אחד הדברים הגדולים שמקלים על הורים לפתח את ילדיהם הוא כנראה הרגע בו הקטנים לומדים לקשור את הנעליים שלהם – עוד צעד קטן לקראת עצמאות. נכון, מחברי סקוטש מהווים אלטרנטיבה פרקטית לשרוכי הנעליים המסורבלים יותר ואז יש גם שרוכים ללא קשרים, אך במוקדם או במאוחר גם את זה יש ללמוד. אחרי הכל, הקשת היא לא רק פרקטית במיוחד לנעליים, אלא גם לדברים רבים אחרים בחיי היומיום (למשל קשירת מתנות). אך ככל שקשירת שרוכי נעליים עשויה להיראות לנו המבוגרים, זהו אתגר גדול מאוד עבור הצאצאים: שתי הידיים ובכך שני חצאי המוח משמשים ורק שלוש אצבעות כל אחת. מתאמן תיאום עין-יד. די הרבה ליצור הקטן הזה! אז איך מלמדים את הילדים, אילו טכניקות הן הטובות ביותר, והאם יש עצות וטריקים או כלים שיכולים לעזור? אנו מסבירים כיצד ילדים יכולים ללמוד לקשור נעליים במהירות ובקלות.

ללמוד לקשור נעליים – אל תמהר!

לימוד קשירת נעליים עם ילדים - טיפים, הוראות ואמרות

כדי שהצעירים באמת ילמדו לקשור נעליים, הם חייבים כמובן להיות בגיל המתאים. ילד בן שנתיים שעדיין נמצא בעיצומו של פיתוח מוטוריקה עדינה לא רק יתמודד עם המשימה הסבוכה למדי, אלא סביר להניח שפשוט נכשל-ופשוט היית מתייאש. מתי הגיל הנכון ללמוד לקשור שרוכי נעליים או קשת??

למד לקשור נעליים ולעזור לילדים להפוך לעצמאים יותר

עד גיל 4 ילדים בדרך כלל פיתחו מספיק מוטוריקה עדינה בכדי שיוכלו לקשור שרוכים. כמובן שתמיד צריך לזכור שכל ילד מתפתח בצורה שונה ובקצב אחר. אז פשוט נסה, אך אל תתאכזב אם הילד שלך מתקשה למרות הגיל ה”נכון “כביכול או אפילו לא מצליח. כיום רק שליש מתלמידי בית הספר היסודי יודעים לקשור קשת בגלל הידוק הוולקרו הפשוט. תנאי הכרחי חשוב נוסף לתרגול הוא שילדכם כבר מעוניין ומתעניין להיות מסוגל לעשות לולאה.

שלוש טכניקות לקשירת שרוכי נעליים לחיקוי

גם אם לוקח זמן עד שילדים לומדים לקשור נעליים ואז שהקטנים לוקחים יותר זמן, מומחים ממליצים להתאזר בסבלנות. כפי שכבר צוין, זהו שלב חשוב לקראת עבודה עצמית. הורים רבים טועים לעשות הכל למען הילדים פשוט כדי לחסוך זמן. אבל כדאי להתחיל כמה שיותר מוקדם להניע את הילד לעשות דברים יומיומיים בעצמם. וזה לא תקף רק לשרוך את הנעליים. גם לובשים את הג’קט ומורידים אותו, סוגרים אותו עם הרוכסן או כפתורים וכן הלאה. זה לוקח זמן, אבל בסופו של דבר גם אתה תשמח שאתה לא צריך לעשות הכל בעצמך.

שרוכי נעליים ללא קשירה – טריקים וכלים

קשירת נעלי ספורט קלות - עצות והנחיות להצלחה מהירה

בעוד שחלק מהילדים מזהים את הטכנולוגיה רק ​​על ידי התבוננות במבוגרים, משננים אותה ואז מיישמים אותה, ילדים אחרים צריכים קצת יותר זמן להתאמן. זה נורמלי לחלוטין ולא אמור להדאיג אותך! אתה יכול לתמוך בלמידה בעזרת כמה כלים. ויש אפילו אמירות וחרוזים מצחיקים שאמורים להקל על הילדים ובעיקר להפוך את התרגול למהנה יותר.

טכניקות שרוכים

לקדם את התפתחות הילדים ולמד כיצד לנעול נעליים

אז השאלה הגדולה היא “איך עושים לולאה?” אם אתה רוצה לשרוך נעליים בצורה נכונה, יש לך טכניקות שונות לבחירה. מה עדיף הוא אינדיבידואלי לחלוטין. בעוד שחלק מעדיפים שיטה אחת, אחרים נשבעים באחרת. ריכזנו שלוש טכניקות נפוצות שילדים יכולים להשתמש בהן כדי ללמוד במהירות לקשור נעליים.

קשירת שרוכי נעליים - שיטה עם אוזני ארנבת לילדים ומבוגרים

נעלי קשירה – הוראות למתחילים בשיטת ארנב -אוזן

כדי לקשור נעליים לילדים, טכניקת הארנב-אוזן של קשירת קשת כפולה היא כנראה הקלה ביותר. לאחר ששני הקצוות של שרוכי הנעליים נקשרו לרוחב, יוצרים שתי לולאות, קושרים אותם לרוחב ומושכים אותם יחד. שמה של השיטה נובע מכך שהלולאות מזכירות אוזני ארנב. ודווקא הקשר הזה עם הארנב הוא שהופך את הטכנולוגיה לפופולרית כל כך בקרב ילדים. בנוסף, זה מאוד פשוט. עם זאת, במקרה זה הקשר בדרך כלל אינו הדוק כמו בטכניקות אחרות.

למד לקשור נעליים עם קשרים מרובעים כקלאסיקה עם הוראות

נעלי קשירה עם קשרים מרובעים – הוראות לילדים

כנראה הדרך הנפוצה ביותר לקשור לולאה היא מה שמכונה קשר מרובע. זה גם נהיה הדוק יותר כי אתה יכול למשוך את השרוכים חזק יותר לאחר קשירתם. ראשית אתה קושר את שני הקצוות לרוחב. ואז אתה יוצר לולאה ביד אחת. בדרך כלל אנשים ימניים עושים זאת ביד ימין ואנשים שמאליים ביד שמאל, אבל רק תראו איך זה יכול להיות קל יותר לילדכם.

החזק את הלולאה ועטוף את הקצה השני של התחרה סביב האצבע ולולף ביד השנייה. עכשיו מגיע החלק המסובך יותר: כעת עליך למשוך את הלולאה שקיבלת על ידי עטיפתו דרך החור מלמטה (שם יוצאים שני הקצוות של שרוך הנעל מהנעל).

למד לקשור נעליים בשלבים פשוטים - איך לקשור קשתות

לימוד קשירת נעל – שיטה מהירה וקלה

פחות מוכרת השיטה שתוכלו לראות בסרטון. זוהי טכניקה פשוטה מאוד שעובדת מהר מאוד ברגע שאתה מקבל את העניין. השרוכים נקשרים שוב לרוחב. לאחר מכן קח אותו באצבעות קטנות, משוך אותו חזק והשאיר מספיק מקום מתחת לתפיסה. קח את האגודל והאצבע יחד והנח אותם בצד אחד מלמטה ובצד השני מלמעלה למטה או מעל שרוך הנעל המתוחה. לשם כך, עליך לשחרר אותו מעט.

הפרד מעט את האגודל והאצבע והאחיז בשרוך הנעל ההפוך בין שתי האצבעות שלך. משוך אותו חזק ויש לך קשת. למרות ששיטה זו עשויה להיראות מסובכת במבט ראשון ועלולה להימשך מספר ניסיונות, אנו מאמינים שהיא מושלמת כאשר ילדים רוצים ללמוד לקשור נעליים..

למדו את הילדים להתעסק בכלים ולקשור שרוכי נעליים

למד לקשור נעליים בעזרת קופסה כעזר - לקשור קשת עם ילד

בטח, אתה יכול ללמוד לקשור שרוכי נעליים ישירות על הנעל שלך. אבל מלבד העובדה שכפות הרגליים שלך עלולות להתחיל להזיע עם הזמן, הן בדרך כלל גם מלוכלכות. אז לא מאוד פרקטי אם אתה רוצה ללמוד לקשור נעליים בבית או אפילו ליד השולחן. מסיבה זו, אתה יכול גם ללמד את הילד את היסודות על עזר מעשי. נראה לך שני רעיונות שתוכל להתעסק בהם עם פריטים ביתיים יומיומיים.

הפכו את קופסת המרקמות לנעל לתרגול

לימוד קשירת נעליים – עבודות יד עם קופסת מטפחות

  • קופסת מטפחת
  • שרוכי נעליים (רצוי בצבעים שונים)

ניתן להשיג ארגזי רקמות בגדלים שונים ובעלי תבנית נחמדה, כך שתמצא במהירות דגם נהדר לילדך. ברגע שהמטפחות נגמרו, אתה יכול לסדר מחדש את הקופסה והילד יכול ללמוד לקשור נעליים בעזרתך.

למד לקשור נעליים עם קרטוני ביצים - תרגל שרוך עם רעיון מלאכת יד זה

התאמן בקשירת נעליים על קרטון הביצים

  • קרטון ביצים
  • שרוכי נעליים (רצוי צבעוניים)

הופכים את קרטון הביצים הפוך (מכסה כלפי מטה) ותוקעים חור בכל תא לביצים. אתה יכול להשתמש בעיפרון מחודד או בעיפרון צבעוני למטרה זו, למשל. אתה יכול להשחיל את שרוכי הנעל דרך החורים האלה ואז ללמוד לקשור נעליים עם הילד.

ילדים לומדים לקשור נעליים על קרטון ועם חוט

צייר נעליים על קרטון ו למד לקשור קשת

צייר זוג נעליים או נעל אחת על קרטון. זה לא חייב להיות יצירת אמנות. המתאר החיצוני של הנעל יעשה בסדר גמור. אחר כך תוחב שתי שורות חורים בנעליים, שרוך חוטים או חוט פשוט דרכם והילדים יכולים ללמוד לקשור נעליים. הילדים יכולים אפילו לסייע בפרויקט עבודת יד זה וליהנות ממנו פי שניים. ילדים מבוגרים שכבר שלטו בקשירת נעליים יכולים אפילו להעסיק את עצמם על ידי יצירת דפוסים שונים עם שרוכי נעליים.

לקשור קשת באמירה

כיף לקשור נעליים עם אמירה על נחש לילדים

ללמוד לקשור נעליים הוא דבר קשה עבור הבריונים שלנו, לא משנה כמה הרצון ללמוד גדול אצל הילד המתאים. לא בכדי יש חרוזים ואמרות לילדים שאפשר לתרגל וללמוד מגוון רחב של דברים (אתה מכיר את החרוז “נקודה, נקודה, פסיק, קו – פני הירח מוכנים לצבוע פנים?) . גם אם אתה רוצה ללמוד לקשור נעליים בצורה נכונה, אתה יכול להשתמש בחרוזים.

נעלי שרוך לילדים עם חרוזים ופסוקים - העכבר בונה בית

לומדים לקשור נעליים – אם זה עדיין לא מסתדר

לימוד קשירת נעליים - חלופות כמעבר לילדים

זה שלמידה לקשור לא עובדת ככה לא אומרת שאת לא צריכה להסתדר בלי נעלי שרוך. להיפך – לנעול נעליים כאלה יכול להניע את ילדכם לנסות אותן שוב ושוב עד שיבינו את העניין. עד אז תוכל להקל על ילדך בדרכים הבאות:

  • נעליים עם שרוכים ורוכסן בצד – הנעליים תמיד נשארות קשורות ועולות ולובשות אותן על ידי פתיחה וסגירה של הרוכסן.
  • קשרו נעלי ילדים עם כדור מהדק / פקק חוט – אלה עשויים מתכת או פלסטיק ומספקים אחיזה זהה לשרוכי נעליים (אם לא אפילו טובה יותר). השרוכים מושחלים פשוט דרך החורים המסופקים ואז פקק הכבל מהודק. כך שהילד יכול לקשור שרוכים בקלות ללא קשת.
  • יְלָדִים שרוכים ללא קשרים עם סוגר מתכת מגנטי – יש מגנטים בקצות שרוכי הנעליים שפשוט נצמדים זה לזה.