סביר להניח שלא תהיה הגזמה לומר כי לצד התפשטות נגיף הקורונה, העולם נמצא במצב חירום עולמי וזקוק מאוד לדלקים חלופיים. התלות במקורות אנרגיה בלתי מתחדשים כמו נפט, פחם וגז טבעי הביאה לדלדול המשאבים. בשל שינויי האקלים, תעשיית הרכב מנסה גם להשתמש בדלקים מתחדשים ואלטרנטיביים כמו מימן. מימן יכול להיות תקווה חדשה לייצור מכוניות עתידיות בזכות תכונותיו ידידותיות לסביבה. עם זאת, ישנם כמה חסמים לוגיסטיים וכלכליים אחרים הקשורים לכך, אותם ננסה לסכם בפוסט זה.

סיכויים כלכליים לדלקים חלופיים

מדען בעל נוסחה כימית של מימן

פיטר אלטמאייר, השר הפדרלי לענייני כלכלה ואנרגיה, אמר לפני מספר שבועות כי גרמניה תרצה להיות מספר אחת בשימוש ברכבי תאי דלק. הביקוש לתאי דלק ומימן גדל, מה שמניע יותר ויותר משקיעים להשקיע במניות מימן. אנליסטים צופים עלייה בערך של 420 אחוזים לפחות עבור חלק ממניות המימן. מניה הרשומה גם ב- Dax, שהפכה לאחרונה ליותר ויותר חשובה, היא חלקה של חברת תאי הדלק הקנדית באלארד פאוור, שגם היא רשומה ב מדריך מניות מימן באתר aktien.net נותח.

איש מעקב אחר הבורסה עם מגש

נכון לעכשיו, מניות המימן זולות במיוחד לרכישה, מכיוון שהמניות הפכו כעת לזולות משמעותית בגלל משבר הקורונה לאחר עלייה לכאורה ללא הפרעה. עד כמה המשבר העולמי עקב מגיפת COVID-19 ישפיע על מניות המימן וכיצד הדבר עשוי אף לסייע להניע את שוק המימן..

ייצור מנוע חדש במפעל

מאחר ולרכבי מימן בגרמניה יש רק נתח קטן מאוד משוק הרכב בהשוואה למכוניות עם מנועי בעירה פנימית, מניותיהן של חברות תאי הדלק המתאימות עדיין זולות מאוד. אך מכיוון ששוק רכבי המימן רותח יותר ויותר, משקיעים ואנליסטים רבים מצפים לעליית ערך גדולה עוד יותר מבעבר.

תחנת טעינה לרכב חשמלי סביבה שינויי אקלים עצירה

דלקים אלטרנטיביים כגון מימן מהווים אפוא תחליף בר -קיימא לדלקים מאובנים ליישומי אנרגיה בשל משתלם וידידותם הסביבתית. עם זאת, בשל צפיפותו הנמוכה, קשה להעביר מימן ביעילות. לכן תהליכים רבים לייצור מימן על הסיפון הם איטיים ועתירי אנרגיה. הסיבה העיקרית לכך היא השאלה השנויה במחלוקת הנוכחית כיצד ניתן להגן באופן נחרץ על שינויי אקלים ובאיזו מידה כלי רכב המונעים על ידי מימן יכולים לעזור לעצור את ההתחממות הגלובלית. לעתים נדונים גם היתרונות של מכוניות תא דלק על פני יריביהם, מכוניות חשמליות.

היתרונות הבסיסיים של מימן

לעצור שינויי אקלים דלקים חלופיים דלק ירוק מכונית אספלט

ברכבים המשתמשים בתא דלק כמיכל, מימן גזי מגיב עם חמצן. לאחר עוד כמה תהליכים כימיים, בסופו של דבר נוצר זרם חשמלי. רק אדי מים יוצאים מהפליטה. אין צורך לייצר סוללות ליתיום-יון המבוססות על אמצעים המזיקים לסביבה על מנת להשיג ליתיום. תא דלק מתודלק לחלוטין במימן בסביבות 3 דקות, מה שלוקח לפחות שעה למכוניות חשמליות קונבנציונאליות. בנוסף, אין בעיה להמיר את רשת תחנות התדלוק למשאבות דלק מימן, שכן ניתן להשתלט באופן חלקי לחלוטין על התשתית הקיימת של תחנת מילוי. לכן, אמצעי התאמה מחדש יהיו חסכוניים במיוחד. עם זאת, אי אפשר לומר את זה על ההמרה לתחנות טעינה למכוניות חשמליות. לשם כך יש להניח כמה קווי חשמל חדשים, ובכלל יהיה צורך בתשתית חדשה לגמרי של תחנת הדלק.

מעט החסרונות

אקולוגיה אנרגיה ירוקה שינויי אקלים עוצרים מכונית חשמלית

עם זאת, יש להזכיר שמכוניות מימן יקרות למדי עד כה ורשת תחנות התדלוק כללה רק כמה משאבות דלק מימן. עם זאת, בעיות אלה תלויות בברגי כוונון הניתנים לסיבוב בקלות. אין כמעט דבר שניתן לעשות בנוגע לייצור מזיקים לסביבה של סוללות ליתיום-יון למכוניות חשמליות קונבנציונאליות. הפחתת מחיר לרכבי מימן או הרחבה של רשת תחנות התדלוק, לעומת זאת, קלה מאוד. כמה מכוניות מימן כמו אלה של טויוטה (למשל טויוטה מיראי) עולות כעת רק כמו רכב שטח יוקרתי בינוני עם מנוע דיזל או בנזין. יותר ויותר תחנות מילוי מקבלים גם משאבות מימן.

יד מחזיקה נורה עם צמח ירוק גדל

אולם בעיה נוספת היא שחשמל נדרש לייצור מימן. חלק מהחשמל הזה מגיע מתחנות כוח ליגניות, הגורמות לפגיעה ניכרת בסביבה. עם זאת, קל להתמודד עם בעיה זו, מכיוון שנדרש מעט מאוד חשמל באלקטרוליזה. חשמל זה יכול להיות מיוצר בעיקר מאנרגיות מתחדשות.