אנשים רבים חוששים מהמחשבה ללכת למרפאת רופא שיניים מכיוון שחלק גדול מהאוכלוסייה מפחד מרופא השיניים. בנוסף, זיכרונות מביקורים כואבים אצל רופא השיניים בעבר עולים לא פעם בחולים חרדים כאלה. לעתים קרובות אלה נובעים מפחד ממזרקים אצל רופא השיניים או מרעש הבדיקה. במקרים רבים, פחד זה מרופא השיניים גורם למטופלים לפנות לעזרה רק כאשר הם כבר סובלים מכאבים עזים.

למנוע פחד מרופא שיניים

אחות ורופא שיניים מטפלים בחולה חרד

רוב רופאי השיניים מכירים בימים אלה את הפחד של המטופל ומנסים למזער אותו בעזרת טיפול מיוחד. אנשי מקצוע בתחום הבריאות מכירים גם בכך שאדיבות וידידות יכולים להילחם בפחד המטופלים שלהם מטיפול שיניים ולהפוך את הטיפול הרפואי לחוויה פחות מפחידה ולחלק רגיל מהחיים. למרות שייתכן שעדיין זה לא חל על כל נציגי התעשייה, מומחים בגרמניה מקפידים על זה, כגון רופא השיניים זיידל גם של עקרונות וגישות אלה. בהתאם לכך, הדבר מאפשר טיפול רפואי הולם לחולים החרדים.

רופא שיניים מרגיע את המטופל במהלך בדיקה רפואית מונע פחד שיניים

אז בימינו, המיקוד של טיפול שיניים הוא כולו בנוחות המטופל בכיסא. הכל מתחיל בלתת למטופל החרד תחושת ביטחון דרך האווירה הנעימה ומצב הרוח העליז של הצוות. גם הגישה במהלך הבדיקה חשובה מאוד על מנת להצליח לדכא את הפחד של רופא השיניים.

לטפל בהרדמה פחד מהרדמת רופא שיניים השתמש במראה הפה

רוב ההליכים מבוצעים בהרדמה, מה שמונע מהחולה להרגיש כאב. עם זאת, מטופלים רבים חוששים גם מהמזרק אצל רופא השיניים ומההרדמה עצמה למרבה המזל, לרפואת השיניים המודרנית יש שיטות חדשות להילחם בפוביה שיניים שיכולות לסייע במניעת אימה והתקפי חרדה כאלה..

ההבדל בין פחד לפוביה שיניים

טיפול שיניים נעשה בחדר החשוך של מטופלים מחשש לרופא שיניים

פחד שיניים הוא תגובה לסכנה לא ידועה. לאנשים יש רמות שונות של חרדה, במיוחד כשהם צריכים לעשות משהו שהם לא עשו קודם. במקרה זה החשש מהלא נודע עומד במרכז הכל. פחד הבהלה מרופא השיניים הוא יותר תגובה לסכנה ידועה. האובייקט ידוע, וכך גם התוצאה. האדם מפחד ממשהו שקרה לו וגרם לתסמינים לא נוחים. המטופל מגיב לתהליך ההחלמה ובתגובה מעורר מצב של בריחה או מאבק.

להתגבר על הפחד מפני רופא שיניים טיפים לחולים חרדים הסובלים מפוביה שיניים

פוביה שיניים היא כמו סוג הפחד שתואר לעיל, אך חזקה בהרבה. באופן זה, הנוגע בדבר מנסה להימנע לחלוטין מהמצב המאיים על מנת לא לעורר כלל את תגובת הבריחה. יש לציין כאן כי המטופל חווה תגובה דומה עם פוביה זו, גם אם הוא חושב על תהליך הריפוי עם רופא השיניים מבלי להיות נוכח במשרד רופא השיניים..

שיטות טיפול שיניים חדשות

אישה צעירה חייכנית מביטה במראה כשיושבת על כיסא רופא שיניים במהלך הטיפול

מטופלים רבים חוששים ממחטים להרדמה מקומית, הנדרשות בחלק מההליכים הדנטליים. שוב, היו אמיצים כאן והזהירו את צוות השיניים שאתם מפחדים ממחטים. ישנם תרסיסים וג’לים שרופא השיניים שלך יכול להשתמש בהם כדי להפחית את הרגישות שלך באתר התפר. בדרך זו אתה כמעט ולא מרגיש את החדרת המחט כלל.

פחד ממזרקים אצל רופא השיניים הרדמה מקומית שיטה חדשה

לפני חימום ההרדמה, משתמשים במחטים הדקיקות ביותר כדי לוודא שאין הבדל בין טמפרטורת הגוף להרדמה. אתר ההרדמה מיובש גם בעזרת תרסיס ורופא השיניים מורח ג’ל מיוחד בעל ארומה נעימה לרגישות המחט. השימוש בטכניקה זו על ידי מומחה הוכח לאחרונה כיעיל מאוד. מטופלים רבים מציינים כי לא חש כל כאב.

משרד רופא השיניים המודרני אווירה נעימה נגד חשש מרופא שיניים

בעיה נוספת היא תחושת עקצוץ בחלק גדול מהפה, שיכולה להימשך 2-3 שעות. כדי להתמודד עם זה, רופאי שיניים משתמשים בהרדמה תוך -ליגמנטרית, אותם הם מניחים בכיס שבין השן לקו החניכיים. כתוצאה מכך רופא השיניים מרדים רק את השן בה הוא מטפל. היתרון בשיטה זו הוא שימוש בהרדמה בכמויות קטנות מאוד עם יעילות גבוהה אך עם עקצוץ מינימלי ואי נוחות..

מטופל ורופא שיניים שמח להראות מחוות לב בידיים במהלך ביקור רופא שיניים

לכן, להתמודדות עם הפחד מרופא השיניים דורשת גישה מורכבת משני הצדדים. עבור רופאי שיניים, זה כולל הבנה של צרכי המטופל, הטיפול והיכולת של המומחה ושימוש בטכנולוגיות מודרניות. בשיטות שיניים כאלה, הגישות לביקור אצל רופא השיניים עשויות להשתנות לחלוטין בזמן הקרוב.