הכנת חיי בית הספר לילדים לאחר חופשת בית הספר

סוף הגן ותחילת שנת הלימודים החדשה הולכים יד ביד עם הרבה רשמים חדשים, חוויות ואתגרים לילדים. הם לומדים, מתרועעים ויכולים לישון רק בסופי שבוע. הכנה טובה ותמיכה מההורים הם חיוניים. עם הטיפים האלה להתחלת בית הספר המוצלחת יהיה קל יותר לקטנטנים להתחיל את חיי הלימודים.

כהורים, כיצד תוכל להקל על ילדיך להתחיל ללמוד??

התחלה מוצלחת ללימודים טיפים להקלת חיי בית הספר

על מנת להכין את הילדים לבית הספר, רצוי להתמודד עם המצב החדש לפני תחילת הלימודים. ציפייה יכולה להתעורר, למשל, כאשר מתקבלים ציוד בית הספר הראשון. מאחר וקלמרים, תיקי כושר ותיקי בית ספר יהיו בשימוש במשך כמה שנים, עליך לבחור אותם יחד עם הילד. אז זה יכול להיות בהתאם לאינטרסים והעדפות שלך לבחור ילקוט, מה שמביא שמחה כל בוקר. האריזה יחד עם הילד לפני תחילת הלימודים יכולה להביא לביטחון ולעורר ציפייה משמחת.

אם ילדכם אוהב לישון, זה יכול להיות מועיל לתרגל לקום מוקדם. אז היום הראשון מצליח בלי להיות עייף מדי בבוקר. הקצב היומי שהשתנה יכול לשמש, למשל, ליציאה למספר טיולים מרגשים לפני תחילת הלימודים. זו יכולה להיות הסחת דעת טובה לילדים נרגשים.

אתה יכול להכין בשובבות את תלמידי בית הספר הפוטנציאליים למצב בכיתה. לריכוז תפקיד מרכזי בכך. כדי לעודד זאת, ישנם עצות ותרגילים שונים לריכוז. לשבת בשקט במשך זמן רב ולעבוד על משימה עשוי להיות קצת יותר קל אחר כך.

פחד והתרגשות לפני תחילת הלימודים: הכנה טובה חשובה

טיפים בחזרה ללימודים משימות הכנה טובות

הביטחון העצמי של ילדים אתה יכול להשתפר עם הצלחות למידה קטנות לפני תחילת הלימודים. אולי הצאצאים שלך היו רוצים ללמוד מראש לכתוב את שמם. אך היזהרו: אל תכניסו את הילד ללחץ, נסו לשלב מספרים ואותיות בחיי היום יום בצורה שובבה.

הכל קרה בעבר: יום הלימודים הראשון מגיע וילד נופל או מקיא מרוב התרגשות. אפילו עם תסמינים פחות דרמטיים של התרגשות, ילדים יכולים להרוויח מאחים גדולים יותר או מכרים מבוגרים יותר. על ידי הסבר מה בדיוק מצפה לילד, הם יכולים להקל על המתח והחרדה.

על מנת לאפשר לילדים סורגים או חסרי ביטחון להתחיל את הלימודים בהצלחה, רצוי כי אתם כהורים לא תפעילו לחץ מיותר על הקטנים. מציאת המקום בכיתה ובסביבה החברתית של בית הספר יכולה להיות מהירה, אך זה יכול גם לקחת זמן. עודד את ילדך להתייעץ עם המורה אם הוא אינו בטוח או שיש לו שאלות. אלה אנשים שחשוב להתייחס אליהם וצריכה להיות להם הזדמנות לסייע בבעיות.

איך אפשר לעזור לילדים להתחבר??

ילדות בית הספר חוזרות לבית הספר כותבות עמיתים לכיתה בעיפרון

מנהגים מסוימים בתחילת הלימודים פשוט חיוניים ויחד עם זאת מועילים: לא משנה אם אתה אחד הכינו חרוט בית ספר משלכם או לרצות לקנות, זו הזדמנות ליצור קשר עם תלמידי בית ספר אחרים ולהשתלב בקהילת הכיתה בשלב מוקדם על ידי החלפה או שיתוף של התכנים.

אם הקשר של ילדיכם מעט מגושם בהתחלה, עריכת מועדים עם ההורים האחרים יכולה לעזור. המורים גם ממלאים תפקיד חשוב, שכן הם יכולים, למשל, להבטיח שלילד שלך יהיה שכן בבנק שהוא כבר מכיר. פסיכולוגים בבית הספר יכולים גם לתמוך בילדים כשהם סובלים מהדרה. אל תהססו לקבל עזרה, כי אם ילד לא מרגיש בנוח בבית הספר, זה יכול להשפיע על הרצון שלו ללמוד.

ולגדולים יותר: עצות המוטיבציה להתחלה לאחר חופשת בית הספר

ברגע שהילדים התחילו בהצלחה, בקרוב יהיו אתגרים חדשים לשלוט בהם. כדי שהילדים יתחילו את שנת הלימודים החדשה מתוך מוטיבציה לאחר החגים, עליך לשקול את ההיבטים הבאים:

ארוחת הבוקר כארוחה החשובה ביותר: עם ארוחת בוקר בריאה, לקטנטנים שלכם יש זמן להתעורר ולחזק את עצמם ליום הקרוב. טקס בוקר מוקדם זה מקדם ריכוז ופרודוקטיביות.

בחזרה לבית הספר חברים שוב רואים נערים בכדורגל

אם כבר מדברים על טקסים: לא צריך להסיר את כל פעילויות החופשה מהיומן לאחר ששנת הלימודים מתחילה מחדש. פעילויות ספורט וזמן משחק עם משפחה או חברים הן דרך מצוינת לאזן את העניינים. חיי היומיום לא רק מורכבים מלימודים ולמידה, אלא הילדים יכולים לצפות למשהו מוקדם בבוקר.

לחזק את הסביבה החברתית: סוף סוף לראות שוב את חבריך לכיתה יכול לשמש זריקה מוטיבציונית. יש פגישות (קבועות) עם חברי הכיתה לשם כך. באוויר הצח ועם מספיק פעילות גופנית, זו יכולה להיות דרך טובה לפצות על הרבה ישיבה בזמן הלימודים. לדוגמה, יש אזור משחקים שיש לילדים לעצמם ושם הם יכולים לחיות את היצירתיות והאנרגיה שלהם. מערכת יחסים טובה עם חברים לכיתה יכולה גם להגביר את המוטיבציה לבית הספר.

© FamVeld_shutterstock.com

© Mohd KhairilX_shutterstock.com

© SunKids_shutterstock.com

© CC0 Rawpixel.com

© CC0 pxhere.com