צרכי שינה בריאים לתינוקות בגילאים שונים של תינוקות ייעוץ למאמי

כל ההורים הצעירים מחפשים את הדרך המוצלחת לשינה בריאה של תינוקות. אבל כל תינוק וילד הם אישיות אינדיבידואלית ויש להם צורך משלו לשינה. עם זאת, כמה דברים חלים על כל הילדים הקטנים. הרגלי השינה שלך משתנים בכל גיל, במיוחד בחודשי החיים הראשונים. אמהות צריכות ללמוד לפרש את השלבים השונים של שנת התינוק. רק כך תוכלו לנצל את זמני השינה של תינוקכם להירגע ולנמנם. כמה זמן א שינה תינוקת בריאה בכל גיל תינוק תלמד ממאמר זה.

צרכי שינה של תינוק – הסתגל לקצב ערות השינה שלו

תמונת תינוק רעיון סופרמן המודרנית מיטת תינוק אדל אנרסן-רוזה

חשוב לדעת כמה שינה בריאה לתינוק בכל גיל חשוב. קצב השינה ומשך השינה שונים מאוד לכל הילדים. אין כללי שינה מחמירים, במיוחד לתינוקות. שלבי השינה הקלה חיוניים לתינוקות. הקצב הקבוע מתחיל להתפתח רק לאחר החודש הרביעי לחיים. רק אז התינוק מקבל תחושה חושנית ליום וללילה, אור וחושך, מנוחה ופעילות. זמני השינה נוטים להיות בשעות הלילה.

כמה זמן תינוק בריא ישן בגילאים שונים?

התינוק זקוק לשינה בריאה. סדינים שניאומן-אדל אנרסן

– תינוקות צריכים 15 עד 20 שעות שינה ביום כדי להיות מסוגלים לעבד את כל מה שהם למדו. הם מחלקים את זמני השינה באופן שווה לאורך היום והלילה. בשבועות החיים הראשונים הם ישנים על 6-7 מרווחי שינה, שיכולים להימשך בין 45 דקות ל- 3-4 שעות. תינוקות ישנים לעתים קרובות מאוד במהלך הארוחות, מכיוון שלמגע גופני עם האם ולמודעות לקצב הלב שלה יש השפעה מרגיעה על התינוק..

– בגיל חודש אחד, תינוק בריא ישן 8-12 שעות ב -3 מרווחי שינה

– מגיל 1 עד 3 חודשים, זמני השינה הממוצעים הם 11 ליום. חלק מהתינוקות מסתדרים עם 9-10 שעות, אחרים לוקחים 15 שעות.

– בגילאי 3 עד 6 חודשים, תינוקות זקוקים לשינה של 10-11 שעות, בעיקר בשני מרווחי שינה גדולים יותר. התינוק מתחיל להסתגל למחזור היום והלילה. זמני השינה מרוכזים יותר בשעות הלילה. הילד צריך 2-3 שלבי שינה קצרים ביום.

– בגילאי 6 עד 9 חודשים – הצורך הכולל בשינה חוזר כעת ל -11 שעות, אך באופן שווה יותר. התינוק מתחיל לישון כל הלילה ונרדם בזמנים מסוימים. ככל שתקופת השינה במהלך היום ארוכה יותר, כך התינוק צריך פחות שינה בלילה, ולהיפך.

– עד גיל 7 עד 12 חודשים, הפעוט צריך 10-11 שעות שינה, פעמיים ביום.

– בשנה הראשונה עד השנייה לחיים, הצורך בשינה פוחת ברציפות. ילדים זקוקים לשינה בצהריים ולשינת לילה בסך הכל 10 שעות בממוצע.

– בשנה השלישית עד הרביעית לחיים, שינה תינוקת בריאה היא לא פחות מ 8-10 שעות. פעוטות רבים מתרגלים לשינה בצהריים לגמרי.

 צרכי שינה של פעוטות ותינוקות

תמונות שינה בריאות לתינוקות-כנפי פרפר אדל אנרסן-ציוד שינה

תמונות מאת: אדל אנרסן