עלי כרוב קוצרים גידול ירקות בגינה באביב סוף הקיץ

הידעתם שעלי הכרוב מקבלים את הטעם הטוב ביותר אם הם נקטפים לאחר הכפור הראשון? זו גם הסיבה לכך שהוא מוכר בעיקר בזכות עונות הסתיו והחורף ירקות בגינה נבחר. אבל מכיוון שהוא יכול להתמודד היטב עם טמפרטורות גבוהות יותר, אתה יכול לשתול עלי כרוב כבר באביב, כך שיהיו לך ירקות טריים על השולחן בתחילת הקיץ..

ירקות בגינה – עלי הכרוב אינם יוצרים ראש

ירקות עלי כרוב בגינה סלט ירוק טיפים לטיפוח

עלי הכרוב אינם יוצרים ראש. במקום זאת, כפי שהשם מרמז, הם מורכבים עלים רופפים הצומחים מתוך שושנה. זה קצת מזכיר את הכרוב, שאפשר לומר גם על הטעם. עלי הכרוב מתאימים להכנת מגוון רחב של מנות וניתן להקפיץ, להרתיח ולהטגן. אם מתחשק לכם לשתול את עלי הכרוב כירק בגינה, נשמח לעזור לכם עם הטיפים הבאים.

ירקות בגינה – באיזו שעה לשתול עלי כרוב?

ירקות בגינה עלי כרוב משאירים עצות

אתה יכול לזרוע זרעים או להשתמש ישירות בצמחים צעירים. זה תלוי בזמן השתילה ובאקלים של האזור בו אתם חיים. אם יש לכם חורף קר, בחרו צמחים צעירים והניחו אותם בגינה באביב או בסוף הקיץ. אתה יכול גם לזרוע זרעים בסוף הקיץ, שכן עלי הכרוב גדלים בצורה הטובה ביותר כירק בגינה בסתיו.

ירקות בגינה – טיפים על אדמה, השקיה וזריעה

כרוב משאיר ירקות בגינה לוח סלט עץ

מצא מקום לעלי הכרוב בגינה שזוכה לשמש או צל חלקי. האדמה צריכה להיות גם עשירה בחומרים מזינים ולא ליצור מים אחוריים. כמו כן, חשוב שלא גדל כאן זן אחר ממשפחת הכרוב בשנתיים האחרונות. אם תבחר זרעים לירק זה בגינה, עליך לזרוע אותם בעומק של כ -6 מ”מ, תוך שמירה על מרחק בין 2.5 ל -5 ס”מ. אתה יכול לשמור על מרחק זה בעת דילול, לפיו אתה יכול להשתמש בשתילים לצריכה על ידי טיגון קצר.

עלי כרוב ממולאים מהגינה

טיפים לגינה מנה סלט עלי כרוב ממולאים

כעת כדאי למשוך את העשבים באופן קבוע כדי לעודד צמיחה. בנוגע להשקיה, ניתן לומר כי יש לעשות זאת מעט יותר במשורה מאשר עם סוגי כרוב אחרים. זה ימנע מעלי הכרוב להיות גדולים מדי. עם זאת, השקיה צריכה להתבצע באופן קבוע, כיוון שהטעם המתוק נוצר על ידי המים. כירק בגינה, עלי הכרוב מבשילים תוך 50 עד 85 ימים. יתרון גדול שיש לעלי כרוב על פני סוגי כרוב אחרים הוא שהם הרבה פחות רגישים למזיקים. עם זאת, עליך לבדוק באופן קבוע את הצמחים לאיתור כנימות, תולעי כרוב ושאר שרצים.

ירקות בגינה – הקציר

כרוב ממולא מנה ירקות מזון בריא

בעת הקציר, אתה פשוט מסיר את מספר העלים הנדרש או את כולם, אך משאיר את הגזע באדמה. זה מאפשר לך להאריך את זמן הקציר. עם זאת, אם זה לא רצוי, אתה יכול כמובן לשלוף את כל הצמח מהאדמה.

ירקות בגינה – השתמשו בעלי כרוב למנות שונות

צלחת צלחת משאיר ירקות צלחת ויטמינים בריאים