קלע לתינוק לנשיאה ארגונומית - טיפים והשוואה

לכל המאוחר כאשר התינוק נולד, אתה נתקל בנושא “קלעי תינוק”. אם כבר קניתם עגלה או שאתם עדיין מחפשים עגלה מתאימה, נשאלת השאלה האם הקלע הכרחי בהחלט לתינוק. האם אתה צריך את שניהם או שאתה צריך לבחור אחד משניהם? ומה היתרונות של מתלים על עגלות? אם אתה מגלה יותר על נושא זה, תמצא גם שיש עזרי נשיאה בנוסף למגבות ואתה עוד יותר נואש. אבל אל דאגה! היום ברצוננו להציג בפניכם את שתי הגרסאות ולהסביר לכם מדוע הקלע מועיל כל כך לתינוקות. כמו כן, תוכלו לברר מה יש לקחת בחשבון בבחירת מנשא, כך שגם אתם לא תפגעו בתינוק שלכם. ואז תוכל לקחת את הזמן שלך בחיפוש אחר דגם מתאים.

קלע התינוק והיתרונות שלו

ישנן טכניקות כריכה שונות למתלים

אם אתה עובר בעיר, אתה מבחין יותר ויותר כמה אמהות נושאות את התינוק שלהן במנשא בימים אלה. כנראה שיש לכך סיבה טובה, אתה בטח אומר לעצמך. וככה זה! ריכזנו להלן את היתרונות של קלע לתינוקות:

 • שהתינוקות נישאים על ידי האם נועד למעשה מטבעו. רפלקס האחיזה של התינוק הוא אפילו עצירה מהימים בהם תינוקות עדיין יכלו להיאחז באמהותיהם כמו קופים. אבל אנחנו (והתינוקות) “שכחנו” אותו לאורך מאות שנים או לכל המאוחר עם המצאת העגלה. התינוק מרגיש בנוח במיוחד ממש ליד גוף האם. הראיות הן שרוב התינוקות ישנים טוב במיוחד במנשא. שם תרגישו את החום של אמא, תתפסו את הריח שלה ותשמעו את פעימות הלב שאתם כבר מכירים מהרחם. אותו דבר לגבי תנועות הנדנדה בעת ריצה. גם הקטנים רגילים לזה מבטן אמם, מה שכמובן משפיע עליהם. אז אין פלא שהתינוק מרגיש כל כך נוח בקלע.
 • כמה אמהות מסרבות לקלע התינוק מחשש לפגיעה בתינוק שלהן, וליתר דיוק בעמוד השדרה. אם הבד קשור כהלכה, התוצאה הפוכה בדיוק. הוא מסתגל לצורת C הטבעית של עמוד השדרה של התינוק. התינוק שוכב בסדין בדיוק כפי שהיה בעבר ברחם.

ישנם סוגים שונים של מתלים ומנשאים

 • המגע עם התינוק בקלע גדול וטוב יותר. אמהות מבינות טוב יותר את התינוק שלהן, יודעות מתי הן רעבות וגם מבחינות בצרכים אחרים של התינוק מהר יותר. לדוגמא, מי שמגדל ושומר על תינוקה ללא חיתולים יכול ליהנות גם מהקלע.
 • אם התינוק כבר קצת יותר גדול, הוא יכול להשתתף טוב יותר בסביבה בזכות הקלע. הוא יכול לצפות בתנועות, מה שמעורר גם את המיומנויות המוטוריות. אם במקום זה הוא רק בעגלה, כל זה אינו אפשרי או כמעט לא.
 • לאמא יש שתי ידיים חופשיות כשהיא נושאת אותה. וזה לא רק שימושי מאוד בעת קניות, אלא גם כשאתה רוצה לעשות משהו בבית, אבל התינוק לא יכול או לא רוצה לישון במיטת התינוק שלו. גם כאשר אתה ער תרגיש קרוב יותר לאמא שלך מאשר לבד במיטה שלך. גם הנסיעה באוטובוס, ברכבת או בחשמלית נעימה הרבה יותר ללא העגלה המגושמת ואפילו תוכלו לשבת בכל מקום.
 • אפשר אפילו להניק בנוחות ובעיקר בדיסקרטיות במנשא התינוק. הבד הוא גם מסך פרטיות מעשי.

חסרונות של קלע לתינוק

קשירת הקלע דורשת תרגול, אך היא נוחה הן לאם והן לילד

 • קשירת הקלע דורשת מידה מסוימת של תרגול. זה יכול לקחת קצת יותר זמן, במיוחד בהתחלה. פחד לעשות משהו לא נכון או מספר ניסיונות לא מוצלחים גורמים לאמהות לייאוש ולהתייאש.
 • קיים סיכון לקשור את קלע התינוק בצורה לא נכונה, וזה שלילי לאם ולילד. מסיבה זו, עליך לפנות לייעוץ כיצד לקשור את הקלע. יש את עצת הנשיאה כביכול, הקשורה באתר ומסבירה ממה יש לשים לב. עצות כאלה מומלצות מאוד על מנת שהכל יהיה נכון.
 • בקיץ, הבד הלא נכון יכול לגרום לתינוק להזיע במהירות.
 • כדאי להשקיע בשתי מגבות: הראשונה יותר אלסטית. אם התינוק גדול יותר, יש צורך במתלה ארוגה יותר כדי לשאת את המשקל הגדול יותר.
 • בהתחלה, זה לא נדיר שאתה מרגיש לא בנוח, כיוון שיש לך תחושה שהבד יכול להתיר את עצמו. אבל זה למעשה כבול באופן כזה שזה לא יכול לקרות.

קלע לתינוק – ממתי?

מתלים לתינוקות יכולים לשמש גם גברים אם הם ארוכים מספיק

הדבר הגדול בקלע המתאים לתינוק הוא שניתן להשתמש בו מיד, כלומר מיד לאחר הלידה. לפיכך, קלע מושלם לתינוקות. למעשה, זהו הזמן החשוב ביותר לשאת את הילד, כיוון שכאן הוא זקוק ביותר לקירבה ולחום של האם. בכל מקרה, לעתים רחוקות זה יכול להיות מאוחר מדי. עם זאת, יכול לקרות כי תינוק גדול יותר שאינו רגיל לנשיאה יתנגד לצעיף.

הקלע המתאים לתינוקות

נשיאת התינוק במגבת היא טבעית ומחזקת את הקשר בין הורה לילד

בהתאם לגיל התינוק, סוגי המתלים המתאימים ביותר משתנים. כמו כן, עליך לשים לב לאורך הנכון. בין היתר, גודל הגוף והגדים שלך או של בן זוגך ממלאים תפקיד. ריכזנו את שני הסוגים העיקריים וסקירה כללית של הגודל הנכון.

קלע אלסטי

קלע התינוק מסתגל למבנה הגוף הטבעי ולמיקום שלו

הקלע האלסטי מתאים במיוחד לתינוקות ותינוקות. אפילו קפיצים ניתנים לתוכו בנוחות. זהו בד אלסטי עשוי 100% כותנה ולכן אידיאלי לעור תינוק רגיש. הבד מחבק את גוף התינוק בצורה מושלמת. בהתאם לדגם, קלע מסוג זה יכול לשמש רק לתינוקות במשקל של עד 7 עד 9 ק”ג. ברוב המקרים זה מתאים לגיל של כ 10 עד 12 חודשים. אם המשקל גדול יותר, הבד נותן יותר מדי והילד כבר לא יכול להיות מוחזק בצורה יציבה ונכונה ארגונומית על ידי הסדין..

עטיפת תינוק ארוגה

קלע טבעת כקלע לתינוקות קטנים וגדולים

לתינוקות ופעוטות גדולים יותר, קלע התינוק הארוג הוא האפשרות הטובה יותר. גם זה עשוי ברובו מ -100% כותנה, אך ישנן גם צורות מעורבות שלגביהם משתמשים בחומרים טבעיים שאינם מגרים את התינוק ואת עור הילדים. ישנם גם סוגים שונים של אריגה שתוכל לברר עליהם. עם זאת, לכולם יש את התכונה שהם יציבים יותר ולא אלסטיים, מה שאומר שאפילו הילד הכבד יותר יכול להינשא ללא בעיות מבלי להתאמץ על גב הלובש..

האורך הנכון

הקלע האלסטי לתינוקות מתאים עד 7 ק

ככל שהבד ארוך יותר, כך טווח טכניקות הקשירה בו תוכל להשתמש גדול יותר. גם הקלע לתינוק לא צריך להיות ארוך מדי, כי אז ישנה אפשרות שקצות הקלע יסתבכו כל הזמן כשאתה קושר את הקלע לתינוק. וזה הופך את הקשירה, שכבר מסובכת, לקשה עוד יותר למתחילים. מסיבה זו, עדיף להתמצא בהתאם למידת השמלה שלך ואורכי הבד התואמים. אם האב יכול לשאת את התינוק מדי פעם, כדאי שתשתמש גם בגודל שלו כמדריך. בגדול, יחסי הגודל והאורך הבאים חלים:

 • למידת שמלה 36/38: 4.20 מ ‘לארוך ו -3.60 מ’ למטלית באורך בינוני
 • לגודל שמלה 38/40: 4.60 מ ‘לארוך ו -4.20 מ’ למטלית באורך בינוני
 • לשמלת מידה 42 ומעלה: 5.20 מ ‘לארוך ו -4.60 מ’ למנשא תינוק באורך בינוני

המנשא כחלופה

מנשא לאבות ולאמהות לנשיאה נוחה

אבל עכשיו יש גם את מה שמכונה מנשאים, שהם, כביכול, שילוב של קלע לתינוק ותיק גב. הם מאוד פופולריים מכיוון שהם הרבה יותר קלים ללבוש אותם. בהתאם לסוג, יש להן רצועה לירכיים עם סוגר סקוטש רחב ויציב מאוד, כמו גם אבזמים לסגירה, שמותאמים רק פעם אחת ואז רק צריך להתאים אותם שוב כשהילד גדל מעט. אך ישנם גם דגמים הכבולים לחלוטין. נעשית הבחנה בין מיי טאי, חצי באקל, פולבוק ואונבו, השונות בדיוק בשיטות ההתקשרות הללו. מה הבחירה הטובה ביותר עבורך, אתה רק צריך לנסות את זה. עדיף לעשות זאת באתר בחנות מקצועית, שם גם יסבירו לך ותודגם כיצד ללבוש.

זְהִירוּת! לא כל המנשאים באמת ארגונומיים. אז לפני הקנייה, וודאו כי התינוק נמצא במיקום הנכון. אנו זוכרים כי הרגליים נמצאות במצב כפוף וצריכות להיות מעט בנפרד. שוב, אסור למתוח את הגב.

היתרונות של מנשאים

סיוע נשיאה עם משענת ראש והגנה מפני שמש וגשם

 • מהיר וקל ללבוש, אפילו למתחילים.
 • לרוב המנשאים ישנן משענות ראש מעשיות שהופכות את ההירדמות לקלה יותר ומספקות נוחות. הגנה מפני שמש וגשם כלולה לעתים קרובות.
 • אם נבחר הדגם הנכון, העקמומיות הטבעית של הגב ומיקום ההתרחשות מובטחת.
 • ישנם דגמים שאיתם ניתן לשאת את התינוק גם מלפנים וגם מאחור. אופציונלי, אתה גם שמח לחפש דגם עם אפשרות מיקום שלישית, שבו הילד יכול לשבת מלפנים וגם להסתכל קדימה. עם זאת, זה אינו מתאים לתינוקות מתחת לגיל שנה, מכיוון שהגב נמתח במצב זה.
 • נשיאה על הירך אפשרית גם בכמה דגמים וגם עם קלע התינוק.

חסרונות המנשאים

הורים צעירים נושאים את התינוק שלהם במנשא שחור

 • מנשאים בדרך כלל אינם מתאימים לתינוקות או תינוקות מתחת לגיל ארבעה חודשים. עם זאת, חלק מהמותגים מציעים תוספות תואמות שאיתן ניתן להרים את התינוק ולשאת אותו בקלות. למידע נוסף על אפשרות זו.
 • מערכות נשיאה רבות פירושן גם בחירה קשה יותר. אז זה יכול להיות מסובך למצוא את הדגם הנכון שתמיד צריך לנסות קודם כל.
 • בהתאם לסוג המנשא, יכול להיות מספר רב של אבזמים או רצועות ורצועות יכולות להיתלות רחוק למטה ולהוות מטרד. שימו לב גם כשאתם מחפשים דגם מתאים.

מסקנה: קלע לתינוק או מנשא?

במנשא תינוקות ניתן לשאת את הקטנים בחזית, בצד הירכיים ובגב

אם הקלע לתינוק הוא האופציה הטובה יותר או המנשא הוא דבר שאי אפשר לומר. כפי שראית, לשניהם יש יתרונות וחסרונות. עבור תינוקות ותינוקות קטנים, המתלה היא אולי הדרך הנוחה ביותר לנשיאה, בעוד מנשאי התינוקות קלים ומהירים במיוחד להלביש. אז אחת האפשרויות תהיה לבחור את קלע התינוק הקלאסי בחודשים הראשונים. ברגע שהגיע הזמן להחליף את הקלע האלסטי בארוג ארוג, תוכל להשתמש במנשא במקום. אם אינכם בהכרח רוצים להשקיע בשני מנשאים, תוכלו לבחור גם מנשא עם תוספת לתינוקות. אם אינך יכול להחליט, כדאי לעצור לייעוץ כיצד לשאת את תינוקך. עם זאת, זה מומלץ גם אם כבר קיבלת החלטה על מנת לקבל את המידע הטוב ביותר האפשרי.