עשבי תיבול מגן העשבים שלך יפהפיים להסתכל ותוספת מבורכת לבישול, לאפייה ולעבודת יד. למרבה הצער, חלק מהצמחים לא שורדים בקלות את הטמפרטורות מתחת לאפס של העונה הקרה. עם זאת, אין זה אומר שצריך להשליך עשבי תיבול הרגישים לקור בחורף ולשחזר את גן העשבים בשנה הבאה. אחרי הכל, בעזרת ההגנה החורפית הנכונה, עדיין תוכלו ליהנות מעשבי תיבול וצמחים בשנה הקרובה. בכל הנוגע להגנה על כפור, עליך לקחת בחשבון שלצמחי מרפא שונים יש צרכים שונים. אנו מסבירים כיצד תוכלו לחורף את עשבי התיבול שלכם בחורף.

עשבי תיבול חורפים: קוטפים את הצמחים הרב שנתיים לפני תחילת החורף

ייבוש עשבי תיבול בחורף ושמירת עצות שימושיות

צמחי מרפא רבים הנמצאים לעתים קרובות בגן העשבים הביתי הם צמחים רב שנתיים. המשמעות היא שהצמח משיל את עלו ולעתים קרובות גם את הגבעולים בסתיו. באביב הצמחים נובטים שוב מהקנה. הצמחים הרב שנתיים כוללים צמחי מרפא כגון מזור לימון או מנטה, שיכולים לשמש כתרופה טבעית. במקרה של צמחים רב שנתיים, מומלץ לקצור עלים בריאים כבר בסתיו. לאחר מכן תוכל לייבש את הניירות ולאחסן אותם.

שמירת עשבי תיבול אטומים בצנצנת טיפים

גנני תחביב מנוסים מייעצים לנתק עלי עשבי תיבול, תפרחות (אם קיימות) וגבעולים בסתיו. לאחר מכן תוכלו לפזר את עשבי התיבול שנקטפו על תבנית אפייה ולהכניס לתנור. מחממים את התנור ל 50 ° ומשאירים את הדלת פתוחה מעט. בדרך כלל לוקח 3-4 שעות להתייבש של עשבי התיבול, היזהר שלא להפוך את העלים לחומים. עדיף לאחסן אותם בכלי אטום לאחר מכן. במידת הצורך, לאחר מכן תוכל להשתמש בעשבי התיבול המיובשים למשל להכנת תה ו תכונות הריפוי הרבות של צמחי המרפא ליהנות גם בחורף.

אין לגזום חזרה עשבי תיבול עם בסיס מזויף עד האביב

חורף צמחי תבלין והגן עליהם מפני כפור

עשבי תיבול עצי הם אלה היוצרים יורה חדש מגבעוליהם לאחר סיום החורף. צמחי מרפא בעלי בסיס ליניגי נחתכים בדרך כלל בתחילת האביב. בחורף אתה יכול פשוט להשאיר את הצמחים בחוץ, אין צורך בחורף או בהגנה מפני כפור. רק בשנה הבאה, מאמצע עד סוף אפריל, יגיע הזמן לגיזום.

הפיכת עשבי תיבול לחסינת חורף: צמר מגן על עשבי תיבול רגישים במיוחד

עשבי תיבול ים תיכוניים ישנים לבנדר יבש ומאחסן

כמה עשבי תיבול יכולים לסבול טמפרטורות הקפאה. עם זאת, הם זקוקים להגנה מפני טמפרטורות קפואות במיוחד. שלג במיוחד יכול לפגוע בעשבי מרפסת כאלה או אפילו להקפיא אותם למוות. עשבי תיבול הרגישים לכפור כוללים, למשל, סוגים מסוימים של לבנדר, עלה דפנה, רוזמרין או מרווה מגוונת. אם צמחים אלה אינם חורפים בבית, הם דורשים הגנה מיוחדת בעונה הקרה. עם זאת, צמחים אלה מצוידים היטב ויכולים לחורף – לרוב טוב יותר מאשר בתוך הבית – באמבט או לשתול אותם בחוץ..

צמר מתאים במיוחד להגנה על עשבי התיבול הרגישים שבחוץ מפני הקור. עם זאת, בעת הקנייה עליך לוודא שמדובר בצמר עבה במה שמכונה “איכות גינון”. רק אז החומר באמת מסוגל להגן על עשבי תיבול רגישים מפני כפור ושלג. אם מדובר בצמר איכותי של גננות, משקלו לא פחות מ -90 גרם למ”ר. זה מספיק כדי להגן על הצמחים הרגישים מפני נזקי כפור.

הכנת עשבי תיבול עמידים לחורף בצנצנות טיפים לגננות תחביב בחורף

כדי ליצור הגנה מפני הקור מצמר, עטפו את הצמח בחתיכת צמר גדולה מספיק. מקלות במבוק, למשל, מועילים כמסגרת. לאחר שהמסגרת נבנתה סביב הצמחים, תוכלו לעטוף את הצמר סביבו. זה מגן על הצמח מפני כפור, אך הצמר אינו פוגע בו. אם הטמפרטורות יורדות בחדות במיוחד, כדאי לכסות גם את החלק העליון של הצמח בצמר. הדבר הטוב ביותר לעשות הוא לשקול את הצמר באזור הרצפה באבנים. הצמר החדיר לאור, מים ואוויר מקיף לחלוטין את הצמח ומגן עליו כמו שמיכת שלג.

ה פיזור מאלץ לְהַגִיעַ. לשם כך, פשוט מכסים את הקרקע סביב הצמח בשכבה עלה עבה או קליפת עץ קצוצה, למשל. לאחר מכן יש לשכבת החבילה אפקט בידוד ומגן על שורשי הצמח עצמו מפני כפור חמור.

עשבי תיבול החורפים: צמחי מרפא הרגישים במיוחד לקור יכולים לחורף בבית

חורף את עשבי התיבול בבית ושמור אותם על אדן החלון

צמחי מרפא מסוימים רגישים במיוחד לכפור. צמחי המרפא הסובלים במיוחד מהקור כוללים בזיליקום, פלרגוניום ריחני וורבנה לימון. המשותף לצמחים אלה הוא שהם בדרך כלל אינם יכולים לסבול טמפרטורות הקפאה. אם יש סכנת כפור, בהחלט כדאי להביא את הצמחים האלה לבית. בניגוד לצמחים רבים אחרים, הם סובלים פחות משינוי המיקום מאשר מטמפרטורות קרות מדי.

לאחר מכן בבית עליך למקם את הצמחים בצורה בהירה ככל האפשר ובטמפרטורה של 10 עד 15 מעלות. זה גם חשוב: על מנת לשגשג בתוך הבית, הצמחים זקוקים לרמת לחות גבוהה מאוד. אם אין לך מכשיר אדים, אתה יכול גם להניח קערת מים קטנה ליד עשבי התיבול. בנוסף, מזרקה מקורה יכולה לספק גם תנאי אקלים ידידותיים לצמחים, למשל.

עשבי תיבול לחורף: אפילו עירית מצליחה לעבור את החורף

בצל נוי החורף טיפים לעשבי תיבול בחורף

עירית היא אחד מעשבי הקולינריה הפופולריים ביותר. הגרמנים תמיד אוהבים לתבל בזה את המנות שלהם. בדרך כלל הוא משגשג בחוץ במיטה או אמבטיה באביב ובקיץ. עם זאת, עירית יכולה גם לעבור את העונה הקרה. אולם לשם כך הוא צריך “לעבור” מהמיטה שלו לסיר. טריק השתלה קטן עוזר להבטיח שההשתלה תצליח:

להשתלת העירית, השתמש במזלג חפירה כדי להסיר את כל כדור העירית מהאדמה לאחר הכפור הראשון. אז אתה יכול לחלק את הצמח למספר חלקים בודדים. קוטר של כל חלק צריך להיות סביב 10 סנטימטרים. לאחר מכן ניתן לשתול כל אחת מהנתחים בסיר מלא באדמה טרייה. לאחר מכן ניתן לקצר את העירית לכמה סנטימטרים ולמקם את העציצים במקום בהיר ושטוף שמש. באופן אידיאלי, טמפרטורת החדר צריכה להיות סביב 20 מעלות כך ששום דבר לא יפריע לקציר העירית אפילו בחורף.