סורג עבור ויסטריה מטפס צמח קשת מים תכונה מזרקה

וויסטריה, ויסטריה לטינית או וויסטריה, הוא צמח טיפוס פופולרי שאוהב מקומות חמים ושטופי שמש ונעים לעין עם פרחיו היפים והמרשימים. עם אשכולות הפרחים באורך של עד 30 סנטימטרים, היא הופכת כל פרגולה, טרסה וגדר לים של פרחים. בעזרת גיזום קבוע, טיפול ועזר הטיפוס הנכון לוויסטריה, הצמח היפה משגשג בצורה הטובה ביותר ומתרשם בפרחיו הכחולים-סגולים בקיץ.

צמח וויסטריה

סבכה לגג מרפסת חזית בית מטפסי ויסטריה

הוויסטריה באמת מרשימה, אך היא זקוקה לטיפול אינטנסיבי. וזה מתחיל בבחירה נכונה של החלל. כמו צמחי טיפוס רבים, הוא ישגשג רק אם המיקום ייבחר היטב. בדרך כלל לוקח כמה שנים עד שהפרחים הראשונים יופיעו, אך לאחר שהתבסס, לא צריך לחכות יותר מדי לפאר הצבעים. כאשר שותלים ויסטריה, תכנון גינה צופה פני עתיד הוא חשוב מאוד. עליכם לקחת בחשבון כי הצמח מייצר כמות עצומה של מסת עץ ועלים לאורך שנים, וכך מפתח משקל גבוה. לכן, עזרת הטיפוס לוויסטריה צריכה להיות יציבה ואיכותית כך שהיא תתמוטט לאחר שנים תחת משקלם הגדל של הצמחים..

תמיכת טיפוס לשולחן ערסל פרגולה מטפסי וויסטריה בחוץ

ויסטריה אוהבת מקומות שטופי שמש בהם חם ככל האפשר. הוא יכול לשגשג גם בצל חלקי, אבל הוא לא פורח שם בשפע. צמח המטפס מרגיש בנוח על קרקעות עשירות בחומרים מזינים, לא יבשים ורפופים מדי ואינו סובל מחמצת מים. הגידול האופייני הוא כמו של שיח מטפס ולעתים רחוקות כמו עץ. הוויסטריה יכולה, עם זאת, בחיתוך הנכון ובעזרת טיפוס, למשל בצורה של מטרייה מטפסת, לגדול כעץ ולהגיע עד לכ -20 מטרים. למרות שהצמחים עמידים בפני כפור, הם אוהבים חום וזקוקים למיקום מוגן.

סבכה עבור מטפסי וויסטריה דלת הכניסה ורודה להפליא

גנני תחביבים רוצים לעיתים קרובות להירקב את חזית הבית בוויסטריה ולהמעיט בעובדה שהצמח שייך למה שנקרא “חנקים” ויכול לדחוס ולכופף צינורות גשם, מרזבים או מעקות בשל יורה המתפתל והחזק שלו. לכן פרגולות יציבות, קירות מוצקים וגדרות מתאימים במיוחד כסגרות אטרקטיביות ויציבות לוויסטריה. בנייה רופפת וחיפויי עץ יכולים להתפוצץ על ידי יריות שוט ארוכות. ניתן לגדל את צמח הטיפוס גם כסורג על קיר. אחיזה מאובטחת נחוצה גם שם.

טיפוס סיוע וויסטריה מטפס קשת גינה יפה

הוויסטריה פורחת בדרך כלל פעמיים בשנה. הפרחים הראשונים מופיעים לפני הפרחים באפריל. פריחה שנייה וחלשה במקצת מתרחשת בחודשים יולי או אוגוסט. זמן הפריחה יכול להשתנות מעט משנה לשנה או תלוי במזג האוויר. בקיץ הצמח יוצר ענבים תלויים באורך של עד 30 סנטימטרים עם פרחים כחולים-סגולים. עם זאת, אם המיקום אינו אידיאלי עבור הצמח, זה על חשבון היווצרות פרחים. כאשר הירי חסר אור, הם צומחים תחילה כלפי מעלה, אחר כך אופקית ושואפים לאור וחום. על מנת לעצב ולכוון את הצמח, יש צורך בגיזום פעמיים או לפחות פעם בשנה. גנני תחביבים ממעטים לזלזל בהיבט זה.

חותכים ויסטריה

סיוע טיפוס ויסטריה טיפוס צמח פרגולה גן קיר

חיתוך ויסטריה הוא עבודה שאסור לזלזל בה. מכיוון שהצמח גדל בגובה רב, קשה להגיע לאזורים רבים. הגיזום הוא לא רק הכרחי כדי להגביל ולהצעיר את הצמח, אלא גם כדי לעודד כמה שיותר פריחות. לכן, כל יורה שוט ארוך שלא מפתחים כמעט פרחים חייב להיחתך ל -30 עד 50 סנטימטרים. כך שכוחו של הצמח נכנס לפריחה ולא לירי הארוך.

טיפוס עזר ויסטריה עץ פרגולה לילך

הוויסטריה גוזמת קשות פעמיים בשנה. פעם בקיץ, כחודשיים לאחר הפריחה, הנבטים הארוכים נחתכים לפני שהם הופכים לעצים. זה מאט את הצמיחה וממריץ את היווצרותם של יורה חדש היוצר את ניצני הפרחים. רצוי לחזור על התהליך בחורף. מסת העלים מוסרת והצמח מוכן כך לעונה הקרה הקרובה. כעת יש לקצר את היריות הקצרות לשניים או שלושה ניצנים. ניצני הפרחים גדולים ועבים יותר מניצני העלים ולכן ניתן להבחין ביניהם בקלות.

סיוע טיפוס ויסטריה מטפסים בגינה

ויסטריה היא מטפסת ארוכת שנים ויכולה לחיות מעל 20 שנה. זה לא פורח בארבע השנים הראשונות, וזה נורמלי לחלוטין. יכולתו של הצמח לפרוח תלויה בעיקר במיקומו שטוף השמש ובגיזום קבוע. ניתן גם לגדל את הוויסטריה בהצלחה בדלי, במיוחד בשנים הראשונות. יש להימנע גם מהמקומות המוצלים חלקית, מכיוון שהצמח הופך עצלן מאוד לפריחה.

תמיכה בוויסטריה

סיוע טיפוס צמח וויסטריה לטפס לשמירה על חיתוך עץ

פרגולות, מסגרות טיפוס יציבות מאוד או הצמח כסורג על קיר מתאימות במיוחד כעזרי טיפוס לוויסטריה. בנוסף, רצוי לבנות מסגרת מכמה יורה צמחים – ענפים ראשיים, שישמרו לכל החיים. זה נקרא החיתוך החינוכי ומשמש בסיס לאינסטינקטים החדשים. לענפים החזקים הללו צריכה להיות פונקציה תומכת ולתמוך בסיוע הטיפוס לוויסטריה.

סיוע טיפוס וויסטריה מטפס עץ פרגולה

ויסטריה היא מטפסת מושלמת והיא אידיאלית לצמחייה גבוהה ומייצגת. עזר הטיפוס לוויסטריה צריך להיות יציב, דמוי מוט ככל האפשר, לינארי יותר ופחות שטוח. עץ לא בא בחשבון כחומר מתאים. ויסטריה היא כמו נחש חונק ענק ויכולה לרסק את החומר. מצד שני, רק מבנים כבדים ומאסיביים העשויים כבלי מתכת, פלדה או פלדה הם פתרון טוב. אם אתה רוצה לתת לצמח המטפס לטפס במעלה קיר בית, עליך לצרף קיר יציב בעל מרחק של 10 סנטימטרים לפחות. ניתן לחלק חבלי טיפוס מנירוסטה בכל מקום על הקיר באמצעות מרווחים עם דיבלים.

סיוע טיפוס ויסטריה מטפס עץ גן שופע

כל עזר טיפוס לוויסטריה צריך להיות מרחק של 2 מטרים הן הצידה והן כלפי מעלה מרכיבים כגון צינורות מטה, מרזבים, מחיצות ברקים וכו ‘. יהיה יתרון לרכוש סורג מעוצב במיוחד – הגנה על צנרת גשם. בנוסף, כדאי לחתוך את היורה הצעיר בעקביות כבר מההתחלה.

ויסטריה היא רעילה

סיוע טיפוס וויסטריה צמח טיפוס צמח מטפס ברזל

אחרון חביב, יש לקחת בחשבון שכל חלקי צמח הוויסטריה, במיוחד התרמילים והזרעים, הם רעילים. אצל ילדים, אפילו 3 זרעים או יותר המזינים יכולים לעורר סימנים של מחלה. הרעלים הם וויסטרין ולקטינים ורמותיהם משתנות בהתאם לעונה ולמיקום. הצמח גם רעיל לבעלי חיים החל מעכברים ועד ציפורים ועד סוסים. בדרך כלל בעיות בקיבה, הקאות, אך גם חיוורון בפנים ואישונים מורחבים, במקרים חמורים אפילו קריסת מחזור הדם.

סיוע טיפוס ויסטריה צמח טיפוס צמח מטרייה מתכת

סיוע טיפוס ויסטריה טיפוס צמח עץ דלי מטרייה