עיר ירוקה עירונית-חיים-קיימא-מושגים-ערים ירוקות

קו רכבת משא ישן עובר בין מחוזות צ’לסי ו Hell’s Kitchen בניו יורק. בשנת 1980 הרכבת האחרונה רצה לשם. היום יש שוב הרבה פעילות על מה שנקרא קו גבוה. עם זאת, לא אחראיות לכך רכבות עמוסות סחורות תעשייתיות, אלא מבקרי הפארק המשוטטים בטבע. מכיוון שחלק מה- High Line הוא כיום שטח ירוק ייחודי באורך 2.5 קילומטרים באמצע מנהטן.

מאז הפתיחה בשנת 2009, יותר מ -20 מיליון מבקרים טיילו בנוף פרחי הבר הפורח, האזור החלש מבחינה מבנית בעבר הקו הגבוה פרח לרובע אופנתי יקר – עסקים ברחבי הפארק מתנהלים טוב ותיירים ותושבים כאחד מתלהבים מהקונספט, שהועתק על ידי אנשים רבים ברחבי העולם. ירוק במקום אפור הוא הטרנד שהופך להיות יותר ויותר פופולרי הן לפרויקטים גדולים והן בעיצוב ארבעת הקירות שלכם.

ירוק במקום אפור – טבע על פני השטח

עירוני-ירוק-עיר-חיים-צמחים-גג-מנהטן

מושג הטבע רחב למדי. שני אמני גרפיטי ידועים עיטרו את חזית גוש הדירות ברובע טגל בברלין עם ציור קיר בגובה 42 מטר. המוטיב: ציפור בצבע בוהק מהסוג כוכב. יצירת האמנות, המורכבת מפרטים רבים, היא פה לראות במלוא תפארתו.

עיצוב הקירות בחומר אורגני מרהיב לא פחות ופונקציונלי לא פחות: גינות אנכיות הופכות חזיתות לביוטופים אנכיים. מדינת העיר סינגפור בדרום מזרח אסיה היא חלוצה בתחום זה. השלטון המקומי מסבסד את הירוק גורדי השחקים במשך מספר שנים. איכות החיים צריכה לעלות והעיר בהדרגה להפוך ל”עיר הכי ירוקה בעולם “. פרויקט שאפתני שעובד היטב גם בקנה מידה קטן. שתילה אנכית מתאימה באופן אידיאלי לתת לבית שלך “צבע” ירוק, מבחוץ וגם מבפנים. ריכזנו במאמר זה חמישה טיפים כיצד לבנות בהצלחה גינה אנכית.

חזית ירוקה

עיר עירונית ירוקה חיים בית חזית-טיפוס צמחים-אנכי-גינה ירוקה

לאלה שמוצאים את זה סוער מדי לפסגה, לא רק לנוכח החומות הגבוהות, אתה יכול ליהנות גם מהטבע בצורה אופקית – גינון עירוני הוא מגמה שמוצאת כר גידול, במיוחד בערים גדולות, שבהן הגינה שלך מול השטח הבית הוא לעתים קרובות חלום בלתי מושג. בקיצור, חדר הילדים מועבר לגג, בין אם זה בצורה של מרפסת גג עם צמחים או גינת ירק קטנה. גרסה נוספת היא גינון קולקטיבי בשטחים ציבוריים. זה לא רק תורם לייפות של אותו, אלא גם לתקשורת בין תושבי המקום.

קיימות היא המפתח

גג ירוק עירוני שתילת עצי בריכה קונספט בר קיימא

מבחינת האדריכלות, המגמה היא לעבר תהליכי בנייה ידידותיים לטבע וברי קיימא. עקרון “עריסה לעריסה” (עריסה לעריסה) הוא גישה מבטיחה מאוד: רעיון הליבה הוא שניתן למחזר כמה שיותר מרכיבים של מוצר לאחר השימוש. דוגמה אחת היא בניין המגורים בהמבורג “קוביית עץ”. הוא בנוי אך ורק מחומרים ידידותיים לסביבה הניתנים למיחזור מלא. הבניין גם חסכוני במיוחד באנרגיה.

בניין חסכוני באנרגיה

עירוני-ירוק-סולארי-מערכות-ירוק-גג-חסכוני באנרגיה

נושא האנרגיה מניע גם את אדריכלי מגה-בניינים כמו זה הקיים כיום מגדלי הפניקס מתוכננים בסין סְבִיב. מגדלי התאומים בעלי מראה עתידני צריכים להיות בגובה קילומטר אחד ולהיות מסוגלים לספק לעצמם לחלוטין טורבינות רוח, מערכות סולאריות, תאי דלק, ביוב וטיפול בפסולת..

ההתמקדות הגוברת בקרבה לטבע והתאימות האקולוגית תשנה את פניהם של ערים רבות בעתיד, גדולות וקטנות כאחד. הפורטל מציע מידע נוסף בנושא מרכז עירוני, העוסק במושגים בני קיימא לפיתוח עירוני.

בטון ירוק שופע

רקע גורד שחקים של פארק עירוני ירוק

זכויות תמונה:

ניו יורק – Highline park Kārlis Dambrāns / Flickr

גרהרד רולינגר / pixelio.de

Lupo / pixelio.de

Stefan / pixelio.de

דיטר שולץ / pixelio.de

אנדריאה דאם / pixelio.de