תזונה אלקליין מזון בריא תפריט

אדי פליטה מזיקים, עישון, מתח, מעט פעילות גופנית – גופנו חשוף לאלה כל יום. תזונה מאוזנת מבטיחה חיים בריאים ואף יכולה להוביל לירידה במשקל. אבל אילו מאכלים הם בעצם בריאים לאורגניזם האנושי – תיאוריה חדשה נותנת את התשובה. מה שנקרא תזונה בסיסית עוסק ביסודיות בנושא. המטרה – להימנע ממזונות חומציים ולצרוך במקום זאת בעיקר מזון בסיסי. כי כמו שאפילו היפוקרטס אמר “הדיאטה שלך צריכה להיות התרופה שלך”.

דיאטה בסיסית היא חיונית לחיים בריאים

אכלו תזונה בסיסית-ירקות-יומית

אני מה שאני אוכל. אז מי שאוכל בריא מספק לגוף את החומרים המזינים הדרושים כמו פחמימות, חלבונים, מים, שומנים ומינרלים על בסיס יומי. בחיי היומיום הקדחתניים שלנו, שבהם אין כמעט זמן להכין אוכל ותרבות המזון המהיר נפוצה, רוב האנשים אוכלים די לא בריא. במוקדם או במאוחר הגוף מתחיל לסבול מכך. ניתן להימנע מכך באמצעות תזונה מאוזנת עם מזונות אלקליין טבעיים.

דיאטה אלקליין – אילו חומרים מזינים באמת נחוצים?

דיאטה אלקליין-מזון-פחמימות-שעועית

הפחמימות, הנקראות גם סוכרידים, הן בין מקורות האנרגיה החשובים וחומרי הבנייה בגוף האדם / מספקים לשרירים גליקוגן ולמוח גלוקוז /. עם זאת, אם צורכים יותר מדי פחמימות, הכמות העודפת תומר לשומנים. בהתאם למבנה, הפחמימות מתחלקות לשלוש קבוצות – הראשונות הן חד -סוכרים / פרוקטוז וגלוקוז / אשר פירות וירקות מכילים. מזונות עתירי פחמימות כוללים שעועית וחומוס. ללקטוז מבנה מסובך – הוא שייך לקבוצת הדיסכרידים. הקבוצה השלישית – סיבים נמצאים בצמחים וירקות / למשל קטניות ודגנים /. הם ממלאים תפקיד חשוב – כלומר לעורר פעילות מעיים. עם זאת, צריכה עודפת יכולה להוביל לגזים.

תזונה אלקליין – שומנים הם אחד ממקורות האנרגיה החשובים ביותר

דיאטה אלקליין-מזון-שומנים-בריאה

שומנים הם מקור האנרגיה החשוב ביותר. עם זאת, הם מעובדים רק במאמץ רב על ידי הגוף. חומרים מזינים אלה יכולים להיות ממוצא צמחי או מן החי. אומרים שהשומנים הצמחיים בריאים יותר / הם גם עשירים בקלוריות! / למעט היוצא מן הכלל – דגים. תוכנית אכילה בריאה פירושה אפוא לקחת כמות קטנה של אגוזים / בערך. 50-70 גרם / לצריכה ואם אפשר בלי חזיר. אגב, גוף האדם יכול להפוך פחמימות לשומנים.

דיאטה אלקליין – חלבונים הם חומרים מזינים חיוניים

אלקליין-דיאטה-חלבונים-חלבונים-אגוזים

החלבונים / עדיין ידועים כחלבונים / מורכבים מ -22 מולקולות / חומצות אמינו /. שמונה חומצות אמינו נחשבות לבסיסיות, כלומר גוף האדם אינו יכול לבנות אותן בעצמו. אלה מסופקים על ידי דגנים, חלב, בשר דל שומן. חלבונים ממוצא מן החי / בשר עתיר שומן / הם גם בריאים, בכל מקרה בעצם מכילים יותר שומן ויכולים להוביל לעלייה במשקל. מומחים ממליצים לצרוך כ -0.8 גרם חלבון לק”ג. המשמעות היא שעם משקל גוף של 50 קילו מספיק 4 גרם חלבון ליום.

דיאטה אלקליין – כמה מים אתה צריך לשתות ביום?

שתו תזונה בסיסית-מים-יומית

גוף האדם מכיל 70-80% מים. לתזונה מאוזנת, מבוגרים צריכים לשתות בין 1.5 ליטר ל -2 ליטר מים ביום. יחד עם זאת, יש לשתות מקסימום 1 כוס קפה ביום. צריכת אלכוהול גם אינה מומלצת – היא מפעילה את הכליות והגוף בסופו של דבר מאבד מים.

בנוסף למים, פחמימות, שומנים וחלבונים, ויטמינים ומינרלים ממלאים תפקיד חשוב בבריאות. לתזונה מאוזנת, יש לספק אותם גם לגוף על בסיס יומי. כדי שהאורגניזם יסופק באנרגיה, התפריט יכול להיות מורכב מ -80% -90% פחמימות ו -10% -20% חלבונים. לכאורה, הסיבה לעלייה במשקל היא לא הפחמימות עצמן / כפי שחשבו בעבר / אלא צריכת יתר של שומנים ומלח. אז אם אתה רוצה לרדת במשקל בריא, עליך להסתדר ללא שמן חמניות, בשר עתיר שומן וביצים. צריכה קבועה של כמויות קטנות של אגוזים חיונית גם לתזונה מאוזנת. מבחינת הכנת האוכל, כאן חל כלל האצבע – אפייה ואידוי במקום צלייה וצליה. על אחת כמה וכמה – תיאוריית הדיאטה הבסיסית קובעת כי יש להימנע בעיקר / להימנע מחמצת מזון / ביצים ובשר. זה מונע החמצת יתר של הגוף.

תזונה בסיסית היא בריאה וטעימה

דיאטה אלקליין-סלט-אוכל-עצות-בריא

כי אנשים שאוכלים כמעט אך ורק פירות, שעועית, אפונה, ירקות ואגוזים בחרו תזונה מאוזנת. בשילוב עם פעילות גופנית פעמיים -שלוש בשבוע, הוא יכול לרדת במשקל בצורה בריאה ואז לשמור על דמות החלום שלו. ביפן, סין, הודו, פרו וטיבט נצרכים בעיקר אורז, תפוחי אדמה, תירס, אפונה ושעועית. בגלל זה האוכלוסייה במדינות אלה לא סובלת מעודף משקל. בנוסף, על פי החשד, היפנים סובלים ממחלת אלצהיימר בהרבה מהאירופאים והם פעילים ובכושר גם בגיל שמונים.

המומחים מייעצים לך:

דיאטה אלקליין-ירקות-אוכלים-פירות-מדי יום

– לאכול פירות וירקות עונתיים. שייקים, מיצים ללא תוספת סוכר וסלטים גם טעימים ובריאים.

– מזונות מלאים – לחם מלא, אורז, דוחן, שיפון, שעורה

– שעועית, עדשים, חומוס

– כ- 50 גרם אגוזים וירקות עלים ירוקים