צבעי קשת בענן סלט ירקות מנגולד כתום צהוב צהוב

מנגולד שוויצרי הוא הירק המושלם לאביב ולסתיו. זה לא רק בגלל שהוא משגשג בצורה מושלמת בתקופה זו. העלים והגבעולים, המופיעים בגווני סתיו נפלאים ומעניקים לגן צבע עז, תורמים תרומה נוספת. האחרון יכול להיות לבן כמו גם כתום, אדום, ורוד או סגול. העלים, לעומת זאת, משתנים בין ירוק לאדום. גם גודל המנגולד השוויצרי מרשים, שכן הוא יכול להגיע לגודל של עד 60 ס”מ. בנוסף לעונות הקרירות, תוכלו גם לשתול ולטפח מנגולד שוויצרי בקיץ.

נטיעת מנגולד שוויצרי – איזו תקופה היא הטובה ביותר?

צמחים ירקות גן סלט גבעולים צבעוניים מנגולד

מכיוון שהמנגולד השוויצרי זקוק לכ- 60 יום לגדילה, יש לזרוע אותו מוקדם ככל האפשר. באזורים עם חורפים קלים, משמעות הדבר היא חורף מאוחר. אחרת בחר נטיעת מנגולד שוויצרי אביב מוקדם. כך תקבלו את היבול הראשון בקיץ. אם אתה רוצה קציר בסתיו, שקול לזרוע בסוף הקיץ או בתחילת הסתיו.

לשתול וללטפל במנגולד שוויצרי

שתילים עצים של צמח מנגולד אדמת ירקות

לשתילת מנגולד, בחרו מקום בגינה שנמצא בשמש מלאה או, אם האקלים חם מאוד, בצל חלקי. כשמכינים את האדמה הולכים לעומק. המשמעות היא שצריך לשחרר אותו גם באזורים העמוקים יותר. יתר על כן, יש להבטיח ניקוז טוב של המים. בעת זריעת הזרעים השאירו מרווח של 5 ס”מ ביניהם ובחר עומק של קצת יותר מסנטימטר אחד. הוסיפו גם דשן או קומפוסט. כעת יש לשמור על האדמה לחה כך שהזרעים יתחילו לנבוט. לאחר מכן השקיה סדירה מספיקה.

מנגולד שוויצרי בשורות בערוגה

טיפים לגינה צמחי מנגולד שדה השקיה

ברגע שהשתילים מופיעים יש צורך בדילול. צריך להיות מרחק של 30 ס”מ בין צמחי המנגולד הבודדים. אין צורך לזרוק את השתילים שהוסרו. אתה יכול להשתמש בהם לצריכה במקום. לאחר חודש וחצי יש לחזור על הפריה. בנוסף, אל תשכח לקטוף את העשבים באופן קבוע, מכיוון שזה עלול להפריע לצמיחה. מזיקים נדירים במנגולד שוויצרי. נציגים הם כנימות, כורי עלים, חלזונות, כמו גם ארנבים ובעלי חיים אחרים.

מנגולד שוויצרי לבן

צמחי מנגולד לבן תחביב גנן רעיון בריא

נטיעת מנגולד שוויצרי – הקציר

קציר עלים מספריים מנגולד חיתוך ירקות גן

הקציר מתרחש חודשיים לאחר שתילת המנגולד. לשם כך, חתכו את העלים החיצוניים. במקרה שאלו לא מספיקים לך ואתה צריך עוד עלים, אתה יכול גם להסיר את כל העלים מבלי לעקור את הצמח. לשם כך, חותכים את כל העלים כ -5 ס”מ מעל הקרקע. זה מאפשר לעלים חדשים לצמוח בחזרה.

קציר עלים של המנגולד 

סלט גינות סלסלות גן מנגולד שוויצרי צבעוני

מכינים סלטים טעימים עם מנגולד שוויצרי

סלט הכנת סלק ירקות צמחים לחתוך לוח עץ

מנגולד פרוס בצבעי קשת

חסה גבעול חתוך מנגולד משאיר תזונה בריאה