תעשיית הבנייה מהווה 75% מצריכת משאבי הטבע בכדור הארץ, בעוד חומרים למיחזור כגון אבן, חול, ברזל ועוד רבים אחרים מופקים בכמויות גדולות לשווקי אספקה. בנוסף, אתרי בנייה עצמם מייצרים כמויות אדירות של פסולת, בין אם מדובר בעבודות בנייה, עבודות הריסה או שיפוצים. בברזיל, למשל, פסולת בניין יכולה להוות בין 50% ל -70% מכלל המאסה העירונית. פסולת זו מסתיימת לעתים קרובות במזבלות במקום להיפטר כראוי, להציף מערכות ביוב עירוניות וליצור מזבלות בלתי פורמליות. מסיבה זו, במאמר זה אנו מציגים חומרים למחזור המתאימים לשימוש חוזר.

חומרים הניתנים למיחזור מתעשיית הבנייה

חומרי בניין שונים כגון עץ פסולת, אבן, פלסטיק ובטון מוכנים למחזור

עם זאת, בתשומת לב רבה יותר, לפסולת זו יכול להיות פוטנציאל עצום לשימוש חוזר. כאשר מומחים מציינים את היעדים המתאימים ומעבדים אותם כראוי, חומרים ממוחזרים יכולים להחליף את אלה שנמצאו מהפסולת. לפיכך, אלה יוצרים את המרכיבים החדשים, תוך שמירה על איכות לבנייה הדומה בדרך כלל לחומרי בניין מסורתיים.

להשליך פסולת ברזל לשימוש חוזר בפלדה וחומרים אחרים למיחזור

בעזרת מיחזור, אנו יכולים לעשות שימוש חוזר בחומרים הניתנים למחזור על מנת להאכיל אותם בחזרה למחזור הייצור. תהליך זה מפחית את צריכת חומרי הגלם, מקטין את נפח הפסולת ויכול ליצור מקומות עבודה לאלפי אנשים. כדי להתחיל את התהליך, מערכת הפרדה ואיסוף יעילה היא חיונית. למרות שהסיווגים שונים בכל מדינה, ישנם בדרך כלל שתי מעמדות עיקריים. הקבוצה הראשונה כוללת בטון, קרמיקה, אבן ומרגמה, המהווים את רוב פסולת הבנייה. המעמד השני כולל עץ, מתכת, זכוכית, פלסטיק, טיח פריז ועוד. להלן חומרים נפוצים למיחזור ואילו שימושים הם יכולים למלא.

צָעִיף

השתמש בחומרים למחזור לבניית בתי פלדה

אנו יכולים לייצר פלדה מבנית מהשילוב של עפרות ברזל ופחם, המחוממים בתנור התנור. אחרת, הדבר נעשה על ידי מיחזור גרוטאות, שניתן לבצע בכבשן חשמלי. מיחזור פלדה אפילו מתוארך לאימפריה הרומית, כאשר חיילים אספו ציוד מלחמה שהושאר בתעלות כדי לייצר נשק חדש. למעשה, אנו יכולים להפוך פלדה ללא סוף לחפצים חדשים ללא כל אובדן איכות.

הריסות וחומרי בניין שהושלכו להטמנה

במהלך התהליך, אנו יכולים גם להפחית את צריכת החשמל ב -80%, מה שאומר שיש לנו פחות השפעה על הסביבה. המשמעות היא שאין צורך להפיק חומרי גלם כלל. חיזוק עבור בטון מזוין, חוטים, מסמרים וכמה פרופילי מתכת יכול בדרך כלל להיות עשוי מתכת על ידי התעשייה.

בטון לחומרים הניתנים למיחזור

עיצוב פנים וחומרים למחזור כחיפוי קירות ורהיטים

על ידי מיחזור בטון, אנו יכולים לעשות שימוש חוזר בהריסות הבנייה ובכך להפחית את עלויות הבנייה בהתאם. בעת שימוש חוזר בבטון מוקשה, מהנדסים משתמשים במגרסה מיוחדת היוצרת מה שמכונה אגרגטים למיחזור. עד לאחרונה, בטון ממוחזר שימש רק כרצפת משנה. עם זאת, בדיקות הראו שעם הטכנולוגיות הנכונות, אגרגטים מבטון יכולים ליצור אלמנטים מבניים מ -30 עד 40 מגה -פיקסל. חשוב גם שאגרגטים ממוחזרים יכילו בין עשרה לחמישה עשר אחוזים פחות ליחידת נפח מאשר בטון טרי, כלומר פחות משקל למטר מעוקב ובכך פחות עלויות חומר, הובלה ופרויקט כולל..

עץ

השתמש בדיקט ממוחזר כחיפוי בעיצוב פנים

השימוש ב”פסולת עץ “הפך לפופולרי מאוד. הפרקט יכול להימשך מאות שנים אם נשמור אותם כראוי. אנו יכולים להשתמש בחומרי בניין אלה כרכיבים גדולים או כדקים לייצור חפצים אחרים כגון ארגזים, משטחים או תומכים למטרות שונות. אך ניתן גם למחזר עצים רכים וזולים יותר, במיוחד כחומר גלם לתעשיית הלוחות.

שימוש חוזר בעץ כמשימות במבנה ליד מים לחומרים הניתנים למיחזור

השימוש הנפוץ ביותר כיום בעץ ממוחזר הוא בשיוף מלא של עץ ובייצור לוחות MDF לייצור חומרים על בסיס עץ. אפשרות נוספת, אם לא ניתן להשתמש באף אחת מהשיטות הנ”ל, היא סילוק פסולת עץ לייצור ביומסה על ידי שריפה בתנורים תעשייתיים..

טִיחַ

מיחזור קוביות בטון לתעשיית הבנייה מפחיתות עלויות באמצעות תהליכי מיחזור

מיחזור גבס בבנייה אפשרי, אך סילוק פסול עלול לשחרר מימן גופרתי דליק ורעיל ביותר, המזהם את הקרקע ואת מי התהום. עם זאת, כאשר מעובד כראוי, טיח ממוחזר שומר על אותן תכונות פיזיות ומכניות כמו טיח קונבנציונאלי בעלות נמוכה יחסית.

EPS

הרעיון של שימוש חוזר בפלסטיק כספל לקפה

פוליסטירן מורחב או EPS הוא חומר שאנו יכולים גם למחזר אותו עם תוצאות טובות ולהשתמש בו בהתאם באופן ידידותי לסביבה. המוצר הסופי הופך לחומר גלם לייצור מוצרי פלסטיק חדשים כאשר אנו מגרסים אותו ודוחסים אותו. תעשיית הבנייה יכולה להשתמש בזה ללכות או אפילו לצבעים, שיכולים להיות בעלי חשיבות עצומה לסביבה.

זכוכית

חצר פנימית עם ילדים משחקים מול הבית עם חזית לבנים

למרות שבקבוקי זכוכית ומיכלים ניתנים למיחזור גבוה, זכוכית חלון למיחזור מגיעה עם מספר סיבוכים נוספים. בשל ההרכב הכימי השונה וטמפרטורת ההיתוך, לא ניתן למחזר אותו עם חפצי זכוכית אחרים, כולל סוגים אחרים של זכוכית חלון. אולם ניתן להמיס את חלונות החלון ולהפוך אותם לפיברגלס כדי לשלב אותם באספלט או אפילו לשלב אותם בצבעי רחוב מחזירי צהוב ולבן. לאחר מכן זכוכית שבורה משתלבת בהצלחה עם בטון ליצירת רצפות ומשטחי גרניט.

חומרים אחרים למיחזור

מטמנה עם ערימת אשפה ענקית ליד בניין בטון

אבץ, אלומיניום, אריזה, בדים. לחומרים נוספים אלה יכולות להיות גם אפשרויות שימוש חוזר ומיחזור. כמובן שישנם גם חומרים כגון אסבסט, צבע לטקס, ממסים כימיים, דבקים וצבע על בסיס עופרת, שיש לטפל בהם בזהירות כדי להפחית את השפעתם על הסביבה. עם החשש ההולך וגדל להפוך את הסביבה הבנויה לקיימת יותר, החשיבה על כל מחזור חייו של חומר הופכת להיות חיונית.

ספסל ברחוב עשוי מחומרי בניין ממוחזרים. אדריכלות עיר ידידותית לסביבה

מיחזור לא רק מפחית את הסבירות להטמנת פסולת, אלא גם עוזר להקל על הלחץ. זה יכול גם להוביל להוזלה של הסביבה והצרכנים. בנוסף, אנו יכולים להוריד את הצורך במשאבי טבע חדשים, להפחית את עלויות הייצור וההובלה ולמנוע את הצורך להטמין פסולת..