חמצת עץ קרניים היא אולי אחת הקשות ביותר להדברת עשבים שוטים בגינה הביתית. הוא מתפשט הן דרך זרעים והן ברצים והוא יכול לכסות שטחים גדולים רק בעונת גינון אחת. הוא גדל במדשאה, בערוגה ואפילו במפרקים שבין אבני הדריכה. אבל גנן התחביב אינו לבד במאבק נגד עשבים שוטים, כי יש תרופות ביתיות וקוטלי עשבים שיכולים לעזור. אנו נספר לך כיצד להילחם בחמץ עץ קרניים ולמנוע ממנו להתפשט שוב.

חומץ נלחם בעץ: סקירה כללית של אסטרטגיות מניעה

כרוב כבוש קרן נלחם בגינה טיפים לגננות תחביב

חמצת עץ קרניים שייכת למשפחת החמוצות עץ. העשבים מגיעים מדרום אירופה, שם תקופות היובש בקיץ ובחורף המתון מציעות את התנאים המושלמים להתפשטותם המהירה. מאחר ששינויי האקלים הביאו בינתיים לעלייה בטמפרטורות האוויר במרכז אירופה, חמצת עץ קרניים התפשטה גם בגרמניה. אבל איך אתה יכול להרוס חומץ עץ ואילו אמצעים יעילים במיוחד?

מה עוזר כנגד חמצן קרן: כיצד למנוע את התפשטותו בגינה

חומץ קרן המאבק באסטרטגיות מניעה מונע התפשטות

כדי למנוע התפשטות מהירה במדשאה או בערוגה, מספר אמצעי מניעה פשוטים יעזרו:

  • בדוק את כל הצמחים שאתה קונה לחמץ עץ. אם אתה מבחין בחומץ עץ באדמת העציצים, חפר בזהירות את הצמח החדש, הסר את האדמה משורשיו ושטוף אותו מתחת למים זורמים. ואז למחוק את אדמת העציצים.

איך נפטרים מחמצת עץ? נקיטת אמצעי מניעה נכונים תחסוך לך זמן ומאמץ

כיצד להיפטר מתרופות ביתיות לחמצת

  • בדוק את עשב הדשא ואת ערוגות הפרחים לפחות פעם בשבוע. ככל שתשימו לב לזה מוקדם יותר, כך הסיכויים שתילחמו בו מהר יותר גבוהים יותר.
  • אם אתה מבחין בעשבים שוטים, חתך את כל חלקי האוויר של הצמח וחפר בזהירות את השורשים.
  • אם חמצת העץ התפשטה על שטח גדול במדשאה, ניתן להחליף אותה בכיסוי קרקע עמיד. הם יוצרים במהירות שטיח צפוף ואינם נותנים לאור השמש לעבור. חומץ העץ לא יכול לשגשג בצל.

העשבים מתרבים דרך זרעים ויורה. המשמעות היא שזה לא מספיק רק להסיר את חלקי הצמח מעל פני הקרקע. לא תצליח עם עשבים שוטים. אתה יכול אפילו לעודד את התפשטותו בגינה בעצמך על ידי פתיחת הקפסולות והוצאת הזרעים לחלקים אחרים של הגינה תוך כדי עשבייה.

להילחם במי חמצת קרן באופן קבוע

מה חמצת קרן לא אוהבת:

  • הצל
  • אדמה לחה
  • אדמה בסיסית

להילחם בחמצת עץ: אמצעים ללא כימיקלים

חומץ קרן נלחם בתרופות ביתיות ללא כימיקלים וטריקים

האם אתה רוצה להילחם בתלתן קרן? סמכו על תרופות ביתיות ללא כימיקלים. למטרה זו, אתה יכול להשתמש בסיד, חומץ או מים רותחים.

נלחם בחמצת עץ עם סיד

חומץ עץ עם טיפים להילחם בסיד

האם תרצה להילחם בחמצת עץ בעזרת תרופות ביתיות? אצות סיד יכולות לעזור בזה. הוא מכיל אלמנטים שימושיים כמו מגנזיום וסידן ומגביר את פוריות הקרקע. לכן הוא מעורבב לעתים קרובות בדשן ומשמש בעיקר בגינת המטבח. אבל הוא משמש גם בגן הנוי. זה יכול לשפר את תכונות הקרקע ולקדם את צמיחת הדשא. לכן היא ביססה את עצמה כתרופה טבעית לחמצת עץ במדשאה. לשם כך נמדד קודם כל ה- pH של הקרקע. קרקעות עם pH מתחת ל -6.5 מסווגות כחומציות. תכולת החומצה הגבוהה בקרקע מקדמת את צמיחתו של חומץ העץ ומעכבת את צמיחת הדשא. ספקו לאדמה סיד גן כך שה- pH שלו יעלה על 6.5.

במקרים רבים הסיד מתגלה כאינו מספיק מכיוון שהוא אינו יכול להילחם בעשבים בכוחות עצמו. לכן עליך לשלב אותו עם תרופה ביתית נוספת בכדי לקבל את האפקט הטוב ביותר.

למה אתה לא יכול להילחם בחומץ העץ עם חומץ

נלחם בחמצת עץ עם חומץ השמד עשבים שוטים עם תרופות ביתיות

לעתים קרובות מומלץ להכין תמיסה של מים וחומץ ולהשתמש בו כדי לרסס את חומץ העץ. למעשה, לאחר מספר ימים, החלקים מעל פני הקרקע של הצמח נובלים. השורשים אינם נפגעים, עם זאת, והעשבים שוטים ינבטו שוב לאחר זמן קצר. לרסס עם חומץ יש חסרון נוסף: הפתרון לא רק פוגע בתלונן הקרן, אלא גם באורגניזמים של הקרקע ובצמחים בסביבה הקרובה. החומץ גם חודר עמוק לתוך האדמה ויכול להוריד את ה- pH שלו בצורה כה דרסטית עד שלא יכולים לצמוח בו צמחים אחרים במשך שנים.

השימוש בחומץ בחוץ מוסדר גם בחוק. לכן עליך לבדוק מול הרשויות המקומיות היכן וכיצד ניתן להשתמש בתרופה ביתית עם חומץ. השתמש רק בקוטלי עשבים המאושרים לשימוש בגינה.

האם אתה יכול להילחם בחמצת עץ במים רותחים??

להילחם בחמצת קרן עם מים רותחים

גרסה מעט עדינה יותר היא השמדת חמצת העץ במים רותחים. לשם כך, הביאו מים לרתיחה, שפכו אותם לתוך זרבובית ריסוס והתיזו בעזרתו את העשבים. המים החמים הורסים את מבנה התא, ואז חודרים לאדמה והורסים את השורשים. הצמח מתייבש במהירות. שיטה זו מושלמת להדברת עשבים באזורים קטנים יותר ובמקומות שקשה להגיע אליהם כמו המפרקים בין אבני הדריכה בגינה..

איזה קוטל עשבים נגד חמצת עץ במדשאה ואילו נגד תלתן קרן בערוגה?

קוטלי עשבים נגד חמצת עץ במדשאה שעושה קוטלי עשבים

אם אינך יכול לשלוט על תלתן הקרן בעזרת תרופות ביתיות, נותר רק דבר אחד: להשתמש ברוצח עשבים. במרכז הגן תוכלו למצוא קוטלי עשבים שאושרו במיוחד לשימוש בגינה. בשום פנים ואופן אין להשתמש בקוטלי עשבים תוצרת בית ורכוש גם על משטחים אטומים. הדבר אסור על פי חוק ועונשו קנס.

לאחר ייעוץ מקיף במרכז הגן ולאחר קריאת הוראות השימוש, תוכלו להשתמש בקוטלי עשבים מסוימים בגינה.

הדשא מטופל בתרסיסי דשא. קוטלי העשבים הללו תוקפים רק את חומץ העץ ואינם פוגעים במדשאה.

אם אתה רוצה להילחם בחמצת עץ בערוגה, עליך להשתמש בקוטל עשבים מוחלט. יש להם חסרון אחד מרכזי: הם פוגעים גם בעשבים וגם בצמחי נוי. לכן, קוטלי עשבים אלה מרוססים ישירות על הצמחים.

שאל את הרשויות המקומיות אם מותר להשתמש בקוטל עשבים בגינת המטבח. קבל ייעוץ מפורט על מנת שתוכל לבחור רוצח עשבים מתאים.

חמצת עץ לסילוק: טיפים לאזורי גינה שונים

חומץ קרן לחסל עצות עבור מדשאות ומיטות

חומץ עץ קרניים הוא אורח לא רצוי בגינה. למרבה המזל, ישנן מספר שיטות ותרופות ביתיות שהוכחו כיעילותן במלחמה בעשבים. להלן נספר לכם כיצד להיפטר מחומצת עץ במדשאה, לבסוף להיפטר מהעשבים העשבים בערוגה ולהסירם ממפרקים.

חיסול חמצת עץ במדשאות: תרופות ביתיות אלו יעזרו

חסל חמצת עץ במדשאה טיפים לתרופות ביתיות

הוצאת חומץ עץ מהדשא היא משימה לא פשוטה. מעל לכל, סבלנות נדרשת, שכן זה יכול לקחת עונת גינון להיפטר מהעשבים לתמיד. עם קצת מזל, אתה יכול להרוס את חומץ העץ מהר יותר. להלן נפרט מספר שיטות.

1. מפזרים סיד אצות לשיפור תכונות הקרקע וקידום גידול הדשא.

2. המתן כ 15-20 ימים. לאחר מכן חתכו את העשבים הדשא.

3. אם העשבים עדיין לא נהרסו, השקו את הדשא בנדיבות ולאחר מכן הניחו פליטת עשבים חדירה למים. זה שומר על האדמה חמה ולחה.

4. הניחו שוב את הדשא באביב הבא. לשם כך, ראשית כסח את הדשא הישן ולאחר מכן סלק אותו.

5. לזרוע, לדשן ולהשקות בשפע תערובת דשא באיכות טובה.

6. שמרו על הדשא כראוי: השקו וכסחו את הדשא באופן קבוע. ספק דשן בשחרור איטי בתחילת עונת הגינון, ולאחר מכן שלוש פעמים נוספות: מרחי דשן מיוחד בסתיו, בחורף ובאביב.

7. בדוק את הדשא באופן קבוע אם יש לו חמצן וקוצץ עשבים שוטים במדשאה. השאירו את הדשא בגובה 5 – 6 ס”מ לפחות. זה מבטיח כי הקרקע שמתחתיו מוצלת ומונעת מתפשטת חומץ עץ.

נלחם בחמצת עץ בהצלחה במיטה

חמצת עץ נלחמת במיטה טיפים לעשבים שוטים

אם הצמחים העיקשים גדלים בערוגה, קשה מאוד להיפטר מהם. אבל עם השילוב הנכון של מספר תרופות ביתיות, אפשר להרחיק את תלתן הקרן.

1. חותכים את כל חלקי הצמח הגלויים. לאחר מכן השתמש גם בורר עשבים כדי להסיר את השורשים.

2. מלאו את החסר בערוגה בעזרת כיסוי קרקע או עשבי נוי. המטרה: האדמה מתחת לצמחי הנוי צריכה להיות לגמרי בצל. אז חומצת העץ הקרנית אינה יכולה לנבוט ואינה יכולה להתפשט הלאה.

3. אם חמצת העץ התפשטה רחבה בערוגה, ניתן לכסות את הקרקע בשכבה של מאלץ בעובי 6 ס”מ..

4. אם ברצונך למנוע מהתפשטותו שוב, עליך לשמור על האדמה לחה במידה עד לחה ולדשן באופן קבוע.

נלחם בחמצת עץ במפרקים

הסר חומץ עץ במפרקים בשביל הגן והילחם בעשבים במים חמים

האם ברצונך להסיר את חומצת העץ הקרנית ממפרקים? לאחר מכן עליך לבצע את הפעולות הבאות:

1. ניתן להסיר צמחים בודדים בעזרת חותכן עשבים או מגרד מפרקים. הקפד לחפור גם את השורשים.

2. אחרת, אפשר לרסס את העשבים במים רותחים. הצמחים מתים לאחר מכן בימים הקרובים. הסר את החלקים מעל הקרקע בעזרת מגרד משותף. לפעמים הדברת עשבים אינה מספיקה. לאחר מכן תוכל לחזור על התהליך.

3. במידת האפשר, עליך לאטום את המפרקים. אם זה לא אפשרי, אתה יכול לשתול כיסוי קרקע בין אבני הדריכה במקום. אם גם זה לא אפשרי, מפזרים את המפרקים בסיד גן כדי למנוע את התפשטותו שוב. עם זאת, שאל באתר אם אתה יכול להשתמש בסיד האצות במפרקים.

חמצן קרן רעיונות להילחם עם תרופות ביתיות

להיפטר מחמץ העץ היא משימה קשה. אבל בשיטה הנכונה, עם כמה תרופות ביתיות ועם הרבה סבלנות, גם גנני תחביב לא מנוסים יכולים לשלוט בהם. במידת האפשר, יש לבחור בסוכן טבעי להדברת עשבים. כי בדרך זו מוסרים רק תלתן הקרן וצמחי הנוי לא ניזוקים. בהתאם לאזור היישום (מדשאה, ערוגת פרחים, מפרקים), אתה יכול לבחור סרט צמר, מים חמים או שכבת מאלץ..