בריכה עם נחל

א בריכה עם נחל בגינה נותן אווירה טבעית ותוססת והוא משהו מיוחד. אם אין זרם אמיתי זורם בגינה שלך, זה בכלל לא בלתי אפשרי ליצור אחד בעצמך עם קצת מאמץ ידני.

צור בריכה עם נחל בגינה בצל חלקי

בריכה עם גן נחלים-ליצור-מים-צמחים-ירוקים

ראשית בחרו מקום מתאים שהכי טוב בצל חלקי כדי שלא יאבדו יותר מדי מים בימי הקיץ החמים. כמו כן, מומלץ לבחור את המיקום כך שתוכלו לצפות בנוחות וליהנות מהבריכה עם הנחל. בניית אגם מלאכותי בגינה משלכם מתחילה בחפירת חור באדמה בצורת ובגודל הרצוי לכם. יש לאטום את המשטח התת -קרקעי כך שהמים לא יחלחלו לאדמה. בעצם שלוש גרסאות אפשריות, בהתאם לחומר, לחתוך ולתוכנית העלות. את ערוץ הנחל ניתן להיצוק בבטון, שיימשך זמן רב יותר אך יהיה קשה לתקן ולהסיר אותו מאוחר יותר. מגשי פלסטיק קשיחים זמינים בשוק בגדלים וצורות טרומיים שונים. עם זאת, קשה ליצור איתם מראה טבעי, גם אם מכסים את הקליפה הכהה בחול בהיר. אניה הבריכה הייתה מאוד פופולרית לאחרונה, מכיוון שהיא מאפשרת לעצב באופן חופשי את כל הבריכה שלך עם נחל. בנוסף, יש צורך באלמנטים מייצבים. כמובן ששילובים לבריכה עם קערת בטון או פלסטיק וקטעי נחלים עשויים נייר כסף הם גם אפשריים. עליך להבטיח חפיפה של כ -20 סנטימטרים בין המעברים ולהדביק אותם היטב בסיליקון. הגן על אניה הבריכה מאבנים וצמחים באדמה באמצעות בידוד מיוחד.

צור בריכה עם נחל בגינה – ייצוג סכמטי

בריכה עם ערכת-נחל-גינה-בריכה-נחל-גינה-זרימת-משאבה

על מנת לתת למים להסתובב בבריכה עם נחל, עדיף להתקין מערכת שאיבה מתחת למים באמצע האגם הקטן במקום מעט גבוה יותר. כך שהמשאבה לא נסתמת מהבוצה התחתונה. על מנת לנקות את המים, הם אינם נשאבים ישירות מהבריכה לנחל, אלא מותקנת משאבה נוספת לאחר מסנן הבריכה. משאבת נחל המים צריכה לעמוד בפני כפור בבריכה. מסיבה זו, עומק המים צריך להיות לפחות 80 ס”מ. אם זה לא המצב, אתה יכול לאחסן את המשאבה במרתף ללא כפור. בענף הגינון ישנן משאבות נחלי מים השונות מאוד בביצוען. בחירת המשאבות תלויה בגורמים רבים כגון רוחב ואורך הנחל. אם אתה רוצה ליצור בריכה עם נחל בגינה שלך בעצמך, עדיף לפנות לייעוץ ממומחה.

מקשטים בדמויות גן וגשר קטן, עם צמחים פורחים ושיחים ירוקים ליצירת אווירה מקסימה. כמובן שתצטרך קצת סבלנות מכיוון שכל עבודות הגינון דורשות זמן ומאמץ.

 חפרו את ערוץ הזרם בשלבים

בריכה עם גן נחל-לבנות-לחפור-אדמה

בעת עיצוב הנחל, עליך לתכנן כמה סכרים. זה מאפשר לכבות את המשאבה לפי שעות ולא צריך לעבוד באופן רציף. מים מצטברים מאחורי המשקעים, מה שמונע מהנחל להתייבש. צמחי המים ובעלי החיים אינם יכולים לשרוד ללא מים. שני גדות הנחל צריכים להיות באותה רמה. מדוד את אלה בעת בניית הנחל ופלס אותם במידת הצורך. אם גדה אחת נמוכה מההפך, המים פשוט יזרום הצידה.

בריכה-נחל-גינה-חפירת-אדמה מדורגת

אבנים טבעיות והמון צמחים פורחים לאורך הנחל נראים הרמוניים להפליא. אם אתה רוצה לייפות את קצה הנחל, יש לך מגוון רחב לבחירה. צמחים בעלי עלים מפוזרים שטוחים מסתירים באופן אידיאלי את קצה הרדיד. Cranesbill ומעטפת הגברת הן בחירות מצוינות כאן. אתה יכול להגדיר מבטאים נהדרים עם צמחים רב שנתיים פורחים, כגון התרוצצות סגולה או דרורים מפוארים. צמחי ביצה וצמחים רב שנתיים רטובים מתאימים גם לגדות הנחל. קלח מלאך, גרגיר הנחלים, שיפוצים, כמו גם נורות גמד וראשי חצים מתאימים למדי לשתילת הנחל. למיקום הקטע שצריך לשתול תפקיד חשוב בבחירת הצמחים. דשא וצמחי אחו, כמו גם פרחי קשיים ולהטוטנים מתאימים מאוד לאזורים בשמש מלאה. שרכים, הוסטות וברגניות מרגישות בבית במקומות מוצלים חלקית. הצמחים בשולי הנחל משמשים ייצוב לנחל.

מכסים את הקרקע התחתונה באוניית בריכה

בריכה-נחל-גינה-חפירת-אדמה-נייר-כיסוי

צמחי הרקע יוצרים מעבר הרמוני לגינה. הצמחים הפורחים מושכים חרקים מועילים רבים, אשר בתורם מסייעים בחיסול חרקים מזיקים ובהאבקה של עצי הפרי. סוגים שונים של שיפוצים, ראשי חצים, קלח קיפוד, גרגר נחלים ופלחי ננס מתאימים לשתילה בנחל. אותם חלקים של צמחים אלה הנמצאים במים משמשים דגים וצפרדעים להטלת ביצים. בנוסף, העלים הצפים מונעים מהמים להתחמם יותר מדי בקיץ.

מניחים אלמנטים מייצבים על נייר הכסף

בריכה-נחל-גינה-בנה-זרימת-מים שלך

חלקים לא נטועים בגדת הבריכה יכולים להיות מעוטרים גם באבנים טבעיות, כגון חלוקי נחל בגדלים שונים. ישנן גם אפשרויות רבות אחרות לייפות את הבריכה בנחל. דמויות קרמיקה שונות או פסלי אבן מעניקים לבריכה קסם נוסף. תכונות מים מיוחדות הופכות את הנחל למושך עיניים אמיתי. אם אתה רוצה להעלות אווירה אטמוספרית בערב, אתה יכול להשתמש בזרקורים מיוחדים במתח נמוך.

הבריכה עם הנחל עם אבנים וחצץ כאלמנטים מייצבים לְאַרגֵן

בריכה-נחל-גינה-ליצור-חצץ-אדמה-נייר כסף

בהתאם למרחב הפנוי, תוכל לחיות את דמיונך ולשלב סוגים שונים של נחלים בגינה שלך. אם אתה רוצה זרם בולט יותר מבחינה אקוסטית, אתה יכול לבחור בזרם זורם איטי עם מטחים. נחל עם מפל קטן, למשל, נראה מאוד רומנטי. אם אתה רוצה להכניס את אווירת היער הספציפית לגינה שלך, תוכל להשיג זאת כששיחים ועצים ברקע. אם אתה רוצה נחל פרא, אתה צריך לדאוג לשתילה צפופה ושופעת שנראית כאילו היא גדלה שם מעצמה.

עיצוב הבריכה עם צמחי נחלים

בריכה-עם-נחל-גינה-בריכה-נחל-גינה-מדרגות-מפל-צמחים-חצר

אם אתה רוצה לשמוע את המים, מפלים המזכירים נחל הרים הם סוג הנחל המתאים לך. מפלי מים הם גולת הכותרת ויזואלית של ממש, כך שהצמחים אינם חייבים לכסות דבר ולא להיראות דומיננטיים מדי.

עם הזמן, הגן נהיה מרהיב ויפה יותר

בריכה-נחל-גינה-אבנים-צמחים-קישוט-עצים

דגים זקוקים למים נקיים

בריכה-עם-נחל-גינה-בריכה-נחל-גינה-מפל-דגים-קוי

לקשט את הגינה שלך בטוב טעם

בריכה-נחל-גינה-פסלי שושן

נוף נהדר בגינה – בריכה עם נחל

בריכה-נחל-גינה-זרימה-אבנים-צמחים-צל

בריכת נחל גן פסל דג בודהה

בריכה-נחל-גן-גשר-עץ-מאחורי החצר

בריכה-נחל-גינה-לבנות-צל-לבחור

בריכה-נחל-גינה-בטון-ירוק-ספירלה

בריכה-נחל-גינה-באסר-נקיים-צמחים-עצים

בריכה עם נחל, גינה ליצור-חצץ-אדמת-נייר כסף