חטיבת אזורי הפריה לגינה פרמקלצ'ר

הרעיון של הגן המעוצב באופן טבעי שונה מהניהול המסורתי של שטח ירוק – על ידי יצירת מחזור בר קיימא ללא כימיקלים, בסופו של דבר נוצרת מערכת אקולוגית קלה ופורה. מה שנקרא גינת הפרמקלצ’ר מבוסס על עקרון הוויסות העצמי ומבטיח פחות גינון ויותר תשואה בהשוואה לשיטות המקובלות-אך למה יש לשים לב בעת תכנון גינת פרמקלצ’ר, למה יש לקחת בחשבון בעת ​​יצירת , ומה שחשוב בתפקיד העיצוב הנוסף, למד מהמאמר.

גינת פרמקלצ’ר – תכנון גינות ממלא תפקיד מכריע להצלחה

קומפוסט דישון גן פרמקלצ'ר לשלב

הצעד הראשון לגן פרמקלצ’ר מבודד הוא תכנון. העקרונות הבסיסיים של עיצוב גינות קונבנציונאלי משמשים גם כאן – בניגוד לכך, התהליכים מוסדרים באופן טבעי על ידי נטיעת עצים, שיחים וצמחים מקומיים. ראשית, יש לצייר סקיצה של הנכס, עליה מסומנים הנקודות הקרדינליות. סקיצה זו היא נקודת המוצא, לאחר מכן מידע חדש מתווסף בהדרגה.

ואז מגיעה הגנת הרוח – היא ממלאת תפקיד מכריע ביצירת פרמגרטן. בדרך כלל, ניתן ליצור גידור פרא בצד המזרחי כשובר רוח – יש כמה צמחים לבחירה. אוכמניות כמרכיב של גידור פירות הבר מושכות ציפורים וחרקים, ויברנום יליד (שיח פורח לבן) יכול להגיע לגובה של עד 3 מטרים, ורד הכלב צומח חזק, מתפשט במהירות עם שורשיו ויש לו פירות אכילים העשירים בוויטמין. ג..

פרמקלצ'ר גן ירקות קטנים פרחים פירות

בנוסף, הצד הצפוני מוגן מפני הרוח הקרה על ידי עצים ושיחים – עצים שצומחים במהירות הם עצי אפר, למשל, שיכולים להגיע לגבהים של עד שתים עשרה מטרים בעשר השנים הראשונות. הם ראו את עצמם, אפשר לחתוך ולתת פירות – אגוזים (לא אכילים). בצד המערבי, צמחי גידור או צמחים רב שנתיים מגנים על גינת הפרמקלצ’ר. גנן התחביב אינו צריך לתכנן מגן רוח מדרום, צד זה בדרך כלל נשאר פתוח.

בהתחלה כדאי לשים לב לתנאי האור והצל – אם גן הירק חשוף לקרני השמש החזקות כל היום בקיץ, הצמחים יכולים להתייבש. בהחלט כדאי לקבל ייעוץ כאן, כי שלב זה הוא קריטי לעיצוב הגינה העוקב. בתי ספר רבים לגינה מציעים הכשרה מיוחדת בפרמקלצ’ר, אך משתלת העצים המקומית יכולה לענות גם על השאלות החשובות ביותר.

חלק את פרמגרטן לאזורים

תיקון ירקות לגינת פרמקלצ'ר ליצור דוגמאות

השלב השני לפרמגרטן הוא הייעוד – בהתאם למאמץ התכנון, הנכס מחולק למספר אזורים. הבית והמרפסת הסמוכה, שבה המשפחה אוהבת להסתובב, יוצרים אזור 1. השטח ממש ליד המרפסת ומסביב לבית, שם למשל מוצגים העציצים בקיץ, נשתלים פרחים מבושמים ומשתווים גידור. צמחים כגון ורדים מטפסים מספקים צל מציעים את המרפסת בימי הקיץ החמים, אזור צורות 2. רוב גנני התחביב בונים כאן גם חממה, אם הדבר נחוץ לגינון. ניתן ליצור כאן גם בריכת גן ואלמנטים נוספים של עיצוב גינה.

אלמנטים של פרמקלצ’ר – צור גינת ירק

גינת פרמקלצ'ר אכילת גינת ירקות אכילה

אזור 3 הבא ממוקם קרוב יחסית לבית או למחסן הגן – וניתן להשקות אותו כנדרש. ירקות שאוהבים אדמה לחה נטועים בדרך כלל כאן, אך בדרך כלל קל לטפל ורק פעם נוספת הם מבקרים בהם בזמן הבציר – למשל דלעת, תפוחי אדמה, כרוב בר או עגבניות בר. תפוחי האדמה מתגלים ככישרון כולל – הם קלים לגידול, קלים לטיפול ויכולים לעמוד בפני כפור ושלג ללא בעיות. המומחים מייעצים לשתול תפוחי אדמה מוקדמים במיטה עם תפוחי אדמה מאוחרים בינוניים -מוקדמים ואחסונים – כך שהתושבים יוכלו ליהנות מהייצור שלהם כל השנה. לדוגמה, ניתן לשלב את זן כריסטה המוקדם עם מלינה, זן בינוני-מוקדם לאחסון. גננים לא מנוסים לא יכולים להשתבש עם הזן הפופולרי ביותר, לינדה. כרוב הבר, הידוע עדיין בשם brassica oleracea, מעדיף אדמה דשא ולח וניתן לזרוע אותו במקומות מוצלים ושטופי שמש. עגבניות הבר פורחות הן בעציצים והן בגינה, עמידות בפני לחות וכפור ללא בעיות, ואינן זקוקות לדשן. על הגנן לתכנן כ -3 מ”ר לכל צמח. דומדמניות הזהב הוא זן פופולרי וטעים.

גן פרמקלצ’ר – שיחי פירות ועצי פרי

תרנגולות גינה פרמקלצ'רגיות יציבות לבנות מזיקים לחסל

אזור מספר 4 נחשב קל יותר לטיפול מאחרים – זה בדיוק המקום הנכון לפרדס. למשל ברי הגוג’י, שלא רק שגדל במהירות ובקלות שורד את החורף בחוץ, אלא שפירותיו מכילים גם הרבה ויטמינים ומרכיבים בריאים. פירות החמוציות מחזקים את המערכת החיסונית וטעמים טעימים. ברי החיוני אינו אחד הצמחים המקומיים, אך יש לו יתרון מכריע – בנוסף לפירות, העלים ניתנים לאכילה. האוכמנית נהנית מפופולריות רבה – הצמח קל במיוחד לטיפול וצריך לחתוך אותו רק לאחר מספר שנים (בדרך כלל מהשנה החמישית). עדיין ניתן לאכלס דבורים באזור 4 – הן ממלאות תפקיד חשוב במטע, כלומר קידום צמיחת הצמחים והאבקת הגרגרים. מי שמחליט לעשות זאת חייב לבנות את הכוורת במרחק מספיק מהבית ומהשכנים.

תרנגולות תורמות להדברת מזיקים במטע והן מתגלות כחלופה ידידותית לסביבה לחומרי הדברה נפוצים. אם חיות המחמד נעות בחופשיות בגן הפרמקלצ’ר, הן צריכות לפחות 20 מ”ר לכל בעל חיים. בחורף התרנגולות יכולות למצוא מחסה באסם, כך שזה לא צריך לפספס. אחרת התרנגולות די קלות לטפל, הרעש מוגבל אם המרחק לבית ולשכנים (בדומה לדבורים) גדול מספיק.

פרמקלצ'ר גן בוסתן דבורים ליצור גינת יער

לאחר שאזור 4 מגיע האזור האחרון, אזור 5 נחשב לאזור הקצה וצריך להפריד אופטית בין הנכס לשכנים. כאן נמצאים עצי הפרי – כמה עצי פרי אפשר לשתול זה בכל מקרה קשור קשר הדוק לחלל הפנוי. בגינה הקטנה עצי הפרי הקטנים באים בסימן שאלה – הם גדלים לאט יותר ולכן קלים לקציר בהשוואה לעצי פרי גבוהים. מי שמחליט על כך חייב לצפות למאמץ רב יותר – יש להכין את האדמה בקפידה, לשחרר את האדמה, להפרות את העצים באביב ובסתיו, להשקות בקיץ – במידת הצורך – כל עצי הפרי הקטנים זקוקים ליתד. אם תחליט לעשות זאת, תוכל לרכוש עץ תפוח – מערכת השורשים העמוקים מאפשרת לך לשתול עשבי נוי או שיחים מתחת.

גינה פרמקלצ'רית זורעת עגבניות בר הוהנר מגנות

הייעוד במבט חטוף – בחלוקה לאזורים, מאמץ התחזוקה ממלא תפקיד מכריע – ירקות ופירות שקל לטפל בהם מגיעים לקצה הנכס, צמחים מורכבים צריכים להיות בקרבה בלתי נפרדת מהבית בגלל צורך בהשקיה. תרנגולות ודבורים מגינות על הפרדס מפני מזיקים, בכל מקרה יש להרחיק אותן מהבית ומהשכנים.

גינת פרמקלצ’ר – זבל ירוק או קומפוסט?

ציפור גן פרמקלצ'ר לחסל מזיקים

תנאי הכרחי חשוב לגידול הצמחים הוא דשן – גנני פרמקלצ’ר יכולים לבחור בין זבל ירוק או קומפוסט. עם זבל ירוק, צמחים מיוחדים גדלים תחילה כדי לשפר את הקרקע ולאחר מכן מעובדים למחץ. מצד אחד זה מדכא את גידול העשבים ומצד שני הצמחים יוצרים אקלים קרקע מאוזן. זני זבל ירוקים כמו ציפורני חתול נזרעים קודם כל בגינה או בין ערוגות הפירות והירקות. לאחר כשמונה שבועות, או כשגובהם לפחות 6 ס”מ, מכסחים את צמחי הזבל הירוקים ומותירים בשטח. עם הזמן, מאלץ ייווצר. כל מי שבוחר בזבל ירוק חייב להיות בעל ניסיון מסוים, אך הזמן ייחסך מאוחר יותר.

גידולי גינות פרמקלצ'ר משלבים דוגמאות

בעת הקומפוסט, הבחירה במיקום הנכון לערימת הקומפוסט ממלאת תפקיד מרכזי בהצלחה – מקום מוצל המוגן מפני הרוח באורך של 1.40 מטר לפחות וברוחב מטר אחד ובקרקע תת -חדירה למים מציעים את התנאים המושלמים עבור קוֹמפּוֹסט. חומרים שבאים בחשבון בעת ​​הקומפוסט הם עלים, פסולת צמחים (מלבד עשבים שוטים) ונביחה.

עקרונות פרמקלצ’ר בחממה – מה צריך לקחת בחשבון?

פרמקלצ'ר גינה ירקות רעיון לשתול קומפוסט

נראה שלתיאוריה של פרמקלצ’ר ולחממה אין דבר במשותף. אך ניתן ליישם את עקרונות הפרמקלצ’ר בקלות גם בחממה. גנן התחביב צריך להפריע כמה שפחות לתהליכים הטבעיים ורק לתמוך בהם. זבל ירוק, שילובים מיומנים בין צמחים שונים יכולים ליצור מערכת אקולוגית בת קיימא פעילה. בחממה, צמחים רגישים יכולים גם לשרוד את החורף ולטפח שתילים באביב. יש לחסוך באנרגיה ככל האפשר – בסופו של דבר מדובר בעיצוב גינות ידידותי לסביבה.

חסוך משאבים ב- Permagarten 

רעיון לאיסוף מי גשמים של פרמקלצ'ר

בגן הפרמקלצ’ר המודעות הסביבתית במקום הראשון – הגנן צריך אפוא להשתמש במשאבים בצורה הכי רווחית וחסכונית שאפשר. בראש ובראשונה הצורך במים – כלומר לאסוף מי גשמים ולהשתמש בהם להשקיה. ערוגת גבעה חוסכת אנרגיה – היא פונה בעיקר לכיוון דרום ומורכבת מכמה שכבות – בתחתית יש קומפוסט, קליפה ועלי שאריות. ואז האדמה מגיעה ואז אפשר לשתול פירות או ירקות. עם הזמן נוצרת שכבת חומוס, המספקת לה אנרגיה ומקדמת צמיחה. יתר על כן, אין שימוש בכימיקלים בפרמגרטן, אך המזיקים נלחמים על ידי צמחים, בעלי חיים וחרקים. התוצאה הסופית היא קציר אקולוגי – הפירות והירקות לפיכך לא רק טעימים, אלא גם בריאים.

פרמקלצ'ר גן דוגמאות גינת ירק מיטה מוגבהת