בגדים בני קיימא עור דגים arapaima אביזרי אופנה בגדים חומר ידידותי לסביבה

המעצב הברזילאי אוסקר מצבאחט עשה שימוש חוזר בעור הדגים מדגי הארפאימה מהנהרות והאגמים באמזונס על ידי הפיכתו לבגדים בני קיימא בצורת לבוש ואביזרי אופנה. המעצב פיתח את החומר כאלטרנטיבה לעור פרה מסורתי, שייצורו מזיק לסביבה. גידול בעלי חיים הוא תורם מרכזי לכריתת יערות ביערות הגשם באמזונס.

ביגוד בר קיימא לסביבה טובה יותר

ביגוד בר קיימא עור דגים arapaima תהליך מפעל הבורסקאות מפעל ברזיל

דג הארפאימה הוא מאכל מצרך בקרב תושבי צפון ברזיל במשך מאות שנים. עם זאת, הם זורקים את העור לאחר אכילת הדג. מסיבה זו, מצאווהט, מייסד מותג האופנה הברזילאי אוסקלן, החליט להשתמש בעור הדגים המבוזבז לבגדים חדשים, מפוארים אך בני קיימא, עם מגוון בגדים מוכנים כגון מעילים ואביזרים כגון תיקים המשלבים אסתטיקה ואתיקה. . המעצב מאמין שבתחליף עור, חומר זה הרבה יותר ידידותי לסביבה מאשר עור פרה עצמו.

בגד בר קיימא עור דגים arapaima אביזרי אופנה תיק עור תיק נשים

עור Arapaima הוא לא רק ידידותי יותר לסביבה, אלא גם דק יותר, רך יותר ולכן גמיש בהרבה מאשר עור קונבנציונאלי. לכן החומר מתאים למאמרים המשמשים הרבה.

לבוש בר קיימא עור דגים arapaima תחליף עור לעיבוד חום

אוסקלן גם קונה את עורות הדגים אך ורק מקהילות שעובדות עם דיג בניהול בר קיימא. באלה ניתן לתפוס את הדג רק מגודל מסוים של מעל 1.5 מטר. מותר לקחת 20 אחוזים מסוגי הדגים מכל אגם או נהר.

שימוש רב -תכליתי בעור דגים

בגדים בת קיימא עור דגים arapaima אביזרי אופנה בגדי נעלי מעצבים קשקשים דגים שחורים בצבע אדום לבן

ניתן לעבד את קליפות הדגים כמו עור, כך שתוכל להכין סוגים רבים של פריטי אופנה. הדג מועבר לאחר מכן למפעל הבורסקאי שבו מעבדים את העור, מטפלים ומעבירים אותו לספקים של אוסקלן. שם החומר מעובד לעור יוקרתי לייצור נעליים, ארנקים, תיקי נשים ופריטים אחרים.

בגדים בת קיימא עור דגים arapaima אביזרי אופנה בגדים תערוכת חנות תרמילים מעוצבת

צוות העיצוב מאמין שכבר יש מספיק פסולת בכל מקום בעולם ובני אדם בקושי יכולים להתמודד עם זה יותר. בנוסף, אין טעם לייצר מוצרים מחומרים חדשים שנרכשו אם כבר יש לך חלופות מספיקות. אנו דוחפים את משאבי כדור הארץ לגבול, תוך מציאת חומרים ותוצרי לוואי קיימים ושימוש חוזר במקום לזרוק אותם..

בגדים בת קיימא עור דגים arapaima אביזרי אופנה בגדים ז'קט גלישת קרש בלונדינית שחורה

המותג רואה גם בהקדשת עור הדגים השפעה חברתית וסביבתית חיובית. החומר מיוצר בעבודת יד על ידי אומנים מקומיים, ויוצר מקומות עבודה והכנסה נוספים לדייגים ולבני משפחותיהם שלא רק יכולים למכור את הבשר אלא גם למכור את העור..

* אתר מעצבים

לבוש בר קיימא עור דגים arapaima חום מעובד

לבוש בר קיימא עור דגים arapaima קשקשים דגים מקרוב

לבוש בר קיימא עור דגים arapaima תהליך שיזוף

בגדים בת קיימא עור דגים arapaima אביזרי אופנה בגדים תרמיל מעצב

בגדי עור עור דגים arapaima אביזרי אופנה תיק תיק נשים טבעות צמיד ממותגות

בגדים בת קיימא עור דגים arapaima אביזרי אופנה בגדים ז'קט גלישת קרש שחור

בגדים בר קיימא עור עור arapaima אביזרי אופנה בגדי קסדה עליונה סקייטבורד שחור