש כמו השרימפס. כך תמנעו מבשר הסרטנים להיות קשה כשהוא מבושל. לאחר מכן מומלץ לבשל אותו במים מספיקים שתעשירו במלח ים, שום, גזר, כרישה, סלרי, זרעי קימל וכל עשבי תיבול..

מרתיחים את הציר הזה עם הלובסטר פעם אחת, מורידים את התבנית מהכיריים ונותנים ללובסטר להשרות במים במשך 15 עד 25 דקות. לאחר הבישול מסירים את הקליפה ומגישים את הבשר.

סקמפי

הסקאמפים הם סרטנים דמויי לובסטר ולעתים קרובות הם מתבלבלים עם שרימפס

סקמפי (סקמפו ביחיד ובאופן לא נכון גם “סקמפי” ברבים) מכונים לעתים קרובות סרטנים, אך הדבר אינו נכון. הסיבה לכך היא כנראה שהם דומים מאוד לשרימפס כשהם מקולפים. עם זאת, הם שייכים לסוג דמוי לובסטר ולכן הם מעט יותר יקרים מהשרימפס, הסרטנים ושרימפס אחרים. סקמפי ידועים גם בשם לובסטר נורבגיה או לובסטר נורבגיה. בצרפת קוראים לסרטנים אלה לנגוסטינים.

סקמפו נקרא גם לנגוסטין ואינו שרימפס

הבדל שרימפס סקמפי

יש הבדל בין סקמפי לבין סרטנים כמו שרימפס שיעזרו לך להבדיל ביניהם. ההבדל בין שרימפס וסקמפי הוא שלסקמפו טפרים. אז ערמאות אינן סרטנים עם טפרים, אלא משפחה אחרת.

קלוריות סקמפי

כפי שאתה בוודאי יכול לנחש, גם הסקמפי דל בקלוריות. אתה יכול לצפות רק ל 9 קלוריות לחתיכה. למנה אתה מקבל בסביבות 45 ו -100 גרם של פירות הים מכילים כ -90 קלוריות. לכן הערכים התזונתיים דומים לאלה של שרימפס.

שמפו עם רוטב חמאה ושום למנה עם פסטה

בישול לובסטר נורבגיה

הלובסטר הנורבגי נמכר תמיד ללא קליפה כחיה שלמה או רק בזנב. אתה יכול כמובן למצוא מגוון רחב של מתכונים ולהשתמש בהם אם אתה רוצה להכין סקמפי. אפשר לכבוש סקמפים, להשרות אותם, להגיש עם רוטב ועוד. להלן מספר רעיונות:

מתכון למרינדת סקמפי פשוטה לכבישה

מרינדת סקמפי

 • כ -10 סקמפי, מופשר וחצוי לאורך
 • ג’ינג’ר טרי, מגורד כסנטימטר
 • 5 שיני שום, לחוצות
 • 2 כפות קארי
 • 1 כף דבש
 • 3 כפות שמן זית
 • מיץ מלימון
 • פלפל ומלח

כל החומרים מעורבבים היטב והסקמפי מצופה במרינדה. לאחר כבישת הסמפי, הניחו למרינדה לשבת במקרר לפחות שעתיים, כך שכל הטעמים יוכלו להיספג בבשר. אם אתה רוצה לאכול סקמפי מרינדה, אתה יכול לצלות או לטגן אותם כרצונך. מכיוון שקליפת הלובסטר הנורבגית רכה יחסית, אפשר גם לטגן את הסקאמפי עם הקליפה ורק אז לקלף אותה.

רוטב חמאה-שום לסקמפי ושרימפס אחרים הוא קלאסיקה

רוטב חמאת סקמפי

לכ -4 מנות:

 • 6 כפות חמאה מלוחה
 • 5 שיני שום, קצוצות
 • 2 כפות מיץ לימון סחוט טרי
 • פטרוזיליה טרייה, קצוצה
 • קורטוב של רוטב טבסקו

רוטב חמאת שום, שכבר הזכרנו לעיל לשרימפס, הוא מהיר וקל במיוחד. ממיסים את החמאה במחבת על הכיריים ומוסיפים את השום. לאחר כ -2 דקות מוסיפים את שאר החומרים ומתבלים במלח. מרתיחים את הרוטב בקצרה ומגישים אותו בצורה הטובה ביותר עם פסטה או אורז ומעוטרים בשקמפי. גם סלט טעים איתו.

מה ההבדל בין סרטן לסרטן

ומה ההבדל בין סרטן לסרטן??

מבחינה ויזואלית, ההבדל הוא כי זנב הסרטנים מקופל מתחת לבטן, מה שלא המקרה של סרטנים. מאפיין אופייני נוסף לסרטנים הוא שרכיכות אלו הולכות הצידה. סרטנים, לעומת זאת, רצים קדימה או משתמשים בזנבם כדי להדוף את עצמם במהירות כשהם בסכנה.

ושוב כל השמות בקצרה בהשוואה

שרימפס הם רכיכות וידועים בתור סרטנים, ולובסטר הם סרטנים

 • לובסטר הוא לֹא אותו לובסטר
 • שרימפס (גרמנית) = שרימפס (אנגלית) = שרימפס (צרפתית) = קמרון (פורטוגזית) = גמברו (איטלקי) = גרידס (יוונית) = גמבס / לנגוסטינו (ספרדית) = שרימפ
 • לובסטר נורבגי = סקמפו = לובסטר נורבגיה = לונגוסטין

סרטנים במהלך ההריון

האם מותר לנשים בהריון לאכול סרטנים ופירות ים אחרים

במהלך ההריון אתה לעתים קרובות שואל את עצמך מה אתה יכול לאכול ומה לא שלילי או אפילו מסוכן. האם נשים בהריון יכולות לאכול סרטנים? התשובה היא פשוט כן, אך בתנאים מסוימים. מצד אחד, חיוני להבטיח איכות טובה ומצד שני בהחלט צריך לבשל את הבשר היטב. לכן, התמחויות גולמיות כגון סושי אסורות בהחלט.

קרום ורכיכות מותר במהלך ההריון כל עוד הם מבושלים היטב

לכן סרטנים מבושלים היטב במהלך ההריון אינם מהווים בעיה. כמו כן, חשוב מאוד שאכילת פירות ים כגון רכיכות וסרטנים תתגבש מכיוון שהאיברים מכילים כמויות גדולות של כספית, דבר המזיק. מומלץ להתייעץ עם רופא לפני צריכתו. הם יכולים לתת לך עצות. אחרת, החלבונים וחומצות השומן אומגה 3 הנמצאים בסרטנים מועילים במיוחד עבורך ועבור התינוק.

עוד מתכוני בשר סרטנים

מכינים שרימפס בריא בסלט או ברוטב טעים

אז עכשיו אתה יודע שלובסטרים וסרטנים הם בריאים. ואם גם אתם אוהבים את הארומה הייחודית של הרכיכות והסרטנים האלה, בוודאי יתחשק לכם להכין מנה כזו או אחרת. בנוסף למתכונים שכבר הוזכרו למעלה, ריכזנו עבורך כמה רעיונות טעימים.

שרימפס, סרטנים או סרטני מלך עם אורז

דגנים עם אורז למנה טעימה ועשירה בחלבונים

ל -4 מנות:

 • 265 גרם אורז
 • 650 מ”ל מרק עוף
 • 450 גרם מכל שרימפס, מסולק וקולף
 • 4 כפות חמאה
 • 1 כפית שום טחון

לתערובת התיבול:

 • 1 1/2 כפיות אבקת פפריקה
 • 1 כפית מלח
 • 1 כפית אבקת שום
 • 1/2 כפית פלפל שחור
 • 1/2 כפית אבקת בצל
 • 1/2 כפית אורגנו מיובש
 • 1/2 כפית פלפל קאיין
 • 1/4 כפית פתיתי פלפל אדום

בישול סרטנים עם אורז במחבת - מנת אורז פשוטה ומתובלת

מחממים במחבת 2 כפות מהחמאה. בינתיים מערבבים יחד את כל מרכיבי תערובת התבלינים. מוסיפים למחצית מהתערובת הזו למחבת יחד עם האורז והשום. מערבבים הכל היטב ואז יוצקים פנימה את המרק. מרתיחים הכל במשך 15 דקות, מערבבים מדי פעם.

בינתיים אפשר להמיס את שארית החמאה ולערבב אותה עם שאר תערובת התבלינים. כעת ניתן לתבל את הסרטנים על ידי הוספתם לתערובת. לאחר שהאורז מוכן, ניתן להוסיף את השרימפס ולבשל עוד שתיים -שלוש דקות. המנה מוכנה ברגע שבשר השרימפס הופך ורוד.

מכינים שרימפס או סרטנים עם תערובת אורז ותבלינים במחבת

עֵצָה: אתה יכול גם לטגן את הסרטנים מראש אם אתה רוצה שהם חומים פריכים. לאחר מכן רצוי להשתמש בשרימפס לא קלופים כדי שהבשר לא יתייבש, ורצוי שרימפס קטן כדי שלא תצטרכו לקלף אותם לאחר מכן בעת ​​האכילה. אם במקום זאת מטגנים סרטני מלך עם הקליפה, יהיה עליכם לקלף אותם מאוחר יותר. תחילה מטגנים את השרימפס, מחממים אותם, אחר כך מבשלים את האורז ולבסוף מחזירים את השרימפס המטוגנים למחבת.

מתבלים את שיפודי הסרטנים

מתכון לשרימפס על שיפוד לצלייה בקיץ

אם אתם מחפשים מתכונים לסרטנים מקולפים שיפודים מתאימים מאוד, מכיוון שהקליפה מגנה על הבשר מפני שהוא מתייבש מדי, בדיוק כפי שהוא עושה בטיגון. למתכון פשוט זה תצטרכו:

 • כ- 1 ק”ג סרטני קינג, קלופים או לא כרצונכם
 • 4 שיני שום קצוצות
 • 1/2 כפית קאיין
 • 2 כפיות פפריקה
 • 400 מ”ל שמן זית
 • מיץ מחצי לימון
 • אופציונלי: 2 קורטבים של רוטב חריף
 • 12 שיפודי קבב

אם השיפודים עשויים עץ, יש להשרות אותם במים לפני כן. מניחים את הסרטנים בקערה ומערבבים בקערה נפרדת את שאר החומרים. לאחר מכן מוסיפים לתערובת המלך את תערובת התיבול המוגמרת ומרינדים אותם. משפדים את הסרטנים וצולים במשך דקה וחצי מכל צד.

ביצי סרטן

ביצים ממולאות בשמנת ומעוטרות בבשר לובסטר או שרימפס

 • 6 ביצים גדולות
 • 115 גרם בשר שרימפס, לובסטר או סרטנים קטנים
 • 55 גרם מיונז
 • 1 כפית חרדל דיז’ון
 • 1 כפית תערובת תיבול לדגים (למשל Old Bay)
 • 1 כף פטרוזיליה טרייה קצוצה (שומרים חלק קטן לפיזור)
 • 25 – 30 גרם גרעיני תירס

מכינים פירות ים - מתכון לביצים עם בשר סרטנים או שרימפס

מי שאוהב לאכול ביצים ממולאות יתאהב בביצי סרטן. ראשית מבשלים את הביצים עד שהן קשות. לאחר מכן, הפחיד אותם במים קרים ותן להם לשבת במים הקרים כך שיתקררו מהר יותר. בינתיים אפשר להכין את הבשר. אתה יכול לטגן או לאדות סרטנים כרצונך, אבל אתה יכול לאדות בשר סרטנים או לובסטר. אם תבחר באפשרות הצלי, תוכל גם לכבוש את הסרטנים מראש.

קולפים וחותכים את הביצים לשניים. בעזרת כף מסירים את החלמונים ומניחים אותם בקערה. מוסיפים את כל החומרים למעט התירס והבשר ומערבבים אותם לקרם. אם אתה משתמש בבשר סרטנים או לובסטר, אתה יכול לערבב כעת חצי מהכמות והתירס. כעת השתמשו במלית עם כפית למילוי הביצים מחדש. לבסוף מקשטים בשרימפס או בשאר הבשר.