ניידות אלקטרונית יכולה לסייע בהגנה על הסביבה

תחילת התקופה החמה הראתה לכולם את הצורך בפרידה קיצונית מאורח החיים הידוע מהתקופה התעשייתית. העידן התעשייתי התבסס על עמודי ההתקדמות באמצעות צמיחה בלתי מוגבלת וניצול וניצול חסר רחמים של כל משאבי הטבע. בעוד שפילוסופיית הצמיחה הבלתי מוגבלת כבר מוגבלת על ידי סופיותם של משאבי הטבע, אורח חיים זה אינו מעודכן עוד בשל הנטל האקולוגי. בשל התיעוש הגובר של סין והודו, פליטות נוספות רק יחממו את כדור הארץ ויובילו בסופו של דבר לאסון אקולוגי. כיום, הגנת הסביבה אינה עוד עניין של מומחים, היא נוגעת לכולנו.

ניידות אלקטרונית יכולה לעזור

ניידות אלקטרונית להגנה על הסביבה קורקינטים חשמליים קטנועים אלקטרונים גדולים וקטנים

אמצעים חשובים כבר ננקטו מבחינת הגנת הסביבה, אך מיושמים רק בחצי לב. אלה כוללים, למשל, צמצום פסולת פלסטיק, החובה להשתמש במסננים אפקטיביים לפוצצות פליטות כגון מפעלים ומכוניות, וכן התקנת מודולים לחיסכון באנרגיה במכשירים ביתיים אלקטרוניים המסייעים לצרכנים לחסוך באנרגיה. תנועת הכבישים המשתוללת ברחבי העולם היא דרמטית במיוחד מבחינת זיהום סביבתי והמסננים שכבר מותקנים הם רק טיפה בים. על מנת להפחית פליטות בתנועה בכבישים, מושגים חדשניים כמו של סיור סגווי ברלין, להציע לתיירים בסגווי סיור בעיר בר קיימא שאינו מזהם את הסביבה.

משפחה שעושה סיור סגווי קורקינט חשמלי ידידותי לסביבה

מהו סגוויי?

הסגווי הומצא על ידי דיקן קאמן האמריקאי. זהו קורקינט חשמלי שסגנון הנהיגה שלו מבוסס על עקרון הייצוב הדינאמי. בעוד נהג סגוויי עומד זקוף ויכול לאחוז בכידון, הוא יכול לנווט את רכבו על ידי הישענות לכיוון הרצוי. הקטנוע החשמלי יכול להעלות מהירות של עד 20 קמ”ש ובכך עונה על הצרכים המתוחכמים של אורח חיים וקיימות. נוחות, מיינדפולנס ואינדיבידואליות הופכים לאחד טביעה אקולוגית מקודם, שנוטה לאפס הודות לרכב החדשני.

תיירים משתמשים בסיגווי להגנה על הסביבה

השתמש בסגווי כדי להגן על הסביבה

לכן ניידות האלקטרומביליות היא מרכיב חשוב להגנה על הסביבה. כיום ניתן ליישם אותו במיוחד עם כלי רכב קטנים יותר. זה בר קיימא במיוחד לאיכות הסביבה אם הבעלים של רכבים קטנים הנמצאים בפיקוח אלקטרוני מחליט לכסות כמה שיותר מסלולים עם רכב זה ולהשאיר את המכונית במוסך. לאנשים שלא כל כך אוהבים את האופניים או מחפשים שינוי, חידושים כמו הסגווי הם נכס שמביא תועלת להם ולסביבה.

כל אזרח יכול לעשות משהו כדי להגן על הסביבה

כל אזרח יכול לעשות משהו

בשל האינרציה של פוליטיקה והחלטות פוליטיות, התנהגות הפרט הופכת להיות יותר ויותר חשובה להגנה על הסביבה. לאזרח יש את הכוח לשנות את הביקוש לקריטריונים ידידותיים לסביבה על ידי רכישת עדיפות של מוצרים אקולוגיים והימנעות ממוצרים מזיקים לסביבה. אם האזרח שומר את טביעת הרגל האקולוגית שלו קטנה ככל האפשר, ההשפעות על הסביבה ניכרות בבירור.

אזרחים יכולים גם להשתמש בהזדמנויות הפתוחות בפניהם בחברה דמוקרטית כדי להגן על הסביבה. אלה כוללים, למשל, הפגנות, יוזמות, עצומות ופעולות אחרות לשינוי תודעתי חיובי ולחץ על בעלי העניין לתת להגנה על הסביבה את החשיבות הראויה לו, כי בסופו של דבר אי אפשר לאכול כסף.

כונן חשמלי למכוניות כתחליף לבן טסלה דגם S חלופי

חלופות אחרות לרכב

הכונן החשמלי למכוניות ולרכבים קטנים יותר הוא דבר אחד. השני הוא השימוש המועדף באנרגיה סולארית להנעה ושימוש בתא דלק עבור מנוע הממיר מימן לאנרגיה. למכוניות מימן במיוחד יש פוטנציאל גדול, כי התדלוק מתבצע תוך שלוש דקות ומספיק למרחקים של 500 קילומטרים.

הרבה פחות קיצוניים, אך עדיין שיפור לאיכות הסביבה, הן מכוניות בעלות גז טבעי כונן חלופי. עם CNG ו- LPG קיימות שתי צורות שימוש. CNG (גז טבעי דחוס) מבוסס בעיקר על מתאן ומפחית פליטות מזיקות לסביבה ל -25%. גפ”מ (גז נוזלי), לעומת זאת, מתקבל מתערובת של פרופאן ובוטאן ומפחית את צריכת המזהמים בכ -15%.

האישה עומדת לבדה בפארק עצים גבוהים וערפל סמיך

מקורות תמונה: unsplash.com / Pixabay.com