מקור אנרגיה גיאותרמית-נושאת ידיים ביד

אספקת האנרגיה של הבתים שלנו עם אנרגיה “ירוקה” ממקורות “נקיים” הופכת לאפשרות של ממש. חלום ארוך של האנושות יכול להפוך בקרוב למציאות. הודות לטכנולוגיות חדשניות, ניתן לספק למשקי הבית אנרגיה “ירוקה” ממקורות חדשים, כלומר שימוש במשאבים הבלתי נדלים של הטבע כמו שמש ורוח.

מקורות אנרגיה חלופיים – אנרגיית רוח ושמש לבית

משפחה-בית-שמש-מקור אנרגיה-רוח

שימוש במקורות אנרגיה מתחדשים גורם פחות זיהום סביבתי בהשוואה לדלקים מאובנים כמו נפט, פחם, גז טבעי ודלקים גרעיניים. אנרגיה מתחדשת היא בת קיימא, אם משתמשים בה כראוי, היא יכולה לענות על צרכי אנשים כיום ובעתיד מבלי לגרום נזק משמעותי לסביבה ולבריאות האדם. בשימוש נכון, הוא מפחית ביעילות את עלויות ייצור האנרגיה.

 מקורות אנרגיה חלופיים עם אינספור פונקציות

אש-אח-בבית-יש אנרגיה

יכול גם מקורות אנרגיה חלופיים משמש למטרות אחרות. ניתן להשתמש בקרני השמש לחימום הבית. חימום ואוורור הן המערכות היקרות ביותר בבית. בדרך כלל כ -50% מחשבונות הבית משולמים כדי לענות על צרכים אלה. בנוסף, מערכות אלו הן המקור העיקרי לפליטת פחמן דו חמצני לאטמוספירה ותורמות באופן משמעותי להתחממות כדור הארץ. הם אחראים גם לכמות גדולה של פליטות לאטמוספירה של גופרית דו חמצנית ותחמוצות חנקן, שהן המרכיבים העיקריים של גשם חומצי.שימוש באנרגיה סולארית לחימום וקירור בבתים שלנו יכול לגרום להפחתת עלויות החשמל שלנו. באופן דרמטי. כמו כן, אנו רוצים להדגיש כי על ידי שימוש באנרגיה סולארית אנו תורמים תרומה משמעותית לשמירה על הסביבה. השמש היא המקור הטהור ביותר של חום ואור. כולם משתמשים באנרגיה סולארית במידה מסוימת, אבל אם אנו מושכים את הווילונות על החלון במהלך היום ומכבים את האור המלאכותי, זה כבר צעד טוב קדימה. הטכנולוגיות המודרניות של היום יכולות לתרום לשימוש טוב יותר באנרגיה סולארית בבית וגם ליצירת אווירה נעימה ונוחה שם. באופן מוזר, אנו משתמשים באנרגיה סולארית הכי פחות במהלך חודשי הקיץ, אבל אז השמש זורחת הכי הרבה. זה נכון במיוחד לגבי החלונות בצד הדרומי של הבתים שלנו. הם מאפשרים חדירת אנרגיה סולארית לחדר, גם כשהשמש נמוכה באופק, גם בחורף. תריסי גלילה מותקנים או מפרשי שמש יגינו עליך מפני חימום מוגזם של החדרים בימי הקיץ החמים. הימנעות מכמויות גדולות של אנרגיה סולארית בחודשים החמים אפשרית גם באמצעות תריסים או סוככים מתאימים מעל החלונות, וגם על ידי שתילת שיחים ועצים המספקים צל וקרירות בקיץ. על מנת לנצל את מלוא קרני השמש יש צורך לבצע בחירה מתאימה של חלונות. אנו יכולים רק להמליץ ​​לך לבחור צורות חלון בהן אובדן החום הוא מינימלי. ועוד טיפ מאיתנו: הכנסו את כמות האור המקסימלית לביתכם, היא יכולה להשלים או אפילו לבטל את הצורך בתאורה מלאכותית וליצור אווירה בהירה ומזמינה בביתכם..

לחומרים הטובים ביותר יש מקור טבעי

עיצוב-בית-חסכון באנרגיה-מקורות-אחרים

אבל זה רק חלק קטן מהאפשרויות לשימוש באנרגיה סולארית בבתים שלנו. על מנת למקסם את השימוש באנרגיה זו, ניתן לדאוג לאחסנה ולשימוש אחר כך. כולנו יודעים שהלילה קר יותר מאשר ביום, ולכן מנסים לצבור ולאחסן את החום במהלך היום. זה אפשרי עם חומרים מתאימים שמחוממים במהלך היום ובכך מוציאים חום בלילה. חומרים כאלה הם זכוכית, אבן, לבנים, מים.

צור מערכת קירור בעצמך

אישה יפה-פותחת-חלון-מקורות-אנרגיה

בנוסף לחימום, ניתן להשתמש במשאבי הטבע גם לקירור. זרמי רוח טבעיים מספקים קירור ביתי חינם באביב, בסתיו ובקיץ. לשם כך, יש צורך לפתוח את החלונות הנמצאים בכיוון תנועת האוויר, כמו גם אלה הפונים אליהם. זה יוצר זרמי רוח והם מאווררים את הבית בצורה מאוד טבעית.

טיפים לדיור בכמה רמות

טיפים לחסכון באנרגיה-מספר רמות

האם אתה מכיר היטב את חוקי הפיזיקה? אז אתה בהחלט יכול ליישם את הידע שלך בצורה מושלמת בבית. אפשרות נוספת לשימוש במקורות אנרגיה מתחדשים ניתנת עבורך כאן. כידוע, האוויר החם עולה בחדר גבוה ונעקר מהאוויר הקריר החדש על רצפת החדר הזה. בבית בן שתי קומות ניתן להשיג אפקט זה בקלות. יש צורך רק לפתוח את החלונות בקומה הראשונה ולפתוח חלון במפלס גבוה יותר, למשל, בחלק העליון של המדרגות.

כמו באסיה – חיפוי רצפה רב תכליתי

מערכת קירור משיש מאבן טבעית

באופן עקרוני ניתן להשתמש בריצוף קירור לצינון הבית. כולם יודעים שרצפות המלט, השוכבות בצל, נשארות קרירות בנעימות, גם בימי הקיץ החמים. רצפות המכוסות אריחים, מלט או לוחות אבן יכולים לתרום משמעותית לקרירות הבית, גם בקיץ. חיפויי רצפה אלה ממזערים את הצורך במיזוג אוויר בעונה החמה.

תלו את הכביסה בחוץ

חולצות-תלויות-בחוץ-צבעוניות

הוכח בשנים האחרונות כי מייבשי כביסה מיותרים בחודשי הקיץ והשימוש בהם רק מוסיף לחשבונות החשמל שלנו. שמש ורוח יכולים לעזור מאוד בייבוש בגדים באופן טבעי ואנו רואים בכך היבטים חיוביים רבים כחסכון באנרגיה, ללא שימוש באקונומיקה וחומרי חיטוי לבגדים נקיים, ובכך מבטלים את הצורך בשימוש בחומרי ניקוי חזקים..

מקורות אנרגיה חלופיים – אספן גגות למים חמים

עבודה-גג-אספן-שמש-אנרגיה-דוגמא

דרך נוספת להשתמש באנרגיה סולארית היא באמצעות מים חמים. הוא סופג בקלות את חום השמש. מערכת פסיבית לחימום מים בעזרת אספן לחימום מונחת בדרך כלל על גג הבית. אז המים המחוממים מועברים בהסעה, כך שהם מגיעים לצינור המים בבית. מערכת כזו יכולה לכסות עד 50% או יותר מדרישות המים החמים הביתית.

שמש והתרגשות

חלון שמש-גג-בית-גג-אנרגיה

בנוסף לכל היישומים שהוזכרו לעיל, קרינת השמש משמשת לייצור חשמל. הדבר מתאפשר על ידי המערכות הפוטו -וולטאיות. מערכות אלו הופכות את אור השמש לחשמל. מקורות אנרגיה חלופיים מסוג זה חשובים במיוחד במקומות בהם אין רשת חשמל.

אנרגיית רוח

אלטרנטיבה-מקורות-אנרגיה-עצות-כוח-רוח

כוח הרוח והאנרגיה הפוטנציאלית שלה הם גם עצומים. אנחנו יכולים לראות את זה בהוריקנים, סופות טורנדו וסופות, אתה רואה עצים שנעקרו, אפילו בניינים גדולים נהרסים בתהליך. ניתן להשתמש בעוצמה הגדולה של הרוח בטורבינות רוח, המתאימות במיוחד למיקומים באזורי הרים ושפלים סוערים.

כוחם של המים

גלי מים-אנרגיה-דוגמה-תמונה יפה

אנרגיה הידרו, או אנרגיה של מים, שימשה להפעלת טחנות מאז ימי קדם. זוהי כיום אחת הדרכים הזולות ביותר לייצר אנרגיה. השימוש בכוח מים אינו מזהם את האוויר, אך בניית מאגרים עלולה להפריע למאזן המים ולהפחית את איכות המים..

מנסים בכל מקום בחיי היומיום מקורות אנרגיה חלופיים להשתמש ומגיע למקורות אנרגיה חדשים לעתים קרובות יותר ויותר בעבודה ובמשחק. לדוגמה, רוב צעצועי הילדים החדשים דורשים כוח סוללה. בשנים האחרונות יוצרו מכוניות מירוץ וסירות לילדים המונעות על ידי שמש או מונעות ידנית. כמו כן, ניתן להשתמש בסוללות רב פעמיות, סוללות נטענות באמצעות מטען סולארי. כידוע, ישנם מכסחות דשא ידניות, מגרפות, עששיות ומנורות המופעלות גם הן על השמש, מקלחות השמש החיצוניות הן גם דרך מצוינת לחסכון באנרגיה מודרנית..

כפי שאתה יכול לראות, אנרגיות מתחדשות הן בלתי נדלות והפוטנציאל שלהן הוא עצום. המאמצים של האנושות להשתמש באנרגיה זו הם גדולים והם תמיד מוכתרים בהצלחה רבה. זה פותח אופקים חדשים לפיתוח טכנולוגיות מודרניות המגינות על סביבתנו ועל בריאות האדם.