הגן על ילדים באינטרנט על ידי חסימת אתרים ואפליקציות

לא רק כהורה עובד אתה תוהה לעתים קרובות מה הילד שלך עושה באינטרנט. האפשרויות להעניק לילד את ההגנה הנכונה כבר אינן באמת אפשריות בעולם המקוון, במיוחד כאשר הרבה קורה בסמארטפון. בעוד שאתה כהורה יכול לגשת למחשב ובכך להגן על הילד שלך על ידי יצירת פרופילים או חסימת דפים, זה כבר לא כל כך פשוט לביצוע בסמארטפון או באייפון של ילדך. עם זאת, חשוב שתחשוב על הגנה על ילדיך וגם דבר איתם על כך.

היו בשיחה עם ילדיכם

גלישה בטוחה ברשת לילדים הורים צריכים לחפש את השיחה

בין אם הילד שלך בן 5 או 15, דבר עם ילדך והקשיב גם לו. תנו לילדכם חוקים ברורים, שאתה גם מסביר להם כדי שיוכלו להבין מדוע אסור להם לעשות משהו או מדוע אינך רוצה שילדך ישחק את המשחק הזה או יסתכל באתר זה. כמובן שקשה לילדים להבין מדוע אסור להם לעשות משהו, ואילו לילדים השכנים מותר. אבל עם תקשורת ברורה וידידותית בתוספת העובדה שאתה סומך על הילד שלך ובמקביל הילד שלך סומך עליך, אפשר להבהיר לפחות נקודות חשובות, גם בהתמודדות עם מדיה חברתית והעולם המקוון..

הגן על ילדים באינטרנט על ידי חסימת אתרים ואפליקציות

מניעת סכנות באינטרנט לילדים

אפשר לחסום אפליקציות ואתרים מסוימים במחשב כמו גם בסמארטפון. מה שמכונה הגנת ילדים מאפשר לך להעניק לילדיך חופש מסוים, מכיוון שלא ניתן לבקר בדפים מסוימים מלכתחילה. ישנן שתי דרכים לחסום אתרים במחשב: שיטת HOSTS ושיטת הדפדפן. בעוד שבשיטה הראשונה, אתרים חסומים באופן שיטתי ב- Windows, ניתן לחסום אתרים ספציפיים בדפדפן בעזרת תוספים ותוספים. עם התוספים ל- Chrome או הרחבות ל- Firefox, לעתים קרובות ניתן לציין טיימרים כאשר הדף צריך להיות נגיש שוב וכמובן שניתן להגן על הגדרות שונות על מנת שאנשים לא מורשים לא יוכלו לשנות את התוסף / התוסף. שיטת הדפדפן היא כמובן אידיאלית אם אתה רוצה שלילדך רק תהיה גישה ל- Youtube בזמנים מסוימים, אלא תוכל לצפות בסרטונים לאחר השעה 18:00..

סמארטפון & הגן על האייפון

ילדים גולשים ברשת עם אביהם

כמובן שניתן להגדיר גם מכשירי אנדרואיד ואפל כך שילדכם יהיה מוגן יותר. ניתן לחסום כאן אתרים מסוימים וכן גישה לאפליקציות, מוזיקה וסרטונים בחנויות המתאימות.

בחנויות גוגל ואפל ניתן לשנות את ההגדרות באופן שלא ניתן להזמין או להוריד אפליקציות מסוימות וכו ‘או שפשוט לא ניתן לקנות דבר. על מנת לחסום ביעילות אתרים בסמארטפון או באייפון, עליך לעבוד עם ספק של צד שלישי, אפליקציה חיצונית. יש להגדיר זאת בהתאם לטלפון הנייד של ילדכם ובעיקר, חשוב שההגדרות יהיו מוגנות באמצעות סיסמה.

ישנן גם אפליקציות לבקרת הורים המותקנות במפורש בטלפון הנייד של הילד על מנת לבדוק ישירות אתרי האינטרנט, הודעות הדואר האלקטרוני או ההודעות של הילדים ובמידת הצורך לחסום אותן (אפליקציות, אתרים וכו ‘). אלה יכולים גם להראות היכן הילד שלך נמצא או אילו אתרים, משחקים וסרטונים הוא צפה. אז, למשל FamiSafe – אפליקציית בקרת הורים עבור אנדרואיד ואייפון כדי להגן טוב יותר על הילד שלך באינטרנט.

כשכיף הופך להתמכרות

משחקי מחשב ומשחקי רשת מהווים סכנה גדולה לילדים

למרות שאנו רוצים להגן על ילדינו מפני זרים, בריונות, אתרים וסרטונים מסוימים, לעתים קרובות מתעלמים מכך שאנו צריכים להגן על הילדים גם מעצמם לפעמים. משחקי מחשב ומשחקים מקוונים מהווים סיכון גדול להתפתחות לפוטנציאל להתמכרות. במיוחד כאשר המשחקים משוחקים עם “דמות” והתקשורת עם שחקנים אחרים אפשרית גם היא, ילדים יכולים למהר להתמכרות. שימו לב לזמני המשחק / אורך ילדכם, כיצד מתנהג ילדכם כאשר אסור לו / אינו יכול לשחק והאם הוא מתחיל להזניח תחביבים, חברים ובית ספר? התמכרות להימורים אצל ילדים יכולה להתרחש ללא קשר למין ולגיל.

כיצד לשמור על בטיחות ילדיך באינטרנט התקן אפליקציית בקרת הורים

אם אתה רוצה לשמור על בטיחות ילדיך ברשת, יש לזכור נקודות רבות. כמובן שזה כולל גם לדבר עם הילד שלך על זה ולהסביר לו ממה אתה מפחד, ממה אתה מפחד ושאני רוצה לעזור לו. העובדה שילדך יכול לבוא אליך בכל עת ולדבר איתך מסייעת גם לשני הצדדים לבסס מערכת יחסים טובה.