גינון הוא לא רק תחביב פופולרי, הוא יכול גם להיות טוב לגוף ולנפש שלנו. מחקרים רבים קישרו ישירות בין השפעות הגינון לאיכות חיים טובה יותר. כל התוצאות ברורות: גינון גורם לך להיות בריא ומאושר ויכול לשמש כטיפול במגוון רחב של מחלות. כאן תוכלו למצוא 7 סיבות מדוע כדאי לעשות גינה משלכם.

1. גינון מפחית מתח

גינון יתרונות בריאותיים בריאים

מחקר הולנדי בדק את הורמון הלחץ קורטיזול ומצא כי גינון היה טוב יותר בהפחתת מתח מאשר קריאת ספרים לאחר אירוע מלחיץ. לא רק גינון משחק תפקיד כפעילות. חיידקים בקרקע יכולים גם לסייע במאבק בלחץ. נמצא שחיידקים אלה פועלים כמו נוגדי דיכאון וגם בונים מערכת חיסונית חזקה. גננים ביתיים עדיין מדווחים כי יתרונות פסיכולוגיים כגון הקלה במתח חשובים להם יותר מהקשרים התרבותיים או היתרונות הכלכליים של גינון, ללא קשר לסוג או כמות פעילויות הגינון שהם עושים..

2. גינון הוא אימון כושר טוב

גינון גורם לך להיות בריא וכושר. צריכת קלוריות

גינון גורם לך להיות בריא, אבל גם בכושר. פעילויות כמו נשיאת אדניות, חפירת חורים, מתיחות עד גראס ודחיפת מכסחת יכולות לפעול באופן קולקטיבי על כל שריר בגופכם. המרכז למניעת ובקרת מחלות מסווג גינון כפעילות גופנית מתונה וקובע כי הוא יכול לשרוף יותר מ -300 קלוריות בשעה, בערך כמו ריקוד. יותר מ -400 קלוריות נשרפות בעת ביצוע עבודות גינון נרחבות יותר כגון קיצוץ עץ או משיכת שקיות כבדות של מאלץ. מחקר אחד מצביע על כך שגינון יכול לסייע בקיזוז עלייה במשקל הקשורה לגיל. הוא מציע גם יתרונות פיזיים אחרים כגון שיפור מיומנות וכוח הידיים. כמו כן, לאחר כמה שעות של גינון, סביר להניח שתשן טוב יותר.

3. גינון מונע דמנציה

גינון גורם לך להיות טיפול גן בריא לחולי דמנציה

גינון הוא לא רק תרגיל גופני. זה טוב גם למוח שלך, במיוחד כהגנה מפני הופעת דמנציה. גינון מגביר את התפקוד הקוגניטיבי, ומחקר אחד מצא כי זה עלול לגרום לסיכון נמוך יותר של 36 % לדמנציה.

גינון משמש לא רק כאמצעי מניעה, אלא משמש גם כטיפול לחולי דמנציה. גינון פעיל עוזר להניע אותך, לבלות באוויר הצח ולהעסיק את המוח שלך. טיפול בגינה כבר זמין כתכנית לתואר והוא נמצא בשימוש יותר ויותר בתים לקשישים.

4. מסייע במאבק במחלות כרוניות

ספוג השמש בזמן הגינון - ויטמין D. בריא.

בדיוק כמו צמחים, גם גופנו זקוק לאור השמש. כמו בפעילויות פנאי בחיק הטבע, גינון יכול לספק אגרוף כפול לפעילות גופנית בריאה וחשיפה לשמש. כמות מתונה של זמן בשמש היא הדרך היעילה ביותר לקבל ויטמין D, המשפיע על יותר מ -1,000 גנים שונים ולמעשה כל רקמה בגוף, ומשפיע על כל דבר, החל מטבוליזם ועד מערכת החיסון. ויטמין D נקשר להשפעות מועילות על סוכרת מסוג 2, מחלות לב, בריאות העצמות ודיכאון. המעיים שלך עשויים גם להרגיש את היתרונות, שכן ויטמין D נחשב כמסייע לוויסות הלחץ במערכת העיכול. כמובן, חשוב לנקוט באמצעי זהירות כדי לבלות בבטחה בשמש. מילת מפתח – הגנה מפני השמש!

5. גינון גורם לך להיות בריא ומחבר בין אנשים

גינון מחבר אנשים עם קשרים חברתיים

גם לגינון יש השפעה חיובית על הנפש שלנו. הוא מחבר בין אנשים ויוצר קהילה רחבה. כך נלחמים בהשפעות הבריאותיות השליליות של בדידות. זה יכול להיות פשוט אינטראקציה עם האנשים במרכז הגן המקומי או שיתוף טיפים והצלחות בגינון עם קהילה מקוונת. לגינון יש יתרונות ישירים במקומות כמו גנים קהילתיים, שבהם אתה עובד פיסת אדמה עם אנשים אחרים. זה מאפשר ליצור קשרים חברתיים ורשתות תמיכה. הדבר חשוב במיוחד בסביבות עירוניות שבהן תושבים רבים יכולים לסבול מבידוד וחוסר תמיכה חברתית.

6. מעלה את מצב הרוח ומחזק את ההערכה העצמית

אישה בריאה ומאושרת העובדת בגינה

עצם היותך בטבע טוב לרווחתך, וההשפעות של פעילות חוצות מתעדות תחזוקי מצב רוח. גינון מגביר את החיוביות והאופטימיות ונקשר למאבק בדיכאון ומחלות נפש אחרות. אז זה לא מפתיע שההשהות בגינה מביאה להערכה עצמית גבוהה יותר בקרב מבוגרים וילדים עם בעיות התנהגות. מחקר על הרווחה הרגשית הקשורה לפעילויות יומיומיות נפוצות, כגון הליכה, קניות ואכילה בחוץ, מצא כי גינון הוא בין חמש הפעילויות המובילות להבטחת אושר ותכלית. אותו מחקר מצא שנשים ומשתתפים בעלי הכנסה נמוכה יותר הרוויחו ביותר.

7. מזון בריא לשולחן

גינון אורח חיים בריא גידול ירקות

לאכול בריא לא תמיד קל, אבל גינון יכול לעזור. למגדלי פירות, ירקות ועשבי תיבול יש את היתרון הנוסף של היכולת לגשת בקלות למזונות מזינים (ולשלוט באילו חומרי הדברה או דשן משתמשים). האנשים שמגדלים ירקות אוכלים אותם גם על בסיס יומי. מחקר אחד מצא שילדים נוטים יותר לאכול פירות וירקות כשהם מקומיים. מחקר אחר מצא כי לבני נוער העוסקים בגינון יש אוריינות מזון רבה יותר. בנוסף ליתרונות התזונתיים, גנני ירקות דיווחו במיוחד על השפעות רגשיות חיוביות יותר מאלה העוסקים בסוגים אחרים של גינון ביתי..

אישורים:

גינון מקדם שיקום נוירואנדוקריני ואפקטטיבי ממתח – Journal of Psychology Health, יוני 2010

“גינון ועלייה במשקל הקשורות לגיל: תוצאות מחתך

סקר תושבי דנבר “- דוחות לרפואה מונעת, דצמבר 2017

“גורמי אורח חיים וסיכון לדמנציה: מחקר Dubbo של קשישים” – כתב העת הרפואי לאוסטרליה, ינואר 2006

“האם גינון קשור לאושר גדול יותר של תושבים עירוניים? הערכה דינאמית מרובת פעילויות באזור הערים התאומות, ארה”ב “-נוף ותכנון עירוני, יוני 2020