פצצות זרע הופכות רעיונות לגננות תחביבי מתנה

כדור זרעים, פצצת זרעים או פצצת זרעים הוא בעצם כדור שנוצר מכדור הארץ וחימר ומכיל זרעי צמחים. זה נעשה בעבודת יד ואם זה קשה במיוחד אין צורך לשתול אותו מיד. ניתן לאחסן כדור זרעים במקום יבש וחשוך עד שנתיים. במהלך תקופה זו ניתן גם להעביר אותו. לאחר שהגעת ליעד, תוכל פשוט לזרוק את הכדור לאזור האדמה הרצוי ולחכות. הזרעים מופעלים בפעם הבאה שירד גשם ומתחילים לנבוט. הדבר הטוב ביותר בזה הוא שאתה יכול להכין פצצות זרע בעצמך ולתת אותן במתנה מקורית, למשל. בדרך זו, האדם שמקבל את ההווה יכול לגדל זר משלו וקל לטפל בו.

הכנת פצצות זרע בעצמך: מהן פצצות זרע?

הפוך לעצמך פצצות זרע לייבוש כדורי חנות

פצצות הזרע נעשות באהבה ביד. מתי והיכן הוא הומצא, יש דעות שונות. כנראה שהרעיון הגיע מהמצרים הקדמונים. כך הם יכלו במהירות לעבד את אדמתם החקלאית כאשר שיטפונות הנילוס השאירו מאחור. מאוחר יותר זרקו היפנים זרעים ממטוסים על שדות גדולים, זורעים חלקים גדולים של המדינה בבת אחת. סוג שתילה זה הפך לפופולרי מאוד בשנות השבעים, כאשר אנשים רבים מחו נגד זיהום אוויר ומדבריות בטון. בדיוק למטרה זו משתמשים בפצצות הזרעים כיום: לייפות את השכונה, ערים פנימיות, מרפסות וכו ‘, ליצור איים צבעוניים בפינות עגומות וכמובן לגדל צמחים משלכם..

הכנת פצצות זרעים בעצמך: איך זה עובד?

הכנת בעצמך פצצות זרע מתכון זרעי אדמת חרסית

פצצות הזרעים מורכבות מתערובת עפרה של אדמה בה הזרעים מוטבעים היטב. השלב הראשון בהכנת פצצות זרעים בעצמך הוא לנפות את האדמה בזהירות. כדורי הזרע צריכים להישאר נקיים מאבנים קטנות וזרדים. קצת אבקת חימר וכמובן זרעים מגיעים גם לכדור הארץ. לאחר מכן הכל מעורבב כראוי עם מים ולשה למסה לחה ודביקה. לאחר מכן מחלקים אותו למנות ומעוצבים לכדורים גדולים בסביבות 2.5 ס”מ. לאחר מכן פצצות הזרע מתייבשות באוויר עד שהן קשות. אז הם מוכנים לשימוש עד שנתיים.

אילו זרעים להכין לפצצות זרעים בעצמך ומתי לזרוק אותם?

זרעי פצצות בעצמך הופכים רעיון לשתילת פרחים

זנים מקומיים של צמחי שימוש ונוי כגון פרחים, עשבי תיבול וירקות מתאימים במיוחד לפצצות זרעים תוצרת בית. מעל הכל, עליך לבחור מיני צמחים קלים כך שיהיה להם סיכוי טוב להישרדות. מתאימים לכך צמחים שנתיים מסורתיים או פרחי קיץ כגון: ציפורן החתול, חמנית, חלמית, תירס, קמומיל, פרג, נסטורטיום. באופן הגיוני, תחילה אתה בוחר את המיקום שברצונך לשתול ורק לאחר מכן מחפש את מיני הצמחים המתאימים. צמחי בר הגדלים אזורית הם אולי הבחירה הטובה ביותר מכיוון שכמעט ואין להם דרישות מבחינת מצע ותנאי תאורה. ממילא ניתן למצוא ולאסוף זרעי שן הארי או שן הארי, פרג, דוסט, חומץ. ילדים יכולים גם להיות מעורבים.

הפוך פצצות זרע בעצמך לבחור מיקום לשתול

יש לתאם את הזרעים והמיקום. כדאי גם לזרוק את פצצות הזרעים כאשר מזג האוויר נוח. התקופה האידיאלית משתנה בהתאם למזג האוויר. עם זאת, בין אפריל לאוגוסט בדרך כלל יש את התנאים הטובים ביותר לשתילה. עד אז ניתן לאחסן את פצצות הזרעים במקום יבש וחשוך עד שנתיים ללא בעיות.

פצצות זרע עצמן גם הופכות אותן למתאימות לילדים

הכינו בעצמכם פצצות זרעים, ייבשו כדור זרעים באדמה

הכנת פצצות זרע משלך היא מרגשת ומהנה במיוחד לילדים. אפילו ילדים קטנים יכולים לקחת חלק בערבול, בעיצוב ובזריקת כדורי הזרע. במקביל הם מכירים את הטבע ומבינים את התנאים המיוחדים לצמחים ובעלי חיים באזורים עירוניים. עם קצת מאמץ ובמעט כסף, אתה יכול להכין את פצצות הזרע בעצמך. כאן אנו מציגים מתכון עם המרכיבים החשובים ביותר לפרויקט ה- DIY.

הכנת פצצות זרעים בעצמך: הוראות

הפוך לעצמך פצצות זרעים זרעים כדור לערבב חרס

כדי להכין פצצות זרע משלכם, המציעות לזרעים תנאי התחלה אופטימליים, נדרשים רק כמה מרכיבים. בנוסף לסוגי הזרעים המתאימים למיקום המתאים לכם וכבר בחרתם, אתם זקוקים גם לאבקת אדמה וחימר או לחילופין, זבל חתולים בנטוניט. זה לא חייב להיות אדמה מיוחדת. קומפוסט פשוט או אדמת גינה מושלמים לכך. הוא מכיל את החומרים המזינים הדרושים ורק צריך לנפות אותו ולהסיר את החלקים הגסים יותר. אם תרצה, תוכל להוסיף מעט חומוס, דשן או פסולת אורגנית מהמטבח כגון גביעי קפה או קליפות ביצים לשיפור המצע..

הכינו לעצמכם פצצות זרעים כדור זרעי חרס

המרכיב השלישי לפצצת הזרעים הביתית המושלמת הוא אבקת חרס. חרס משמש לתיאור סוגים שונים של אדמה העשירים במינרלים ויסודות קורט. אבקה יקרת ערך זו משמשת לעתים קרובות גם בקוסמטיקה טבעית. כחלופה זולה לפצצות הזרע DIY, אתה יכול גם להשתמש במלטת חתולים, הזמינה כמעט בכל סופרמרקט. עליך לוודא שהוא מורכב מ -100% בנטוניט ואינו מכיל תוספים כגון ניחוחות או צבעים.

הכנת פצצות זרעים בעצמך: מתכון

הכינו בעצמכם פצצות זרע הוראות מתכון ערבבו תערובת זרעי אדמה

רכיבים ל -6 פצצות זרעים:

  • 1 כפית זרעים
  • 4-5 כפות אדמה
  • 4-5 כפות חימר או בנטוניט

כלים: קערה גדולה או מיכל אחר, כף ערבוב ומים.

הכין בעצמך פצצות זרעים צורות כדור אנליטי

מסננים את האדמה ומערבבים עם הזרעים. במידת הצורך, כתשו את חול החתול או הבנטוניט ליצירת קשר טוב יותר. יוצקים הכל לתוך המיכל ויוצקים עליו מים עד שהוא הופך חלק אך עדיין יציב. מעצבים אותו לשישה כדורים בגודל אגוז, מורחים אותם על מחצלת או קרטון ביצים ומניחים להם להתייבש במשך כמה ימים..

 הכינו ושתלו בעצמכם פצצות זרעים

איך להכין בעצמך פצצות זרע עצות למתכונים

כאשר מגיע יום הזריעה, סוף סוף אפשר לשתול את פצצות הזרעים. ככלל, ניתן להניח אותם ישירות במיקום היעד או לזרוק אותם במקומות שאינם נגישים. אתה לא צריך לחפור אותם לתוך האדמה וכו ‘הזרעים צריכים הרבה מים, במיוחד בהתחלה. באופן כללי, עליך לוודא שפצצות הזרעים לעולם לא יתייבשו. לרוע המזל, יכול לקרות גם שעשית הכל נכון ועדיין לא מצפה לפריחה שופעת. לעתים קרובות קורה שציפורים חצופות גונבות את הזרעים.

פצצות זרע יוצרות בד תיק רעיון מתנה נהדר בעצמך

ארוז להפליא, פצצות הזרעים הביתיות מתאימות להפליא כמתנה קטנה לגננות תחביב או לאנשים שירצו להתחיל בגינון. מאוחסן כראוי במקום קריר ויבש, ניתן לשמור את פצצות הזרעים עד שנתיים.