כל גנן תחביב יודע: עץ בגינה הוא לוכד עיניים מוחלט. על מנת לביים אותו ביעילות, יש לשתול גם את השטח מתחת לעץ. מסתבר שזה אתגר גדול, כי מצד אחד אזורים כאלה נמצאים בצל, מצד שני האדמה שם דלה בחומרים מזינים ויבשה. בנוסף, לא פעם קשה להגיע לאזור. במקרה זה, כיסוי קרקע ירוק עד יכול לשמש כשותף לשתילה, כיוון שהוא נעים לעין כל השנה. אנו ניתן לכם רעיונות שונים לגבי מה שגדל בצל העמוק מתחת לעצי מחט ואילו כיסויי קרקע עמידים מתאימים במיוחד לחצר הקדמית.

כיסוי קרקע ירוק עד לגוון עמוק מתחת לעצי מחט

מה לשתול מתחת לעצי מחט עץ ארז יפני

יש לך עצי מחט נחמדים בגינה, אבל האזור למטה נראה ריק. זה לא חייב להיות, כי עם סוג כיסוי הקרקע הנכון אתה יכול להפוך את הקרחת לאזור אטרקטיבי. למרות הגוון הצפוף והאדמה היבשה והחומצית, לגנן התחביב יש כמה אפשרויות לבחירה.

נטע חשמלי מנופים מתחת לעצי אשוח

נבלה של עגורן מתחת לעצי אשוח רעיונות לכיסוי קרקע ירוק עד מתחת לעצי מחט

אם אתה רוצה לשתול עץ אשוח מתחת, אז אתה צריך לבחור זן עופות. ישנם כמה סוגים לבחירה, תלוי כמה גדול העץ וכמה העמוק של הצל. העגבל הבלקן או העגורן המסוקס אידיאלי לעצי אשוח גדולים. שני הצמחים משגשגים במקומות מוצלים ומתמודדים עם בצורת ללא בעיות. בנוסף, שני הזנים נמרצים מאוד ויכולים ליצור שטיח סביב העץ בשנה אחת בלבד.

שתילה מתחת לאשוחית: תלתלי דשא

שתילה מתחת למדשאות אשוחיות ככיסוי קרקע לצל עמוק מתחת לעצי מחט

אשוחית היא פולחן שמש אמיתי. העץ מעדיף מיקום בשמש, אך גדל גם בצל חלקי או בהיר. השותף המושלם לשתילה עם אשוחית הוא עוף הדשא. הוא עושה טוב גם בגוון חלקי וגם עמוק. זה חשוב מאוד מכיוון שהאשוחית היא עצי מחט הגדלים במהירות. לכן גם תנאי התאורה ישתנו עם השנים. אבל אמא הדשא הולכת עם הכל כל עוד הקרקע לחה במידה. אם החום נמשך בקיץ, על כן עליך לבדוק אותו באופן קבוע ולהשקות את הצמח במידת הצורך.

השתלת שתלים לעצי מחט: שתלו את גולות השלג מתחת לאורנים

שתל מחטניים מה שצומח מתחת לכרכובי אורן

מארבל השלג הוא צמח מהסוג של החורשה. למרות שמדובר בדשא יליד, הוא מגיע לגובה מרבי של כ- 40 ס”מ ולכן הוא מעט כיסוי קרקע. תקופת הפריחה מתחילה ביוני. אז מרבל השלג יוצר פרחים לבנים רבים בצורת לבנה. מיקום בגוון בהיר או בגוון חלקי מתגלה כאופטימלי. האורן גדל עד 40 ס”מ בשנה, כך שהדשא מתאים לשתילת שתיים בשנים הראשונות.

כיסוי קרקע לצל: קרן הענק צומחת מתחת לעצי ברוש

כיסוי קרקע ירוק עד לגבעולי ענק ענקיים הגדלים מתחת לעצי ברוש

הזנים הקטנים של עצי ענק מגיעים לגובה של עד 50 ס”מ. מכיוון שהצמח תלוי, הוא מושלם כחלופה לכיסוי הקרקע התחתון והוא השותף המושלם לעצי ברוש. המיקום האופטימלי הוא בצל חלקי ובקצה העץ. על מנת שהדשא ישמור על צבעו הירוק כל השנה הוא זקוק לאדמה לחה. לכן כדאי להשקות אותו כל השנה.

כיסוי קרקע לצל עמוק מתחת לעצים: צמחים אלה גדלים היטב מתחת לעצים

כיסוי קרקע לצל עמוק מתחת לעצים גברים שמנים

רק כמה צמחים יכולים לעמוד בשכיחות האור הנמוכה והתחרות הגדולה על השורשים. אבל מכסי הקרקע הבאים מסתדרים עם מעט מים ויוצרים שטיחים.

  • האיש השמן הוא כיסוי קרקע ירוק עד כי הוא אידיאלי עבור מקומות מוצלים. הוא יכול לעמוד בלחץ השורשים של עצים גדולים בקלות.
  • דובדבן ירוק עד (המכונה עדיין דובדבן אמיתי) יוצר שטיח צפוף. הצמח מגיע לגובה של 25 ס”מ ויוצר פרחים באביב. דובדבן ירוק עד הוא מאוד מסתגל ומשגשג בשמש הקופחת וגם בצל חלקי.

כיסוי קרקע לחצר הקדמית

כיסוי קרקע לחצר הקדמית, ירוק עד ועמיד

בפינות שקשה להגיע אליהן ובמקומות עם מעט אור, כאשר הדשא לא יכול לשגשג, ניתן להשתמש בכיסוי קרקע יציב כתחליף לדשא. הם מציעים פתרון אופטימלי לחצר הקדמית, שנכנסים אליה ומניעים אותה כל יום. היכן ניתן להשתמש בהם: כאלמנט מקשר בין עץ, שביל גינה וכניסה לבית. אתה יכול להשתמש בו כדי לשתול את האזור סביב צלחות המדרגה.

כיסוי קרקע ירוק עד שניתן לטייל בו: נוצת הגמד

כיסוי קרקע עמיד לדריכה לרפידות נוצות ננסי בחצר הקדמית

כרית הנוצה הגמדית מגיעה לגובה מרבי של 5 ס”מ ויוצרת במהירות שטיח. הוא ניצול אמיתי ומרגיש בבית גם בפנומברה וגם בשמש. בתנאי שהאדמה סחוטה היטב ולחה במידה. נטע את כיסוי הקרקע בסוף הקיץ כדי שיוכל להרוויח מהגשמים הרגילים. אז נוצת הגמד תתפשט בסתיו ובאביב.

כיסוי קרקע הניתן לנהיגה לצל: קמומיל השטיח הרומי

כיסוי קרקע החלקה לגוון שתילת קמומיל שטיח רומאי

קמומיל השטיח הרומי הוא כיסוי קרקע עמיד וחזק המתאים באופן אידיאלי כתחליף לדשא. זן “טרניג” ירוק עד, עמיד וסובל מאדמה יבשה. עם זאת, הוא אכן צריך מספיק חומרים מזינים כדי שיוכל לצמוח ולהתפשט במהירות. בהתאם לצרכים שלך, אתה יכול לדשן אותם פעם אחת לפני תחילת עונת הקיץ. אחרת הצמח קל מאוד לטיפול. מכיוון שמדובר בשורש רדוד, אין תחרות על השורשים עם צמחי העץ.

כיסוי קרקע חסון לצל: אזוב הכוכבים

כיסוי קרקע להליכה לאזוב כוכבי צל לגינה היפנית

אזוב הכוכבים הוא גרסה פופולרית לירוק מפרקי אריחים. הטחב משגשג באזורים לחים ומוצלים כמו גם באזורים יבשים ומוצלים. בקיץ הוא יוצר אינספור פרחים לבנים בצורת כוכב – ומכאן שמו “אזוב כוכבים”. הטחב עמיד, עמיד וקל במיוחד לטיפול.